Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1207

Kérdés:

Magyar állampolgár tulajdonában lévő golyós vadászfegyver átADHATÓ-e magyarországi vadászaton olyan svéd állampolgárnak, akinek a hazájában van fegyvertartási engedélye szintén golyós vadászfegyverre? Ha igen, milyen papírokkal/papírozással?

python 357 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1206

Talán eltudnám,-de hogy jutok le?.....

A Bélának nagyot kellene kerülnie!!!...:(((

Előzmény: lexhighand (1205)
lexhighand Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1205

Gyuri! Még két hét van a versenyig. Nem tudnád elcserélni azt a hétvégét egy kollegával?

Előzmény: python 357 (1204)
python 357 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1204

Szia!

Szerintem itt nincsenek túlzott indulatok,-legalábbis az én részemről!:)))

A Maposz Elnökével kéne ezeket a kérdéseket megvitatni,-én részemről már elmondtam,- amit gondolok ezekről a történésekről!!

Inkább készülök a következő versenyre,-egy-kép csipasz bontogatja szárnyát,-muszáj lesz "lenyesegetnem" nekik!!!!!.....:))))))

Üdv!

Előzmény: hunserv (1203)
hunserv Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1203

Tényleg minden indulatot meg érzést félretéve kéne vesézgetni a jogi aspektusokat...

A múzeális- vagy gáz-riasztós gumissal szituációs játszadozás jó móka lehet. Az aggódók szerintem attól tartanak, hogy "de hát ez nem sporteszköz, teljesen szabadon tartható, ha akar erre sport"szövetség" kizárólagosságot akar abból nem biztos, hogy jó sül ki"

 

Szerelt lőszeres gumis = LŐFEGYVER a jelenleg hatályos jog alapján. Az meg engedélyköteles, ugyanaz a kategória, mint a fémlövedéket lövők esetén.

 

Érveléskor azért erre nem árt figyelemmel lenni. Nem elég az, hogy "hát nekem azt jelenti" ha közben hivatalosan nem az.

 

Ha én mindenki számára elérhetővé akarok tenni valamit, akkor milyen fényt vet rám, hogy közben én magam formálok kizárólagos jogot az ezzel való játszadozás lebonyolitására?

python 357 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1202

Hogy én mit mondok,az nem mérvadó egyáltalán,-mert semmilyen tisztséget nem töltök be a Maposznál, csak egy versenyző vagyok,-napi nevezesi díjjal!!!!.....

De azt láthatod,-hogy az emberek figyelmét ráírányítjátok erre a Szövetségre,-és sokan márcsak szimpátiából is mellénk állnak!!!!...:-)

Úgyhogy köszönünk minden ingyenreklámot!!!!........De tényleg!!!!!:-D :-D :-D

 

Előzmény: STANKLEY (1201)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1201

Még ha maga Keserű Béla állna mögöttem is (aminek rendkívüli örülnék, mert igazán Tisztelem), akkor sem én volnék az, aki két egymást követő hozzászólásában először a gumilövedékesek szabadon tarthatóságát, másik alkalommal pedig ENGEDÉLYHEZ KÖTÉSÉT nevezi meg, mint a MAPOSZ célját.

Előzmény: python 357 (1200)
python 357 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1200

Én itt úgylátom,-

hogy ketten vagytok "kétkedők", a többiek támogatják a "szent" ügyet!!!!!!

Nevetséges szerintem te vagy,-mert kevered a szezont a fazonnal,-de ezt az értelmes topicolvasó azonnal látja!!!

Bocs, de részemről vége a dialógusnak!;-)

Vajon ki állhat a Stankley nick mögött???:-D :-D :-D

Előzmény: STANKLEY (1199)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1199

Nem az aggódók teszik magukat nevetségessé, hanem ti. Aki ezt a topikot végigolvassa, az osztani fogja azon meglátást, hogy igenis itt valami fura engedélyhez kötési történet rejlik, mely csak a pénzről és a kizárólagosságról szól. Ez már a flóbertes esetben sem jött be, akárki is áll mögöttetek. Majd aki a gyártásban és kereskedelemben elveszti emiatt a munkáját majd beáll hozzátok versenybírónak? Elnézést kívánok. Fordítva ültök a lovon.

