Keresés

Részletes keresés

pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.15 0 0 534

Én csak sajnálni tudom azokat az embereket, akik megijednek, és kapásból visszautasítanak a játékban olyan kérdéseket, amik egy kis kreativitást, esetlegesen egy kis magyarázatot, vagy uram bocsá' 3 mp-nél hosszabb idejű gondolkodást igényelnek... Remélem, hogy a valódi életben nem ilyenek, és ott nem ijednek meg olyan főnöki, vagy tanári feladattól, ami egy kis kreativitást, vagy egy kicsit hosszasabb gondolkodást igényel.mint 3 mp. Ha mégis, akkor nagy a baj....

Előzmény: *Zolika (532)
*Zolika Creative Commons License 2014.07.14 0 0 533

Ja: én a galambtojásra gondoltam. Mert abban nincs "k" betű...

Előzmény: *Zolika (532)
*Zolika Creative Commons License 2014.07.14 0 0 532

Ez szuper kérdés. "Melyik állat az értékesebb, nem az eszmei! értékük alapján?".. mindenki által érthető, azonnal megválaszolható. Aki meg nem olvas topicot, az ott dögöljön meg...

Javaslom beküldeni a "Melyik a kakukktojás?" kérdést a) kakkuktojás b) tyúktojás c) galambtojás d) nukleáris láncreakció válaszokkal. Ez is megválaszolható, csak némi gondolatolvasó képesség: ugyan mire gondolhatott a beküldő. De sebaj, majd kiírjuk ide a topicba a helyes választ, hogy aki erre jár, az előnyben részesülhessen.

"Én kis naív azt hittem, műveltségi játékot azért játszik valaki, hogy ismereteit bővítse..." - van olyan is aki ezért, van olyan, aki csak szórakozni szeretne, és még van olyan is, aki kiszeraméra bávatag.

Még egyszer leszögezem: MINDEN KVÍZJÁTÉKBAN ELBÍRÁLJA VALAKI A KÉRDÉSEKET. Ahol nincs ilyen "valaki", az nem kvízjáték.

 

És akkor itt és most be is fejeztem. Ugyanis nem szeretnék vitát nyitni senki sértett beküldővel. 

Előzmény: pepe19711002 (515)
heroica Creative Commons License 2014.07.14 0 0 531

Imádom a Zolit! :)

Tudom, hogy sokkal jobban ír, de hírszövegeknél nem teheti meg, hogy a fantáziájára bízza magát. Ott a puszta tények vannak, amit nem igazán lehet másképp tálalni. 

Nem írhat élete végéig az íróasztal fiókjának. Ahhoz, hogy megismerjék, valahol el kell kezdeni. Az origó tökéletesen megfelel ennek a célnak :)

Előzmény: Törölt nick (530)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 530

Hát, ezeknél a cikkeknél sokkal jobbakat írt a régi fórumokon.  Egy Forma 1-ben kiművelt sportkommentátor bármikor ír ilyeneket.   

 

De azért ne csüggedj hero, tudom ,hogy a szíved csücske Boruzs Zoli:DDDD

Előzmény: heroica (522)
heroica Creative Commons License 2014.07.14 0 0 529

Elhiheted nekem, eleget játszottam ahhoz, hogy meg tudjam ítélni, mikor üti el valaki a tippet, és mikor nem tudja a választ, ami éppenséggel nem lenne baj, de fogalma sincs róla, hogy miről vagy kiről is van szó. Ez a baj.

Annak ellenére, hogy te ironikusan mit állítottál rólam, én tisztában vagyok vele, hogy nekem is rengeteg hiányosságom van, a tudásom meg se közelíti egy-egy valóban művelt ember szintjét. Én csak annyit tudok, amit az olvasmányaimból összeszedtem, ami nem sok, tekintve, hogy még rengeteg könyvet kéne ahhoz elolvasnom, hogy elmondhassam, jé! erről olvastam valamit, valamikor.

 

A hiányosságaim közé tartozik az is, hogy fogalmam nincs, ki, mi a mém, selfie, meg hasonlók, de nem is érdekel. Ahogy meg őket az, hogy vajon Raszkolnyikovnak bűntudatában lesz-e elég bátorsága ahhoz, hogy bevallja tettét vagy inkább öngyilkos lesz?

Így aztán kvittek vagyunk, de ezzel együtt is, azt hiszem én járok jobban.

Előzmény: Kredencc (524)
Physio renick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 528

Nyugalom a hosszú élet ritka :)

Előzmény: heroica (519)
Femacska Creative Commons License 2014.07.14 0 0 527

"Én momentán szóhoz sem jutok."

