Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2014.01.25 0 0 113

filmel probaltad? mert azt szeretik ha van bennuk, tegyel bele valami dummy tekercset.

 

 

Előzmény: DJ Szegecs (111)
Saliko Creative Commons License 2014.01.25 0 0 112

Ess neki - nem hiszem, hogy minimum nyolc-tízezret áldoznál a gép javítására. 

Előzmény: DJ Szegecs (111)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.01.25 0 0 111

Sziasztok!
Vásároltam egy Konica EFP 3 típusú gépet, ami ugyan kb. 20 éves, de valószínűleg még senki sem használta, mivel minden tartozéka bontatlanul benne volt a dobozban.
Ennek ellenére a gép nem jó, mert a filmfelhúzás nem akad meg miután a következő kockához húzta a filmet, hanem magától exponál a zár (!), és simán tovább lehet tekerni a felhúzókart. 

Javíthatóak ezek az egyszerű gépek? Csavarokat nem látok rajta, gondolom valahol szét kell pattintani, de végképp elrontani nem akarom.

Sohasem javítottam fényképezőgépet, mindig szakemberre bíztam, de ez esetben maga a Budapestre oda-vissza szállítás költsége többszörösen meghaladná a gép értékét.

Elektronikai eszközök javításával van tapasztalatom, érdemes lehet így nekiállni, vagy inkább bízzam szakemberre?

imitam Creative Commons License 2013.12.31 0 0 109

Itt van néhány link a javításhoz, ha ven egy kis kézügyességed csináld meg magad.

 

http://mattsclassiccameras.com/yashica_gsn.html

 

http://mattsclassiccameras.com/light_seals/index.html

Előzmény: schawo2 (51)
imitam Creative Commons License 2013.12.31 0 0 108

...sokan vagtak mar bele a kf filmes dologba (evek ota mindig van a kf topikban uj es ujabb vallalkozo) aztan kiderul hogy a mikor kihuzza az exponalt filmet a gepbol akkor jon a meglepodes, hogy most akkor mit is kene/lehet azzal csinalni...

 

Nos sokadikként belevágok ismét - 38 év után - a filmbe (mf és kf). Eladtam a teljes canon rendszert + L objektíveket és most van pár filmes vázam tegnap már filmet is fűztem az egyikbe - fuji 400H. Tisztában vagyok a várható költségekkel ezért a filmeket magam hívom viszont a scanner vonatkozásban  nincsenek tapasztalataim - tanácstalan vagyok. Tudna valaki (tapasztalatokkal) ajánlani közép és kisfilm formátumra scannert - max. 100/150 eFT-ig.

Előzmény: foveon (102)
angyant Creative Commons License 2013.12.29 0 0 107

Üdv Fórumozók,

 

segítséget szeretnék kérni Krasnogorsk FT-2 panoráma fényképezőgép javítása témájában.

 

A gépem nem exponál, a gomb beesik, mintha hiányozna belülről valami.

 

Kihez fordulhatnék? Vagy ha valakinek a gép belső szerkezetéről van rajza, leírása, azt is szívesen venném.

 

Köszönöm,

 

Tamás

foveon Creative Commons License 2013.08.27 0 0 106

kismeretu csapagybol kiszeded. vegyel valami kinait, az occo, a meretet saccold be es az elado segit vagy valogattok. talan meg katalogusbol is ki lehet lesni kb mekkorak.

 

Előzmény: articoci0 (104)
articoci0 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 105

A kép lemaradt.... :) 

articoci0 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 104

Üdv mindenkinek! Vettem egy BX20-as Prakticat, de a záridő kapcsolóból hiányzik az a kis golyó (mint a képen), amitől fokozatosan kattan át a gyűrű! Van ötlete valakinek mivel tudnám ezt pótolni?

