Keresés

Részletes keresés

Samu34 Creative Commons License 2022.12.30 0 1 1716

Kipróbaltam mindent amit írtatok minden működik külön külön de ha összekötöm akkor meg se szólal😓 

Nem tudom mi lehet a gond , de mindegy meguntam vettem aktív hangfalat a lejatszó mellé minden jól szól mostmár 😊

 

Köszönöm a segítségt 😊

btamas70 Creative Commons License 2022.12.27 0 0 1715

Látom, nem kábelátalakítót vettél, hanem A/D-t, ennek így tényleg működnie kellene.

A PHONO/LINE kapcsolót ugye már ellenőrizted? Az optikai kábel helyesen van csatlakoztatva? A soundbar optikai bemenetre van kapcsolva? Ha igen, és még mindig nem szól, akkor kövesd quad útmutatását.

Előzmény: Samu34 (1710)
quad Creative Commons License 2022.12.27 0 0 1714

Három dolgot kellene ellenőrizned:

 

Biztos hogy a lemezjátszó ad ki hangot? Jó volna kipróbálni valamilyen RCA bemenetes készülékkel.

Biztos hogy az RCA/digitális átalakító működik? Ezt egyszerű kipróbálni, ha van egy olyan telefonod vagy tableted, amin 3,5-ös jack kimenet van.

Biztos hogy a soundbar optikai bemenete működik? 

 

 

Előzmény: Samu34 (1713)
Samu34 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 1713

Sajnos nem működik egy kis sistrergést hallani mikor bekapcsolom a hangbárt de semmi se szólal meg rajta 😓

Don Jüan Creative Commons License 2022.12.26 0 1 1712

Szia! Ennek így működnie kéne. A lemezjátszó hátulján van egy PHONO-LINE átkapcsoló, annak LINE állásban kell lenni.

Előzmény: Samu34 (1710)
Nizza2 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 1711

Lehet még 1 előerősítő is fog hozzá kelleni....

Előzmény: Samu34 (1710)
Samu34 Creative Commons License 2022.12.26 0 0 1710

Sajnos sejtettem akkor szétnézek egy ARC-s hangbár után 😁

 

Ilyen átalakitót vettem ezt ajánlottak hozzá de sajnos semmi !

https://m.sunnysoft.hu/z/518PXU-022/audio-atalakito-az-analog-rca-l-r-jelbol-digitalis-toslink-koaxialis-jelre.html

btamas70 Creative Commons License 2022.12.26 0 1 1709

Ha nincs a soundbaron analóg bemenet (3.5mm-es sztereó jack és/vagy dupla RCA, analog illetve aux. felirattal), akkor nem tudod megoldani. Az optikai hangbemenetek digitálisak, így nem egészen világos, hogy miféle kábeladaptert vettél, de igazából lényegtelen...

Előzmény: Samu34 (1708)
Samu34 Creative Commons License 2022.12.25 0 0 1708

Sziasztok vett egy Audio techical AT-LP60x-bk lejátszót!

De olyan problémam van hogy egy hangbarra szerettem volna kötni de azon csak optikai kábeles bemenet van ! Meg tudom e oldani hogy a lejatszómat összekössem és szóljon ?

Mert a lejatszón egy 3,5 dugasz kimenet van amihez a kábel masik vege egy RCA kábel ! 

Ehez már vettem egy átalakítót de sajnos továbbra sem szólal meg a hangfal 😓

 

 Van erre megoldás ? Vagy érdemesebbb olyan hangfalat venni amin alapból van RCA bemenet?

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.09.22 0 0 1706

Semmi baj nem történik. Azért van a kifutókör végtelenítve, ott ráér futkározni...

Előzmény: JazzMobil (1704)
btamas70 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 1705

Pöröghet az ott hosszú percekig is, nem lesz tőle semmi baja a tűnek (akkor sem, ha a kifutó körön erős pattanást lehet hallani).

Előzmény: JazzMobil (1704)
JazzMobil Creative Commons License 2022.09.22 0 0 1704

Lenne egy kérdésem.

