Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1328

Szlovénia :(

Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1327

Persze, de azért Izland jóval gyengébb, mint korábban voltak.

Egyébként nem sok értelme van latolgatni, mert nem mindegy, ki milyen csapattal áll ki.

Izlandnak pl elég vékony a kerete, megsérül 1-2 kulcsemberük (nem kívánom), és máris marha nagy bajban vannak.

Előzmény: Gozo (1326)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1326

Izland ellen kevés esélyünk lenne a stílusuk miatt.

Előzmény: Tonio 2.0 (1325)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1325

Spain/Sweden, Croatia, Norway, Slovenia - ellenük 0% lenne az esélyünk.

Czech Republic, Belarus, FYR Macedonia, Serbia, Iceland - ellenük lenne esélyünk, hogy ki ellen mennyi, az sok mindentől függ.

Előzmény: Gozo (1324)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1324


Pot 1: Spain/Sweden, Czech Republic, Croatia, Norway, Slovenia, Belarus, FYR Macedonia, Serbia, Iceland
Pot 2: Austria, Montenegro, Hungary, Lithuania, Netherlands, Portugal, Romania, Russia, Switzerland/Bosnia-Herzegovina

Szerintem itt senki ellen sem lesz nagyobb esélyünk mint az ellenfelünknek.

Talán a fehéroroszok vagy a szerbek, esetleg csehek vagy a macedónok ellen van remény, A többi csapat annyival van előttünk, hogy minimális továbbjutási eséllyel vágnánk neki a selejtezőnek.

Omega12 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1323

Egy klubcsapatba szerintem egyébként is könnyebb olyan játékos igazolni, ahol hiány látszik. Csak pénz kérdése az egész. Szerintem a Veszprémben ilyen téren nem lesznek problémák. 

Előzmény: Gozo (1321)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1322

20 perc múlva hosszú évekre eldőlhet negatív irányba egy rossz sorsolással a férfi válogatott sorsa.

Itt lesz közvetítés, szorítsatok, hogy olyan ellenfelet kapjunk aki ellen lehet esélyünk.

https://youtu.be/fcDL07quUuk

Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1321

A Veszprémnek 2019 van esélye BL-t nyerni, utána a 16 csapatos elitligában még nehezebb lesz. Addig Árpi még bőven jó lesz.

Előzmény: Tonio 2.0 (1319)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1320

Már nagyon régen nincsenek világklasszis kapusaink, csak volt kettő olyan, aki közül, ha az egyiknek nem ment ott volt mögötte egy másik. 

Fazekas mellett ott volt Mikler, korábban pedig Szathmári vagy Puljezevics. A kettő közül általában legalább egyiknek ment egy adott  meccsen. A 2012-es EB-n azt hiszem a szlovénok ellen volt egy olyan meccsünk, ahol Fazekas és Mikler is csak akkor találkozott a labdával, ha kivették azt a hálóból. 

Ezen az EB-n viszont Mikler teljesen magára volt utalva. Már a BL meccseken illetve a válogatott felkészülése során is lehetett látni, hogy Borbély nem megoldás, mint második számú kapus. De igazán Vranjes sem hibáztatható, mert egyáltalán nem biztos, hogy Székely többet tudott volna hozzátenni. Talán a sok beálló helyett lehetett volna három kapust vinni. De ezen már kár rágódni. 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1319

Az sem hosszútávú megoldás, Árpi lassan 40...

Előzmény: Gozo (1318)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1318

Nem véletlenül igazolták le Sterbiket nyártól...

Előzmény: Tonio 2.0 (1314)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1317

Wysomirszki sem lépett előbbre mióta elment Szegedről a bundásba.

Arról nem beszélve, hogy egy lengyelben is óriási a nemzeti érzés.

Előzmény: Tonio 2.0 (1315)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1316

Pedig visszakapta Veszprémben a kapusedzőt is, Haris Porobitsot akivel remekül dolgoztak együtt. Akkor jobb formában volt Roli.

Ami még nagy hiányossága, hogy nem tud indítani.

Ha megnézzük milyen kevésbé ismert kapusok nyújtottak remek teljesítményt az EB-n, akkor még inkább érthetetlen Roli gyenge teljesítménye.

Előzmény: zsanna (1312)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1315

Nem hosszútávú megoldás, persze. Nem is tudom, hogy kit.

Talán az ex-szegedi lengyelt, ha már a lengyelek még mélyebbre jutottak, mint mi.

Az ő mélyrepülésük is érdekes. Volt egy nagy generációjuk, előttük-utánuk meg senki.

Előzmény: Gozo (1313)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1314

Érdekes amúgy, hogy mostanában Alilovic is gyenge. Nem tudom, mi van Veszprémben kapusfronton, de valami nem kerek.

Előzmény: zsanna (1312)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1313

És kit? Én nem látok ilyen kapust a nemzetközi mezőnyben, aki megfelelő szint, honosítható és meg van benne a hajlandóság.

Ha lenne is, akkor sem hosszútávú megoldás ez.

Ebből is látszik hogy ez egy újabb speciális poszt a beálló és a szélső után ahol teljesen elmaradtunk a világtól a speciális posztképzés hiánya miatt.

Előzmény: Tonio 2.0 (1311)
zsanna Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1312

Pedig Roliban megvolt a lehetőség arra, hogy világklasszis legyen :-(  Valami nagyon félrement nála, mert nem ez az első eset, amikor nem sikerült jó formát baromian fontos meccsen/meccseken...

