Keresés

Részletes keresés

[fidelio] Daktylos Creative Commons License 2011.07.23 0 0 40

R.I.P. 

 

 

 

 

[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 39

You Know That I'm No Good

official video:

http://www.youtube.com/watch?v=Ll7UFxqI2pM&feature=related

 

és Belgrádban, 2011 június 18-án már szétesve:

http://www.youtube.com/watch?v=UMPBTDneqQk

[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2011.07.23 0 0 38

Üdv a Club-ban, Amy...Sírós

[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 37

Komolyabban kellett volna venni a rehabot:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KUmZp8pR1uc&ob=av2n

 

 

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.07.23 0 0 36

Én máshová is vittem, most hangzott el! Sírós

Előzmény: [fidelio] tarnhelm2 (35)
[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 35

Most látom, hogy egyszerre hoztuk a hírt... :(

Előzmény: [fidelio] braveheart (34)
[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.07.23 0 0 34

Rád való tekintettel 'átmegyünk' bulvárba! Sírós

Előzmény: [fidelio] tarnhelm2 (33)
[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 33

http://index.hu/bulvar/2011/07/23/meghalt_amy_winehouse/

Sírós

Jaj, Istenem, csoda hogy eddig is élt!

Nyugodjék békében!

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.07.23 0 0 32

R.I.P.

[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2011.07.04 0 0 31

Bár számomra is fehér folt, hogy milyen lehetett az RWT a 90-es években, de a példáid talán némileg túlzóak, hisz az szdsz meg pláne a kisgazdák tulajdonképpen már nem léteznek, a Wagner Társaság viszont igen. Egy erre alkalmas topikban írhatnál pár sort erről az időszakról, illetve, hogy mire is utaltál az előbb...

Előzmény: [fidelio] tarnhelm2 (29)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 30

Nos, igaz, ami igaz, nem voltam gyakornok Prepeliczay István mellett, viszont kezdhetjük nemesebb elődök, mint pl. Gróf Apponyi Albert felemlegetésével.

Előzmény: [fidelio] tarnhelm2 (29)
[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 29

Hát wise, annak a fejezetnek a Wagner Társaság elkisgazdásodása címet lehetne adni, de te valszeg a 90-es évek kisgazda-sztorijából is kimaradtál, úgyhogy a kedvedért jellemeztjük ezt a periódust a Wagner Társaság széteszdészesedése kifejezéssel is. Kacsintás

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 28

RIP, nemes, européer személyiséget vesztettünk benne.

 

(egyszer valaki megírhatná a Wagner-társaság történetét is, a 90-es évek pl. nagy fehér foltot jelentenek számomra...)

[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 27

De igen - még Erdősi Mária idején, a 90-es években. Nem tudom, hogy a szétválás körül (2000) megmaradt e ez a cím, vagy sem.

Előzmény: [fidelio] Licht-Alberich (26)
[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2011.07.04 0 0 26

Erről nem is tudtam. Mikor volt? Gondolom nem az 1990-es újra indulás után...?

 

Nyugodjék békében!

Előzmény: [fidelio] tarnhelm2 (25)
[fidelio] tarnhelm2 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 25

Egy időben a Magyar Wagner Társaság tiszteletbeli elnöke is volt..

RIP

Előzmény: [fidelio] Licht-Alberich (24)
[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2011.07.04 0 0 24

 

Franz Joseph Otto Robert Maria Anton Karl Max Heinrich Sixtus Xavier Felix Renatus Ludwig Gaetan Pius Ignatius von Habsburg-Lotharingen

1912. november 20. - 2011. július 4.

 

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.07.02 0 0 23

A lenti beszélgetést egy focista(!)  fórumból  másoltam!

A cikkrészlet a népszabiból( Üvöltés)- nem olvasom, de ott találtam.

És ha már festőművész, akkor a festményei beszéljenek:

http://www.licium.hu/galeria/tron-arpad-emlekgaleria.html

 

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.07.02 0 0 22

Életének negyvenharmadik évében váratlanul elhunyt Trón Árpád debreceni festőművész, díszlet- és jelmeztervező........

