Keresés

Részletes keresés

doki74 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 1726

Igen kicsit eltértünk a " tárgytól" :-) 

Nem tudom mennyire beszélnek nyelveket ,gondolom például Szabó Edina franciából biztos jó lehet.  Siti Bea is beszél angolul nyilván ez is egy érv volt hogy KEB segítöje legyen. 

Menstégükre szóljon  edzöinknek hogy Dániában( skandinávoknál) egy takarító , targoncás..stb is beszél minimum angolul . 

On ismét . 

Azért remélem ma a dánok behúzzák a bronzot ,hogy a döntöben a brazilok 20ezer szerb elött tudnak-e nyerni arra nem tennék sok pénzt. 

Előzmény: lunanoctis (1723)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 1725

Lekic Győrben nem tudott érvényesülni Görbicz mellett...másodhegedüsnek nem alkalmas...

Előzmény: nicko (1720)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1724

elég kevés magyar edző dolgozik külföldön, ebben a nyelvismeret hiánya is szerepet játszhat.

méltatlan lenne talán most 1-2 embert találomra kiemelni, és röhögni rajta, hogy bizonyos esetekben milyen vicces volt, hogy mennyire nem tud angolul még egy tök egyszerű mondatot sem elmondani. és nem 70 éves emberekről beszélünk csak feltétlenül, hanem fiatalokról is.

van néhány kivétel, pl Mocsai a Bundesliga-időszak alatt azért megtanult németül.

 

a másik vicces a magyar edzőkben, hogy a meccselésük szinte kivétel nélkül gyenge, vagy egyenesen borzasztó. mintha különleges érzékünk lenne hozzá, hogy olyan emberek kerüljenek oda vezetőedzőnek, akik szakmailag lehet, hogy jók ugyan, de ami a meccs közbeni cserélgetést illeti - ez persze sokszor intuíció kérdése is -, az nem az erősségük. tisztelet a kivételnek.

Előzmény: lunanoctis (1723)
lunanoctis Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1723

oh, kezdünk kicsit OFF-ok lenni, de akkor is:

 

A kulcs a technikában, a pszichológiában és főleg a nyelvtudásban lehet (már csak azért is, mert így nemzetközibb képet kapnak a sportágról). Amúgy haláli vicces, hogy Soubak ugyanolyan dán akcentussal beszél portugálul, mint Rasmussen angolul és Heine Jensen németül :)))

 

Ettől még mindegyiket tök jól lehet érteni, elrettentő ellenpéldaként meg fel lehetne hozni Németh Andrást, akinek a németje iszonyat és az övénél csak a másodedzőjéé volt rosszabb a Hypónál :P

 

A többi magyar edző egyáltalán mennyire beszél nyelveket?

 

ON

Előzmény: doki74 (1722)
doki74 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1722

Mekkora név?Tavaly volt a Slagese edzöje ,de mi elött kiestek volna megszüntek . Elötte Lyngby csapatát mindig felhozta az nb1-ben a 2.3. helyre ami rajátszást ért a ligáért,  de ott nem tudtak felülkerekedni a ligás csapatokon. Ezek a dán edzôk beszélnék angolul , németül kivállóan kihasználják a technikai feltételeket, partnerek a játékosokkal nem diktátorok . 

Előzmény: lunanoctis (1717)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1721

Lekic Győrben is az volt, ami furcsa volt neki , nem egyedül kellett a meccseket eldöntenie

Előzmény: nicko (1720)
nicko Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1720

Lekic csak győrött nem volt csapatjátékos? mert tegnap tömte labdákkal a társait.

Előzmény: jasszgeri (1712)
lunanoctis Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1719

Köszi!

 

Na ennyi, a lelki terrornak komoly szerepe van nyilván Arenhart viselkedésében is, egyértelműen tök tudatos, a Hypóban ennél jóval halvérűbb :D

Előzmény: nicko (1718)
nicko Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1718

válogatott kapusa.

kézis nyelven szólva a Barcelonában mutatott teljesítménye Pálinger+Lunde egybe gyúrva :)

minden védése után az ellenfelet idegesítette dumával, grimaszokkal és már a női kézi kapusok is eltorzult elmével grimaszolnak, űvöltenek..nem normálisak. Eleve ép eszű ember semmilyen kapuba nem áll be védeni ;)

 

 

Előzmény: lunanoctis (1716)
lunanoctis Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1717

A legtöbb ország edzőképzésére nézve ez komoly szegénységi bizonyítvány... Érdekes presztízscsata lesz holnap tényleg (Kim Rasmussen mekkora név a szakmában Dániában?), a komoly fricska viszont az lenne, ha a szerbek érnének fel a csúcsra :)

 

A magyar felhozatalnál tök egyértelműen jobbak. A személyes kedvenceim nekem mondjuk az izlandiak, a Bundesliga öt legjobb csapatából hármat ők visznek, hihetetlen színvonalon, függetlenül attól, hogy a játékosanyaguk is megvan hozzá.

