Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2011.12.07 0 0 861

Hmmmm. Fura egy ember lehetsz!:-)

Előzmény: durvulo (857)
anjelica Creative Commons License 2011.12.07 0 0 860

fikanick, magadról beszélsz?

Előzmény: Törölt nick (859)
anjelica Creative Commons License 2011.12.07 0 0 858

Így van, nem tagadta meg a ferencvárosi "proli" gyökereket, és ő Valaki, nem úgy, mint akik a kivagyok-mivagyok stílusában mindennapos presztízsharcot vívnak, hogy ők maguk bezzegpolgárok, sosem voltak proligyökereik.

 

A politikai elit 99%-ának a komcsi múltból erednek gyökereik, sok káder, párt- és kisz titkár van most is, sőt a Hazafias Népfronttól is vannak mesebeli alakok (Nagy Imre temetését már akkor egy gusztustalan politikai kampánnyá züllesztették)

 

De nem ez a lényeg, hanem a jellemtelen pálfordulások, amikor ugyanők most hírtelen egy elbukott rendszer avíttas kellékeit akarják visszacsinálni, mint ez a Kossuth téri átalakítás. Ugyan, mit köszönhetünk mi Tiszának? És miért kell nekünk Andrássy szobor, aki -a szememben- elárulta Batthyányékat?

Hogy fér ez össze az elveikkel?

Előzmény: anblock_italia (852)
durvulo Creative Commons License 2011.12.07 0 0 857

Hát ezért szeretem a netet! Egy link és gyöngyöt lel az ember! Utána kis kutakodás és Latinovits csodát művel. Ezt hallgatva és a  lfmagazin képverssé átigazított tördelését olvasva (hamisítás, de tetszik) kész gyönyör lefekvés előtt. Kösz! :))

Előzmény: anblock_italia (855)
pinabubus2 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 856

 

Nem volt ő egy kicsit perverz ?

 

 

anblock_italia Creative Commons License 2011.12.06 0 0 855

Csak egy vers a sok közül... , és ilyen volt az élete! Szellemileg fölé emelkedett a származásából következő társadalmi rétegének, de nincstelen volt mindig. Mondhatnánk úgy is, hogy életképtelen volt..., ma bizonnyal hajléktalan lenne.

Milyen fura elképzelni, hogy tisztes polgárként megöregedhetett volna...

Előzmény: durvulo (853)
durvulo Creative Commons License 2011.12.05 0 0 854

"Ebből a szemszögből nézve persze Attila sem proli, ..."
 
Elnézést! Itt már elismerted. Nem olvastam végig a topikot!

Előzmény: anblock_italia (852)
durvulo Creative Commons License 2011.12.05 0 0 853

"Kétségbe vonni József Attila proletár származását enyhén szólva agyrém."

A proliság öröklődik tán, mint a grófság??? J. A. származásáról egy szót sem szóltam. Ha akarod: J.A. proletár származású, nem proletár. Így jobb? A lényeg az, hogy egyhén szólva valótlant állít az, aki azt terjeszti, hogy J.A. proletár költő volt! Ha azt írtad volna, hogy J.A., - gyermekkora miatt -, a proletársággal együttérző költő volt ... De nem ezt írtad!

 

 

Előzmény: anblock_italia (849)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.05 0 0 852

Na jó, hát ez egy egész más téma, gondolom erről is van topic a fórumon. Ha a papákat nézzük..., azt hiszem, hogy a mai politikai elit nagyon sokrétű, van köztük mindenfelől érkező, de a mai időkben egy ex. proli gyereke már úr, akinek viszont már nem kell megmutatnia a kutyabőrt. Ebből a szemszögből nézve persze Attila sem proli, hiszen művelt, tanult ember lett belőle az esze és a sógora jóvoltából, de abban mindenképpen kiemelkedett, hogy sosem tagadta meg a gyökereit. Íly módon is példát mutathat a mai embereknek.

Előzmény: anjelica (851)
anjelica Creative Commons License 2011.12.05 0 0 851

Mit gondolsz, akik a Kossuth tér '44 elötti arculatának visszaállítását nyomják, azok kik?

Kik voltak az őseik? Megsúgom, a java "proli" és parasztszármazású.

Mint a lázár, akinek a szülei földművesek, és most már elszállt magától ahogy a politikából összelopta magát. Echte gőgös, cinikus kis parvenű lett.

Anno a belvárosi, a budai kerületek tanácsi lakásait a komcsi elit és családtgjai kapták meg, bejelentkeztek oda a gyerekek és unokák, majd bagóért megvették a sokszor műmelékjellegű házakban lévő extra lakásokat. És most fújnak a prolikra? Hja kérem, ha úgy fúj a szél, előveszik még a piros könyvecskét is.