Számos egyéni és csoportos tárlatot résztvevője volt, utolsó kiállítását idén áprilisban rendezték meg Egerben, a megyei művelődési központban. Egyik méltatója a tárlatmegnyitón ezt mondta róla: „Trón Árpád alkotásaiban mindig mellbe vág az a szakrális életeszmény, amit pongyola szóval vallásosságnak nevezhetnénk, de ne nevezzük annak, mert Trón Árpád képei nem dicsőítik az Istent, hanem harcolnak vele. Műveinek ihlető forrása az égbe vágyó, de minduntalan elbukó ember: Jézus Krisztus. De nem az a Krisztus, aki szelíd mosollyal bocsátja meg bűneinket, hanem az a Jézus, aki a kezében korbáccsal veri ki a kufárokat a templomból. Az a megfeszített és haldokló istenfiú, aki az utolsó leheletével még számonkéri a Mennyei Atyán, hogy miért hagyta el”.

 

Nyugodj Békében Árpi! (hihetetlen

 

Emlékszel, hogy a vörös zászló égetéséért mekkora balhét csaptak a komcsik?

Egy időben mindkét végén égette a gyertyát, aztán teljesen konszolidálódott lett.

Ha 15 éve olvasom a halálhírét nem lepődtem volna meg. De pont most?

R.I.P. Árpi!

 

Én ne emlékeznék? Én voltam az egyik elkövető.... :-)

Még most sem tudom elhinni..... :-(

 

Igen, rajztanár és festőművész is volt

 

A festő?

 

Biztos sokan vannak itt akik ismerték, most kaptam a hírt, Trón Árpi meghalt..... :-(

Nem hiszem el, nem akarom elhinni....

 

http://www.youtube.com/watch?v=L0v2IlMS1mE

 

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.07.01 0 0 21

" Mert az is kutyaság, amikor azt mondtad, hogy sokkal több ideig voltam a nemzet napszámosa, mint a szí­nésze.

Mert az is kutyaság, hogy Györökön a kis házadban (kutyaól, í­gy hí­vtad), a tányérokat nekitámasztottad a kerí­tésnek és tí­z méterről slaggal locsoltad őket. Mosogattál.

Mert az is kutyaság, hogy korunk egyik legműveltebb latin műveltségű szí­nésze voltál.

Mert az is kutyaság, hogy Siófokon az üdülőből hajón mentél át Badacsonyba bort kóstolni elegánsan: fehér cipő, fehér zokni, fehér öltöny, fehér nyakkendő, fehér szalmakalap. Úgy néztél ki, mit Chevalier. S négy nap múlva megérkeztél a szokásosban: négy sarkán csomóra kötött zsebkendő a fejeden, fecske, mezí­tláb. Négy nap alatt ruházatodat felélted. A Szárszó nevű motoros zoknid árából hozott haza. Megérkeztél.

Mert az is kutyaság, hogy te voltál a kor legszebben és a legszebb hangsúllyal beszélő szí­nésze.

Mert az is kutyaság, hogy Kubik Ancsának vitt a postás egy csomagot, feladó Raksányi Kutya, levél a spárga alatt. Azt í­rtad: "Anna kedves, bontsa fel, nézzen bele, nagyon szépet fog látni." A borotválkozó tükröd volt.

Mert az is kutyaság, ahogy a haza és a magyar irodalom elkötelezett hí­veként létrehoztad önálló estjeidet.

Mert az is kutyaság: "Ej, nem ropod a zsemle, nem ropog a kifli, ma már lila a tehén, lila a rendező, pedig én egész életemben a dolgozó rendezőt szolgáltam."

Drága Kutya, hadd mondjak utoljára még egy gyönyörű kutyaságot. Ötven év távlatából is úgy érzem, hogy te voltál az egyetlen, aki a Himnuszt és a Szózatot, az összes versszakot kí­vülről tudta, zsigerből. Szégyellem, én nem tudom.

