Keresés

Részletes keresés

hello40 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 33260

Akkor szerencsés vagy, ill. jó a szervezeted immun-képessége.

Gondolom, kaptál Covid elleni oltásokat  - ha igen, melyik vakcinával? Mert szerintem az is nagyon nem mindegy.

Pl. a párom háziorvosa rendelkezésére leggyorsabban 2020 I. félévében a kínai állt, meg is kapott 2-t belőle, és ez megnyugtatta. Maszkot persze hordott, és fertőtlenítő spray-s kéztisztítást is alkalmazott. Majd nyáron egy erre szakosodott intézetben készült hivatalos teszt 0 védettséget mutatott ki nála! :-((

 

Előzmény: hoppaaa (33257)
hello40 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 33259

Onnan ezt az üzenetet küldte vissza a Google:

 

Üzenetét nem tudtuk kézbesíteni Az üzenetet nem sikerült kézbesíteni a címzettnek, mert a távoli szerver nincs megfelelően konfigurálva.

 

 

 

 

Előzmény: hello40 (33258)
hello40 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 33258

Ha fenn van itt az indexen a mail-elérhetőséged, oda megírom.

Mindjárt megnézem.

Előzmény: hoppaaa (33256)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.22 0 0 33257

Az első sem, a másodikat észre sem vettem az egy teszt eredményen kívül.

Előzmény: hello40 (33255)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.22 0 0 33256

Köszönöm szépen. Ez melyik kerület?

Előzmény: hello40 (33254)
hello40 Creative Commons License 2023.08.17 0 0 33255

Te szegény!

Nagyon megkínozott?

Előzmény: hoppaaa (33252)
hello40 Creative Commons License 2023.08.17 0 0 33254

Szeptemberben lesz 5 éve, hogy a kerületi újságban olvastam egy hírt, hogy az önkormányzat által üzemeltetett egyik szabadidős klubba minden héten hoznak ún. segítő kutyákat, lehet őket simogatni, játszani velük, szeretgetni őket. Ahogy egyébként óvodákba is. Ezt a kutyák is szívesen veszik, a kutyaszerető tagoknak pedig kellemes program. Akik meg ezt nem igénylik, egyidejűleg a másik szobában mással foglalkozhatnak.

Nekem több se kellett, azonnal jelentkeztem, mert már évtizedek óta nincs kutyám - a felelős állattartás jegyében már nem is lehetek gazdi, mert mi történik vele, ha nekem valami bajom esik, ahogy ez az elmúlt években többször is előfordult.

Több évtizede játszottak egy angol szetterről és az idős gazdájáról szóló filmet, "Fekete fülű, fehér Bim" volt a címe, az nekem örök intő tanulságul szolgált. Mikor az idős úr hirtelen rosszul lett és kórházba vitték, Bim iszonyú kalandokon és megpróbáltatásokon ment keresztül. Az idős úr túlélte, a kutya nem.

 

Bea hivatásos kutyakiképző - plusz olykor a tanítványai is, az ugyancsak ezt a szakmát, vagy inkább hivatást tanulók a kutyáikkal - minden szerdán 1 vagy több kutyáját hozza el. Jelenleg 2 belga juhásza van: a 10 éves Zen és a fia, Zari, 2 labradorja: Sajt és a Baráthegyiéktől vásárolt Halley, 2 pulija: Orka és a kölyök Gaia.

Ha visszaolvasol itt a fórumunkban, mindegyikőjükről találsz fotókat, ugyanis minden alkalommal viszem a fényképezőgépemet, és megörökítem őket.

A jelenlegi állapoton felül a 12 és 1/2 éves puliját, Vikkát már az édesanyjának ajándékozta, mert már megszolgálta a békés nyugdíjas éveket. Ő volt első perctől az én első számú nagy kedvencem - olyannyira, hogy a fotójával csináltattam egy díszpárnát, hogy legalább így továbbra is velem lehessen:

Maya pedig kiskamaszként volt először nálunk Noémivel, Bea egyik tanítványával - majd az évek során nálunk, velünk tanult meg mindent, amit egy segítő kutyának tudnia kell, sőt nálunk, a mi közreműködésünkkel tett sikeres vizsgát is, ezért őt is nagyon-nagyon szeretjük! Tünemény aranyos pofa, ő is szeret minket: Noémi meséli, mikor a klub elé érnek, Maya már húzza őt befelé!!!

