Keresés

Részletes keresés

ívhegesztő1977 Creative Commons License 2021.02.01 0 0 441

Szia,ha jól látom Güde mbs 125V??.Segítek...kicsit később.

Előzmény: Gibo72 (440)
Gibo72 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 440

Kép lemaradt

Előzmény: Gibo72 (439)
Gibo72 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 439

Üdv !!!

Sikerült nekem is beszerezni ezt a típust.

Kis segítségre,tanácsra lenne szükségem.

Még kevés időm volt az ismerkedésre, de nem tudom mit,vagy hol lehet beállítani,hogy a lap függőleges irányból merőleges legyen a satúra.

Mire leér,3-4 mm-t is elmegy az odahelyezett derékszöghöz képest.

A másik kérdésem, hogy honnan lehet jó 

ár/érték/minőség arányú lapot beszerezni.

A gyári lap végtelenítése valószínűleg nem túl jól sikerült,mert kicsit kattogva ugrálva fut.

Előre is köszönöm,ha tudnál jó tanácsokkal ellátni !

Előzmény: ívhegesztő1977 (94)
gss Creative Commons License 2021.01.24 0 0 438

sok helyen mozog az egész szorozva a pontatlanul illesztett nagy hézagokkal

 

gyári vidiás darabolók nem véletlenül csak egy forgásponttal rendelkeznek, (az is gondolom pontosan illesztett)

 

saját 350es makita darabolómat rögtön a vétel után átalakítottam egy dörzsárral illesztett csővel és esztergált felületű kb M22-es csavarral, igy sokkal pontosabb lett (bekezdéskor óvatosan lassan kell nyomni meg a daraboló korongot is próbáltam úgy befogni hogy ne üssön) 

később vettem hozzá asszem 17ezerért kb 250es cmt vidiás korongot, de keveset bírt  és drága az élezés igy félredobtam 

Előzmény: Gibo72 (437)
Gibo72 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 437

Bocs a hülye kérdésért,de a Parkside-nál mitől van ez az oldalirányú kotyogás?

Kiküszöbölhető?

Esetleg alternatív géptipust tudnál ajánlani hasonló "tudással" árral?

Előzmény: gss (435)
bnorci71 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 436

jut eszembe

igaz nem fém de körfűrész lap

500mm Bosch keményfémbetétes mélységhatárolós fához

a lényeg

van egy kicsi ütése, foglalkoznak ilyennek az egyengetésével?

gss Creative Commons License 2021.01.23 0 0 435

valahol olvastam hogy az oldalirányú ütést nem szeretik ezek a vidiás fémvágók 

ezzel a parkside gérvágóval vsz millimétereket kotyogna oldalra

 

bnorci71 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 434

mielőtt megveszed keress rá lapot

amit én vettem 2750 max RPM és nem találtam nagyob fordulatra alkalmasat, lehet van csak azt nem biztos, hogy ki akarom fizetni

https://www.ebay.com/itm/Evolution-RAGE255-Multipurpose-255mm-Circular-Saw-Blade-Rage3-DB-Rage5-R255SMS/122749808607

 

Előzmény: Gibo72 (433)
Gibo72 Creative Commons License 2021.01.23 0 0 433

Köszönöm a Segítséget !

Először is bocsánat,hogy ilyen "felbolydulást" okoztam a kérdésemmel.

Igazából ez a gérvágós megoldás azért tetszik,mert így "mindent is" tudnák vágni egy géppel,persze különböző fűrésztárcsákkal.

Azért szeretném a 255 mm átmérőt,mert akkor kicsit bővülne a minél nagyobb átmérő vágásának a lehetősége.

A kézi körfűrész megoldás is teljesen jó,csak ugye mint itt is,fokozottan figyelni kell a biztonságra.

Láttam egy Parkside gérvágót,ami tud 2 sebességet (3200/4500),elég kompakt is,elérhető az ára is,már ha hozzá lehet jutni.

https://www.lidl.de/de/parkside-zug-und-gehrungssaege-mpkz-2000-a1-2000-watt-mit-laser-led-arbeitsleucht/p348666

 

Esetleg ennek Einhell vagy scheppach verzióját még megnézem,erre tennék megfelelő korongot,

ez lenne az elképzelés.

 

Néztem Evolution355 készüléket,ez 355 mm,de 117 ezer+áfa csak a gép korong nélkül,még 30+áfa a korong,és szerintem kevesebb lehetőség van benne,mint a gérvágós gépnél.

 

A 355-ös gyorsdarabolót valóban nem szeretem,vettem már rá jobb minőségű lapot is,de akkor se jön be.

Inkább "kisflex/nagyflex",szerencsére van több ezekből.