Előzmény: doki74 (1715)
lunanoctis Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1716

Ki az a Nagy Viktor? (Az elmúlt napok alapján vízilabdásnak tippelném, de engem azzal vallatni lehet és soha nem követtem.)

Előzmény: nicko (1696)
doki74 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1715

Dániából kell edzöt hozni és akkor nagy az esélye a 4 közé jutásnak:-)

Előzmény: Cseszi75 (1709)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1714

mvp-t már a döntő előtt odaítélik

 

ezért volt poén, amikor tavaly Edin kapta

Előzmény: jasszgeri (1712)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1713

javitok, iranyito kristiansen. es akkor van dan is.

Előzmény: jasszgeri (1712)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1712

Kapus: Arenhart

Jobbszél: Nascimento

Jobbátlövő: Müller

Irányító: Rodrigues

Beállós: Cvijic

Balátlövő: Damjanovic

Balszél: Grzyb

Legjobb védő: Amorim

MVP: kivarok vele. lekic tartozik meg egy totalis szethullassal, szokasahoz hiven. :)

Előzmény: Fradista Utazó (1708)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1711

Igen, megoldást kell találni a helyzetre (sajnos).

Előzmény: Cseszi75 (1709)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1710

Komikus gyakorlatnak tartom, hogy az mvp nincs benne az all starban. :)

Előzmény: Fradista Utazó (1708)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1709

Jó felkészülés lehetett volna Riora. De mi nem készülünk, túlélésre játszunk. Így lesz jövőre is. Riora a hátrányunk legalább annyira nagy lesz mint London előtt volt. A szövetségnek pedig ki kell nevezni egy állandó kapitányt mert sajnos KEB re nem lehet várni, az ideiglenes kapitány nem megoldás

Előzmény: pupoka (1703)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1708

Mit szólnátok mondjuk ehhez?

Kapus: Tomasevic

Jobbszél: Nascimento

Jobbátlövő: Müller

Irányító: Rodrigues

Beállós: Cvijic

Balátlövő: Wojtas

Balszél: Fisker

Legjobb védő: Amorim

MVP: Lekic

Ez talán sportdiplomáciailag is megáll :-)

Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1707

Kösz, tényleg így van, legalábbis az elődöntő jegyzőkönyvében nincs Kviesgaard.

Mondjuk Kvies az egyenes kieséses szakaszban már egy percet nem játszott, talán ő is sérült.

Előzmény: jasszgeri (1706)
jasszgeri Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1706

ha jol tudom a negyeddontoben holmsgaard-dal cserelte, de az elodonto elott kviesgaard-ot kuldte haza.

(amugy hulyeseg volt megbontani oket vele, semmit nem nyertek ezzel a dalby cserevel es ez lathato volt elotte is, nagyon egyben volt a dan csapat, nem volt indokolt.)

Előzmény: Fradista Utazó (1700)
Cseszi75 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1705

Eddig is értettem amit mondasz és most sem értek vele egyet:)

Előzmény: nicko (1697)
Omega12 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1704

A kapusok kevés kivételtől eltekintve egyébként is őrültek :-) 

Előzmény: nicko (1696)
pupoka Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1703

"Játszottunk 'három nagyon jó meccset', ebből kettőn kikaptunk. Ez a focistáink esetében már dicséretre méltó, de kézilabdázásban szerencsére még nem tartunk itt."

 

Ne haragudj, de szerintem a szarkupac labdarúgó válogatottal együtt emlegetni a lányainkat vérlázító és megalázó! A fiúk az elmúlt egy évben összesen jó, ha 45 percet játszottak. A többi szánalmas erölködés volt. De ennyi is sok róluk.

 

Nem tudom, hogy a többieknek hány jó mérkőzésük volt, de nekünk három. Hogy kiestünk? Na és? Az eb-n jól szerepeltünk, a klubcsapataink " mindent visznek", a bajnokságunk pedig a legerősebbek közé tartozik Európában. Most - ellenszélben - így sikerült. És ez nem is olyan rossz!  Ma már tudjuk, hogy a vb minimum ezüstérmes csapata csak ellenünk kényszerült szenvedni és csak a vakvéletlennek köszönheti, hogy továbbjutott! És ez nehezen vitatható!

