Hogyan tehetjük jobbá a világot? Fenntartható technikai fejlődés, egyensúlyra törekvés, környezetvédelem, egészség, jobb és tartalmasabb, hasznosabb élet
"másként nem megy. A forradalom pazarolja az energiát, pusztít, rombol, viszont elkerülhetetlen mert az dobja fel, az nyit teret azoknak a kiemelkedő tehetségeknek,"
Hibás elmélet. Mást is feldob - harcias, ölni, pusztítani tudó, de hasznos, építő értelemmel nem rendelkező egyedeket, akik látva ilyen téren sikerüket, felemelkedésüket, másokat, utódaikat, a fiatalokat is erre nevelik, ezt ültetik beléjük. Ez az egész az ún. "történeti ember" (amiről írásos "történelmünk"(?) van) hatalmas, több évezredes, ismétlődő hibája:
"A történelmet a győztesek írják!" - na innentől már lehet a fele sem igaz, viszont az eredménye folyamatos bosszú, visszavágás, gyerekkortól ellenségkép kialakítás, háborúk, merényletek, terror, erőszak ... :(
Ahol kiiktatnak egy Teslát, lelövetik/bebörtönözik a szabadságharcosokat, nem engednek semmi olyan újítást, ami a fennálló, uralkodó pénzügyi rendszert veszélyezteti - azt ne nevezzük szabadnak.
Aztán felsorolsz egy csomó mindent, h mégis :) A legfontosabb viszont a gondolkodás, az értelem az eszköz használat - előre gondolkodás, tervezés és az életfeltételek alakítása, és a beszéd. (->írni, olvasni tán megtanul egy csimpánz, de beszélni sosem fog tudni, sem a többi főemlős, mert csak az embernél nyitott a gégefő és a lágy szájpad)
Az állatoknak túlélési mechanizmusa van, abból fakadó ösztönös tevékenységük. Nem törekednek körülményeik javítására, csupán alkalmazkodnak a természethez táplálkozási, fajfenntartási, utód nevelési céllal.
"Ha építesz UFO-t, szabadenergiás fűtést, minek forradalmárkodnál? Van, használjátok."
a kettő egy és ugyan az, mindkettő jobbá akarja tenni a világot és ezzel meg is ütközik azzal
"Semmi értelme lövöldözni, gyújtogatni, mindent lerombolni, ahogy a tudatlan tömegek teszik."
De igen, sajnos de igen, másként nem megy. A forradalom pazarolja az energiát, pusztít, rombol, viszont elkerülhetetlen mert az dobja fel, az nyit teret azoknak a kiemelkedő tehetségeknek, egyéniségeknek akik amúgy a jól olajozottan működő társadalomban elvesznek, képességeik inkább hátrányosak is nekik.
Az egyéni kezdeményezést, képességet nem a kapitalizmus nyomja el jobban? (persze arra is úgy érve, hogy amilyen a valóságban, nem amilyen lehetne, vagy kellene legyen)
Pazarolni tilos, mert a bolygónk eltartó kapacitása véges!
A narkotimukok célja nem a besavanyodott, életunt depis Józskák eszméletvesztését segíteni minden hétvégén, hogy agyatlan zombi módjára botladozzanak zenés-táncos eszméletvesztő helyeken. :-)
-az egyedek képességei nem egyformák. Nem is lehet azzá tenni.
-kiválasztott, felsőbbrendű nép nincs, jobb és kevésbé jó képességű egyedek (A pisztráng rosszul tud fára mászni, de hegyi patakban jól érvényesül...)
-a kommunizmus elve biorobotokkal valósulhat meg. Az emberi önzés mindig mások kárára akarja érvényesíteni hasznát. Törölni kell a fejekből a negatív programozást.
Unatkozás helyett önfejlesztés, űrhajóépítés, űrutazás, más bolgyók benépesítése, az Élet terjesztése az Univerzumban.
Az emberi élethez megfelelő élelem, innivaló, megfelelő hőmérséklet, menedékhely szükséges.
Itt is, az űrben is, Marson is.
Maslow-piramis...aztán felfelé haladva elérjük az önfejlesztő, világjobbító embert, akinek a hobbija a munkája, amit akkor is szívesen csinálna, ha nem kap érte bért.
Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol...
A vicces az egészben az, hogy Marx történetesen helyesen ismerte fel a fejlődés irányát. A proletárdiktatúrát sem a lenini-sztalini terrorral látta megvalósulónak. Az egy más kérdés, hogy a lenini-sztalini elvek alapján megvalósított véres diktatúrák Marx-ra hivatkoztak. Ha belegondoltok, hogy a számítógépek által vezérelt gyártás és általában a gépesített fizikai munka termelékenysége mellett mennyi munkás kézre lesz szükség 50 vagy száz év múlva, látható, hogy tart a nullához. A kereskedelem is átalakul, már nem kell lemenni a boltba, elég megrendelni és egy robot kihozza, kirándulni, vagy bulizni is lehet majd a virtuális valóság segítségével. Marad a szolgáltató "ipar", de azért az sem fenékig tejfel. Hogy az unatkozó emberiség mekkora marhaságokat fog kitalálni, hogy ne ölje meg az unalom, azt még elgondolni is borzasztó...
