Keresés

Részletes keresés

Alfelbandi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 1199

Az F8  lenyomása (nyomkodása , hogy megfelelő időben történjen a lenyomás bootolás közben ) csökkentett módban indítható a gép az esetek nagy százalékában sikeresen. Ilyenkor a drivereket nem tölti be lehet ,hogy nincs hang és a képernyő felbontás sem állítható de a gép működik adatok menthetöek és a driverek  telepíthetőek.

Előzmény: atika001 (1196)
HA5OPI Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1198

Emlékeim szerint az F8 lenyomásával vált át csökkentett módba.

Előzmény: atika001 (1196)
Desert Rat Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1197

Ilyen atrakció életem során egyszer sikerült csak, hogy a HDD-t más alaplaphoz feldugva megmaradt a vindóz, de az is sok tekerés után ami miatt a bizodalmam nem volt benne töretlen. Viszont a HDD legyalulása, újraparticionálása, formázása és a vindóz telepítése az rendszerint műxik. Oké, hogy ez minimum egy napi meló, de későbbi szörnyűlködések elkerülése miatt megéri. Amikor már úgy nagyjából fent van minden az oprendszerben ami kell, érdemes csinálni egy "ghost"-ot, ami baj esetén pár perc alatt visszatölthető és mégsem a nulláról kell újrakezdeni. Procit már sokszor cseréltem röptében gond nélkül, de az alaplap cseréje az tipikusan újratelepítős esemény.

Előzmény: atika001 (1196)
atika001 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1196

Szia!

 

Angol nyelven kommunikál, a normál módot ajánlja fel, ahol a starting windows felirat felett megjelenő, halványpiros pöttyig jut, itt elakad, újrabootol. Másik lehetőségként a helyreállítást (repair) ajánlja fel, aminek a végén közli, hogy nem sikerült a helyreállítás, felajánlja a jelentését a Microsoftnak, majd továbblépve kéri az újonnan csatlakoztatott kamera, stb. eszköz eltávolítását,és a gép kikapcsolását. Mivel processzor vagy alaplaphibára gyanakodtam, ezért új alaplapot tettem bele, ami a saját eredeti procijával és memóriájával került be, minden más (CD-,DVD lejátszó, winchester, ház a táppal) az eredeti maradt. Feltételezem hogy az alaplapi driverek hiánya miatt akad el, pontosabban hogy a régi alaplapét tölti be. A rendszermappákba be tudom bogarászni magam a repair-be, nem tudom, hogy van-e mód bevinni a szükséges drivereket. Sajnos a számítógépes tudásom és tapasztalataim idáig nem terjednek ki, ilyent még nem csináltam, csak egy próba volt, hogy mit szól hozzá a konfig, ha hardveresen végrehajtok egy ilyen cserét. Nem ismerem az ilyenkor követendő szoftveres eljárást.

Köszönöm a segítő szándékot, és hozzászólást!

Előzmény: Alfelbandi (1195)
Alfelbandi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1195

Szia

próbáld meg csökkentett módban indítani először

Előzmény: atika001 (1193)
XANTIi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 1194

Lehet akár vinyó vagy RAM hiba is. Innentől egy bithuszárnak kell egyengetnie a gépedet.

Előzmény: atika001 (1193)
atika001 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 1193

Nekem is XP volt korábban rajta, azon akadozásmentesen, hibátlanul futott. A probléma tegnap megoldotta önmagát: DVD lejátszás közben a kép megakadt, a hang "csilingelt", ki sem tudtam kapcsolni. A tápkapcsolóval való kikapcsolás után meg bekapcsolni nem sikerült többé. Kicseréltem az alaplapot és a procit, de most csak a WINDOWS-ig jut a bootolás, utána hibajavítást akar, ami persze nem sikerül neki, gondolom a megváltozott konfighoz nyilvánvalóan nem találja a drivereket.

Előzmény: XANTIi (1192)
XANTIi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 1192

Ezeket a rejtélyes belassulásokat én is megtapasztaltam. Totális lepucolás és újratelepítés után általában megszűnt. De van olyan Win 7-es gép, amire soha nem sikerült normálisan feltenni, pedig Xp-n, másik 7-es gépen szépen fut. Pedig egyik sem erőgép.

Előzmény: atika001 (1190)
XANTIi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 1191

Elég érdekes hírek vannak egy LimeSDR Mini nevű nem filléres eszközről. 12 bit, 3,8 GHz-ig, RX&TX, full duplex

 

https://youtu.be/PN0hFGfv-4g

 

 

atika001 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1190

Az SDR# mellett szóltak még a hasznos pluginok, amik könnyen bővíthetik a funkcióit, bár észnél kell lenni, hogy honnét mit tölt le az ember, mert a letöltő oldalak vírusoktól hemzsegnek. Az egyik gondolatom pont ez volt, hogy sikerült valamit beszednem hozzá, ezért hajtja úgy meg a procit, meg ezért fagy.