Van egy lemezjátszóm, ami manuális. Amikor véget ér a lemez, a hangkar nem megy vissza az eredeti pozíciójába, hanem tovább fut a kifutó körön. Pörög tovább a lemez, de a tű nem megy a korongcímkére. Nincs Autostop.

 

Nagy baj történik akkor, ha a tű a kifutó körön fut tovább olyan 10-20 másodpercig? 

LézerPulyka Creative Commons License 2022.08.12 0 2 1703

A Grado Prestige MC+ az még egy egészen megfizethető mono pickup. 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1702)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.08.12 0 1 1702

Igen, de csak ha a hangszedő valódi mono hangszedő, nem monosított sztereó.

 

A sztereó és a mono barázda különbözően tárolja az információt. A sztereó barázdában a barázda két 45 fokos oldalfala, míg a mono barázda csak vízszintes irányú modulációval. A sztereó hangszedőben ezért két tekercs van X alakban, a mono hangszedőben pedig csak egy -- alakban. Ha sztereó hangszedőt használsz mono barázdán, akkor az X elrendezésű tekercs kiolvassa a vízszintes irányú modulációt, de hozzáolvassa a függőleges irányú komponenst is, ami csak zaj. A valódi mono hangszedő sokkal kevésbé zajos a mono barázdán, és mivel egy tekercs van, sokkal definiáltabb, pontosabb.

A régi mono lemezek, amik még a sztereó korszak előttről valók, ráadásul 25 mikronos tűt igényelnek, mert a barázda mérete is nagyobb. A későbbi mono lemezek, amiket sztereó vágófejjel vágtak, azokra ez nem igaz.

Mondjuk a jó mono hangszedő annyiba kerül, mint a jó sztereó, szóval igazán csak akkor éri meg, ha valakinek sok régi, jó mono lemeze van. 

Előzmény: JazzMobil (1701)
JazzMobil Creative Commons License 2022.08.12 -1 1 1701

Köszönöm a választ! Még egy kérdés, ha nem haragszol. Ugye vannak külön sztereó és külön mono hangszedők. Említetted, hogy sztereó pickup-pal le lehet játszani a mono lemezt. Ha azonban mono hangszedővel játszok le, mono lemezt, akkor az szebb (jobb) minőségben fog szólni, mint ha sztereó hangszedővel játszanám le? 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1700)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2022.08.12 0 3 1700

Szetero hangszedővel nyugodtan lejátszhatsz mono lemezt. Forditva nem feltétlen igaz, mono hangszedő (kialakításától függően) tud kárt tenni a lemezben. 

Előzmény: JazzMobil (1699)
JazzMobil Creative Commons License 2022.08.12 -1 2 1699

Szép napot!

Kérdeznék párat. Lettek nekem mono hanglemezeim, ugyanakkor a lemezjátszómon sztereó pickup van. Nem mertem lejátszani a mono lemezeket, mert félek, hogy megsérül vagy a lemez vagy a tű (vagy mindkettő). Mi történne akkor ha ezeket a mono hanglemezeket sztereó hangszedővel játszanám le? A másik kérdés - ez már csak puszta kíváncsiság - ennek a fordítottja. Mi történne ha sztereó vinyl-t mono hangszedővel játszanak le? 

silverlight Creative Commons License 2022.07.13 -1 0 1698

Sziasztok! 200.000Ft környékén keresek új lemezjátszót. Olyan érdekelne, amin kényelmesen, kapcsolóval lehet váltani sebességet,  lehet állítani a karmagasságot, antiskatinget, fekete, vagy barna színű, és normális minőségű. Az sem baj, ha félautomata (ha egyáltalán manapság létezik ilyen). Pro-ject és Music Hall, esetleg Thorens márkákat nézegettem. Mit tudtok ajánlani? Köszönöm!