Szerintem ez komplikáltabb, elvontabb dolog. Igaz, a társadalom felépíthetősége tervrajzok alapján az megbukni látszott.... de nem is biztos, hogy arról szólt az, a létező szocializmust lehet tekinteni a kapitalizmus legtökéletesebb változatának is mert a tőke tökéletes koncentrációja ami megvalósult. Elitcsere meg volt mindenhol.
" ... az "ellenség kép" olyan trendy dolog volt az idő tájt"
Most még jobban az :)
Az egész Marx-Engels féle indítás, majd "proletárdiktatúra" egy teljesen rossz irányú kapitalizmus ellenes vonal, erőszakos elméleten alapuló pol. melléfogás akkora ostobaság volt, aminek a "kőkapitalista" üzleti hatalmak még örültek is, hiszen létező, bevallottan erőszakos, ellenséges riválisként jelentkeztek.
Fel is merült a kérdés, vajon nem ők találták ki, kreálták meg saját maguknak mint legyőzendőt, és az elmúlt 100 évben minden egyes háború, merénylet, erőszak, terror ennek a mindenáron saját maga elleni ellenséget kereső és találó/alkotó szemléletnek a következménye?
"A múlt században megbukott ellenségképre épített kommunizmust nem, de a valódi értelmezésén vett humánus kommunizmust lehet említeni, mint lehetséges alternatívát sztem."
Miért ne. Korlátozottan, aki kéri, aki szeretne ilyenben élni dolgozni. Tisztán látszik a mostani rendszerben, hogy sokaknak nem jó az éppen aktuális rendszer többségi diktátuma. Nem mindenkinek jó a kapitalizmus, mert nem kap munkát, vagy más okból. Nem mindenkinek jó a szocializmus se, mert ott ő rabnak érzi magát. stb
Nem, harc és küzdelem az állatoknak KELL. A félelem szülte haragból fakadnak, azért szokták mondani, aki fél, az csak fél életet él.
Az embereknek teljes és értelmes életet kéne élniük, értelmes, alkotó, teremtő, tervezett és hasznos munkával, amitől jobban érzi magát, mikor kész. Mert tudja, h a társadalom előbbre jut vele, és ha még azt is tudja, h más is ezt teszi, csak más területen, akkor tud igazán nyugodtan, hasznosan, értelmesen, alkotva dolgozni. Nem attól h már megint legyőztem, megelőztem, megvertem ezt v azt és most így ezzel nekem ennyivel több jött zsebbe - ez teszi tönkre a világot, mert teljesen önpusztító szemlélet. Ez a kapitalizmus, és ahogy száz évvel ezelőtt is jósolták többen, ezzel döfi szíven saját magát.
Csak a pénzmánia részeg illúziójában ezt sokan nem fogják fel.
A múlt században megbukott ellenségképre épített kommunizmust nem, de a valódi értelmezésén vett humánus kommunizmust lehet említeni, mint lehetséges alternatívát sztem.
Azt már a 70'-es években leírta jópár koponya, h a kapitalizmust annak kellene váltania, egy olyan társadalom, ahol nem kell más embereket legyőzni, v bárkinek ártani, ha boldogulni akarsz -> ahhoz elég az állati szintre visszamenni, mostmár érlelődik több emberben az előre v felfelé lépés igénye, szükségessége, hogy ne mások kárára lehessen csupán ezt megtenni.
aha......aha...értem....nem tán azt akarjátok mondani, hogy a munkát tegyük olyanná, hogy mindenki hozzáférjen? Mert ahoz tiltott önkényuralmi jelkép is tárul ám! azt tudjátok ugye? )-:
"A sikerrel nem kecsegtető válfaja szerintem nem boldogít, s ezáltal egészségkárosító is lehet."
Jó dolog amit írsz, de egy csomó embert nem ez érdekel. Nem teheti meg. Bármilyen munkát elvállalna ha lenne a környéken, de nincs, mert rossz a rendszer. Vannak környékek és emberek ahol bármilyen termelő munka jó lenne. Ezek a gazemberek nem csinálnak a piacon kívül rekedteknek munkát.
Valódi munkán én azt értem, amit írtam. A sikerrel nem kecsegtető válfaja szerintem nem boldogít, s ezáltal egészségkárosító is lehet.
(Amúgy hibaelhárításból élek. Szerencsémre engem ez éltet. Ha csupán létminimumért kellene tennem, akkor is lelkesen végezném - akár az itthon maradott egészségügyiek.)
Az embereknek szerintem sikerrel/győzelemmel kecsegtető harc/küzdelem kell."
Kérdezd meg azokat az embereket akiknek nincs munkájuk, akik elmaradott régiókban élnek, akik túl fiatalok, vagy túl öregek hogy a piacon munkát kapjanak, hogy mi kell nekik. Hát nem az a lila köd amiről te beszélsz. Lehet, hogy te olyan kényelmes helyzetben vagy, hogy agyon unod magadat a jólétedben és sikerre harcra vágysz, mert a többi már uncsi, de az embereknek munka, megélhetés kell. Ezt a mostani libsi rendszer nem akarja megadni nekik, hogy rettegjenek azok is akik dolgoznak, hogy a végtelenségig ki lehessen zsákmányolni őket.