Keresés

Részletes keresés

kedves53 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 2388

Remek megfejtés! Gratulálok!

Előzmény: erobika (2387)
erobika Creative Commons License 2020.12.28 0 0 2387

Előzmények

A hosszabb útvonalú vasúti járatokat szerette volna kényelmesebbé tenni George M. Pullman. Hálókocsi ötletének megvalósításáért, sokat kellett küzdenie. Először 1858-ban a chicagoi vasút vagonjaiba készített lehajtható felső ágyakat. Az utasok szerették az újfajta komfortot, ám a vasúttársaságok nem vállalták a többletköltségeket.

 

A Pullman-féle hálókocsi ötlet és az amerikai vasúti újítások nagy hatással voltak Georges Nagelmackersre, egy belga bankár fiára. Az a kép lebegett a szeme előtt, ahogy egy gazdagon felszerelt, gyönyörű vonat Párizsból Konstantinápolyig ( = Isztambulig) egyben teszi meg az 1500 kilométeres távolságot. Az Orient Express 1883. október negyedikén indult el első “hivatalos útjára. A nyolcvanórás út nagyon sok utasa a kezdetekben újságíró volt, akik azután számot adtak olvasóiknak a fabetétes belsőről, a bőr karosszékekről, a selyemlepedőkről, a gyapjútakarókról (meg az italokról, szivarokról, kulináriákról.). Ők nevezték el a vonatot is Orient Expressnek, Nagelmackers utólagos jóváhagyásával.Agatha Christie pedig különösen sokat tett népszerűsítéséért.

 

Amúgy az az öröm ért egyik évben, hogy felszállhattam az Oriient Expressre, és végigjárhattam néhány szerelvényét, amikor itt pihent pár napig Budapesten. Egyenruhás, fehér kesztyűs személyzet segédkezett a magas lépcsőkön való felszálláskor. Belül olyan csodálatos érzésem volt, mintha a XIX.századba csöppentem volna bele egy pillanat alatt. Az egyik étkezőasztal mellé mindjárt odaképzeltem Poirot-ot. Nagyon jó élmény volt. :)

 

 

 

Előzmény: kedves53 (2386)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2386

Kösz Gabika!

 

Kedves érdeklődők!

 

Vonatkirándulásra hívok minden utazni vágyót, hogy bemutathassam minden kényelemmel ellátott kocsimat. Elsősorban üzletemberek jelentkezését várom.

 

Jelige : 1858

Előzmény: erobika (2385)
erobika Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2385

Szép válasz, gratulálok Gabica!

Előzmény: kedves53 (2384)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2384

Szia Gabika!

 

Hopp Ferenc 1833‒1919) a világutazó, műgyűjtő és mecénás

 

 1923-tól itt működik Magyarország egyetlen keleti művészeti múzeuma. 

A gyűjtemény 1919-1923 között az alapító tárgyai mellett kibővült más magyarországi közgyűjtemények keleti anyagával. Az Iparművészeti Múzeumból, a Nemzeti Múzeum Régiségtárának és Néprajzi Osztályának keleti anyagából, a Szépművészeti Múzeumból, valamint a Budapest Székesfőváros tulajdonában lévő gróf Zichy Jenő-féle gyűjteményből, Xántus János gyűjtéséből kiválogatott ázsiai tárgyak is ide kerültek.

Jelentős műgyűjtők tárgyai is kiegészítették az állományt. Később, 1945 után vietnámi, kínai és észak-koreai állami ajándékok is kerültek ide. A kollekció ma 30 000 műtárgyból áll, és gazdag kínai, japán, indiai, délkelet-ázsiai, nepáli, tibeti, mongol, koreai és közel-keleti tárgyanyagot ölel fel.

 

Előzmény: erobika (2383)
erobika Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2383

Köszi Gabica.

 

Mindig érdekelt és vonzott a Kelet világa. Világkörüli utazásaim során és Világkiállítások alkalmával számos keleti műtárgyat vásároltam össze és ezeket gyűjtöttem, melyeket Budapesten, az Andrássy úton lévő villámban tároltam. Halálom után az államra hagyom a villámat és a gyűjteményemet is, hogy a továbbiakban múzeumként működjön és mindenki megcsodálhassa a távol keleti kultúrák műtárgyait.

Előzmény: kedves53 (2382)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2382

Gratulálok Gabika!

Előzmény: erobika (2381)
erobika Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2381

Az első önkiszolgáló boltot 1955. augusztus 27-én nyitották meg.

Az első bolt vezetését senki sem szerette volna elvállalni, a lopásoktól való félelem miatt – emlékezett vissza Gyurkovics Ádám, az első boltvezető. Volt, aki meg akart verni a tervezőt, arra hivatkozva, hogy a fáradt munkásokat már a boltban sem szolgálják ki.

 

 

"A képhez tartozó információk a www.ilyenisvoltbudapest.hu honlapról származnak."

