Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2012.09.25 0 0 76

Attól függ mekkora területet kívánsz rájuk szánni, nem vagyok én se híve annak, hogy külön ágyásokban legyenek a jukkák, külön a kaktuszok és így tovább, természetesen keverni kell más növényekkel is, nem kimondottan kaktusz és jukka legyen abban a kertben.

 

Az eleki proto kertemben zsályabokrok, kakukkfüvek, fűcsomók, és sok más szárazságtűrő növény között tenyésznek a kaktuszok és jukkák, azok csak a kert karakterét adják.

Előzmény: lychnis (74)
unartis: Creative Commons License 2012.09.25 0 0 75

Szia pulipáta!

 

szépek a leanderek!

Látom német oldalra visz a link, mennyi idő alatt szállíthat külföldre (ide Magyarországra)?

Előzmény: pulipáta (68)
lychnis Creative Commons License 2012.09.25 0 0 74

Azt értem,hogy vannak a szárszságtűrő egzotikumok egy ágyásban,de a kert többi részén? Mert nálam 1000nm a kert és ennyi jukka azért nyomasztó lenne.

Előzmény: unartis: (72)
unartis: Creative Commons License 2012.09.25 0 0 73

Szia petronika!

 

Örülök, hogy ellátogattál ide, igen a banán ligeted eléggé trópusi hangulatot kelt :-), köszönöm  a szép képeket!

Nagyon szépek a jukkáid, a mexikói jukkarészleget télen fűtöd, vagy csak csapadékvédelmet kapnak?

 

2. kép a képen látható jukka az Yucca gloriosa?

3. kép: Az első ezüstös levelű az Yucca rostrata, a többi milyen jukkafaj?

Előzmény: petronika (69)
unartis: Creative Commons License 2012.09.25 0 0 72

Szia lychnis!

 

"Én sajnos nem tudom megoldani a fű locsolását."

 

A telkünk 720 m2, ebből 100 m2-t a ház levesz, most  a telek kb 80% gyep, én sem kívánok ekkora felületet hagyni a fűnek, mert legalább olyan költséges mint ha be lenne az egész parkosítva. 

 

"nagyon örültem volna egy alternatívának. Valami szárazságtűrő és mégis szép kertnek".

 

Az előzőekben pont erről írtam, hogy kaktuszokkal és jukkákal igen szép mediterrán jellegű kertet lehet berendezni, eleki kertemben 8X4 méteren, tehát 32 m2-en, már több mint 10 éve vannak katuszaim, 2006 óta jukkák is.

Több faj van ami gyönyörű és törzset nevelhek, a katuszok némelyike a kertben ember magasságú a klímánkon!

Csongrádra is tervezek egy kaktusz-jukka-agávé kertet, jövő tavasszal fogom megépíteni, kb 100 m2 lesz az alapterülete.

Előzmény: lychnis (65)
unartis: Creative Commons License 2012.09.25 0 0 71

Tegnap szép hosszan válaszoltam, de sajnos nem küldte ei, remélem most elmegy...

Előzmény: lychnis (65)
petronika Creative Commons License 2012.09.25 0 0 70

Nálam a totemek 3 telet töltöttek kint, és egész jól bírják. Igaz budapesti vagyok, de még a hősziget ellenére is kaptak -17°C-ot. Az első évben kicsit visszafagytak, de hamar kinőtték, tavaly pedig már nem volt semmi fagysérülésük:

 

 

Előzmény: agicza (43)
petronika Creative Commons License 2012.09.25 0 0 69

Szia unartis! Véletlenül találtam ide, nagyon jó ötletnek tartom ezt a témát, remélem sokáig élni fog a fórum.

