Keresés

Részletes keresés

tgwh3 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4468

Addig oks, amíg 120 nettót meg lehet keresni két műszakban. De amelyik 60 ezer forintért dolgoztat, meg pl. tesco, ahol kirúgtak x embert, majd a többinek ugyan azt a munkát kellett elvégezni, mint amikor többen voltak, na azok elhúzhatnának. De ugyan ilyen kis és közepes, netán nagy magyar cégek is vannak. Azért egy tesco pl. Angliában minőséget képvisel, itt viszont csak a selejtet lehet kapni...

Maga az a munkamorál elutasítandó - és nem csak a multiknál van ilyen -, ahol pl. a tesco akció úgy jön létre, hogy a beszállító adja olcsóbban, mert rá van kényszerülve, a tesco akciózni akar...

Előzmény: beetee (4467)
beetee Creative Commons License 2014.02.03 0 0 4467

 

 

De különben pont benne van ebben a cikkben is....

Rhéman Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4466

A boldogság nem anyagi kérdés.  Mint tudjuk a pénz nem boldogít, de jó, ha van. :))

Előzmény: tgwh3 (4465)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4465

Egyfelől. Másrészt meg ha nem gazdagszik meg az ember, akkor mi van? Semmi. Angliával még jól is lehet járni, enyhébb az éghajlat, és lehet tengeri kajákat enni...

Előzmény: Rhéman (4464)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4464

Négy unokámból kettő már külföldön született. Másfél év múlva érettségizik a harmadik, külföldi egyetemre akar menni. A szülei azt mondták, lehet, vele mennek. Mindenkink külföldön lesz. Nincs az a kert, amelyik itt tart minket, akkor. 

 

Az utolsó, aki elmegy, oltsa le a villanyt. :((

A lényeg, hogy csökkentsük a rezsit.

Előzmény: Ali-bá (4463)
Ali-bá Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4463

Én se hagynám/hagyom itt a kertes házamat! Habár három gyermekem  születésüktől felnőtt korukig kertközelben élt, mindhárom elment. Jó messzire. Unokáim már csak vendégekként járnak a kertben. Kinyilt a világ, és hogy változik!?

/Az egyik úgy metszette a cseresznyefáját - a messze távolban - ,hogy odatette a metszőollót az egyik ághoz, én meg mondtam skype-on, hogy "feljebb, még egy rüggyel feljebb, ott vágd el!"/   :-)   :-(

Előzmény: CBNora (4458)
-balu28- Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4462

Az biztos, hogy a mi gyerekeink előtt tárva-nyitva áll a világ. Nekünk zárva volt, 3 évenként nyílt meg egy kicsit, de inkább 3 évenként sem. És itt nem csak az utazás szabadságáról beszélek, hanem az internet és a különböző kommunikációs eszközök által nyújtott világlátásról, ismerethalmazról is.

Nem, nem csak a technológiai feltételeket kell megteremteni. Az élhető világ feltételeit kell megteremteni.

Előzmény: gaabre (4460)
-balu28- Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4461

Én sem hagynám itt a kertemet, a házamat (a nagyszüleim által építettet), de van akinek a kert nem (sem) jelent semmit.

Viszont nem is tudnék panelben/társasházban/egyéb közös förmedvényben élni.

Előzmény: CBNora (4458)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4460

És hidd el, a mostani mederben csak többen és többen lesznek azon gyerekeink, akik elmennek.

Egyre több fiatal nő fel az interneten, ahol a hangsúly a kommunikáción van. A legtöbbjük tele van külföldi baráttal, világnyelveken kommunikálnak, látják mások kultúráját, életszínvonalát, stb.

 

Ha nem teremtjük meg nekik a technológiai feltételeket idehaza, jelentős részük itt fog hagyni. Akinek pedig sütnivalója is van, az talán vissza se fog jönni.

 

Ezért sem szeretem, mikor valaki arról kámpicsorodik, hogy neki mit jelent a változás itthon. Rég nem az számít, hogy nekem vagy neked mit jelent a változás. Az a kérdés a jóképességű gyerekeinket milyen alternatívával tartjuk itthon 30 éves időtávon?

Előzmény: -balu28- (4457)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4459

Meg azért mindenki el tud helyezkedni a környéken, ha el akar helyezkedni...