Előzmény: atika001 (1189)
atika001 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 1189

Azért választottam az SDR#-t, mert több helyen írták, hogy kevésbé fogja a gépet. Az SDR-RADIO-ban tényleg elvesztem a beállításokban, meg eléggé fogta is a rendszert. Most viszont az SDR# a beindítás után rögtön 100 százalékra hajtja a procit, bármit csinálnék mellette (hangerő, mappanyitás, stb.), fagyasztja az egészet, bezárni nagy nehezen, akadozva a feladatkezelőből tudom.

Előzmény: Desert Rat (1188)
Desert Rat Creative Commons License 2020.01.17 0 0 1188

Azóta elgondolkodtam rajta, hogy ha egy ilyen képességű programozó analóg kijelzőt rak a programba akkor meghagyja a váltás lehetőségét is, és utána nézve ezt meg is tette, választhatunk mutatós és digitális dizájn között.

 

Amikor elkezdtem ezzel az izével foglalkozni (SDR#) némelyik gépemet nagyon lefogta, de nemigazán találtam benne meg a logikát, hogy miért pont azt - például egy régi egymagos és nem túl gyors (1.6GHz) gépen elég jól ment. Az persze sosem baj ha a processzor gyors és többmagos, csak nem garancia.

 

Nem tudok arra választ adni hogy melyik terheli jobban a gépet, nekem az SDR-RADIOval kevesebb bajom volt, de az is igaz, hogy eleinte úgy el lehet bene tévedni mint egy labirintusban.

 

Előzmény: atika001 (1187)
atika001 Creative Commons License 2020.01.17 0 0 1187

Köszönöm a választ az előzőre! Gondolom az újban is maradt az analóg műszer. Melyik "fogja" vajon jobban a gépet, ez, vagy az SDR-Sharp?

Előzmény: Desert Rat (1186)
Desert Rat Creative Commons License 2020.01.16 0 0 1186

Január elején megjelent az SDR-RADIO 3.0.18 verziója.

A korábbi néhány verzióval (16,17)  volt problémám, hogy a szerverére nem tudtam rácsatlakozni, muszáj voltam a 3.0.12-es verziót futtatni (az is lehet, hogy én balfékeskedtem valamit)  A mostani verzió probléma nélkül megy a szerver és a kliens oldalon egyránt. 

https://www.sdr-radio.com/download#DigitalSignature

 

 

 

 

Desert Rat Creative Commons License 2019.11.18 0 1 1185

A távoli rádióállomáson ott van az SDR eszköz bedugva. Az eléréséhez fel van telepítve a Zadig driver, a spyserver.exe pedig megsztja a neten. Maga az SDR# program nem fut.

A spyserver még annyit csinál, hogy a spyserver.config-ban megadott paramétereket elküldi a SpyServerNwtwork-nek, amit mindenki láthat (például koordináták).

 

Ha az SDR# klienset használjuk, akkor kijelölhetünk helyi hardvert (ami be van dugva a gépünkbe) vagy a SpyServerNetworköt egy távoli eszköz eléréséhez, ahol ez a térkép is megjelenik. A térkép zoomolható is, és ha egy állomásra kattintasz, akkor baloldalon feljönnek annak a részletes adatai, az IP címe is és a port amin elérhető. Ha az IP cím mezőre kattintasz, akkor bemásolódik az SDR#-be és már rá is  lép és hallgatható.  Nyilván a térkép melletti hosszú listából is kiválasztható a távoli SDR eszköz.

 

Tehát alapból vagy a spyserver fut vagy az SDR# a gépen, de természetesen lehet mindkettőt is futtatni ha hallgatni is akarod és másokkal is megosztani. Nekem úgy van, hogy a távoli gépen csak spyserver fut, itt ahol vagyok pedig csak az SDR#

GMT 18:00-20:00-ig általában megtalálható "Desert Rat" néven és kipróbálható, sajnos csak 30kHz sávszélességgel, de remélem hamarosan lesz ebben javulás.

Előzmény: atika001 (1184)
atika001 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 1184

Csak a megosztás miatt kell a szerver? Hogyan lehet a térképen megjelenő pontokat hallgatni?

Előzmény: Desert Rat (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.02 0 0 1183

A felső sávokat nem befolyásolja, hanem HF tartományban lesz jobb, ahogy mondod. Nekem egy két bemenetű SDR-em van. A HF bemenet semmire sem jó, az UHF meg nem működött kisebb frekvenciákon, de ezzel a .dll-lel az UHF használható HF-re is.

Előzmény: atika001 (1182)
atika001 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1182

Ha lecserélem ezt a dll-t, a felső sávok vételét nem befolyásolja (144, 430, 446MHz)? Csak lefelé terjeszti ki a tartományt? Melyik lehet a jobb? Mert ez a cikk tovább hivatkozik egy másik javításra, ahonnét egy rtlsdr_OLIVERHFMOD.dll-t lehet letölteni.

