Keresés

Részletes keresés

evodia2010 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 50

Nem tudtam még tárolni belőle. Vagy mi esszük meg vagy a darazsak. A fám 106-os alanyon van, elején nagyon felfelé törő keskeny koronája volt (fajtajelleg), de később széthúztam, meg most vissza is lett vágva olyan ernyőforma-szerűre. Kényelmesen szedhető. Tehát most inkább széles mint magas, de a fa nem adja fel. A termésből tárolásra még nem jutott. A saját termés ízletesebb mint a bolti zöldes pirosas fűízű, de nem starking aromájú...

Előzmény: ötöskezelő (49)
ötöskezelő Creative Commons License 2018.01.17 0 0 49

A Gloster tárolhatóságával kapcsolatban mi a tapasztalatod? Több helyütt a magházpenészedés miatt rosszul tárolhatónak írják....

 

Előzmény: evodia2010 (39)
ötöskezelő Creative Commons License 2018.01.17 0 0 48

Fagymentes időben nyugodtan metszhetsz.

Előzmény: AmazingGecko (45)
ötöskezelő Creative Commons License 2018.01.17 0 0 47

Kedves Fórumtársak!

 

Jonagored alma oltógallyat szeretnék kérni- a költségeket természetesen fizetem!

Illetve véleményt is kérnék a fajta betegségeivel kapcsolatban. Mi a tapasztalatotok, biotermesztésbe beilleszthető?

 

AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.10 0 0 46

Hol lehet kapni olyan hosszúnyelű (kb. 2 méteres nyelű) ágvágót, amivel a 4-5 méteres fák tetejét is el lehet érni?

AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.07 0 0 45

Most lehet almát metszeni ebben a koratavaszi időben? Én már elkezdtem.

AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.02 0 0 44

Sziasztok!

 

Mivel az almamoly egy része a földben telel, télen, fagymentes időben többszöri felrotátorozás segít ritkítani őket?

És tavasszal talajfertőtlenítő?

Ami pedig a törzs és gallyak repedéseiben telelőket illeti, mi lenne, ha bekenném a fát viasszal vagy ilyesmi anyaggal és tán megfulladnának?

evodia2010 Creative Commons License 2017.11.27 0 0 43

Hát talán az is belejátszik, hogy engedélyeztetéskor és éves hosszabbításkor ha jól tudom a NÉBIH is simán legombol szerenként min. 1-1 milliót. Ez mondjuk a kisebb forgalmú szereknél lehet inkább érdekes persze....

Előzmény: arpad-lajos (42)
arpad-lajos Creative Commons License 2017.11.27 0 0 42

A gyártók olyan magas profitot vágnak zsebre, hogy teljesen megértem a hölgy felháborodását. Természetesen a profitot kutatásra fordítják és újabb készítményeket fejlesztenek ki. De amit mostanában itt nálunk forgalmaznak, azok már 20-25 évvel ezelőtt lettek kifejlesztve és azóta csak a hasznot hozzák. A tényleges előállítási költségük töredéke a tényleges árnak. valóban lehetnének egy kicsit szerényebbek és olcsóbban is adhatnák ezeket a készítményeket. Nem is beszélve az egyes boltokról, akik még ezeket a magas árakat is megfejelik. Ha ez nem így lenne akkor nem lenne akkora árkülönbözet az egyes árusítók között.

Előzmény: evodia2010 (41)
evodia2010 Creative Commons License 2017.11.27 -1 0 41

Ez tetszik.

Egy kertész barátom a gyomírtó árak miatt gazdaboltban méltatlankodó hölgynek mondta, tud egy sokkal olcsóbb megoldást neki.

A hölgy kérdő tekintetére válaszul kezébe nyomott egy kapát.

Előzmény: memorix (40)
memorix Creative Commons License 2017.11.26 0 0 40

Lidl almás pult :)

Előzmény: csalántea (38)
evodia2010 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 39

Ha csinálsz olyan fát, amin több fajta van, az inkább működhet talán.

Én nem permetezem se a húsvéti rozmaringot, se a glostert, se a mutsut, a red chief se fogja igényelni szerintem.

Néha van kukac (moly), de a darázs nálam inkább probléma.

A lisztharmat érzékeny fajtákat kerülni kell pl. idared/jonathán fajtakör, szerintem.

Nem tudom kapásból az éréssort, de ha a nyári almákat nem vesszük, talán a gálák szoktak szeptember elején-közepén érni, nálam a mutsu szept végén, kicsit később a gloster, a húsvéti meg még később fent maradt. De ennyi almát 2 hónap alatt sem eszünk meg. Ráadásul szokás utóérésről beszélni, tehát a savak simulását nem feltétlenül a fán kell megvárni, eső veri, szél rázza..... Szóval ládából is meg lehet enni az almát, és kevésbé kásásodik el, mintha a fán túlérik. Kásásodás mentességben a granny smithen lepődtem meg. 

Meg hát milyen almát szeretsz? Édeset? Savanyút? Édes-savanyút? Az ízélményt a cukor, a sav és az aroma együttese adja. Nekem pl. a gála nem jön be, de goldenből is hiányolom a savakat.

