Keresés

Részletes keresés

estvan11 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 209

Ezek nem gyors webbes automatikus feldolgozásra készült, de nagyon lebutitott változatok.   

Előzmény: Peti--- (199)
firecrest Creative Commons License 2015.02.22 0 0 208

Nem.

Előzmény: PentaxMan (207)
PentaxMan Creative Commons License 2015.02.22 0 0 207

Az objektívet fogod, amikor exponálsz?

Előzmény: firecrest (206)
firecrest Creative Commons License 2015.02.22 0 0 206

Csináltam többször is. Ugyanaz. :(

Előzmény: PentaxMan (205)
PentaxMan Creative Commons License 2015.02.22 0 0 205

Vedd le az objektívet és tedd vissza... lehet nem jól érintkezik.

Előzmény: firecrest (204)
firecrest Creative Commons License 2015.02.22 0 0 204

Igen ezeket mind megcsináltam ennek ellenére nem megy az AF. Vissza se tudom vinni mert vasárnap zárva vannak.

 

:(

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.02.22 0 0 203

Akkumulátort feltöltötted?

Ha a menüben valami elállítódott, visszaállítható az "alapértelmezett beállítások visszaállítása" menüpontban. (K-30 menüjében a villáskulcs ikon alatt van)

Előzmény: firecrest (200)
firecrest Creative Commons License 2015.02.22 0 0 202

Így sem működik. :( 

 

Lehet, kifogtam egy hibás darabot.

Peti--- Creative Commons License 2015.02.22 0 0 201

A gép bal oldalán, lent, a bajonett mellett van az AF mód állító. Azt tedd M-től eltérő állásba, lehet elállítódott. Ha a friss szerzemény menüjében sokat mászkáltál, állítgattál, próbálgattál, akkor az is előfordulhat, hogy az AF aktiválást rátetted az AE-L/AF-L gombra. Ez egy lehetőség, nem az expo gomb félig lenyomására működik az AF, hanem ennek a gombnak a megnyomására. Ez a C menüben van valahol. Ha ezek közül egyik sem, akkor passzolom, hogy miért nem megy az AF.

Előzmény: firecrest (200)
firecrest Creative Commons License 2015.02.21 0 0 200

Mit állítsak a gépen, hogy a fókuszmotor működjön?

Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 199

Van egy kevés tapasztalatom K-50 + Sigma 17-70 párossal testközelből is, nem csak ez a pár 1,5 megás kép. Ezen kívül pár éve használok Pentaxot, és tapasztalom hogy áll a zajhoz (már a RAW-ot is szűri alapesetben is), egy pár képet készítettem már mindenfajta minőségű és fajtájú objektívvel, készítettem már elő néhány képet web-es használatra, és ezeket a tapasztalataimat vetettem össze a bemutatott képekkel. Nem egyel, megtiszteltem azzal a készítőt, hogy az összeset megnéztem, nem is egyszer. Hát csak az jött ki a dologból, hogy a fizikát meghágni csak nem lehet, ISO 3200-on csak úgy van zajmentes kép, ha a részlet is eltűnik.

 

Hogy ide miként kavar be az AF? Nem tudom... Ha arra gondolsz, hogy kevés fényben téveszt a K-r és a K-5, akkor ez igaz, ez tény. Habár a K-5 esetében ezt szoftveresen meg tudták javítani. Ennyiben tér el a K-5 és a K-r fókusza, mert a K-r esetében erre a szoftveres beavatkozásra nem volt lehetőség. Ezzel együtt az AF jól teljesített, gyors volt és pontos. Csak volt egy viszonylag éles határvonal a fény mennyiségét tekintve, ahol kellett egy -10-es expokorrekciót adni a gépnek, hogy pontos legyen. Az az én pechem, hogy a lakásban szinte minden szobában úgy sikerült a világítást megcsinálni, hogy e körül az érték körül mozog a szobákban a fénymennyiség, ha este fel van kapcsolva a lámpa... A Pentax a K-5 II-ig ugyanazt az AF rendszert farigcsálta, előrelépést a K-3 hozott.