Az én kertem nem kifejezetten mediterrán jellegű, némelyik része kis túlzással trópusi hangulatunak mondható, de azért sok növény beillik ide. Két kép különböző nézőpontból:

 

 

 

A hátsó részen van egy főként mexikói yukkákból álló kis sziget:

 

 

Elől pedig pálmák:

 

 

 

 

 

pulipáta Creative Commons License 2012.09.24 0 0 68
Gy.Ibi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 67

Van Valakinek Virginiai szilvája?Rokona a datolyaszilvának,de ez -30 fokig fagyálló.

lychnis Creative Commons License 2012.09.23 0 0 66

A lucfenyő és a pálmafa közt azért még van ez-az.Mondjuk a hárs meg az orgona és még kb. egymillió növény.

Előzmény: unartis: (64)
lychnis Creative Commons License 2012.09.23 0 0 65

Én sajnos nem tudom megoldani a fű locsolását. A kertem kb. 1000 nm és nagyon örültem volna egy alternatívának. Valami szárazságtűrő és mégis szép kertnek.

Előzmény: unartis: (64)
unartis: Creative Commons License 2012.09.23 0 0 64

Szia lychnis!

 

Igaz, az öntözés még hálózatos vízről megoldott, de ettől függetlenül ragaszkodom a mediterrán, vagy félsivatagi kerthez, ez utóbbit azért írom le, mert ha 6-8 évente keményebb hidegeket kap a kertem eléggé megritkíthatja a mediterrán növényeket, tapasztalatom szerint a kaktuszok és jukkák is mediterrán hangulatot árasztanak, jobban is bírják a pálmáknál.

Tehát mindenképpen ragaszkodom a délvidéki hangulathoz, nálunk a köztereken is északias hangulatot árasztó parkok és kertek terjedtek el, mert ez az ismert és a megszokott, pedig átmeneti klímánk lehetővé teszi dél növényeit is kertünkbe csempészni, mégha sokan idegenkednek ettől, én a lucfenyőktől és a nyírfáktól idegenkedem a vidékünkön.

Előzmény: lychnis (63)
lychnis Creative Commons License 2012.09.23 0 0 63

És lesz módod locsolni a gyepet?Mert,ha van vized,akkor nagyon széles a paletta,amiről válogathatsz,de akkor a mediterrán növények csak egy kis egzotikumot jelentenek,és nem a kényszer visz rá,hogy próbálkozz.

Előzmény: unartis: (61)
unartis: Creative Commons License 2012.09.23 0 0 62

Szia Mediterránum!

 

Szép kis gyűjtemény, már a pálmák cikászok... topicban is megcsodáltam növényeidet :-), köszönöm, hogy elnéztél ide!

 

Kiváncsi vagyok a leanderes tesztedre, jövőre szeretnék vásárolni néhányat.

Előzmény: Mediterránum (56)
unartis: Creative Commons License 2012.09.23 0 0 61

Az udvar nagy része gyep, ahhoz még nem nyúltam, igaz tele van tarackbúzával ezért meg lesz újítva, illetve kertesítve lesz nagyobbik fele, elég elhanyagolt volt a telek amikor a kezünkbe került.

 

Így vettük át, a képek júniusban készültek:

 

Előzmény: lychnis (52)
unartis: Creative Commons License 2012.09.23 0 0 60

Szia Xenil!

 

Már írtam emailt!

Előzmény: Xenil (55)
Mediterránum Creative Commons License 2012.09.21 0 0 59

A leándereket tavasszal  ültettem ki tidilit,villa romaniet talán kitelelnek!

Előzmény: Island* (33)
Mediterránum Creative Commons License 2012.09.21 0 0 58

Szia!

A ciprusaid nem sérültek a télen? Nekem sajnos kicit visszafagyott! A saját keltetésü és a totem is? Selyemmirtuszt szivesen cserélnék veled számos növényem közül?

A kákik és a kivik állítólag -20 fokik bírják, nálad megfagytak?

Teát nem sikerült beszerezned?

Előzmény: Island* (39)
Briell14 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 57

De jó, hogy jöttél és megmutattad ezeket a szépségeket!