Előzmény: kedves53 (2380)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2380

Kösz Gabika!

 

Tisztelt vásárlók!

 

 

 A Mártírok útja és Bem utca sarkán megnyitottuk az első olyan üzletünket, ahol nem kell az eladóra várni, csak fizetni a pénztárnál. Jöjjenek és próbálják ki.

 

Jelige : 1955

Előzmény: erobika (2379)
erobika Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2379

Gratulálok Gabica!

Előzmény: kedves53 (2378)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2378

Szia Gabika!

 

Eusapia Palladino  1854. január 21-én az olaszországi Bari tartománybeli Minervino Murgeban látta meg a napvilágot.

 

Hamarosan árva sorsra jutott, és egy nápolyi családhoz került. Igen fiatalon ment férjhez: első kiválasztottja egy Raphael Delgaiz nevű utazó színész volt, akitől rengeteget tanult a miszticizmusról és az ámítás művészetéről.

Előzmény: erobika (2377)
erobika Creative Commons License 2020.12.25 0 0 2377

Köszi Gabica.

 

Amennyiben érdekli a szellemvilág, vagy halott hozzátartozójával szeretne beszélgetni jöjjön el szeánszomra. Híres  emberek járnak hozzám és hisznek benne3m.. Barátságot kötöttem a világhírű lengyel íróval, Boleslaw Prussal, valamint a kor híres pszichológusával, dr. Julian Ochorowiczcsal. A francia tudósok is (Pierre Curie és Madam Currie) akik a forradalmian új tudományág a kvantumfizika elismert kutatói, igencsak érdeklődnek a halál utáni élet kérdései iránt, így ők is részt vettek már a szeánszaimon. Ők sem vettek észre csalást. Jöjjenek el Önök is, és döntsék el maguk, hogy szemfényvesztő vagyok-e, vagy igazi médium.

 

Előzmény: kedves53 (2376)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2376

Gratulálok Gabika!

Előzmény: erobika (2375)
erobika Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2375

Maria Montessori  (1870-1952) olasz orvosnő, pedagógus és pszichológus, a róla elnevezett pedagógiai-pszichológiai iskola megalkotója.

Antropológiai elmekórtani vizsgálatokat végzett és értelmi fogyatékos gyermekek gyógyításával foglalkozott. 1898-ban megbízták azzal, hogy hozzon létre Rómában intézetet a gyenge képességű gyermekek számára, Megszervezte és vezette a római Scuola Magistrale Ortofrenica intézetet, 1898-tól 1900-ig, amikor is lemondott a vezetéséről, s visszament az egyetemre elmélyültebb antropológiai tanulmányokat folytatni.

1907-ben lehetősége nyílt arra, hogy módszereit egészséges óvodás korú gyermekek körében alkalmazza- Ekkor nyitotta meg Róma egyik külvárosában a Gyermekek Házát (Casa dei Bambini). Pedagógiai módszerei hamarosan a közvélemény érdeklődésének középpontjába kerültek.

 

Előzmény: kedves53 (2374)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2374

Szia Gabika!

 

Kedves érdeklődők!

 

Róma külvárosában megnyitottam intézményemet, ahol főleg óvodás korú gyerekeken szeretném kipróbálni nevelési módszeremet. Minden érdeklődőt nagy szeretettel várok.

 

Jelige : Casa dei Bambini

Előzmény: erobika (2373)
erobika Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2373

Bocsánat Gabica, igazad van. Te jössz!

Előzmény: kedves53 (2372)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2372

Szia Gabika! Eltévesztetted a topikot!

Előzmény: erobika (2371)
erobika Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2371

Köszi Gabica!

 

Első ízben állított elő edzett acélból modern ollókat 1760-ben.  A mester magár "finom ollógyárt"-nak nevezte. ami igaz is volt a korábbi tengelyes,, gyűrűs, nehézkes marokollókhoz képest.

Előzmény: erobika (2370)
erobika Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2370

Nagyszerű a válasz, gratulálok Gabica!

Előzmény: kedves53 (2369)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 2369

Szia Gabika! Ehhez a tragédiához nem lehet sokat hozzáfűzni. 

 

A hirdetés feladója Clark Gable

 

felesége Carole Lombard

 

Előzmény: erobika (2368)
erobika Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2368

Köszi Gabica.

 

Mély fájdalommal tudatom a moziszerető közönséget, hogy színésznő feleségem, akivel három csodálatos évet töltöttem együtt, tragikus hirtelenséggel 33 éves korában elhunyt.

Az Egyesült Államok 1942-es háborúba lépésével az MGM filmstúdió megbízta feleségemet, hogy adjon el kötvényeket a hadierő támogatására. ezért többször is Inidina államba utazott vasúton. Sikerült több mint két millió dollárt összegyűjtenie. Legutóbb azonbanl végzetes döntést hozott: a hazafele utat nem vonattal, hanem repülővel kívánta megtenni. Röviddel a repülő felszállása után komplikációk léptek fel. és a repülő lezuhant Nevadában.  A becsapódást senki sem élte túl. Szeretett feleségemmel utazott még édesanyja és több katona is.