Ha állásinterjún azt mondod, hogy majd közelebb költözöl, mit csinálnak? Választanak mást, aki közelebb van... nagy többségében. Persze ha valami specialitásod van, akkor nem. 

CBNora Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4458

Én a kertmiatt se költöznék folyton, jobbnál jobb munkáltatók kedvéért sem. Végre megnőttek a beköltözéskor ültett gyümölcsfák, begyűjtöttem egy csomó növényt, összeállt a kert szerkezete.

Veteményest csinálnék hamar másikat (bár első években az is nagy munka, ha előtte nem volt művelve), de nem csak abból áll egy kert.

Egy kis városi lakást persze könnyebben cserélgetnék, de kertes házat nem.

Előzmény: -balu28- (4455)
-balu28- Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4457

Biztos hogy nagyon sokan vannak, akik külföldön próbálnak szerencsét. Már ha csak a saját szűkebb ismeretségi körünket nézzük, bizonyára mindenkinél megszaporodtak a külföldön dolgozó státusúak.

A megélhetés érdekében sokan hajlandóak a kompromisszumokra. Vannak akik megpróbálják és nem bírják. Nem bírják idegenben, egyedül.

Ha még mobilabb nemzet lennénk, lehet nem is maradt volna már magyar ember az országban :).

Előzmény: gaabre (4456)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4456

Mert ugyan mondja már meg valaki, hány olyan munkáltató/munkahely van az országban, amiért megéri elköltözni több száz kilométerre?

 

Igen, erre utaltam, hogy kevés, nagyon kevés.

 

De amit írtál próbáld szembeállítani azzal az állítólagos félmillióval, aki ny-európában van kivándoroltként.

Most vagy a statisztika hazudik a mennyiségről, vagy a magyar képes és hajlandó a megélhetésért mobilitásra. Mi lesz a mai iskolásainkkal? Rájuk gondolt valaki?

 

 

Előzmény: -balu28- (4455)
-balu28- Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4455

Ez olyan szép, ezen mindig úgy fel tudom húzni magam, amikor a magyar munkaerő immobilitását hányják a szemünkre!

Mert ugyan mondja már meg valaki, hány olyan munkáltató/munkahely van az országban, amiért megéri elköltözni több száz kilométerre? Vagyis: a keresetedből fizetni tudod az albérletet, a családod és saját magad fenntartását (mert nem biztos, hogy asszony pajtás is talál magának a körzetben munkát, ha veled megy a család), az otthonmaradt eladhatatlan ingatlanod hitelét és fenntartási költségeit (nálunk pl. csak az építményadó évi több mint 100e, ha nem lakik benne a tulaj).

Ugyan mondja már meg valaki, hogy ha én, mint könnyebb helyzetben lévő, mivel a fővárostól alig 20 km-re lakóként akár ingázhatnék is, napi (nem) 8 óra mellett még 3-mat utazhatnék, párom 16 órákat dolgozik, kölkünket ki látná el, közeli rokon híján? 10 évesen még nem igazán felnőtt az önálló életre.

Igen, a magyar röghöz kötött. Benne van a génjeinkben, elvégre is a magyar paraszt (az ország adottságai révén nagyobb részt mezőgazdaságból tartotta fent magát) hozzászokott a föld birtoklásához, akinek pedig csak kicsi darab földje is van, nem ugrál csak úgy, mintha csupáncsak egy bérelt lakása lenne. És akinek családja is van, nem ugrál csak úgy, mint egy se kutyája-se macskája egyedülálló. És aki már nem 20 éves, és nem is 30, sőt már a 4. X-et is elhaladta, nem ugrál csak úgy.

 

Előzmény: gaabre (4453)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4454

Levél ment a  téma folytatásaként.

Előzmény: Rhéman (4443)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4453

Megindítja a bevándorlást, igen.

Én magam is elkészítettem a pályázatomat Kecskemétre, aztán a fejvadász lebeszélt róla, hogy Budapestről oda menjek.

 

De pl. ott van a Flextronics központja Tab-on Somogyban, na ott még egyetem sincs a környéken, mint pl. Miskolcon.

Miskolc és Diósgyőr egyébként is sok multi beszállítónak ad otthont, pl. ott van a Bosch egyik MO-i központja (hehe, oda is majdnem pályáztam pár éve).