 

Van amúgy kézi fémfűrészem is(válaszolván Mr.Törölt nick irományára :)  ),használom is néha,mert van hogy az is elég,de 2021-ben had legyen már az embernek igénye,hogy könyebbé,jobbá,gyorsabbá tegye a munkáját.

 

Előzmény: refse2 (425)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.19 0 0 432

Bocs,Gibó72-nek akartam válaszolni,azthitem,hogy ő irt,pedig vártam,igy belekeveredtem ebbe az egészbe.......

Előzmény: bnorci71 (430)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.19 0 0 431

Igy már megértettelek,bocs a fásasztó mondokámért.

Sikert kivánok.

Előzmény: bnorci71 (430)
bnorci71 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 430

huha ,hogy jön ide az én véleményem????

 

2éve készül talán a körfűrészem :(

1x talán kész lesz, de nem biztos

 

Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.19 0 0 429

Kiváncsi leszek bronci 71 társunk véleményére,bocsábatod kérem,nem irok többet.

A megérzésem itt a második mondatodra,ugye magáért beszél?

Erre sem irok véleményt,hisz ez egy fórum,ahol ilyen,vagy ojan,trollok eszmét cserélhetnének.

Bocsi.

Előzmény: gss (428)
gss Creative Commons License 2021.01.19 0 0 428

Ezt a lapot azóta mennyit használtad?

a CMT lap amit én használtam nagyon keveset bírt (az árához meg az élezés költségéhez képest)

Előzmény: refse2 (425)
gss Creative Commons License 2021.01.19 0 1 427

Jól mondod, tényleg jobb lenne nem írnál semmit.

Körfűrészt keresnek erre te hadoválsz a saját (teljesen eltérő) felhasználási gyakorlatodról, kitalálod a kérdező nem létező problémáit, ajánlod hogy készítsen magának szalagfűrészt (meg végtelenítse magának),aztán meg fűrészeljen keretes kézivel.

Ezt nem nevezném segítségnek inkább kéretlen okoskodásnak ami már trollkodásba csap át.

 

Nagyon szépen kérlek ezt itt fejezd be. Ezt a fórumot nem ezért indítottam.

Előzmény: Törölt nick (426)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 426

Bocsi,tényleg túl sokat irtam egyetlen kérdésre. Barkács célra,nem horror áron. Erre a funkcióra szerintem a kézi fűrész a legolcsób. 

Nos,aki 75 hozzászólásából,ehhez tartozik ugyanennyi válasz,és még mindig itt tart,mit mondjak,nem mondok semmit,hisz a hozzászólásom,szerintem kimeritett mindent,de aki dolgozni akar,az könnyiti a munkáját,belátása szerint. Akinek ehhez fórum kell,mit mondjak,nem mondok semmit.

 

A 12,es szélességű lap,az 13,as,és én 34éve rézzel végtelenitettem,és a szakadás 0 %.

Ja,ez nem bimetál lap volt.

 

Megértem,hogy marhaságnak véled,hogy más ember fejével gondolkodtam,igérem,hogy többé nem teszem.........

Előzmény: refse2 (424)
refse2 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 425

Miért kell 255-ös átmérő?

185 lapot már használtam gérvágóba, az 60mm vastagságig jó.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149654231&t=9222005

És ugyanez a lap vágás közben:

https://youtu.be/KUolAgeYdFE

Előzmény: Gibo72 (420)
refse2 Creative Commons License 2021.01.19 0 1 424

A kérdező azt írta: "Fémvágó korongfűrészt szeretnék venni"

Erre te, tanulmányt írsz a szalagfűrészről.

Azt írod: "Szerintem fűrészelj kézi vasfűrésszel"

Persze ! azért akar korongfűrészt venni !

Olyan dolgokat írsz hogy agyrém:

" végtelenithető faipari sárgarezes forrasztással"

"végtelenitésért nem kell fizetned"

12mm széles 0,6mm vastag lapot ki tud jó minőségben forrasztani???

"Ha barkács ember vagy,csinálj magadnak egyet házilagosan"

Egyszerűen szarsz rá, hogy a kérdező miben kér segítséget.

Előzmény: Törölt nick (422)
gss Creative Commons License 2021.01.19 0 0 423
Előzmény: Gibo72 (420)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.19 -1 0 422

Gondolom,hogy a jelenlegi 355-ös darabolód a hangja,és az indulási nagy áramigény miatt nem szereted. Meg esetleg a nagy tárcsa pontatlan vágása miatt?