 

Jó volt ez a vb, jó felkészülés Rióra. Most legalább mindenki tisztában lehet a gyenge pontokkal; bár a kapusaink igyekeztek, de ennyi telik tőlük. A beállósoknak érdemes lenne gyakrabban figyelni a Lökét! :)

 

És igen nagy szükség lenne a KEB-re!

 

 

Előzmény: RnD (1658)
pupoka Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1702

"Viszont Alekszejev hogy jön ide? Ő férfi volt, illetve ő IS férfi volt, viszont ő sosem állította az ellenkezőjét:D"

 

Miután sokadszor is megdöntötte az ólomsúly világcsúcsát, a Népsport szakírója nevezte "daliás termetűnek".  Aki látta emberünket, annak a legkevésbé sem a "daliás termetű" jelző jutott az eszébe és azt hiszem, hogy a látványa kevés nőt hozott lázas izgalomba. És akkor még nem lőttem túl a célon.

 

Ámbár állítólag a japán nők a szumósokra gerjednek! Egészségükre!

 

 

Előzmény: Krüger Frédi (1654)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1701

Sziveszter elé berakni? Magyarországon? Ugyan, ki szakítaná mega "két ünnep között"-et egy ilyen pezsgöszürcsölésért? Meg aztán, nálunk kifejezetten késön rendezték. Az viszont tényleg pofátlanság, ha egy decemberi esemény se idén, se jövöre nincs elismerve.

Előzmény: nicko (1697)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1700

Én azt nem értem, hogy Dalby elvileg Holmsgaard helyett érkezett (merthogy Holmsgaard megsérült), de Holmsgaard (szül. Pernille Larsen) ott volt tegnap.

Persze, ha nem lennék ennyire lusta, megnézném, hogy akkor viszont ki hiányzik :-)

 

A dánok egyébként az utolsó 5 világversenyből harmadszor jutottak elődöntőbe, és az előző két alkalommal negyedikek lettek.

Előzmény: doki74 (1698)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1699

Persze, és azt is tudom, hogy Greve 21 éves, ami kapusoknál azért tipikusan nem a pálya csúcsát szokta jelenteni ebben a sportágban. Nem is bántásként, vagy kritikakéként írtam, inkább csak ténymegállapításként.

Előzmény: doki74 (1688)
doki74 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1698

Szerintem több okból is motivált lesz nem az típus aki megelégszik avval hogy nyert olimpian anyarat 2xer is .Képes több száz kilométert megtenni egy hétvégén hogy megnézzen egy lehetséges játékost a vállogatotthoz,mint hogy a menedzserek ,forumozók önjelöjeit vállogassa be.  Többet között biztos prestízs lesz a két dán edzö között , régen nyertek érmet  vilagbajnokságon illetve nemrég az edzö bizottság is kicsit elövette hogy jó lenne már vmi jobb játék ,eredmény mert akkor leváltják.

 

Dalbynek szerintem esélyt akart adni így az egyiket kihagyta mert a másik a németek ellen nyerö volt ,a brazilok ellen betli. Meg így mind a három, jobb lövje is tud szélén játszani ,de nem válltbe ez tegnap , van ilyen. Dalby beált tegnap megkapta a labdát aztán passzolni akart de kihajította a nézök közé, nem volt a legjobb belépö...

Előzmény: lunanoctis (1693)
nicko Creative Commons License 2013.12.21 0 0 1697

Akkor még1x, hogy megérsd.

1. polós csapat

2. párbajtőr

3. a női kézi válogatott

 

nem írtam, hogy a polósokat megelőzték volna, csak amíg polóban a londoni olimpia kudarc volt a női kézi ki sem jutott utána ha díjazzák az első helyet szerintem az EB 3. hely bőven dobogót ért volna. De még csak az 1-6-ba sem került. Csak akkor ne kamuzzanak, hogy 2012-ben nem lehetett még oda ítélni, mert...idén meg már nem szavaznak rá mert tavalyi év. Kiváncsi lettem volna ha VB-t nyernek akkor jövőre sem kapnak szavazatot?

Ezt az év sportolói díjat bőven el kellene rakniuk szilveszter elé, mert így a női kézi mindig szívni fog, hogy az esemény alatt még pont játszanak.

 

nálam csak azért nem a győr lett volna a dobogós, mert valaki írta "papírforma volt a BL" és többségében külföldiek érték el. a BL-t honorálták Ambrusnak.

Előzmény: Cseszi75 (1660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!