Ezek a multik egyébként elképesztő tömeget bevonzanak a környékről, személyes tapasztalatom a Videotonból van: nekik szinte csak külföldi megrendeléseik vannak elektronika területről, számos európai multi gyártónak szállítanak megoldásokat bérgyártásban. Rengeteg betanított munkást visznek a környékről, még saját busz-szolgáltatásuk is van erre a célra együtt az alba-volánnal. Pedig ők még nem egy bmw.

 

Egyébként a szellemi tőke nagyobb része, amely a helyi keresletet megdobja ilyen esetekben, mindig távolról mozog be. A legtöbb esetben az albérletet is a munkáltató finanszírozza, és nem ám szuterén főzőfülkével.

Pont ezen a héten savazta valamelyik portál, hogy a német gazdasági erőt a mobilitás adja, mert ott nem birtokolni akarnak mindenáron, hanem szabadnak maradni. Valami 30-40%-nak van ingatlan tulajdona, a többi a munkahely szerint ingázik.

Előzmény: tgwh3 (4452)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4452

Ez azért vicces. Borsodban bmw? :D mondjuk az AVAS lakótelep mellett? :D jó, az ottani garnitúra bmw-vel jár, az igaz, de szerinted tényleg borsodban lelhető fel az a melós réteg, akit a világ egyik legfejlettebb gyártósárára oda lehet állítani? :D úgy tudom, Kecskeméten is azért csúszott a gyár, mert nem találtak elég érettségizett embert...

Előzmény: gaabre (4448)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4451

Nem szeretném meggyőzni, ez jön át.

NFL-t, NHL-t pontosan annyit nézek, mint CL-t vagy egyéb soccer-t, európai csapatsportot.

Európában heti szinten olvasni a balhékat, görögtüzeket, késeléseket, garázdaságot, ez a kultúra része.

Ugyanez a helyzet ott is?

Előzmény: beetee (4450)
beetee Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4450

:)

Egy helyit szeretnél meggyőzni, hogy mi megy náluk...

Előzmény: gaabre (4449)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4449

Egyáltalán nem jellemző.

Pont ma lesz a superbowl, nézd meg hogy néz ki ott a lelátó, hány féle drukker fér meg egymás mellett.

Előzmény: ZsuR (4447)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4448

Szia,

az természetesen nem pálya, hogy multit diszkontálnak és azzal el van intézve, de nem is erre céloztam.

A multikat három fő csoportra lehet osztani.

- itt termel (munkahelyet teremt), ide termel (kereskedelmi multik)

- itt termel (munkahelyet teremt), ide és külföldre termel (külföldi tulajdonú hungarikumok, pl Suzuki, Hankook, stb)

- itt termel (munkahelyet teremt), javarészt külföldre termel ( pl. Audi, Mercedes, és egyéb fejlesztői bázisok)

 

Amit az emberek általában példaként emlegetnek, az az első csoport, mert mindenki oda jár vásárolni. De a multi nem ér véget az osannál meg a teszkónál meg a metrónál meg a baumaxnál meg a praktikernél.

 

A második csoport már ér valamit, hiába idehaza adják el a legtöbb suzukit; de cserébe legalább hozzájárulnak a járműpark kedvezőbb árú fiatalításához, és rengeteg a beszállítói bázis és addícionális beszállítói munkahely.

 

A harmadik csoportra mondtam, hogy le kell nekik feküdni. Helyesebben le kéne, de ehhez teljesen hülye ez a garnitúra.

A legfrissebb, hogy a BMW Miskolc környékén nézelődött, de azt is elbaszták ezek a balfaszok.

A BMW-nek be kellett volna nyalni csontig! Hogy ezt nem tették meg, hazaárulás kategória.

Tipikusan az a gyár, amely jelenleg a világ legerősebb autógyára, mindenhol veszik a világon mint a cukrot, a legfejlettebb technológia, iszonyat pénzt itt hagytak volna Borsodban.

 

Ezeket a multikat kizárólag a minőség és az ár egyensúlya érdekli. Kelet-Európa még versenyképes nekik, addig kellene minél több német multit beszippantani.