 

david81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 103

Hát én kihúztam:D és még nem láttam, fel vagyok készülve rá hogy egy sorozat maszat lesz, de érdekel a dolog, elvileg azok is amberek aki ezt profi módon űzik, szóval az esélyem egy jó képre legalább is nem nulla:)))

Előzmény: foveon (102)
foveon Creative Commons License 2013.08.23 0 0 102

sztem csak akkor nyuljon hozza valami szaki ha telleg kell is, nehogy azt hidd hogy ezek valami csucsprofi felkeszult szervizek. ma mar leginkabb koklerek vannak mindenfele.

hivasra se epp a legjobb hely az opticam... (mondhatnam az utolso lenne ahova mennek). ha c41-es akkor vidd a digilabba, soosba, lab4art-hoz, mti laborba. ha e6 akkor digilab, lab4art. ha hagyomanyos ezust alapu akkor azt leginkabb sehova mert jo nem lesz, azt hazilag kell hivni.

szkenneles kulon musor, az vagy olcso es xar, vagy jo de rohadt draga (ugy szamold hogy tobb szaz ft/kocuka!), ezert ez is hazilag javallott (persze egy jofajta kf szkenner megintcsak nem olcso).

a kf filmes karrierben a legolcsobb a a fotomasina, onnantol kezdodnek csak az igazi koltsegek, film, hivas, nagyitas, szken, vetites, mind mind rohadt draga. no persze ha gagyizni akarsz olcsojanoskent azt is lehet, de akkor minek kf? sokkal olcsobban kijossz egy minosegi kisfilmes vonallal.

nem akarlak lebeszelni, sem ra, de sokan vagtak mar bele a kf filmes dologba (evek ota mindig van a kf topikban uj es ujabb vallalkozo) aztan kiderul hogy a mikor kihuzza az exponalt filmet a gepbol akkor jon a meglepodes, hogy most akkor mit is kene/lehet azzal csinalni...

 

Előzmény: david81 (101)
david81 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 101

Köszönöm szépen!

 

Lehet ma el nézek hozájuk:) 120 -as  roll film előhívását mennyiért vállalják?

Előzmény: Gyula65 (100)
Gyula65 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 100

A honlapjukról:

"Az OPTIKA CAMERA kft nevében
Köszöntjük Kedves Vásárlóinkat!

Boltunkat 1995-ben nyitottuk meg. Tevékenységünk fő profilja az új és használt digitális, valamint analóg fényképezőgépek, memóriakártyák, objektívek, vakuk és egyéb kiegészítő fotótermékek vétele, eladása, bizományba átvett áruk értékesítése. Egyes esetekben vásárláskor a használt fotóeszközöket beszámítjuk. Foglalkozunk filmek, egyéb fotó és optikai cikkek forgalmazásával is. Vásárlói kívánságra, bizonyos termékekre rendelést felveszünk. Vevőink érdekében többirányú szolgáltatást nyújtunk.
Ezek körébe tartozik a

- teljeskörű analóg és digitális fotószolgáltatás,
    képkidolgozás,
- fotóeszközök szervizelése, javítása,
- fotó szaktanácsadás.

Kérjük keressék fel boltunkat, ahol a fotó és optikai termékek széles választékával állunk az Önök rendelkezésére."

 

Nem vagyok a reklám emberük, de már javíttam velük.

Előzmény: david81 (98)
Gyula65 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 99

A kérdésedre nem tudom a választ, de ott a telefonszám, kérdezz!

 

Ha nem gombás a lencse, esetleg magad is próbálkozzhatsz, a felső rész a tükörnél szokott poros lenni (4 csavar, és már takaríthatsz), ha gombás azt is megoldják.

A filmtér könnyen tísztítható.

Ha a lencsék között van por, akkor érdemes elvinni. ,

 

Árakat a megtekintéskor mondanak.

 

Üdv!

Előzmény: david81 (98)
david81 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 98

Nagyon szépen köszönöm az infót:)

 

Itt amúgy csak szerelésre van lehetőség vagy film hívás, szkennelés is eléhető?

Előzmény: Gyula65 (97)
Gyula65 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 97

Optika Camera Kft

1051 Budapest
Bajcsy Zsilinszky út 20.

 

Nyitvatartás:
Hétköznap: 10-18 ig
Szombaton: 10-14 ig

Tel.: (06 1) 331-3762

e-mail:

info@opticam.hu

Előzmény: david81 (96)
david81 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 96

Sziasztok,

 

lenne egy olyan kérdésem hogy hol érdemes átnézetni, megtiszíttatni egy TLR gépet.

Példának okáért egy Yashica 12 6x6-os géppel ismerkednék, és így jó ha van talonban egy ügyes szaki Budapesten:)

 

Amúgy mennyit kérdnek el egy szétszedés tisztítás ügyletért, ha amúgy cserélni, javítani nem kell semmit?:) Vagy ebben ne bízzak?