 

Előzmény: Tonio 2.0 (1311)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1311

Kapusposzton honosítani kellene. Vagy passz, de Roli után nem tudom, mi lesz, pedig ő sem világklasszis...

Rebounding Delp Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1310

Jogos meglátás!

Előzmény: Omega12 (1304)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1309

Ebből is látszik, hogy nagyon nem mindegy, hogy ki ellen szerzed a pontjaidat... 

Előzmény: Fradista Utazó (1308)
Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1308

Igazad van, arra gondoltam, hogy mindkét csapat 6-6 pontot gyűjtött a két csoportkörben, de ténylegesen nem ezt írtam. Amit írtam, az hülyeség volt. :-)

Előzmény: Gozo (1307)
Gozo Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1307

Szerintem a németek 4 ponttal zárták a középdöntőt!

Előzmény: Fradista Utazó (1303)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1306

Nekem a dánok kapusai úgy összességében, de főleg Landin kicsit csalódást okozott. Tőle többet vártam. 

Pár éve hazai vonalon még azt gondoltam Bartucz betöltheti azt az űrt, ráadásul ő fiatal is, de a sérülése után nem találja egyenlőre a korábbi önmagát. Lehet jót tenne neki a környezetváltozás. 

Előzmény: Peppo vagyok (1305)
Peppo vagyok Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1305

Végy két jó kapust.

Az elődöntős csapatok mindegyike remek kapuspárossal rendelkezik, mi itt is borzasztóan le vagyunk maradva. Roli után is van egy űr, pedig ő sem világsztár.

Előzmény: Omega12 (1304)
Omega12 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1304

Eddig is fontos szerepet töltöttek be a kapusok egy csapatnál, de ezen az EB-n ők léptek elő az első számú meghatározó tényezővé. Hiába a briliáns szélső, a fenomenális lövő, és a kiváló beállós, ha egy a kapus gyenge napot fog ki. 

A norvégok azt hiszem ezzel bukták el a négy közé jutást, akiknek a kapusaik a franciák elleni nyitómeccs első félidejétől eltekintve egészen a svéd meccsig szinte nem fogtak semmit. Mi is hiányoljuk a szélső játékot, azonban, ha Mikler, vagy Borbély jobb formában érkezik erre az EB-re úgy gondolom lehetett volna legalább az egyik ellenfél ellen keresnivalónk. A svédek sikerét is abban látom, hogy van nekik két hasonló tudású kapusuk, akik az EB-n végig nagyszerűen teljesítettek. Ahogy a horvátok  kudarcát az okozta érzésem szerint, hogy a három kapusuk összesen  jó ha átlagban 20% -ban fogták a lövéseket. A franciák  azokon a meccseken, ahol az ellenfeleik hasonló képességű volt, azzal tudtak felülkerekedni egészen az elődöntőig, hogy az ő oldalukon volt a magasabb védési hatékonyság. A spanyolok ellen akkor tudtak közelebb jönni, mikor Cyril Dumoulin fogott néhány lövést. 

A cseh csapat sikerében is főszerepet játszott Mrkva és Galia, akik nélkül hiába brilirozott volna Zdrahala  nem jutottak volna ilyen messzire. 

Fradista Utazó Creative Commons License 2018.01.27 0 1 1303

A németek és a svédek is 6-6 ponttal zárták a középdöntőt. A svédek döntőt játszanak, a német válogatott 9. lett.

Előzmény: Krüger Frédi (1296)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 1302

Nekem is szimpatikus a svéd csapat.

Amúgy engem főleg a francia leblokkolás lepett meg a spanyolok ellen, rájuk ez nem jellemző, főleg nem ebben a fázisban, persze azért nincs Omeyer vagy Narcisse, ezt talán ők is megérzik. Még ha jók a fiataljaik is, nem ilyen tapasztaltak. Karabatic pedig visszafogottabb volt a megszokottnál.

Északi rangadón mindig bármi lehet - akkor is, ha a dánok az elmúlt években sikeresebbek voltak.

A svédekben az a durva, hogy kieshet 3 lövőjük, akkor előlép másik 3, zseniálisan csinálták.

És ugye Nilsson eleve nincs itt, még mélyebb lesz a keretük, ha visszatér a válogatottba.

Előzmény: Gozo (1301)
Gozo Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1301

Egy megjegyzés, jól vezették a németek a meccset. Viszont ami tévedésük volt az szinte mind a svédekret súlytotta. Mégsem éreztem semmilyen szándékosságot ebben.

És egy másik. 70 perc alatt öt illetve hét eladott labda volt a két csapatnál. Ez főleg a szokatlan felállásban játszó svédeknek nagy dícséret.

Igen magasszintű kézilabdát láthattunk.

Szerintem a két döntős teljesen megérdemelten jutott be a döntőbe.

Én biztosan a svédeknek fogok szurkolni, rendkívül szimpatikus csapat.

Gozo Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1300

Így utólag belefért, de ilyenkor jó messzire el kell dobni a labdát. Még ga meg us álkítják az órát, akkor is visszaérnek a kapujukhoz a svédek és rendezett védelemmel találkoznak a dánok.

Előzmény: Lorinc_d (1293)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 1299

A svédek 16 év után játszanak újra Eb-döntőt. (Mondjuk Eb-elődöntőben sem voltak azóta.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!