Az ár kérdés pedig relatív: kelet-magyarország még pont lehet megfelelően olcsó egy német multinak, nekünk viszont élet-halál kérdés, hogy munkahelyek jöjjenek létre, és lehetőleg ne a magyar költségvetés finanszírozza azokat, és ne bozótvágásról legyen szó, hanem igenis a kor legfejlettebb technológiáját hozzák ide, és ott betanított munkások kezeljék a technikát, emellett sok mérnök megjelenése a környék kereskedelmét is feldobja.

Az ilyen multik ráadásul hajlandóak helyi fejlesztésre is, több közülük szerepet vállal közlekedési csomópontok kialakításában, felújításában, stb.

 

És azt is írtam korábban, hogy a magyar kínaiasodást már nem lehet megállítani. Ez van, ide süllyedtünk, sok embernek be kell állnia a gépsorba. De legalább lenne munka, és az életszínvonal csak gyarapodna a technológia beengedésével.

 

Az pedig, hogy az oktatást szétb@sszák, a legsúlyosabb hazaárulás, ami magyarországon történhetett. 

Előzmény: tgwh3 (4446)
ZsuR Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4447

...nem lattal meg verekedest egy meccs utan az USA-ban? :)  Parkoloban???  Mikor a rendorok es a mentok tuloraban tesznek rendet??? :)  Nem jarok meccsre - de ez a resze resze a hireknek...

Előzmény: gaabre (4445)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4446

Ebben kételkednék. Én pl. sokkal boldogabb lennék, ha kétszer-háromszor ennyit keresnénk. Hitel nélkül tudnék házat venni, esetleg jobb környéken tudnék nézelődni. Ami ugye magával vonzza azt is, hogy orvos, gyógyszertár, kórház közelebb van, és jobb a közbiztonság (ez utóbbi szerintem teljes szórást mutat, még a legjobb környéken is vannak betörések, igaz ott jóval kevesebb).

Ha alacsony jövedelmem van és piára költöm, akkor boldog vagyok, lehet, egészen 50 éves koromig, amíg el nem patkolok... relatív... Én pl. örülnék, ha minden évben megengedhetnék magunknak, hogy valamelyik görög szigetre menjünk egy hétre. Jó kis hely az. Esetleg négy-öt évente a Csendes-óceánra... úgy érzem, a tengerparton töltött egy hét sokat segít a kikapcsolódásban, és hatékonyabb vagyok utána a munkában is :D bár lehet csak bemesélem magamnak :)

 

Én nem nevezném rendnek, amit a pintérdonsanyi mondott... egyáltalán nincs rend... jó, a főnök azt mondja rend van és kész, mit törődik ő azzal, hány gyilkosságot nem mutatnak be a hírekben és a sajtóban...

Én rendnek azt mondanám, ha segély feltétele valamilyen munka lenne, vagy minimum a ház és a telek rendben tartása. Ha minden kórházban folyamatos lenne minden szakrendelés, és nem lenne fizetős maszek orvos. Ha értelmes szakmákat lehetne tanulni már szakképző iskolában is, amiért tisztességesen megfizetnek. Sőt, ebbe az is belefér, hogy az állam igen is szabályozza az árakat egyes üzletágakban. Ha kell, legyen egy darab interet és egy darab tv szolgáltató, de ott tisztességes áron legyen bőséges választék. Lehet három mobilszolgáltató, de semmit sem érünk azzal, ha megegyeznek, hogy pl. a legkisebb csomag mindenhol háromszorosa egy osztrák mobilelőfizetésnek... Van egy rakat bankunk, mégis, mindegyikben sokkal magasabb hitelt vehetünk csak fel, és sokkal alacsonyabb kamatot kaphatunk csak, mint pl. a szlovákok, szerbek, osztrákok, vagy éppen a románok... vagy az ukránok, ott csak az a baj, hogy nem annyira stabil az ország, ez már pár éve is gond volt... Igen, ez másnak már diktatúra.

 

Hétköznapok:

- a főnök nagyon rendes és normális :D

- a szomszéd kedves és nagyon barátságos, sokat segít

- ellenőr nincsen, helyette kalauz van, akik szinte mindig segítőkészek és udvariasak, buszon meg megveszem a jegyem és kész, a buszvezető is tudja ha tovább próbálok utazni, de ehhez nekem sincs képem évi 2-3 alkalommal :D

- hőbörgő utas van, lerakja a kalauz a vonatról, néha rendőrt is hív, és most itt megint én leszek a rasszista, de vagy részegek viselkednek így errefelé, vagy cigányok...