Hangja állitólag a keményfémbetétesnek is van. Ja...........nekem nincs ilyen darabolóm,úgyhogy ne vedd tényeknek az irásom. A 355-ös korongod ha megég,ilyen esetben a gérvágásaid pontatlanok,sőt töb esetben a korongod "libeg",úgy néz ki mint egy műszaki rajzon a köracél jelölés,csak ez lapos. Ja..........nekem évtizedek óta van 300mm-es darabolóm,fogyó korongos. Ennek még a tűzveszély forrása,ami számitásba jön,nomeg a por,és füst,ami inkáb udvari használatra késztet. Ugyanez a Keményfémbetétes (vidia) korongnál nincs. Állitólag(élőben még nem láttam) ennek a vágáspontossága preciz,kevés sorját képez,és nem fogy az átmérő. Ha elfogy az éle,(hisz ez is csak vágó eszköz)párszor újra élezik,de ez idő alatt szabit kell kivenned,vagy veszel másikat,vagy csikorogsz a 355-össel,vagy kézzel fűrészelsz. Szóval nem egyszerű. Ja......................csak olvastam erről a vidiás lapról. Ez is szikrázik,ha fogy az éle,és ez is félrejár.

Ha fűrészelés,vagy darabolás. : Én kipróbáltam a billenő vasipari szalagfűrészt. Igaz,irod,hogy keveset vágsz. Szerintem fűrészelj kézi vasfűrésszel. Ennek van előnye,izmosodsz,de ugyanúgy hátránya is van,ennek is kopik az éle,félrejár,kitördelődnek a fogai,de a mai kézifűrészlapok eleje,vége nem azonos,vagyis beszorul.

Szóval , van ez a szalagfűrész. Ehhez vehetünk olcsób , és drágáb lapot,töbféle fogosztással. Olcsób lapot ildomos emúziós vizzel hűteni,kenni. Én kenném a bimetálos,drágáb lapot is. Ez a gép nem porol,kis zajt kelt,preciz a vágás,kis energia igényű,kis helyigényű. Barkács célra az olcsób lap is megteszi.Ez a lap végtelenithető faipari sárgarezes forrasztással,tehát ha megveszel egy 30m-es tekercset,jó pár évre levan tudva a vágó eszközöd,és olcsób,mert a végtelenitésért nem kell fizetned. Jó,tudom ez a gép is drága,mint minden más. Bár pici barkács gép már 150e körül kapható. Ha barkács ember vagy,csinálj magadnak egyet házilagosan. Én meg csináltam,és jól működik. Egy a baj,megöregedtem,nomeg munka is sovány !!!!

Előzmény: Gibo72 (420)
bnorci71 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 421

a gérvágóknál a fordulatra kel figyelni ami nem kimondott fém/fa ott nem biztos, hogy jó lesz a fordulat a fém koronghoz erre figyelj

Előzmény: Gibo72 (420)
Gibo72 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 420

Sziasztok!

 

Fémvágó korongfűrészt szeretnék venni,itthoni barkács célra,nem horror áron.

Láttam a népszerű videómegosztón olyat,ami gyakorlatilag gérvágó fűrész,csak fémhez is jó.

Minimum 255 mm korongátmérő kellene.

Főképpen zártszelvény, szögvas, meg hasonló dolgok,de nem ipari szinten és méretben.

Gyorsdarabolóm van,355-ös,de azt nem szeretem.

A gérvágó jelleg tetszene,a könnyebb,pontosabb szögben vágások miatt is.

Előre is köszönöm,ha tudtok segíteni!

Szép napot !

vaz05 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 419

Sziasztok, a Parkside gyorsdarabolót meg szabad venni? A hónap végén 28-án lesz akcióban 19999ft-ért. 180-as korong kell rá, 1280W-os. Vagy inkább a nagy flexemhez csináljak egy állványt? 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.22 0 0 418

A lefagyás csak rövid heftegetésekkel jön elő. Azért felhivom a szervizest,kiváncsiságom miatt,hogy ez maradandó biba e,vagy lessz e ez rosszab is.

Megtaláltam a körfűrész élezőm videóját,majd nézd meg. Érdekes játékszer.

Előzmény: refse2 (413)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.21 0 0 417

Vasipari fűrészlap élezése. A korong 180-as 4mm-es kéziköszörű tisztitó korong gyémántbevonatú egyenesköszörűkoronggal fogprofil méretre csiszolva,szabályozva. A legsűrűb fogosztással üzemeltem be,vagyis a nem túl koptatott összes többi fogosztású lapot is EGYSZER megélezi. Másodszorra nembiztos,mert a kihajtogatás nembiztos,hogy funkcionál,vagyis élezéssel ez is fogy. A két fogosztású bimetál lappal még nem próbáltam.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-LpiAVOW-NE

 

Körfűrész élező,ezt is magam barkácsoltam. Itt is a gép azonos magasságba köszörüli a fogakat,vagyis a korong nem veszti el a központosságát. Gyémánt bevonatú (ilyen korongom nincs)csiszolókoronggal keményfém (vidia) élezésére is alkalmas,mert stabil a magasságállitási szerkezet.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uw_rG3Rabhs

FuTomi Creative Commons License 2020.12.17 0 0 416

Szép vágások!