Előzmény: anblock_italia (850)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.05 0 0 850

http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/ady/prolfiu.htm

 

Bár ezt nem ő írta, de sokminden benne van, ami egy proletárt jellemez.

Előzmény: durvulo (845)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.05 0 0 849

Figyu! Volt már egy időszak, amikor egész normálisnak nézett ki a hozzáállásod. Mi történt, hogy megint lila köd borult rád???

Kétségbe vonni József Attila proletár származását enyhén szólva agyrém. Az meg, hogy hogyan tudott élni az "élet lehetőségével", az már sajnos az ő baja. Tudod ahogy a politikusokat, úgy a költőket is főleg a munkájuk alapján ítéli meg az utókor, nem a magánéletük alapján! És azt, hogy mint költő óriás volt, azt megkérdőjelezni kb. akkora marhaság, mint a ploretár származást kérdőjelezni.

De csak írj ilyen marhaságokat, legalább nem unatkozom:-)

Előzmény: durvulo (845)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.05 0 0 848

Ember! Ezt te magad másoltad be!!!! 35 év telt el a két ügy között!!!

 

“A sors azonban nem így akarta. Túlélte ugyan a világháborúk pusztítását az ostrom után azonban 1945 decemberében az első ideiglenes Duna-híd, a Kossuth-híd megépítése közben a feljáró kialakításánál útban volt - a politika útjában is állhatott - ezért lebontották. 1950-ig őrizték, majd beolvasztották. Talán, ha az avatásnál jelen voltak utódai nemzetközi összefogással beváltanák az ígéreteket, a főváros száz év után újra egy szép szoborral gazdagodhatna

Előzmény: durvulo (844)
Szabadbatthyany Béla Creative Commons License 2011.12.05 0 0 847

Válasz  a topic címére

 

 

"Kis lábaskában hazahozta
kegyelmeséktől vacsoráját,
lefeküdtünk és eltünődtem,
hogy ők egész fazékkal esznek"

/József Attila/

 

"akinek semmije nincs, az annyit is ér"

/Lázár János/

 

:-(

anjelica Creative Commons License 2011.12.05 0 0 846

szebb, jobb, nemesebb legyen az országunk

 

Bocs, de: DDD

Előzmény: durvulo (844)
durvulo Creative Commons License 2011.12.05 0 0 845

"Tudod mit, az az ennél jobb hely legyen Andrássy grófé, mert milyen gáz lenne ott virítani, ahol egy ploretár ücsörög évtizedek óta! Még bepiszkolódna tőle a lovának a patája!"

Proletár??? Ugyan miért? Összehoztak életrajzírói némi gyermekmunkát, de felnőttkori pénzkereseteit jótékony homály fedi. Márpedig életművésznek igencsak gyenge volt. Netán mások kegyelméből élt illetve próbált megélni? Öngyilkosságát is sokan kétségbe vonják, egyesek balesetnek vélik, sőt egy idős hölgy évtizedekkel ezelőtt azt mesélte, hogy egy akkor illegális párthoz tartozó támadók elől próbált meg a vagonok alatt átbújva menekülni.  Legenda van, proletár nincs!

Előzmény: anblock_italia (843)
durvulo Creative Commons License 2011.12.05 0 0 844

Szerencse, hogy egyre többen gondolnak arra, hogy szebb, jobb, nemesebb legyen az országunk. Ehhez pedig a múlt lerombolt emlékeinek a helyreállítása is szükséges. J. A. senki szemében nem lesz attól kisebb, ha méltóbb helyet kap, de biztosan nem lesz attól nagyobb, ha azt beszélik róla, hogy a komcsik azért készítetették el a szobrát és azért tették arra helyre, mert le akarták rombolni Andrássy szobrát, akit ki akartak törölni a magyarok emlékezetéből! Szerintem, aki szereti J.A.-t, az tudja a választ, aki meg csak fel akarja használni a nevét az tovább pattog!

Előzmény: anjelica (840)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.04 0 0 843

Hát mondj ennél jobb helyet! Érdekes vagy mindenesetre!:-) Tudod mit, az az ennél jobb hely legyen Andrássy grófé, mert milyen gáz lenne ott virítani, ahol egy ploretár ücsörög évtizedek óta! Még bepiszkolódna tőle a lovának a patája!

Előzmény: durvulo (839)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.04 0 0 842

Hát sajnálom..., nincs bejelölve a naptáramba ez a nap..., halottak napján vittem pár szál virágot a sírjára, és ha olyan helyen járok, ami hozzá kapcsolódik, mindig és mindenhol teszem tiszteletem előtte, szívből, nem valami kényszerből!