 

Üdv

Syracusa Creative Commons License 2013.08.18 0 0 95

A leírás alapján lehet, hogy inkább a bevonat sérült, az ezüstkiválásnak mások a jellemzői. Azt csak a kép szegélyén végzett teszttel lehet megmondani, hogy milyen védőréteg van a képen, a helyreállítás módja is ettől függ.

 

Ha jól értem, és csak egy egyszerű, viszonylag korrekt másolatra van szükség, akkor repróállványos digitalizálást végeznék lágy, szórt fényű megvilágítással. Az itt is esetleg megjelenő nem fémes becsillanások vagy fényudvar esetén lehet polárszűrőzni is.

 

(Nagy ritkán, ha a kép menthetetlen állapotban van és nincs anyagi és eszmei értéke, akkor nedvesen is lehet szkennelni, persze ezt ritkán éli túl a kép további állagromlás nélkül.

A nedves eljárásokat lehet tesztelni, ha a képnek vannak azonos jellemzőjű, de értéktelen felvételt tartalmazó társai. )

Előzmény: fegan (93)
pater68 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 94

Sajnos a kémiai részéhez nem értek. Én beszkennelném. Tudom, ez az eredetin nem javít, de legalább digitálisan megőrizheted, javíthatod, nyomtathatod. Kollegámnak a régi családi képéből kellett minden családtagnak nyomtatni egyet. Egy gyűrött roncs volt a kép, de a végeredmény egész elfogadható lett.

Előzmény: fegan (93)
fegan Creative Commons License 2013.08.18 0 0 93

Elnézést, de nem találtam jobb topikot, az is segítség ha mondtok másikat. Egy régi fényképet (pont most 100 éves) szeretnék kicsit restaurálni. Foltokban kialakult rajta egy ezüst réteg (gondolom az eredeti ezüst kolloid) és bizonyos szögben becsillan. Scannelni szeretném egy cikkhez, de ott is pont visszatükröződik és csúnya a kép. Ha egy enyhén nedves kendővel megtörlöm, rögtön látszik alatta a tűéles kép. Mivel és hogyan tudnám megjavítani a képet?

 

Köszönöm!!

Avercamp Creative Commons License 2013.08.17 0 0 92

Zorki 6-ost generáloz valaki emberi áron? redőnyzárcsere is szükséges... egyáltalán megéri ez?! használnám a gépezetet és 5-6 ezer ft-nál többet nem igazán tudok rá szánni most...nagyon birom a gyorsfelhuzokart...

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 91

meg is szeretnék válni tőle (kb fele áron mint egy  jól működő )

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 90

HORIZONT f.gépem ilyen képeket készít.  (nem minden képen ilyen)

 

esetleg valakinek valami ötlete.

 

Egy Bp-i fotószervíz már állítólag elvégezte a fénytömítést a gépen, legalábbis a pénzt elkérték érte :)

 

Noxin Creative Commons License 2013.01.20 0 0 89

Na ja, ha ismered...

Egyszerűbb lett volna az elérhetőségét beírni, úgyis érdekelne egy ilyen ügyes ember :-)

És valóban jó a többi gépen is, csak mondjuk a 135-ös telénél 1,5 méter helyett (hasraütve) mondjuk 3 méter lesz a közelpont :-) 

Előzmény: pater68 (87)
pater68 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 88

Amúgy a nikon bázistávolsága a legtöbb géphez jó. :)

Előzmény: Noxin (86)
pater68 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 87

A srác csinál amilyet csak akarsz... Esztergályos.

Előzmény: Noxin (86)
Noxin Creative Commons License 2013.01.20 0 0 86

Ennek más a bázistávolsága, kizárólag csak Nikonhoz jó.

Előzmény: pater68 (85)
pater68 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 85
Előzmény: Balgon (84)
Balgon Creative Commons License 2013.01.20 0 0 84

Pentacon pre-set 4/200-as objektívemhez szeretnék egy M42-es csatlakozású hátsó elemet, hátha maradt valakinek javításból, vagy hibás objektívről lenne jó. (jelenleg EXA vég van rajta). A 135mm-esnek is ugyanilyen ez az alkatrésze, az is jó, ill. a Meyer-optik (Pentacon előd) típusoké is.

pater68 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 83

Szervusztok!

 

Javított valaki közületek Yashica Electro 35-t? Hiába teszem bele az elemet, nem működik. Az elemteszter gombra sem reagál... Sajnos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!