Előzmény: Tab (192)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.02.21 0 0 198

Gratulálok a döntésedhez!

Szép fényeket kívánok hozzá; és előbb-utóbb egy jó fixet is...

Előzmény: firecrest (196)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 197

Jól döntöttél, bár meg voltam győződve, hogy a nikont választod. Ez már egy jó kezdet.

Előzmény: firecrest (196)
firecrest Creative Commons License 2015.02.21 0 0 196

A tanácsok és vélemények érlelődtek bennem. Ez volt a racionális része. Az érzelmi része a kicsomagolás és a kézbevétel után jött.

 

18-135-ös optikával vásároltam.  

Előzmény: estvan11 (195)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 195

És mért döntöttél a pentax mellett? Milyen optikával vetted? És milyen volt a Nikon?

Előzmény: firecrest (194)
firecrest Creative Commons License 2015.02.21 0 1 194

Tisztelt fórumozók,

 

Köszönöm a sok jó tanácsot és a türelmet. :)

 

A mai naptól fogva én is Pentax tulajdonos lettem.

 

Üdv: firecrest

estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 193

Igazad van. Én is elgondolkoztam ezen. Pl. Capának azon a sok életlen, szar felbontású fotóján mit vannak úgy oda. Én már ki is dobtam a 16 megás képeket. Szerintem  20 mega alatt csak szar képeket lehet csinálni. Csak még azt nem tudom, hogy ff géppel, vagy a felett lehet jó képeket csinálni. Az ff gépből az amatőr szint már megfelelő jó fotó készítésre, vagy csak az egy szám jegyűek? És bizonytalan vagyok, hogy zummal is lehet-e jó képeket csinálni, vagy csak fixel? Nehéz dolog ez a fotózás. 

Előzmény: simico (191)
Tab Creative Commons License 2015.02.21 0 0 192

Én nem tudnék egy 1,5Mp-es kép alapján elemzést készíteni a váz-objektív páros teljesítményéről, még a konkrét esetre vonatkoztatva sem, nemhogy általánosítva.

Már rég meg akartam írni neked a következőt. AF-el rendelkező rendszer képminőségének megítélésénél nagyon fontos magának az AF-nek a minősége, minden értelemben. Ha jól figyeltem, neked K-r-el van tapasztalatod, ami véleményem szerint az AF szempontjából a Pentaxnak az adott korszak követelményeihez viszonyított mélypontja, és ez nyílván befolyásol téged sok mindenben. A K-r K-5 páros utáni gépek ebből a szempontból teljesen más megítélés alá esnek, nem beszélve a K-3-ról, amivel személyes tapasztalatom is van.

Előzmény: Peti--- (180)
simico Creative Commons License 2015.02.21 0 0 191

Én csak azt nem értem, hogy miért használ valaki drága dslr-t meg milc-et, hiszen kompakttal és mobiltelefonnal is lehet jó képeket csinálni. Sőt, Lego és Barbie "fényképezőgéppel" is :) (lásd DigitalRev TV: Pro Photographer, Cheap Camera Challange sorozatát) Csak balekok vesznek kompaktnál bármi komolyabbat (ezt is csak akkor, ha nem fényképezős a mobiljuk), a gyártók meg csak gazdagodjanak belőlük.

 

Előzmény: Peti--- (189)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 190

Nem akarlak megbántani, de a probléma az, hogy egész más nyelvet beszélünk. 

Előzmény: Peti--- (189)
Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 189

Nem keresek balekot, nem is kerestem, nem is fogok. A cinizmusodat sajnálom.

Előzmény: estvan11 (188)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 188

Ne keseredj el. Biztos találsz egy balekot. :)

Előzmény: Peti--- (187)
Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 187

:(

Előzmény: estvan11 (186)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 186

Kedves Peti!

 

Köszönöm az újabb tartalmas hozzászólásodat. És már megint igazad van. Újból sokat tanultam.

Előzmény: Peti--- (185)
Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 185

Sajnos amit Te képviselsz az a fotózás halála, és mindenkit óvnék ettől a hozzá állástól, ha komolyan,  vagy csak saját örömére, fotózni akar.