 

Ki a hirdetés feladója, és ki volt a felesége?

 

Előzmény: kedves53 (2367)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2367

Gratulálok Gabika!

Előzmény: erobika (2366)
erobika Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2366

Hess András 15.századi nyomdász, az első magyarországi nyomtatott könyv készítője.

 

Az első Magyarországon kiadott könyv, a Chronica Hungarorum után Hess András, a budai ősnyomdász, még egy kiadványt jelentetett meg, két görög értekezés latin fordítását: Basilius Magnus, korai keresztény egyháztanító híres – a XV. században többször is kiadott – munkáját arról, hogy az antik művelődés értékei a kereszténység győzelmével sem vesztették el becsüket, és Xenophón tömör elbeszélését a perbe fogott Szókratész erkölcsi bátorságáról, bölcshöz méltó haláláról.

Előzmény: kedves53 (2365)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2365

Kösz Gabika!

 

Tisztelt írók, újságírók!

 

Megnyitottam nyomdámat. Várok mindenkit, aki nyomtatásban szeretné látni műveit, írásait.

 

Jelige : A költők olvasásáról

Előzmény: erobika (2364)
erobika Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2364

Remek válasz, gratulálok Gabica!

Előzmény: kedves53 (2363)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 2363

Szia Gabika! Köszönöm a csodálatos keringőt!

 

Dmitrij Dmitrijevics Sosztakovics

 

1948-ban a Zsdanov-rendelettel Sosztakovics ismét kegyvesztetté vált. Műveinek nagy részét betiltották, nyilvános bűnbánatra kényszerítették, családját megfosztották előjogaitól.

A következő néhány évben megélhetése biztosítására filmzenéket, rehabilitációja érdekében rendszerhű alkotásokat szerzett. A komoly munkák az asztalfióknak készültek. Ez utóbbiak közé sorolható a Hegedűverseny és a Zsidó népköltészetből című dalciklus. Nem világos, hogy felismerte-e ez utóbbi mű megírásából eredő potenciális veszélyeket. A rendszer ugyan támogatta, ha valaki a népdalokban lelt ihletet, de ebben az időben már folyt a háború utáni antiszemita hadjárat is, amelynek áldozatai közül sokan közel álltak Sosztakovicshoz.

 

Előzmény: erobika (2362)
erobika Creative Commons License 2020.12.22 0 0 2362

Köszi Gabica.

 

Zongoraművész és rendkívül termékeny zeneszerző vagyok. Azt állítják rólam, hogy a 20.század legjelentősebb komponistáinak egyike vagyok.

Írtam operákat, balett-zenéket, szimfóniákat, zongoraműveket, vokális műveket, egyéb zenekari darabokat, versenyműveket, kamarazenét, jazzdarabokat és nagyok sok filmzenét. Országomban az V.szimfóniám aratta a legnagyobb sikert., hallgatásakor voltak, akik sírva fakadtak.

Más országokban Waltz No 2. keringőm aratott óriási sikert. Több feldolgozása létezik a youtub-en. Nagyon kérem, nézzék és hallgassák meg, örök élményként fogják számon tartani.

Előzmény: kedves53 (2361)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 2361

Gratulálok Gabika!

Előzmény: erobika (2360)
erobika Creative Commons License 2020.12.22 0 0 2360

Nos, ez könnyű volt.

 

Richter Gedeon. 1907-ben Kőbányán, a Cserkesz u. 63 szám alatt felépítette az első magyarországi gyógyszergyárat, melyet vezérigazgatóként irányított. A gyár első nagy sikere az 1912-ben szabadalmaztatott Kalmopyrin volt, a Hyperol nevű fertőtlenítő tabletta pedig az első világháborúban kapott jelentős szerepet. Az első világháború kitörésekor már 24 gyógyszer szabadalma volt. A második világháború elején a gyár már öt világrészre kiterjedő képviseleti hálózattal és 10 leányvállalattal rendelkezett, 34 államban bizományi raktárt létesített. Sajnos zsidó származása miatt 1942-bent elvették tőle a gyárát. Kiszökhetett volna Svájcba, de ő maradt. 1944. decemberében a nyilasok több más zsidóval együtt meggyilkolták, a Dunába lőtték.

 

Előzmény: kedves53 (2359)
kedves53 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 2359

Kösz Gabika!

 

Tisztelt munkavállalók!

 

1907 -ben megalapított gyáramba szakképzett és szakképzetlen munkásokat veszek fel. Jelentkezni a kőbányai kirendeltségemen lehet. Várom a jelentkezőket.

 

Jelige : Kalmopyrin

Előzmény: erobika (2358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!