Keresés

Részletes keresés

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.03.17 0 1 22485

Hát kb ugyanezt gondolom...

Annyival egészíteném ki, hogy én ezt büntetném... Kvázi megtévesztés, csalás. Nyilván nem Te, vagy mi vagyunk a célközönség, hanem a sok-sok teljesen laikus.

Előzmény: CBNora (22484)
CBNora Creative Commons License 2024.03.17 0 1 22484

Kíváncsi lettem, megnéztem én is. Zavaros nekem a leírás, mert a hatóanyag tényleg konyhasó, viszont:

Színtelen folyadék, a termékre jellemző enyhe klór szaggal.

A konyhasónak nincs klórszaga.

Ami még nagyon tetszik, az az oldószer: 

Az oldószerként használt vezetékes víz, egy egymásra épülő technológiai sor által, klaszter szerkezetbe rendezett, többszörösen tisztított, ionizált, energetizált, előkezelt vezetékes víz.

Nem nagyon tudok hinni az ilyen klaszter szerkezetbe rendezett, energetizált vizekben...

Előzmény: Belohin (22483)
Belohin Creative Commons License 2024.03.17 0 1 22483

Ebben bizony kutyaközönséges konyhasó van. Ami egyfelől nem egy csodaszer a kártevőkkel szemben, másfelől mintha a szőlő nem is szeretné nagyon a kloridot...

Előzmény: laca5 (22481)
szervezkedő Creative Commons License 2024.03.17 0 1 22482

Tavaly egy unatkozó pillanatomban rákerestem egy két youtube videóban látott "csodaszerre". Volt egy, szerintem lehet hogy pont ez, amit az én egyszerű paraszt nyelezetemre lefordítva, felmosóvízbe való domestos szerű anyagként kategórizáltam.

 

Több csodaszer kapcsán pedig az maradt meg, egyszerű lombtrágyák vagy kondicionalo szerek, kis hokuszpikusszal tálalva és nem kicsit tularazva.

laca5 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 22481

Én árban a Vegesol RS-sel hasonlítottam össze, amiből 1l 6xxx HUF és 100 literhez elég, ha lemosónak megy. De még a Nevikénre is azt írják, házikerti felhasználás: 250 ml/10l víz, tehát 40 literhez jó. De nincs most itthon úgyhogy cimkét nem látok. Tehát ezek így 650-750 Ft/10liter. Amiről szó van, az meg 3xxx/10 liter és nincs benne semmi olajos,  tehát atkák és lábas kártevők ellen semmilyen hatása nem lehet. De a tavalyi bevezető után (sok eredményt nem tudunk, volt, aki szerint látszott hatása) idén már lemosónak is javasolják YT-on. 

 

Ez az a szer amiről már tavaly szó volt itt, valami só alapú mágia. (hipoklórsav? nem vagyok vegyész)

Csak a leírása miatt linkelem ide, mert egyszerűbb:

https://www.gazdabolt.hu/T15348-Greenway-99-AGRO-5l.html

 

Ha nem a kerítést mossuk vele hanem növényt:

 

-Növényeken:

 Növények esetében a növényi felületeken (leveleken) segíti a növényvédelmi szerek hatékonyságát. A szennyeződés mentes állapot elérésével, hatásosan aktiválhatjuk a növény saját védelmi rendszerét, fokozzuk a terméshozamot, jótékony hatással van a növény lombfelületének egészséges állapotára. A növényi gombás és baktériumos betegségeket megelőző koncentrált oldat használatával, a gyümölcsfák, zöldségfélék, gabonafélék, betegségekkel szembeni tűréshatárát növeli.

 

 

Előzmény: van_Persil (22480)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.16 -17 0 22480

Ha úgy nézed, csak kb 2X annyi, mint a nevikén, abból is majdnem 3000,- Ft egy l, ami 20 l vízhez kell lemosózáskor.

Ezmiez a cucc egyébkén? (Nem a neve, hanem mire való?)

Előzmény: laca5 (22478)
szervezkedő Creative Commons License 2024.03.16 0 0 22479

Gondolom ezt valami videóban láttad. 

Engem mostanában az algoritmusok nem bombáznak szőlős videókkal. Emiatt nem vagyok naprakész az "újdonságok" tekintetében!

:-))))

Előzmény: laca5 (22478)
laca5 Creative Commons License 2024.03.16 0 0 22478

Ami még kiakasztott, hogy a példaember 1l (~3000Ft) cuccot kevert 10l lemosóba. Lemosóba. Lemosóba. Morzsolgassa mindenki egy kicsit, lemosó, folynia kell a lének. Az engedélyezett max 15%. Leírásában az van, hogy "növényi részeken (leveleken) segíti más szerek hatását". Vegyétek, vigyétek!