- bürokrata van, őket egyszerűen el kell kerülni, de ha bármi gondom van, a tanáccccs megoldja

Nem teszek ellenük, maximum ha az ellenőr nem bír a háborgó roma családdal, akik úgy tudják, nekik joguk van ingyen utazni, majd ha fizetni kell, hozzávágják a kalauzhoz, valami olyasmi kísérettel, hogy ,,jájjj, ézén á négyezé forintón múna, a rák enné ki a bélédét''. De szerencsére még idáig sem jutottunk el. HA hitgyülis vagy fémgyűjtő jön, azt meg egyszerűen elzavarjuk... egyszer próbáltak bemászni a kerítésen, legalábbis látszott rajta, hogy létrának használták, de szerintem nem tudták, hogy nyár elején még nem érett a paradicsom meg a paprika :D

 

Ki tudja, ki kell próbálni. Lépjetek fel a bkv ellen. A roma ellenőrök pl. törvénytelenül is eljárnak, ha a ,,gárdista'' megemlíti, hogy nem egészen szabályszerűen végzik a munkájukat... szintén balhézók ellen nem nagyon lépnek fel, ez az emberek gondja. Amíg itt tartunk, nagy változás nem lesz.

Szerintem nem feltétele a fellépés, hanem előszele a változásnak. Mert ha már fellépünk, akkor már valami változás történt a fejekben, tehát a fellépés valaminek a következménye, nem közvetlen elindítója. Ezért van az, hogy legfontosabb az oktatás és a korrekt tájékoztatás.

 

 

 

gaabre, kolléga, üdvözöllek :D

Ez így igaz. De már évek óta kapnak kedvezményt a multik ha jól gondolom. Ezzel szemben a magyar kis,-és közepes vállalkozókat nehéz helyzetbe hozzák, az egyéni vállalkozókat szintén. EV témába belemélyedtünk, és ha pl. a kőműves egyedül dolgozik, és mindent le akar számlázni, akkor kb. 5 ezer forintos órabérért kellene dolgoznia. HA culáger is van, pl. 2, akkor 10 ezer / óra / 3fő... + anyagdíj természetesen :D ezzel szemben már csak azt nem tudom, a multi mekkora adókedvezményt kap? De a legnagyobb baj, hogy a melós kap nettó 60-110 ezer forintot, aminek alja ugye kb. semmire sem elég, 100 nettó felett viszont már - szerintem - jól meg lehet élni.

 

 

Előzmény: Rhéman (4443)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4445

New York-ot hiába hozod példának, Európában sosem fog működni. Teljesen más társadalmi berendezkedés, eltérő kulturális gyökerek.

Látsz például az USA-ban huligánokat sportrendezvényeken? Európában kulturális jószágkészlet a futbalhuliganizmus.

Az USA-ban ölelkezve nézik a szurkolók a meccseket és boldogak, ha egyáltalán kijutottak a stadionba élőben meccset nézni.

 

És tényleg, mit kéne tenni az úrhatnám polgár ellen individumként? Fejétől bűzlik a hal.

Előzmény: Rhéman (4443)
gaabre Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4444

Kb. két éve elmagyaráztam itt gerqerg-nek, hogy a külföldi működő tőke előtt ki kell tárni a kapukat.

Ma már ott tartunk, hogy pitiznünk is kellene mellé, annyira megrühellték ezt az oktondi, agynehéz, neokommunista országot.

Azt is leírtam, hogy a jóléti kiadásokat, legelsősorban a nyugdíjat, drasztikusan vissza kell vágni egy szint fölött.

A közgazdaságtan reál tudomány. Az ellen nem lehet érzelmekkel ágálni bölcsészettudományilag. A piac már csak

Előzmény: tgwh3 (4442)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4443

Valójában nem az életszínvonal, és nem a nagy országos diktatúra érdekel. A magas életszínvonal nem tesz boldoggá, és az alacsony sem tesz automatikusan boldogtalanná. Amiről Te már azt mondod, hogy diktatúra, arra lehet, más azt mondja rend. Te nyílván úgy látod, ahogy leírtad, és mit teszel egy neked megfelelő változásért?