 

Amit én képviselek az az, hogy a megfelelő eszközt kell alkalmazni a megfelelő feladatra. Onnan indultunk ki, hogy a kedves kérdező szíve a Pentax felé húz, de nem a legjobb a követő fókusza sportfotózáshoz, bezzeg a Nikon D7000. Nekem ebből az jött le, hogy komolyan akar sportfotózással foglalkozni, mert különben ha csak hébe-hóba előfordul egy-egy alkalom, akkor nem ez a fényképezőgép választásom fő szempontja. Viszont ha ez az irány, akkor egy utazózoom alkalmatlan a feladatra. Ha mégsem ez az irány, akkor viszont jó a 18-135. Akár vissza is olvashatnál. De folyamatosan a sportfotó körül rezegtünk.

 

Az meg a hozzá nem értő félrevezetése, ha csak azt szajkózod, hogy bezzeg neked jó, de azt nem teszed hozzá, hogy neked az agyonmosott kép is jó. Ha széles mellkast döngetve kirakod a képeidet az internetre, amikkel meg akarod mondani a tutit, akkor azt is fogadd el, ha véleményt mondanak róla. Nem a tartalmáról, nem a te képességeidről, csak a gép, meg az objektív által létrehozott minőségről. Vagy rosszul tudom, hogy ez egy fotózással kapcsolatos fórum, ahol gépekről, objektívekről, képekről cserélünk véleményt?

Előzmény: estvan11 (181)
Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 184

Olvastam a blogot. Sőt, a Nikon korcsmában jó sokat visszaolvasva a miértjét is megtalálhatod, a szerzője leírta. Arra érdemes a második sört is felnyitni.

Előzmény: Rollei (182)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2015.02.21 0 0 183

Találó... :)

Előzmény: Rollei (182)
Rollei Creative Commons License 2015.02.21 0 0 182

Pukkants el hozzá egy doboz sört, és élvezd hátradőlve:

 

A “DSLR fotós” jelenség

Előszó: Szeretném leszögezni, hogy minden jelenség alól, minden fotóstípusra nézve vannak kivételek, vannak, akik gyönyörű dolgokat csinálnak, de nem szeretném folyton odaírni, hogy "tisztelet a kivételnek", mert aki ezt az írást érti, aki ismeri a jelenséget, az pontosan[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

:-))

Előzmény: estvan11 (181)
estvan11 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 181

Köszönöm a szakmai tanácsokat, és a felhasználási lehetőségek taglalását.

De ha megkérhetlek ezt többet a képeim kapcsán ne tedd. Már csak azért, mert nem szorulok szakmai tanácsokra, és ha mégis kellene valami, biztos lehetsz benne, hogy tőled nem kérnék.

Sajnos amit Te képviselsz az a fotózás halála, és mindenkit óvnék ettől a hozzá állástól, ha komolyan,  vagy csak saját örömére, fotózni akar.

 

Előzmény: Peti--- (180)
Peti--- Creative Commons License 2015.02.21 0 0 180

A Pentax 18-135-nek a teléje 70 fölött jobb a sigma 18-70-esnél.

 

Az első és a többi képen jól látszik a különbség zajban, ez igaz. De az is látszik, hogy az összes kép a finom részletektől mentes. Emlékképnek jók, arra, hogy a szülők valamilyen formában a nagyszülőknek meg tudják mutatni, hogy ilyen volt a kis unoka a farsangon. Meg még arra jók, hogy lehessen demonstrálni az egyes gépek zajkezelési felfogását, ugyanis az első képen több a zaj, de több a részlet is. Az első kép és a pincéres kislány kb azonos távolságból készült, mégis, az első képen jól kivehetőek a zaj ellenére is a szemöldök részletei, a pincér kislányon viszont nem, mert a zajszűrés azt is elmosta. Egy fényértékkel kisebb ISO, egy fényértékkel tágabb blende és máris nincs annyi zaj, nem kell erősen zajszűrni, szebb a háttérmosás, több a részlet. Csak ahhoz 2,8-as üveg kellene.

Előzmény: estvan11 (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!