De azt tudom, hogy hány társunkat búcsúztattad már ebben a temetőben, és hogy hány kollégának adtál egy mennyországra való jótanácsot. Én nem adok. Én csak átveszem a tiszted. Most én búcsúztatok. Társad, Kati mondta, aki végigkí­sért krisztusi szenvedésedben, szinte utolsó óráidban odasúgtad neki: "Haldokló csak haldoklótól fogadjon el jótanácsot, mert a kibicnek semmi se drága." Keserű, nagyon keserű szavak, de hidd el, Kutyu, szól még értünk a harang. A legendák túlélnek bennünket. S mi, utánad jövők is elmúlunk, már csak az a kérdés, ki viszi át a legendákat a túlsó partra. Nos? A többi néma csend.

Drága Kutya! Szombaton eltűntél a györöki habokban. Nem hallottad a vers végét. Ma, a véletlen, de csodás egybeesés kapcsán - remélem Juhász Gyula, kedves költőnk nem haragszik meg - utolsó sorait némi bőví­téssel most elmondom neked és nektek, drága barátaim:

Trianon és Raksányi Gellért búcsúztatásának gyászos napján,

magyarok, testvéreim, ti rossz csillagok alatt virrasztva járók,

ó nézzetek egymás szemébe nyí­ltan és őszintén,

és a nagy-nagy sí­r fölött ma fogjatok kezet,

és esküdjetek csupán a szí­v verésivel, s a jövendő hitével egy nagy esküt,

mely az örök életre kötelez, a munkát és a küzdést hirdeti,

és elvisz a boldog feltámadásra.

A Pesti Magyar zárójel Nemzeti Színház társulata nevében búcsúztam tőled.

Isten nyugosztaljon."

                                                                              Csurka búcsúbeszéde Kutyától, akit Raksányi úrnak (isÍ) hívtak l

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.07.01 0 0 20

Már nincs (idő)

http://www.youtube.com/watch?v=1QRvb6_N7E4

Eliramlottak.

[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2011.07.01 0 0 19

Egy biboldó, akit szívből tudtam szeretni - már a Zugügyvéd óta!

http://mivanma.postr.hu/matthau

Pöcs!

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.06.24 0 0 18

'...lehet, hogy már szeretett Nádor lován ül, vagy issza Dede habos kakaóját, vagy végre beszélgethet édesanyjával, de mindenesetre ott biztos mindig süt a nap, és végre kánikula van neki, forró. mértéktelen nyár, amire mindig úgy vágyott.' Sírós

Előzmény: [fidelio] Ludwig van Mozar (17)
[fidelio] Ludwig van Mozar Creative Commons License 2011.06.24 0 0 17

R.I.P.!

Előzmény: [fidelio] braveheart (13)
[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.06.21 0 0 16

Ismét elment egy tévés...

Manapság szinte elképzelhetetlen, de régen is ritkán esett meg, hogy egy film egyszerre nyerje el a közönség és a kritikusok kegyeit. A Rideg Sándor regényéből forgatott "Indul a bakterház" c. tévéfilmet az 1981-es Veszprémi Tévétalálkozón mindkét tábor egyaránt a legjobbnak ítélte.

Schwajda György jegyezte a forgatókönyvet, a rendező Mihályfy Sándor, az operatőr pedig a szombaton elhunyt Kecskés László volt.

http://www.nepszava.hu//articles/article.php?id=441213

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.06.19 0 0 15
[fidelio] almirena Creative Commons License 2011.06.14 0 0 14

Elhunyt Magyar Gábor, a Magyar Vonósnégyes csellistája.

[fidelio] braveheart Creative Commons License 2011.06.12 0 0 13

Czigány Zoltán élt 46 évet


[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2011.02.18 0 0 12

Lukács Ervin

1928. augusztus 9. – 2011. február 18.

[fidelio] Licht-Alberich Creative Commons License 2010.12.25 0 0 11

5 éve a mai napon hunyt el Birgit Nilsson.

http://www.youtube.com/watch?v=v5KAAiP3TP8

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!