 

A szalagfűrész jó lappal és vezetéssel (megfelelő előtolás mellett) gyönyörű munkát végez, halkan.

A fémvágó körfűrész nem a csendes gépek osztályába tartozik ;) Rengeteg fémforgácsot is "termel", ami miatt érdemes fix, jól takarítható helyen telepíteni.

Gondolkodom egy elforgatható asztalkán, amire felfogatom a gépet, és amihez bázis támvasakat is teszek. Így fal mellé telepíteném, egy kis ablakon pedig kívülről lehetne adagolni a szelvényeket.

Ha annyi időm lenne megcsinálni, amennyi nincs, már rég itt lennének a képek is róla :)

Na majd ünnepek közt tervezek valami motyót, aztán kivágom lézeren az alkatrészeket jövőre...

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.17 0 0 415

Kedvező,vagy inkáb úgyirom,hogy kedv keltő dolgokat irtál a vágótárcsáról. Egy időben én is ilyen darabológépről álmodtam. Évtizedek óta 300--as régigyártású fogyós koronggal daraboltam,kint az udvaron,sajnos.

Nagy zaj,nagy áramigény......

A fotómon 40x30- as gérvágás javitás hulladéka,ez szalagfűrész művelte. Az egészben vágott szelet vékonyabbik oldala 3tized. A többinél ugyanez azért hiányzik,mert a lap 5tizedet vágott.

Hangsúlyozom,,,,,ferde a vágás.

Előzmény: FuTomi (404)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 414

Köszönöm a tanácsod,megfogom tenni. Szerintem csak egy egyszerű kontakt hiba lehet valahol.

Előzmény: refse2 (413)
refse2 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 413

Csak egy tipp: készíts a géphibáról videót és tedd fel a youtube-ra.

Ha ezt látja a szervizes, könnyebb dolga lesz.(a szervizbe nem fognak 10 percig hegeszteni vele).

Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.15 0 0 412

 A 10-es fogosztásúval is vágtam zártszelvényt,a gépem hidraulikus munkahenger,és ennek preciz olaj eresztése adja a vágási sebességet. Vagyis a 80x40-es 3-as falú szelvényt vigan vágtam lapjára forditva. A wikus gyártmány kb 35évre tekint vissza. Vagyis a régi cégemnél volt egy faipari 500-as szalagfűrészgép,ezt hajtómű hajtotta Wikus lappal vágtunk. Volt úgy,hogy csak néha fújtuk meg vágó-üregelő spray-al,és birta mégis. Én fúróolajos emúzióval kenem. A csövekbe belefolyik,de a gép lejtésre állásából adódóan a viz egyik végén csordogál,ide rakok egy kisvödröt,és ennyi.

Én próbáltam 8-as osztású lapot is,a 75-ös köracélt 7perc alatt áttvágta.

 

Az emelőd ötletes,és valóban egyszerű. Egy küszöbcserekor,ezt úgyis kikell venni emelés után.

Én erőseb anyagokat használtam,tesómnak van kisteherje,meg lakó autója,nos ezek kb 1.8T-sak.

Én a jutube orosz találékonyak munkáját koppintottam. Láttam olyat is,aminek a figgőleges tartópárja 20x40-es szelvényből volt. Ezt labilisnak véltem,az enyém 40x60-asból van.Láttam olyat is,amit a zsiguli emelővel működtetett,lépésenként,és fúrógéppel hajtotta. Na,ez nemsemmi volt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fo9SczkdzhY

 

Én ezt koppintottam : https://www.youtube.com/watch?v=_ZY5EQP9zyE

 

Holnap felhivom a mastroveld szervizes ürgét,kiváncsiság miatt rákérdezek,hogy mire számithatok.

Mert ha lefagy,igy igaz tudok hegeszteni,de csak az utolsó beállitott értékekkel. Csakis újrainditást követően indul a kezelőrendszere. Ma csak egy beszakadt csavarvéget raktam fel,tódtam meg,hogy anyát hegeszhessek a kihajtáshoz. Ennek felrakása alatt fagyott le,tehát a sok egymásutáni rövid heft tette a kaput.

Előzmény: refse2 (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!