A negyedik képen a pálma gyönyörű! Télen kell neki védelem?

Nem mondod, hogy a 6. képen az egy citromfa...

Látom, hogy van leandered is, szép.

Ja, és Zalaegerszeg mellett laksz, az nagyon szép környék.

Előzmény: Mediterránum (56)
Mediterránum Creative Commons License 2012.09.20 0 0 56

Nagyon örülök ennek az oldalnak! 25 éve régi vágyam a ház körül mediterrán kertet kialakítani! Akkor még szocializmus volt ,és nagyon nehezen lehetett ilyen növényekhez hozzájutni! Jugoszláviai nyaraláskor lehetett kis növényeket,vagy magokat szerezni!

A nagy növényeim abból valók. Szerncsére jó helyen lakom Zalaegerszeg mellett egy domb oldalban,ahól a hőmérséklet ritkán csökken -15 fok alá. Nagyon sok disz és termő növényem is van! Sokat szaporítottam,cserélni is tudok!Egyenlőre ennyit rengeteg növényem van még!

Xenil Creative Commons License 2012.09.19 0 0 55

Sziasztok!

Nagyon szép a kerted, természetesen érdekel az opuntia elküldtem a publikus címedre a maill.

A yuzu sokban különbözik a vadcitromtól eleve a gyümölcsmérete, egy átlagos citromé, vastag héjja van, és nem keserű, jelen esetben ez vadcitrom mivel három leveles (ezért trifoliata) a yuzu pedig csak egy.

Előzmény: unartis: (50)
Briell14 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 54

A kisfiad egy kis cuki. A banán meg szép nagy. ☺

Előzmény: unartis: (51)
Briell14 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 53

De jó volt ezeket végignézegetni! ☺

Előzmény: unartis: (49)
lychnis Creative Commons License 2012.09.17 0 0 52

És gyep egyáltalán nincs is?

Előzmény: unartis: (51)
unartis: Creative Commons License 2012.09.17 0 0 51

...és egy Musa basjoo a kisfiamn társaságában:

 

Előzmény: unartis: (50)
unartis: Creative Commons License 2012.09.17 0 0 50

Mediterrán kertem első hírnökei, itt Csongrádon:

 

Trachycarpus fortunei:

 

Poncirus trifolata vagy Yuzu, mi a különbség a kettő között kinézetre, ez melyik lehet?

 

 

Laurus nobilis, ők (még) bent telelnek, 2011/2012 téli gyökereztetéseim:

 

Yucca gloriosa, még kicsi törzs nélküli példányom:


 

Rosmarinus officinalis, Szegeden szedettnövényről vegetatívan szaporítva:

  


unartis: Creative Commons License 2012.09.17 0 0 49

Itt van néhány télálló egzótám az eleki kertünkben:

 

kaktuszok, jukkák és agávék lakhelye egész évben:

 

Xenil! Itt ezen a képen látható egy igen nagy húsú Opuntia, ízre kellemes gyümölcsöket terem, mögötte Yukka gloriosa látható:

 

Yucca recurvifolia:

 

Cylindropuntia arbuscula:

 

Echinocereus reichenbachii-k, ezek már 2004 óta kint vannak semmi csapadék védelmet eddig nem kaptak a télen, mögöttük egy opuntia ehető terméseivel:

 

Agave parryi, csapadék védelem nélkül is jól telelő faj:

 

 

unartis: Creative Commons License 2012.09.17 0 0 48

Island!

 

Neked is köszönöm a gyors válaszodat!

Tavasszal vevő lennék néhány jó hidegtűrésű leanderre, természetesen déli fekvésbe, házfal elé tervezem a mediterrán kertrészt, ide kerülnének a növények kb 1- 1.5 méteres sávban.

Előzmény: Island* (33)
unartis: Creative Commons License 2012.09.17 0 0 47

Küld el a címed e-mailben, ott megbeszéljük a továbbiakat.

Előzmény: Xenil (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!