Előzmény: laca5 (22477)
laca5 Creative Commons License 2024.03.16 0 1 22477

Inkább csak megtévesztés, hasonlóan néhány emberi felhasználási célú gyógyhatású készítménnyel együtt. És azt is hozzá kell tenni, hogy a megtévesztés ott kezdődik ahol a kereskedelmi célú bemutatásánál olyan tulajdonságokkal ruházzák fel ami a címkén már nincs feltüntve.  

Előzmény: szervezkedő (22476)
szervezkedő Creative Commons License 2024.03.16 0 1 22476

Igen, gondoltam, láttam. Hasonló a véleményem a Lacáéhoz.

 

Az én szememben a csalás kategória határát súrolja ez a sztori! 

Előzmény: Belohin (22475)
Belohin Creative Commons License 2024.03.15 0 2 22475

Szerintem az irónia egyértelmű. Tekintsd a végén a szmálylikat!

Előzmény: szervezkedő (22473)
szervezkedő Creative Commons License 2024.03.15 0 0 22474

Hangos gondolatok:

Vessző: a megfásodott szőlő hajtás.

 

Venyigének nevezzük, az egy éves lemetszett szőlővesszőt, amit lezúzúzunk, bálázunk vagy egyszerűen csak betárcsázunk a talajba, esetleg összegyűjtjük és a kemencét fűtjük vele.

 

Oltóvessző: szaporítóanyag előállítására alkalmas állományból, melynyugalmi időszakban, olvanykeszites célból szedett vessző.

 

Jelenleg nyugalmi állapotban csak a hűtőkamrában tárolt dolgok vannak, minden más be van indulva erősen.

 

Napokban egy cimborám iskolájában láttam kitermelés közben, 2-3cm friss, fehér gyökereket növesztettek már a vesszők.

 

Aki még nem metszett, az tegye meg, aki már végzett, annak szép időt kívánok hétvégén a kotozéshez!

szervezkedő Creative Commons License 2024.03.15 0 0 22473

Nem tudom ezt iróniával írod e, mert ha nem, akkor nézz jobban utána.

 

Tipikus példa arra, amikor valaki tudatosan kihasználva a közösségi média adta lehetőségeket, becsapja az embereket. Ezt egyrészt a haszonszerzés miatt teszi, másrészt a hírnév, a népszerűség miatt.

 

Szombaton tervezem, hogy összeállítom az idei védekezéshez szükséges szerek listáját, mennyiségét és bekérem az árajánlatot . Öt különböző céggel vagyok kapcsolatban, akik mindannyian picit másban jók. Ha bárhonnan azt jelzik, a védekezést alapjaiban megváltoztató forradalmi eredményről van hírük, ami hozzám még mem jutott el, ígérem közzé teszem.

Előzmény: laca5 (22472)
laca5 Creative Commons License 2024.03.14 0 0 22472

Ilyesmivel már csak a boomerek fújnak, a Greenway-jel kell lemosózni is! (Ma megtudtam, így már csak egyetlen szert kell itthon tartani, SEMMI GOND NEM LESZ IDÉN!)

:-D :-D

Előzmény: öreg_néne_b (22471)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.03.12 0 1 22471

Pl. a Nevikén.

Előzmény: Segítségkérő (22469)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.11 -17 1 22470

MEnnyi tőkéből 10? Ha ezerből, az még nem gond, de ha 20-30-ból, akkor sajnos mindnek mennie kell gyökerestől, az utolsó porcikáját is elégetve.

Olajos kén kapható készen pl. agrokén vagy nevikén néven. A lemosózáshoz más kénvegyület kell, mint tenyészidőszakban, ezért nem opció olajat keverni a thiovitba.

Az, hogy tényleg az aranyszínű sárgaság tombol-e nálad, azt csak laboratóriumi vizsgálat tudja kimutatni, jellemzően levélanalízisből. Keresd meg a területileg illetékes hegybírót (minden település tartozik valamelyik hegybíróhoz, nem kell a hegyközség részének lennie, talán a földhivatal tud segíteni) vagy a járási növényvédelmi felelőst (a megyei nébihnél tudniuk keel, nálatok ki az), hogy mi a teendőd. Ha beigazolódik a gyanú, akkor a fertőzött tőke körül 100 m-es védőtávolságot kell tartani, azaz minden szőlőtőkét e körön belűl gyökerestől kivágni és elégetni. Azért gyökerestől, mert ezek a baktériumszerű lények télire lehúzódnak a gyökérrendszerbe.