Egyébként inkább a hétköznapok diktatúrája érdekel, az úrhatnám főnök, a goromba szomszéd, a pimasz ellenőr, a hőbörgő utas, a hivatali hatalmát fitogtató bürokrata.

Ki mit tesz ellene?

Szerintem egy társadalomban, ahol ezek ellen fellépnek a polgárok, nehezebb nagy diktatúrát létrehozni.

Hasonlatként felhozom New York esetét, ahol a bűnözést úgy csökkentette Giuliani polgármester, hogy minden szabálytalanságot, kihágást elkezdett szigorúan büntetni. Azt mondta, hogy a gyilkos nem születik, hanem lesz, kis, és egyre nagyobb bűnök elkövetésén keresztül. Ő vezette be a zéró toleranciát.

Persze az is fontos, hogy az ember a saját hazájában, minden tekintetben, biztonságban, és szabadnak érezze magát.

Előzmény: tgwh3 (4442)
tgwh3 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4442

Pusztán anyagi értelemben. Az meg mellékes, hogy az mindenhez kell.

3 áv alatt 38%-kal nőttek az adóterhek, és 30-40%-ot tettek a gázra, ahogy hallottam, megvan a válasz gergerg kérdésére is. Innentől pár ezer mínusz az árámszámlán halottnak a csók.

Ha engem a hülye döntéseikkel korlátoznak, sérül az alkotmányos jogom. Oktatás, egészségügy, rendvédelem. Menjek el privát orvoshoz, mert nincs sztk-s szakrendelés. Képezzem át magam, ha jobban szeretnék keresni, mert nincs normális oktatás. Valamint én kerüljem el a betörőt, ne ő engem... hagyjam nyitva az ajtót, legalább kevesebb lesz a kár (ezt amúgy Pécsen egy idős néninek javasolta a rendőr!!!).

A hülyeségtől is torzul az alkotmányos jogom.

Én személy szerint mást nem tudok csinálni, csak elvonulni. Ha nem jut nyaralásra sem, majd elgondolkodok a továbblépésen. Ha muszáj, kivándorlok. Jobbat nem tudok. Mert - ne legyen igazam - ha április 6-án elmegyek szavazni, azzal nem oldódik meg semmi... zsarnokságot békésen még nem döntöttek meg tudtommal... a nép józan eszében bízni meg egyenesen öngyilkosság...

 

Nem szívesen megyek bele megint a témába, de kenddel egykorúaknak is teljesen más véleménye lehet a zsarnokságról. Ahol nem jött a fekete autó, ott más a helyzet. Ők most úgy látják, hogy jól kerestek, és igaz voltak problémák, de tisztességesen meg tudott élni szinte mindenki.

 

Mindig azzal jönnek, hogy örüljünk, hogy nem kínaiak, vagy dél-kóreaiak vagyunk, vagy afrikaiak. Ez az a tipikus ,,nem megyek el szavazni mert úgyis mindegy'' hozzáállás, egyenesen vérmagyar módi...

Ha nem teszel ellene, persze hogy nem változik semmi. Nekem a parlament előtt tüntetgeni se pénzem, se időm. Bár a fidesz megfizette az mszmp kormányzása idején, volt aki egy évig abból élt, hogy fidesz tüntetésekre járt... Másrészt nem hiszek abban, hogy egy-két millió ember kivonul, és sátrat ver, amíg el nem takarodik a hazug, tolvaj két kormánypárt és a hozzájuk csapódottak. Harmadrészt, ha ki is vonul, egyáltalán semmi garancia nincs arra, hogy békésen megdöntsenek egy velejéig szar rendszert...

 

Végül, nem nevezném hagyományos diktatúrának. Ez valami más, valami egyedi, valami magyar változat...

 

,,20 éve egy lada 1200-asról és 60 ezer forint fizetésről álmodtam. Mára sikerült elérnem...''