 

De jelen esetben talán kicsit nagyobb hírverésre lett volna szükség, mert egy dolog a verseinek, személyiségének a szeretete, a méltánytalanság elítélése, és más a naptár. Most  bizonnyal elmentem volna és is, meg sokan mások, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak, ha tudunk róla!

Előzmény: djozimár (841)
djozimár Creative Commons License 2011.12.04 0 0 841

Az a gáz, hogy tegnap délután - J.A. halálának 74. évforduloján - a meghirdetett mécses gyújtáson, legfeljebb százan voltunk. Nem érdekel it már semmi senkit.

anjelica Creative Commons License 2011.12.04 0 0 840

Mivel ennek a Simon valakinek eszébe jutott hogy át kellene pakolni a szobrokat, erre egyeseknek eszébe jutott hogy jééééé, téllleg!

Mert egyébként senkit nem zavart, senkinek nem jutott ez eszébe idáig.

Előzmény: durvulo (839)
durvulo Creative Commons License 2011.12.04 0 0 839

Gyengék ám, egyre gyengébbek az érveid! J. A. jobbat, azaz jobb helyet érdemel! Ami csak az övé volt és lesz!

Előzmény: anblock_italia (837)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 838

Állítottak szobrot ugyan, de jól eldugták.

Előzmény: anblock_italia (837)
anblock_italia Creative Commons License 2011.12.03 0 0 837

Nem hiszem! Nem akart volna ő jobban előtérben állni, ilyen tökéletes helyet csak keresve találhattak számára az én véleményem szerint. A város legfrekventáltabb részén, mégis viszonylagos nyugalomban. A lányom is gyakorta ott tanult mellette sok más diákkal egyetemben..., és szerintem ha vágyott valami hasonlóra, akkor erre vágyott, okos, gondolkozó, nyugalomra vágyó emberek közelségére, nem valami csinnadrattára, nem őt kíváncsian fürkésző turisták tekintetére. Csak olyan emberek közelségére, akik keresik, mert értik és szeretik őt lassan egy évszázad után is!

 

Előzmény: Törölt nick (836)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.03 0 0 836

Semmi baj nincs vele. Jó lenne, ha láthatóbb helyen állna a szobra. Vidéki vagyok, többször jártam a Parlament környékén , de nem tudom, hol van a szobor. A többi nevezeteset, vagy akár híehedtet tudom, hol találom. József Attila többet érdemel, mint egy eldugott helyet.

Tipikus szoci döntés volt ott a szoborállítás: Adtam is meg nem is valamit:-))))

anjelica Creative Commons License 2011.12.03 0 0 835
anblock_italia Creative Commons License 2011.11.28 0 0 834

Ez tetszett!

De még Bayer sem tudja jól azt az ominózus mondatot, pedig elég feltűnő volt, hogy a legfontosabb, a "nappal" kimaradt: "Hazudtunk reggel, este és éjszaka".

Előzmény: marcipannyuszi (833)
marcipannyuszi Creative Commons License 2011.11.28 0 0 833

Tisztelt Képviselő Úr,

 

Önt eddig a Fidesz mérsékelt szárnyához soroltam, de egyre világosabb számomra, hogy ilyen szárny nem létezik. Minden képviselő ugyanazt a mantrát sulykolja, amit a Vezér előír, minden képviselő mindig ugyanúgy szavaz, meggyőződésétől függetlenül. Csaplár Vilmosnak írt levelében azonban több olyan állítást fogalmaz meg tényként, amelyek tévedésen vagy egyszerűen hazugságon alapulnak.

 

http://es.hu/bauer_peter;l_simon_laszlonak;2011-11-23.html

Előzmény: Törölt nick (738)
anblock_italia Creative Commons License 2011.11.28 0 0 832

Na, azt hiszem ez a dolog nélkülünk is megoldódik, nem valószínű, hogy ez a projekt a közeljövőben komolyan napirendre kerül.

Jó volt kicsit beszélgetni József Attiláról, ezért máris nem volt teljesen hiábavaló ez az agyament ötlet, levettük néhányan a köteteit, olvastuk, hallgattuk a verseit, megpróbáltuk így, vagy úgy, de feleleveníteni személyét!:-) A szobor valószínűleg mindannyiunkat túl fog élni, ott pihen szép nyugalomban József Attila ki tudja meddig..., talán azon túl is, amikor már senki nem fogja tudni, ki is lehet itt ez a szomorú fiatalember??? De azt mondják majd: csak maradjon, jó helyen van, ne zavarjuk, hiszen ő sem zavar senkit!:-)

pinabubus2 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 831

Nagyon perverz volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!