 

Ez ki van zárva! :D :P

 

Előzmény: Kredencc (526)
Kredencc Creative Commons License 2014.07.14 0 0 526

 

Én momentán szóhoz sem jutok..:D

Beszélhetünk éppen a dologról , de mint mindennek, ennek is ára van.. Kávé 2 pötyikével, pici tejszínnel :)

De ekkor sem ígérhetek semmit, ha erre tévedek és ezt a sítust olvasom , és éppen ingerenciát érzek az írásra....még a hetes tiltás ellenére is...

 

 

Előzmény: Femacska (525)
Femacska Creative Commons License 2014.07.14 0 0 525

Van egy isteni ötletem, mit szóltok hozzá? :)

 

Hagyjátok békén pepét és heroicát is. Na, milyen? Pepe kezd kicsit veszélyes őtra tévedni, túlságosan felidegesíti magát azon hogy nem volt sikere a kérdéseinek. Meg fogja emészteni ha nem bántjátok. Heroica meg... hát ő heroica.

Kredencc Creative Commons License 2014.07.14 0 0 524

 

 

 

Heroinka kedves ! Kicsit sem érzed túlzásnak ezt a degradáló stílust ?? Azt megtudtuk még az előző verzióban is, h  te No.1 vagy, de hogy így, ilyen stílusban írj a játékosokról, kicsit erős és bicskanyitogató..Nyilván meg sem fordul a picike ,szűk látókörű fejedben: van az úgy, h leblokkol valaki, vagy éppen mellé üt.Biztos vannak olyanok is akikről írsz, de az egy pici százalék,  a legtöbb játékos nem ilyen...Nálam is volt, h a Petőfis kérdésre 1948-at ütöttem, a másik 2 játékos firtatta, h honnan a zöld medálom, ha ezt sem tudom..Nem éreztem késztetést arra, h magyarázkodjak, h melléütöttem, inkább jót szórakoztam , h milyen jól mulatnak azon, h ilyen hülye vagyok..( Lehet éppen te voltál az egyik ) Szánalmas...

 

Az megint orbitális baromság, h elhiteted szegény pepével, h túl jók, és színvonalasak a kérdései, csak mások a hülyék,....pláne akik nem szeretnék játékban látni..( Senkit nem érdekel, de nekem sem tetszenek )

Ha lehet, segíts neki a veszett sorsára jutni, jó úton halad..Hetek óta nem tudja szegény megemészteni, h elutasították a kérdéseit, és a játékosok dönthetnek, ha mások dönthetnének, akkor az lenne a baj..Ördögi kör..

 

Csak tudnám mi változik ettől, vagy változna, .. Hajjjak meg ha értem  :)

 

 

Előzmény: heroica (518)
krt19 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 523

Pedig akik ide regelnek azok tudják vagy van elképzelésük arról hogy milyen játékoldalt találtak maguknak.

Az hogy fiatalok az nem mentség hanem állapot....ott a Junior szoba és hajrá! Azért az idősebbeknek is lehessen már játszani!!! Nem tudják a Harry Potter összest? Utánanéznek....megjegyzik a jó választ . De ha csak olyan kérdések lesznek hogy merre csavarodik fel a beföttes üveg kupakja akkor szépen elpártolnak....

De az is igaz hogy nem a moderátor tehet arról hogy ilyen a kérdések kiválasztása.

De a látogatottság a legfontosabb, ha azt tudják stabilizálni utána talán változtatnak....

Előzmény: Törölt nick (521)
heroica Creative Commons License 2014.07.14 0 0 522

Az újak nem fogják tudni, hogy kiről van szó, de a régiek ismerik Boruzs Zoli nevét.

Itt van pár origos cikke, nemrég kezdett náluk :)

 

http://www.gphirek.hu/f1/20140701-f1-sutil-nem-banja-hogy-elhagyta-a-force-indiat.html

 

http://www.gphirek.hu/f1/20140707-f1-lauda-vettel-ugy-hisztizett-mint-egy-riadt-kisgyerek.html

 

http://www.gphirek.hu/f1/20140707-f1-massa-szerint-r-ikkonen-elkerulhette-volna-a-silverstone-i-balesetet.html

 

 

Remélem beindul  a karrierje, már éppen ideje, hogy kamatoztassa a képességét :)

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 521

Mit kínlódsz pepe, hidd el egyik kérdésed sem érdekel senkit.P   De így van ez a többi kérdéssel is.  Azt, hogy ez egy műveltségi játék volt, felejtsd el, oké?