 

 

De nem ússzuk meg vicces kép nélkül:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/q71/1780784_623194131062914_2098595699_n.jpg

 

 

Előzmény: Rhéman (4441)
Rhéman Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4441

A minap vacsoránál valahogy kiszaladt valamelyikünk száján, hogy „halat, vadat s mi jó falat”. Tíz éves unokámon láttam, hogy nem érti, hogy kerül egy egyszerű vacsorához a vad, és a hal. Mondtam, hogy ez egy versből van. Arany János írta, és A Walesi Bárdok a címe. ( https://www.youtube.com/watch?v=vmZc7pJobAA )

Nálunk íratlan szabály, hogy a gyerekeknek, ha mondunk valamit, vagy ők kérdeznek, lehetőleg a teljes ismeretet el kell mondani.

Az, hogy hol van Wales, és kik voltak a bárdok, egyszerű. A vers tartalma sem nehéz. Még most is 8-10 versszakot tudok idézni belőle. A nehézség ott volt, amikor azt akartam elmondani, hogy a vers nem csak az angol királyról szól, hanem az elbukott forradalomról, 1848-ról, az utána létrejött diktatúráról, elnyomásról, passzív, vagy aktív ellenállásról. Az emberek szabadság szeretetéről, és, hogy, ha teheted, tegyél a szabadságért, hogy a kunyhók ne hallgassanak, mint megannyi puszta sír.

Láttam, érti, de nem érzi át. Később rájöttem, hogy szabad országban született, szabadon nőtt fel, nem tapasztalt diktatúrát, cenzúrát, nem akarta senki megmondani, mit tehet, mit nem, nincs megmondva mit álmodhat, és miről tilos.

Biztos nem érezné át az egy mondatot. (https://www.youtube.com/watch?v=T6o9ag_5Qto )

Én bezzeg, 10 évesen mindent tudtam a diktatúráról. Tíz éves voltam, amikor jött a fekete autó, és apámat elvitte az ÁVO.

Vajon, itt a fórumon kinek mit mond ez a vers? Milyen személyes tapasztalata van? Mit tud mondani a gyerekének?

Gondolom, a többség a zsarnokságot úgy hiszi, csak meséből ismeri, és nem gondol arra, hogy ma is mindennapjaink része. „Ott van minden…..”

Igen minden hivatalnok packázásában, minden BKV ellenőri úrhatnámságában, a közterületesek fontoskodásában. Megjelenik, mindig, mikor inkább nem szólok. Nem szólok a tanító néninek, mert a gyerek látja a kárát, hallgatok a főnök előtt, mert örülök az állásnak, nem emelek szót az idős emberrel gyalázatosan viselkedővel szemben. Téglák vagyunk a zsarnokság épületében.

Emil Gustav Friedrich Martin Niemöller (Lippstadt, 1892. január 14. – Wiesbaden, 1984. március 6.) német teológus, a Hitvalló Egyház vezető tisztségviselője és azEgyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke írta:

„Először eljöttek a zsidókért, nem szóltam, mert nem voltam zsidó. Aztán eljöttek a kommunistákért, nem szóltam, mert nem voltam kommunista. Aztán eljöttek a szocialistákért, nem szóltam, mert nem voltam szocialista. Aztán eljöttek a szakszervezetisekért, nem szóltam, mert nem voltam szakszervezetis. Aztán amikor értem jöttek, már senki sem maradt, hogy szóljon értem.”

Igaza van, a nagy zsarnokságok a kicsikkel kezdődnek. A kis kígyókat kell eltaposni.

Nem értem, azt, aki bár tehetné, - nem kockáztat sokat - , de elmegy a mikro Hitlerek, Sztálinok tettei mellett közönyösen.

És megvetem azokat, akik négyzetköpésnyi területen, vélt, vagy valós hatalomhoz jutva, Döbrögi ként pöffeszkednek.

Mi a véleményetek? Mennyire korlátoz bennünket ez a hétköznapi zsarnokság?

Rhéman Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4440

Én csak régen voltam ott, és akkor nem nyűgöztek le, de jól megközelíthető. Majd le meozzuk!

Előzmény: Mariska néni (4439)
Mariska néni Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4439

Díjazom a kímélő szándékot, de rám igazából nem az "A" betűsek jelentik a fő veszélyt, hanem a csodás süteményes pultjuk... Szerintem a családom nem fog nagyon tiltakozni, ha egyszer nem mindenféle vetőmag, hanem finom sütemény zsákmánnyal térek haza. A kávé meghívást köszönöm szépen és nemcsak ezért, mert mennyei a kávéjuk is!

Előzmény: Rhéman (4438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!