 

Ő meg Zen, Beával, mikor világgyőztes lett:

 

 

Előzmény: hoppaaa (33251)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.17 0 0 33253

Maya nagyon ügyes

Előzmény: hello40 (33249)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.17 0 0 33252

Most is itt van. Ez az e betűs nem okoz már komoly megbetegedéseket. Januárban onnan tudtam, hogy elkaptam újra, hogy egy napig pozitív volt a tesztem. Meghosszabbított karácsonyi szabadság lett belőle.

Előzmény: hello40 (33250)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.17 0 0 33251

Drukkok Zennek. A romkutató kutyák nagy tiszteletet érdemelnek gazdáikkal együtt. Ez milyen klub, amiről mesélsz?

Előzmény: hello40 (33249)
hello40 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 33250

Az ősz visszahozza? :-((

 

Enyhén növekszik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) az MTI-vel.

 

A legtöbb helyszínen stagnáló tendencia tapasztalható. Emelkedés látható Békéscsabán, Pécsen, Salgótarjánban, Székesfehérváron és Szekszárdon.

 

 

hello40 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 33249

Sziasztok!

 

Szerda van, ilyenkor mindig hozom az aktuális kutyafotóimat: ezúttal is Mayáról, mert Bea Zent, a korábbi világgyőztes belga juhász romkutató kutyáját vitte valamilyen - remélhetően nem komoly és sikeres - műtétre. Közelebbit talán jövő héten megtudunk róla.

 

Pandi már régóta ismeri a rendszeresen a klubba látogató összes kutyát, így Mayát is, Dömmm, szegény, már nem láthatja, pedig sosem unta meg gyönyörködni  bennük, de Neked, Hoppaaa, és más, a fórumot regi és megszólalási hajlandóság nélkül csak olvasóknak rendre megmutatom továbbra is a frissen készült képeimet.

 

Maya az udvaron megmutatta, mit tanult legutóbb: "bökd meg!" felszólításra az előtte lévő tárgyhoz érinti oda az orrát.

Mellette persze rengeteget játszottunk vele, az egyik nagy kedvenc labdájával is, aztán alaposan kifáradva pihent a nemrég elkészült keménygumi borítású padozaton.

 

hoppaaa Creative Commons License 2023.08.15 0 0 33248

Reméljük :)

Előzmény: hello40 (33247)
hello40 Creative Commons License 2023.08.15 0 0 33247

Köszi szépen, azt is megnéztem a térképen, hol vannak üzletei, valamelyikbe elmegyek rövidesen. Gondolom, fognak tudni tanácsot adni a kiválasztáshoz.

Előzmény: hoppaaa (33246)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.14 0 0 33246

A Decathlonban vannak különböző anyagtípusokhoz való impregnáló szerek.

Előzmény: hello40 (33245)
hello40 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 33245

Szia!

 

Köszi  az infót - még augusztus van, de muszáj előre gondolkozni: mivel impregnáltad a kabátodat?

Mert ha ez a tél csapadékos lesz, ezt nekem is meg kell oldanom. Van ugyan egy vízhatlan, kb. 30 éves dzsekim, de ha hideg is lesz, és jobban alá kell öltöznöm, a cipzárja megadhatja magát. Úgyhogy a télikabátomat kéne alkalmassá tennem rá, hogy ne ázzon át.

Előzmény: hoppaaa (33244)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.14 0 0 33244

A hátizsákom igen, a kabátom impregnálás után igen, a cipőm nem vízhatlan.

Előzmény: hello40 (33243)
hello40 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 33243

Sziasztok!

 

De jó, és szereted? A kabátod és a cipőd is tényleg vízhatlan? És közben légáteresztő?

Mert ez nagyon nagy előny a szememben mindkét terméknél, miután ernyőt már nem tudok használni.

Előzmény: hoppaaa (33241)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.11 0 0 33242

Pet palack, kávé nélkül 😅

Előzmény: hoppaaa (33241)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.11 0 0 33241

Cipőm, hátizsákom, kabátom már ilyen.

Előzmény: hello40 (33239)
hello40 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 33240
hello40 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 33239

Sziasztok!

 

Nem friss hír, de most találtam, nem tudom, azóta lett-e folytatása: érdekes kísérlet a természet megóvása, a felhalmozódott hulladék hasznosítása jegyében.

 

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019/08/09/cipo-kavezacc-pet-palack-rens/

 

Elindult hódító útjára a kávézaccból és PET-palackból készült cipő

 

A feltalálók ily módon is szeretnék csökkenteni a világon felhalmozódott szemét mennyiségét.

A cipő vízhatlan, antibakteriális és a kellemetlen szagokat is leküzdi.

 

 

 

hello40 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 33238

Sziasztok!