Előzmény: pepe19711002 (520)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 520

Heroica hidd el megértettem, csak így ebben a formában a kérdésbeküldéseknek semmi értelme nincs...

Előzmény: heroica (519)
heroica Creative Commons License 2014.07.14 0 0 519

Az isten áldjon már meg! Mit nem értesz azon, hogy a játékosok agybeli képessége meghaladja az ilyen színvonalú kérdések megválaszolását?!?!? Rágjam a szádba? Már annyiszor leírtam, hogy lassan a te észbeli képességeidet is megkérdőjelezem!

 

NEM KELLENEK ILYEN KÉRDÉSEK, MERT A JÁTÉKOSOK KORA TÚLSÁGOSAN ALACSONY AHHOZ, HOGY AZ ILYEN TÍPUSÚ KÉRDÉSEKRE TUDJÁK A VÁLASZT!

 

Nekik csak olyan kérdések kellenek, amikre tudják a választ.

Ennyi.

Remélem végre megértetted.

Előzmény: pepe19711002 (504)
heroica Creative Commons License 2014.07.14 0 0 518

Pl. Kinek a műve a Bambi című meseregény (ezt a fele nem fogja tudni)? Melyik ország fővárosa Budapest ( ez már lehet, hogy a nehéz kategóriába tartozik)? Ki ölte meg Dumbledore professzort (ezt az idősebb korosztály nem fogja tudni, de 85%-os lesz a helyes választ adok aránya rá)? Kibe szerelmes Reni a Szent Johanna gimi című könyvben (az idősebb korosztály erre se fogja tudni a választ, de talán erre is 85%-os lesz a helyes választ adók aránya)?

Olyan kérdést, hogy melyik évben halt meg Mátyás király, Hunyadi János, Kossuth, Deák, Petőfi, meg hasonlók, be se küldd, mert azt se fogják tudni, hogy kik voltak és mikor éltek.

Olyat se, hogy Budapestre melyik égtáj felől kell haladni ha Csajágaröcsögéről indul az ember, mert azt se tudják, hogy melyik égtáj merre van.

Azt se, hogy hány holdja van a Föld nevű bolygónak, mert láttam már olyat, aki 0-t tippelt, de olyat is, aki 2-t. Az, hogy hány óránként változik az apály-dagály, a 3/4-e nem tudja. Pedig tanítják ha jól tudom.

Olyat küldj be, hogy melyik számítógépes játék x-edik szilntjével lehet elérni az aranycsillagot a XY-031 nevű bolygón? Az iPad vagy az xPad a jobb? Hány gigás, megás, terás a szomszéd tabletje, amit a Samsung most fog piacra dobni, de a rohadt szemetének már van, mert valami rokona kilopta neki a gyárból?

Szóval ilyesmiket küldjél, ezeknek tuti sikerük lesz.

Előzmény: pepe19711002 (498)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 517

Most tényleg hülyeséget írtam, (még reggel van..) Azok a kérdéseim amiket már előttem más is beküldött, be sem kerültek a játékba, (de csak azok!! ) ahol viszont rossz választ adtam meg, mint később kiderült, és nem lehetett őket javítani KIKERÜLTEK a játékból...

pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 516

Az összes kérdésem pedig azért nem került be, mert már vagy volt ilyen kérdés, vagy (mivel én is ember vagyok) rossz választ adtam meg... De csak azért nem utasították el őket, mert 100 játékos nem tudta a választ... Mindegy, de szerintem akkor is rossz  ez a rendszer...

 

Azt nem tudod véletlenül, hogy az erettsegizo miért szünt meg?

 

 

pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.14 0 0 515

Kedves Zolika! Igaz, hogy bekerüléskor senki nem bírálta el a kérdéseket, de azért olyan ott se került játékba, hogy pl. Hord -e a szomszédom fülbevalót? Azonban volt egy topik, ezt javasoltam én is, ahol a már játékban! lévő kérdéseket lehetett kibeszélni... Ha ott többen írták, hogy rossz a válasz, és a beküldő nem tudta megindokolni a sajátját, akkor kivették a játékból, de csak azért mert pl. 100 játékos nem ismerte fel a Sorstalanságot a kezdősoráról, nem került ki a játékból a kérdés...  Mondok egy példát: Küldtem be ilyen kérdéseket is (ide már be se merem küldeni) Melyik állat az értékesebb, nem az eszmei! értékük alapján? a; LÉGY, b; PAPAGÁJ c; BIKA,d; ÖKÖR  Itt a helyes válasz a LÉGY. Jöttek is a topikba a kérdések, hogyhogy a LÉGY?? Ennyit írtam: nem véletlenül írtam az állatok nevét csupa nagybetűvel... Szinte mindenki rájött, hogy a továbbiakban az ilyen kérdéseknél az éllatok nevében lévő római számokat kell összeadni.. A kérdések játékban maradtak.. Ha pedig már voltak olyan kérdések játékban, ami évszámokra kérdezett rá, akkor automatikusan az ilyen kérdés is bekerült: "Láttam a váci csatát, Görgey sikertelen áttörési kísérletét Komáromnál, a segesvári ütközetet, melyik év vagyok? Én kis naív azt hittem, műveltségi játékot azért játszik valaki, hogy ismereteit bővítse... Én pl ha szavazok egy kérdésről, nem szoktam csak azért automatikusan kiszavazni, mert nem tudom rá a választ, de nem vagyunk egyformák..