Előzmény: Segítségkérő (22469)
Segítségkérő Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22469

Ez engem is érdekel mert vagy 10 tőkém az udvarban elhalt nem értek be a veszők ,tavaly kunkorodtak a levelek valami aranyszínű sárgaságról  levélbetegségről beszéltek itt a faluban .    Másnál is volt ilyen betegség a környezetemben .Azt mondják hogy nem is lehet ültetni a helyére újbol szőlőt .

 

    Az olaj + ként azt hogy kell csinálni ? Olajat meg ként összekeverve permetezek . Vagy lehet kapni Olajos rézkén lé néven ? 

 

       Előre is köszönöm a válaszokat .

érdeklődő 49 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22468

Nagyon Köszönöm !!!

Előzmény: van_Persil (22467)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.11 -17 2 22467

Az egy évesnél idősebb részek repedéseiben vannak a tojások, kikelés után lemásznak a talajba, bebábozódnak, majd mennek föl a levelek fonákjára anyagot szívni meg dugni. Ezért nem szabad az egy évesnél idősebb részeket komposztálni, mert azzal adunk a szarnak egy pofont.

Előzmény: érdeklődő 49 (22466)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22466

Itt nálam Szolnokon már a Néró a Cardinál pattan (barkás kb 5mm ) a saszla még nagyon alszik .

 23-ban 2x használtam a Karate-t )

 

Hol bújnak meg a kéregben vagy a rügyekben esetleg a gyökéren ?

Előzmény: van_Persil (22465)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.11 -17 2 22465

A vegesolos lemosózás jó dolog, de ez esetben nem elég, közvetlen rügypattanáskor kell olaj+kénnel csinálni, hogy hatékony legyen ellenük.

Virágzás előtt nem sok értelme van, mert a kabócák nincsenek olyan fejlődési stádiumban, hogy hatásos legyen ellenük a védekezés. Esetleg más hatóanyagú szerrel az első kezelést követően még egyszer mehetsz (a Full hatóanyaga ugyanaz, mint a Karate Zeoné!)

Előzmény: érdeklődő 49 (22464)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22464

Nagyon köszönöm a válaszodat !!   Vegosollal ma megtörtént a lemosás ,holnap pedig kiásom a tőkét.

 

Rovarölő csak virágzás után ?? Előtte nem kell ??

Előzmény: van_Persil (22463)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.11 -17 2 22463

Egyrészt ásd ki a gyökerét és égesd el, másrészt védekezz a kabócák ellen olajos lemosóval, megfelelő rovarölőszerrel virágzás után, esetleg megfelelő dózisú narancsolajjal ugyanekkor (a szerek engedélyokiratát gondosan elolvasni!) konkrét szernevet ne várj, a nébih honlapján kutakodj.

Előzmény: érdeklődő 49 (22462)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2024.03.11 0 1 22462

Tavaly volt egy tőkém ami fitoplazmával fertőződött ,tőből kivágtam . Mit tudok még tenni hogy a maradék tőkék az idén ne kapják el ??

woodruff Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22461

Oltani való vesszőt, ilyenkor már nem szedünk, esetleg, hajtatásra.

Előzmény: atrego (22450)
poczim Creative Commons License 2024.03.11 0 0 22460

Tisztelt Dr. Teszlák Péter Úr!

 

Érdeklődöm, hogy az alábbi hozzászólásban szereplő fajtáiból (Szeptember szépe, Blue Spirit, Kurgan Seedless, Amur Seedless) tudna-e nekem oltóvesszőt juttatni.

 

Üdvözlettel Pőcz Imre 

Előzmény: Pjotr77 (16671)
laca5 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 22459

Nem tűnik életvidámnak egyik sem. Gyökere van? Az is sötétbarna?

Előzmény: trebron1977 (22454)
van_Persil Creative Commons License 2024.03.09 -17 0 22458

Legjobb az ilyen cuccot ültetésig elvermelni, és ültetés előtt egy nappal vízbe beáztatni.

Előzmény: trebron1977 (22457)
trebron1977 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 22457

Köszönöm a segítséget!

Egy darabot vágtam szét kíváncsiságból. Rendeltem + db-ot is! Jártam már úgy, igaz málnával, hogy csont száraz volt, amit kaptam. Máshonnan később rendelve látványos különbség volt.

Azért nem oltottam be őket, mert előbb megkérdeztem....

Remélem, bocsánatot nyerek!:)

 

Előzmény: van_Persil (22455)
öreg_néne_b Creative Commons License 2024.03.09 0 1 22456

Az alany vesszőt kézben szokták oltani és utána gyökereztetik. De, ha az alany halott, felesleges bele munkát fektetni.

Előzmény: van_Persil (22455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!