 

Ma Noémi jött Mayával, és új játékot találtunk ki neki:

 

Mayának a dobókockát a szájába véve - ez idáig szuperül ment, mert nagyon szereti felvenni a földről - úgy kellett felszólításra elengednie - na, ez már a nehezebb része volt a dolognak, mert nagyon ragaszkodott volna a megszerzett kedves játékához -, hogy a kocka leesve beálljon valamelyik oldalán valamelyik számú pöttyre: amennyit mutatott, közülünk a soron következő annyi trükköt kérhetett Mayától.

 

Ezeket már mind lelkesen produkálta - persze mindegyik után járt a dicséret, a simi és a jutalomfalat is.

8-an voltunk, többször állt a 6-osra a kocka, szóval alaposan megdolgoztattuk a kis drágát! Olyannyira, hogy a végén a kosárkája szomszédságában kimerülten elterült, mint a Nagyalföld! :-))

 

 

 

hello40 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 33237

Sziasztok!

 

Pandikám, kívánom Neked, Nektek, hogy ne csak a kutatás alapján legyetek szuiper boldogok! És persze az állataitok is!

Előzmény: gcscott1 (33236)
gcscott1 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 33236

Szia, sziasztok!

Egyiket se😀. A 3 macskánk az 4, az 1 kutya stimmel.

Ugye nálunk a párom a nagyon macskás, én gyerekkorom óta kutyás vagyok/voltam mindig is inkább. De mivel nekünk mindkettőböl jutott, így - a kutatás eredményei alapján - mi vagyunk a szuperboldogok, intelligensek, figyelmesek, empatikusak etc. 

 

 

Előzmény: hello40 (33234)
hello40 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 33235

Azt nem vitatom, sőt, vallom, hogy akinek nem csak van, de bármikor volt szeretett háziállata - főleg kutyája és/vagy macskája -, sokkal magasabb szinten fejlődött ki az érzelmi fogékonysága és intelligenciája, mint egy olyan személynek, akinek az életéből az ilyen fajta élmény hiányzik.

hello40 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 33234

Pandiéknak 1 kutyájuk és 3 macskájuk van - vajon ő melyik táborra említett tulajdonságokat érzi magán dominánsabbnak? :-))

Remélem, tud ránk is időt szakítani, és leírja, hogy akár önmagán, akár a párján is a felsoroltak közül mit tapasztal jellemzőbbnek.

Vagy egy szerencsés elegy a végeredmény?

Már ha persze hitelt adunk az említett kutatásnak.

Előzmény: hoppaaa (33233)
hoppaaa Creative Commons License 2023.08.04 0 0 33233

Érdekes. Gondolom a kutyáknál az egyes fajták tulajdonságait is vizsgálni kellett volna, mert a kutyások pontosan tudják, mi a különbség pl egy terrier és egy pásztorkutya között. A lányék macskája is örül, ha megérkeznek, az ajtóban ül, és nyávog. 

Előzmény: hello40 (33232)
hello40 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 33232

Egy érdekes cikket találtam.

Kíváncsi lennék, mi a véleményetek a megállapításairól!

 

https://filantropikum.com/azok-az-emberek-akik-a-macskakat-szeretik-okosabbak-akiknek-pedig-kutyajuk-van-boldogabbak/

 

Azok az emberek, akik a macskákat szeretik, okosabbak, akiknek pedig kutyájuk van, boldogabbak

 

Csak néhány szemelvény belőle:

 

A Carroll Egyetem kutatói 600 diákot kérdeztek meg. A résztvevők személyiség- és intelligenciateszteket is végeztek. A diákok 60 százaléka a kutyákat, 11 százaléka a macskákat részesítette előnyben, a többiek pedig vagy mindkettőt, vagy egyiket sem.

 

A macskaszerető embereknek figyelmesnek és empatikusnak kell lenniük, mert a macskáknak finom megértésre van szükségük ahhoz, hogy kapcsolatot létesítsenek velük.

 

A kutyabarátok általában élénkebbek, energikusabbak és társaságkedvelőbbek, valamint szigorúan betartják a szabályokat.

 

A kutyatulajdonosok általában boldogabbak, elégedettebbek és szociábilisabbak, mint azok, akiknek nincs házi kedvencük vagy más típusú állataik vannak.

 

 

hello40 Creative Commons License 2023.08.04 0 0 33231

Sziasztok, szia!

 

Nagyon megértelek. Csibész több évtizede nem ébredt fel egy reggel, de a mai napig hiányzik. Ráadásul a költözésnél az összes róla készített fényképemet tartalmazó doboz elveszett. Csak a szívemben őrzöm őt minden külső-belső tulajdonságával együtt.

Előzmény: hoppaaa (33230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!