*Zolika Creative Commons License 2014.07.13 0 0 514

Emiatt nem lehettél dühös (legfeljebb azon, hogy rájöttél, hogy nem írtál igazat valamelyikben).

Ugyanis nem a mondat hiányzó része a lényeg: az egyikben azt írod, senki nem bírálta el, egyből játékba kerültek (elárulok valamit - ilyen nincs, komoly, valamit magára is adó kvízjáték nem csinál ilyet), a másikban pedig azt írod, hogy ott sem fogadták el az összes kérdésedet.

 

Apró, de kínzó kérdés: ha senki nem bírálta el a kérdéseidet, akkor hogy lehet az, hogy nem fogadták el az összeset? A Nyugati Boszorkány kitörölte?

EBBEN a játékban ILYEN a kérdésbeküldés és -elfogadás rendszere. Majd ha más lesz, akkor más lesz.

Előzmény: pepe19711002 (511)
*Zolika Creative Commons License 2014.07.13 0 0 513

Nagyjából utoljára reagálok a hozzászólásaidra: sehol nem "fikáztam" a kérdéseidet.

Amit tudtam, segítettem. Az nem az én hibám, hogy te azt hiszed, hogy ha felteszel egy kérdést, csak olyan válasz születhetik rá (és te csak azt vagy hajlandó elfogadni), amire te előzőleg gondoltál.

Viszont engedtessék meg nekem -átolvasva eddigi irodalmi munkásságod részét képező hozzászólásaidat- hogy készséggel elhiggyem: fizikai korod valóban 43 év.

 

Előzmény: pepe19711002 (512)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 512

Ettől függetlenül megkövetem magam, bocsánatot kérek Zolikától a sértő beírásom miatt, de mindemellett egy admintól segítséget vár az ember, nem pedig kérdéseinek a fikázását....

pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 511

Kedves Abba ne hagyd! Én emiatt lettem dühös  b Zolikára!

 

pepe19711002 2014.07.10 11:40:36 © - "Az enyémek mind ilyenek voltak, egy sincs itt játékban, pedig más műveltségi játékba már szerepeltek, igaz ott nem bírálta el senki a kérdéseket egyből játékba kerültek"

 

pepe19711002 2014.07.12 17:06:18 ©c - " Természetesen ott se fogadták el az összes beküldött kérdésemet.."

 

Én az idézett hozzászólásban nem ezt írtam, hanem ezt: " Természetesen ott se fogadták el az összes beküldött kérdésemet, de azok amiket ide beküldtem, ott mind játékba kerültek"

 

Ugye van különbség a kettő között?

 

Ha már idézek valamit akkor azt " pontosan szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes" József Attila után egy kicsit szabadon....

 

Előzmény: abba ne hagyd (509)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 510

Még egyszer nagyon köszönöm a normális hozzászólást és a kritikát! Én is úgy látom, már bocsánat, de túl jók ide a kérdéseim, a játékosok többsége nem tanulni szeretne egy kvízjátékban, hanem nyerni, szerintem ez baj, de hát én 43 éves vagyok nem 14... Mindegy, megoldottam a kérdést, nyitottam a játékok topikban egy "kicsavarások" nevű topikot, oda beírom a kérdéseket, akinek van kedve ott játszhat velem, ott nincs időkorlát..

abba ne hagyd Creative Commons License 2014.07.13 0 0 509

Voltam szíves végignézni a hozzászólásaidat. :D

Épp ez az! A normális hangvételűekre nem is reagáltam. De már megbocsáss! Nem Zolika, hanem TE voltál az, aki a szellemesnek csöppet sem nevezhető "becéző" szóval átlépted azt a határt, ami megkülönböztet egy normális hsz-t egy troll beszólásától.