Előzmény: csalántea (38)
csalántea Creative Commons License 2017.11.24 0 0 38

Tud valaki olyan étkezési (asztali) almát, ami elég ellenálló (edzett), hogy ne kelljen permetezni és szakaszosan érik, azaz sokáig a fán tartható, onnan lehet fogyasztani ?

Előzmény: 2ceviz (37)
2ceviz Creative Commons License 2017.11.24 0 0 37

Bár nagy a család de egyszerre nekünk is sok volna ,főleg mert a körte szilva szezonban érik. A teljessen beérettek és a kukacossak potyognak le . Főleg elhasználjuk rétesbe,süteményekhez ,szószok mártások készítésękor, vegyes lekvárba,kompótnak, kecsapba- pizzaszószba is belecsempészem ,almabor és környéke.,.A lényeg anyira elhúzódó az érése,hogy októberben a fáról szedtem az utolsó gyümölcseit. Bepirosodtak. Aszalványa nem barnul ...

Előzmény: evodia2010 (36)
evodia2010 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 36

Én nem tudtam mit csinálni a rengeteg nyári fontos almával, át lett oltva télire, de egy ágat meghagytam.

Előzmény: 2ceviz (35)
2ceviz Creative Commons License 2017.11.19 0 0 35

A nyári fontos vagy rétes almára nem jellemző a kissé kásás állag .  Kedvencem ez a savanykás alma . 

 

Előzmény: evodia2010 (29)
csehrigo Creative Commons License 2017.11.19 0 0 34

A Pink Lady almát ismeri valaki?

Mi a porzósa? Vagy mik. Kell neki vagy ha van a környéken néhány almafa az elég lehet neki?

Mit kell tudni a fáról? Igényel valamilyen különleges metszést ? Kényes fajta?

Érdemes lehet családi kertbe egyet ültetni?

evodia2010 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 33

Nálam a sokáig fán maradók kaptak ilyen színt és csíkos mintát.

Másnál pl. ilyen:

https://itcafe.hu/tema/re_algieba_kerti_ars_poetica/hsz_53-53.html

Ha nem nagyméretű, akkor a fontos persze kiesik.

Előzmény: nyebojsza (31)
lepkés Creative Commons License 2017.09.18 0 0 32

Nem kukacos. Kicsit savanykás ízű, de nekem ízlett.

Előzmény: AmazingGecko (28)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.18 0 0 31

Semmi köze a Fontos almához, se a színe, se a formája, se a mintázata.

Előzmény: evodia2010 (29)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.18 0 0 30

valami magonc

Előzmény: lepkés (27)
evodia2010 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 29

Kicsit emlékeztet a túlérett nyári fontosra. Az aug. első felében érik, alapból sárgább szokott lenni, viszonylag savanyú és méretes. Gyakran kicsit laposabb formát is felvesz. Ha nagy almák és már kicsit grízes, akkor talán lehet az...

Előzmény: lepkés (27)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.17 0 0 28

Mennyire kukacos?  Milyen az íze?

Előzmény: lepkés (27)
lepkés Creative Commons License 2017.09.17 0 0 27

Sziasztok!

Tegnap (2017. szeptember 16-án) készítettem ezeket a fotókat.

Kérlek segítsetek, milyen fajtájú alma ez?

Álmosdon fotóztam, a világ végén, az egyik kaszálóm mellett.

Ultra bio:)

evodia2010 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 26

Elkezdtem szedni a glostert meg mutsut, h.rozmaringgal még várok

AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.15 0 0 25

Köszönöm!

Előzmény: nyebojsza (24)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.14 0 0 24

A föld többszöri ásása/kapálása a cseresznye és meggyfák alatt fontos, a cseresznyelegyek a föld alatt telelnek. Az almamolyok a fák repedéseiben vagy egyéb föld feletti búvóhelyen bábozódnak/telelnek.

A lehullott almáknak azért van jobb helyük a kukában mint a komposztban (függetlenül, hogy bennük van-e még a kukac), mert a moniliás/gombás fertőzés a komposztból könnyen visszakerülhet a fákhoz.

Előzmény: AmazingGecko (23)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.13 0 0 23

Köszönöm a válaszod!

A komposztdombról még érdemes összeszedni az almákat és a kukába dobni?

Azt mondják a többszöri rotátorozás is gyéríti a földben kuksoló férgeket.

Előzmény: nyebojsza (22)
nyebojsza Creative Commons License 2017.09.13 0 0 22

A férges almákat le kellett volna darálni cefrébe, abból nem lett volna ki jövőre semmi. De nyugodj meg, akkor is jönnek molyok a szomszédból :(

Előzmény: AmazingGecko (21)
AmazingGecko Creative Commons License 2017.09.09 0 0 21

Sziasztok!

 

Nagy gondot okoz nálunk az almamoly. Időhiány miatt keveset tudunk csak permetezni ellene. Ráadásul nagyon magasak a fák, 5 méter körüliek és csak az alsó felét éri a permet. Tervezzük, hogy visszavágjuk őket felére, a szomszéd is így csinálta és bejött neki. Ezt ősszel vagy tavasszal kell?

A kukacos almákat eddig a komposztdombra dobtuk, ez hiba volt? Mert következő májustól előjöhetnek belőlük a "férgek".

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!