rogues Creative Commons License 2022.07.13 0 0 1697

Visszatérve egy előző problémára írnám a tapasztalatokat. Hazakerült a Tesla nzc  431 lemezjátszóm és okosodtam is. A két  din kimenet közül a felsőn jön ki az jel a pick-upból közvetlenül, ez megy be az Onkyo phono bemenetére/mindig is így volt bekötve/, a másik egy bemenet, amire pl magnót lehet dugni és a Tesla saját erősítőjét használni, onnan nem jön ki előerősített jel, azaz hiába dugom a Onkyoba bárhova.Viszont sikerült megtalálnom véletlenül a búgás okát.Ha bármilyen cd-dvd lejátszó csatlakozik az Onkyohoz , akkor van a búgás, amennyibe kihúzom, megszűnik.De ha cd t hallgatok akkor semmi zaj, ha lemezt akarok, akkor kihúzom az rca at a cd lejátszóból.Ez már egy haladás, viszont hogy ez miért van, azt is jó lenne tudni.

 

Előzmény: PP_Stereo (1678)
AudiJo Creative Commons License 2022.07.11 0 1 1696

Ennek a tovább fejlesztett változata sem igazán müködött (azt hiszem lemezőr volt a neve). A barázdába beült szennyeződés ez sem tudta igazán kiszedni, cserébe hajlamos volt a leszedés során apró anyag szálakat a lemezen hagyni, ami legalább akkorra problémát (ha nem nagyobbat) okoz mint az el nem távolított szmötyi.

Nem fogod megúszni profi lemezmosás nélkül (a nedvesen lejátszottak esetében vsz. többször is)!

AJ

Előzmény: rogues (1688)
rogues Creative Commons License 2022.07.11 0 0 1695

pedig ez csak egy egyszerű kérdés volt

btamas70 Creative Commons License 2022.07.10 0 0 1694

Miből gondolod, hogy faházban lakik?:):))

Előzmény: quad (1693)
quad Creative Commons License 2022.07.10 0 0 1693

Szerintem a faragasztó kiválóan megfelel arra, hogy az azzal tisztított, használhatatlanná tett lemezeidet felragaszd a falra. :-)

Előzmény: rogues (1688)
Mono SE Creative Commons License 2022.07.10 -3 1 1692

te magad vagy itt a lószar, mint audiolandról végleg kitiltott troll, xnc fikanikkje

Előzmény: koe3 (1690)
btamas70 Creative Commons License 2022.07.10 -2 0 1691

YT-on és "vak vezet világtalant" fórumokon számtalan ilyen csacsiságot ajánlanak, ami persze ott nem gond, ahol nem tétel egy új hangszedő, a helyi Second-hand Record Store-okból pedig ritkaságok is pótolhatók.

Előzmény: rogues (1688)
koe3 Creative Commons License 2022.07.10 -3 2 1690

Amíg lószar van, veréb is van......

Előzmény: rfc (1656)
Mono SE Creative Commons License 2022.07.08 -3 1 1689

döntsd már el, hogy zenét szeretnél hallgatni, vagy polcot, sámlit, esetleg hintalovat fabrikálni? ez utóbbiakhoz bátran ajánlom a faragasztót!

Előzmény: rogues (1688)
rogues Creative Commons License 2022.07.08 0 0 1688

És a faragasztós lemezportalanításról mi a véleményetek?

btamas70 Creative Commons License 2022.07.07 -1 0 1687

Csatlakoznék az ellenjavallókhoz, egyébként tapasztalataim szerint a fagyálló nem valami jó ötlet (Sumák eladó utólag vallotta be, hogy házilag pancsolt Lencocleannel voltak lejátszva. A tisztítás vákuumos mosóval sem volt egyszerű történet...)

Előzmény: rogues (1680)
AudiJo Creative Commons License 2022.07.07 0 0 1686

Ahogy Jolida is írta, a mosó folyadék által fellazított trutymót el kell távolítani a lemezről, különben sz@rt se ér mosás! Ennek egyik leghatékonyabbmódja a vákumos leszívás.

Én is Gabócza-nál mosattam és általában jó a tapasztalatom.

AJ

Előzmény: rogues (1684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!