Azt meg nem is értem, miért mondod, hogy védem Zolikát. Miért védeném? Azért, mert nem találtam viccesnek a kakázásodat? Hát, nem volt az.

Egyébként látom, már kissé lenyugodtál.:D

Előzmény: pepe19711002 (502)
Femacska Creative Commons License 2014.07.13 0 0 508

Amelyik kérdést említetted, azzal ugyanaz a helyzet mint amit előbb leírtam. Kifut az időből aki először látja. Rengeteg kérdés van játékban, már az előző verzióban is meghaladta -tudomásom szerint- a százezret. Nem kell feladni a kérdésbeküldést, talán az elvárási szintedet kéne lejjebb vinni. Mármint a játékosokkal szemben. Nem mindenki tanulni jár ide, nagyobb részük simán csak nyerni akar. Kicsit azt hiszem átalakult a játékosok összetétele. Hogy ez jó vagy sem, arról itt nem nyitnék vitát. Véleményem van.

Előzmény: pepe19711002 (507)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 507

Köszönöm, végre egy őszinte, normális válasz. Ezt megértem, elfogadom, bár sajnálom, mert szerintem színesíthetné a játékot... De mi a helyzet a többivel.. Pl. Ha már van játékban olyan kérdés, ahol egyes irodalmi műveket kezdősoruk alapján kell felismerni, és küldenek be ilyen jellegűt, ha az még nincs játékba, miért nem kerül be? Ráadásul egy idő után már nem kellene a játékosokat kérdésbeküldésre ösztönözni, mert (hacsak meg nem "csavarjuk" a kérdéseket), lehetetlen újabb és újabb kérdéseket feltenni pl földrajzból, történelemből matekból , hacsak egy idő után nem kerül mégis  az összes beküldött kérdés játékba. Ezért írtam azt, hogy egy ideig valóban lehet válogatni a kérdések között, de egy idő után egyes témákból lehetetlen újabb és újabb kérdéseket feltenni, főleg úgy ha még meg is szűrik... Nem azt mondom, hogy olyan kérdés is kerüljön be, hogy pl. van e zokni a szomszédon vagy nincs, de egy idő után elfogynak bizonyos témákból a kérdéslehetőségek....

Előzmény: Femacska (506)
Femacska Creative Commons License 2014.07.13 0 0 506

Akkor megpróbálok neked válaszolni, mint játékos.

 

A válaszadási idő nagyon rövid. Ha már láttam a kérdést, akkor egy-két szóból felismerem és nyomom rohadt gyorsan a helyes választ. Az ellenfelem nem látta, ha rájön a helyes válaszra, akkor is lassabb lesz. Nomármost, gondolom nem egy játékod volt már a honfin. Hogyan reagál az átlag ellenfél? Az egyik variációt nem írom le, mert elpirul a billentyűzetem. A másik variáció, hogy megjegyzi a helyes választ és legközelebb ugyanúgy ránézésre üti, mint én most. Egyszerűen nincs idő agyalni egy bonyolultabb kérdésen. A választ vagy tudod, vagy nem. 

 

Nekem tetszenének ezek a kicsavarásos kérdések, ha nem időre menne a játék. De sajnos sok esetben nem a tudás, hanem az olvasási és gépelési sebesség dönti el a meccs eredményét. Így már érted, mi lehet a baj a kérdéseiddel? (legalábbis szerintem.)

Előzmény: pepe19711002 (505)
pepe19711002 Creative Commons License 2014.07.13 0 0 505

Réadásul tényleg nem találkoztam még itt ilyen jellegű kérdésekkel.. Se a kicsavarásokkal, olyan tippelős kérdéssel, ahol több történelmi eseményből kell kitalálni az évszámot, se olyan irodalmi kérdéssel, ahol a regény címében szereplő évszámot kell kitalálni... Ha ilyen kérdések nem jók ide, elfogadom, csak szeretném már végre az indokot is tudni.. Miért nincs egy olyan topic, ahol a hibásnak vélt kérdést lehet megvitatni? Ezek rossz ötletek?, Nem értetlenkedni akarok, csak értelmes magyarázatot, de eddig még kevés kivételtől eltekintve csak fikázást kaptam, ráadásul pont egy admintól, akitől segítséget várna az ember.. ha visszaolvasod az előzményeket, láthatod, hogy eddig én normálisan kérdeztem Zolikától, ő kezdte el fikázni a kérdéseimet, a hozzászólásaimból részleteket idézni, és nem a teljes mondatot...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!