Előzmény: Törölt nick (1181)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1181

Vagy ez az SDR Sharp Airspy. Nagyon jól működik. Csak az rtlsdr.dll-t le kell cserélni innen:

https://www.rtl-sdr.com/direct-sampling-mode-hardware-modifcations/

 

Előzmény: Desert Rat (1180)
Desert Rat Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1180

Bánatomban rögtön neki is estem keresni mi újság az SDR# programnál, hát az új verzióban van szerver, mindössze a telepítési könyvtárban található spyserver.config-ot kell felparaméterezni és elindítani a spyserver.exe programot. (persze csak ha már van drájverrel ellátott SDR eszközünk telepítve, illetve olyan portot kell megjelölni ami erre a gépre van irányítva)  A szerverünk meg is jelenik az https://airspy.com/directory/  lapon, később az SDR# programmal innen is kiválaszthatjuk kit akarunk hallgatni - magamon kívül egy budapesti valakit találtam Linux alatt menve (én Win7)  Az SDR# program elég egyszerű és elegáns mint egy vámpír, letölthető innen: https://airspy.com/download/  Valahol a pluginok menüjében olyasmit is olvastam, hogy Tetra-dekóder)

A szerverprogram olyan egyszerű felületű, hogy csak egy karakteres ablakban írkál üzeneteket, paraméterezni mindent az spyserver.config-ban kell.

Szokásos módon 18-20GMT közt üzemeltetem tesztelési célból. Ha majd gazdagabb leszek veszek egy normális SDR eszközt az RTL helyett.

 

 

 

Előzmény: Desert Rat (1179)
Desert Rat Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1179

Jó a választás szabadsága, mert problémákat tapasztaltam a szerver-kliens elérésnél. Az új program szerverére nem tudtam rácsatlakozni a helyi hálón, csak ha a kliensnek is az újat tettem fel és frissítettem az elérendő eszközt. Ugyanez távolról, tehát a hálózatomon kívülről (WAN) nem működött, holott az előző 3.0.9 verzió szépen ment, nyilván nem a hálózatom paraméterezésével (forward) van a gond. Elkezdtem visszafele lépdelve az életemből kimaradt korábbi verziókat telepíteni és a 3.0.12 az a legfrissebb amivel még ment illetve most megy is.

Valami amúgy is gyanús az sdrspace.com oldalon, mert nagyon sok a problémásank jelzett szerver, ami oka persze az is lehet, hogy kurvul a világ és az userek fütyülnek a katonás rendre.

 

Ami kifejezetten nem tetszik az új verzióban mint trend vagy ómen, az a mutatós műszert emuláló megoldás, amely szerintem alapvetően diszfunkcionális és egy SDR szoftverbe nem az "olyan mintha" retro-emulációk a jók, hanem az ergonómiailag jól tervezett számítógépes megoldások.   Persze nem lenne ez baj, mert használnám életem végéig azt a verziót ami még elég egyszerű az én izlésemnek, de a programozó határidőt épített a programba.  Azt csak remélem, hogy nem lesz az egész összekapcsolva a Facebook-al vagy Microsoft fiókkal.

 

Ami nekem nagyon tetszene,  egy nagyságrenddel egyszerűbb kliens egyszerűségében szép felülettel, ami elég ha egyetlen eszközt és egyetlen ablakot tud kezelni - pont úgy mint az én DOS alapú agyam. Persze létezik alternatíva, csakhogy engem éppen a szerver-kliens megoldás érdekel, amit pl az SDR# nem tud.   Valószinűleg muszáj lesz körülnézni a szoftverpiacon, hogy mi minden van még.

Előzmény: Laci-bátyó (1178)
Laci-bátyó Creative Commons License 2019.10.29 -2 0 1178

A "választás szabadsága"...  :-)
(Van aki 64 bites gépet használ ... )
https://www.sdr-radio.com/Software/%F0%9F%92%BEDownloads

 

Előzmény: Desert Rat (1177)
Desert Rat Creative Commons License 2019.10.29 0 0 1177
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1176

Kösz! Nyúzom egy kicsit a programot, aztán én is megcsinálom.

Előzmény: Veterán kezdő (1175)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1175

Az igazi. :)

Előzmény: Veterán kezdő (1174)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1174

Most pedig sikerült lehagyni egy tagot de így se rossz! :) Tied a pálya...

Előzmény: Veterán kezdő (1173)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1173

Ami figyelemre érdemes: Az áteresztő sávban 6dB csillapítása van!

Ha pedig a 160m -es sáv is kell, lehet átszámolni...

Előzmény: Veterán kezdő (1172)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1172

Én csesztem el mert veszteségmentes tekercsekkel modelleztem Csak próbaként egységesen 100-nak véve a Q-t az alábbi görbét produkálja.

Előzmény: Törölt nick (1170)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1171

Még jó, hogy az induktivitások hangolhatók.

Előzmény: Törölt nick (1170)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.05 0 0 1170

Akkor nem tudom, mivel modellezték a szűrőt. Minden esetre kösz, a reszeléshez letöltöttem az AADE szoftvert.

Előzmény: Veterán kezdő (1169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!