Előzmény: python 357 (1198)
python 357 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1198

Türelem rózsát terem!!!!:-D :-D :-D

 Nemsokára mindent tudni fogsz!!!

Aggódást elfelejtheted,-nincs rá okod!!!:)

Előzmény: STANKLEY (1197)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1197

* A legalizálni nálam azt jelenti: szabadon tartható! Nálad mit jelent???...*

 

Sajnos nem értem ismét, hiszen a következő hozzászólásodban pont azt írod, hogy a gumilövedékest (egyszerűsített) engedélyhez akarjátok kötni. Tehát az aggódók kórusa talán jogosan aggódik, nemdebár?

Előzmény: python 357 (1187)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1196

Bocsáss meg de pár napig külföldön voltam ezért csak most vagyok képes érdemben reagálni az általad leírtakra.

*

Szerelt lőszeres gumist írtam,-nem szerelt lőszeres gumilővedékes  "lőfegyvert"!!!

Azt szeretnénk,-hogy egy egyszerű engedély lenne hozzá, mint a gázfegyver viselési!

*

 

Ezt írtad, amit ismét nem tudok értelmezni. Jelen állás szerint a szerelt lőszeres gumilövedékes fegyver az engedélyköteles maroklőfegyver, melyet kizárólag önvédelmi célra lehet(ne) megszerezni és tartani. De engedélyt erre nem adnak, kivéve az ismert fegyvergyártó vállalat tulajdonosának.

 

Ti egy sportlövő szövetség-szerű szervezetet alapítottatok miközben jogszabály változtatási vágyról írsz. Véleményem szerint pedig sportcélra egy önvédelmi célú fegyver megszerzése akármilyen engedély mellett is értelmetlen lenne, illetve nem nyilvánvaló miképpen vezetne a fent általad vázolt célhoz a szituációs lövészkedés kizárólagossága.

 

 

Előzmény: python 357 (1189)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1195

"Csak feltettem egy kérdést"..... :)))))

Meglesz minden válaszolva hidd el,-a sajtótájékoztatón!!!

Addig is,-türelmedet kérném!!!!...

Előzmény: Bagaméri' (1194)
Bagaméri' Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1194

Nem ferdítettem én semmit, csak feltettem egy kérdést az érveléseddel kapcsolatban.

Amit nem igazán értek hogy miért kell ez a kizárólagosság?

AZ MSSZ nem mondja hogy kizárólag nála lőhetsz sörétes puskával, és az MDLSZ se hogy csak nála karabéllyal.

 

Szabadon tartható fegyverrel eddig is bármikor lőhetett gyerkőc/nagypapi/nagymami, miért lenne jó nekik ha beterelnék őket egy szövetség szárnyai alá?

 

Előzmény: Rem700 (1193)
Rem700 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1193

Tudnál mondani egy nemzetközi szervezetet ahol világversenyeket rendeznek gumilövedékes fegyverrel?

Nem! És te? Te sem?!?

Akkor Booóódooóóttág !!

Most már lesz! Ugye nem baj? De miért is lenne baj?

Én bizza nem hiszek semmiféle összeesküvés elméletekben! Még hogy itt nem véletlenek az ártatlan kérdezők hirtelen feltűnése !?!

Dehogynem, ez csak véletlen lehet! Hiszen kinek lenne érdeke, hogy egy új és egyre növekvő pozitív megítélésű szervezetet csesztessen? Nougye!

 

Tehát szerintem rosszindulatú feltételezés, hogy ezek a kérdések  furkálódások a fejetlen kapkodás eredményei, mer valakik rádöbbentek, hogy erről lemaradtak! Badarság! Senki sem maradt le semmiről, mert occon tud csatlakozni a szövetséghez!

Hogy nem egészen ez volt a kérdés?

Igaz!

Én sem azért írtam le lentebb, amit írtam, hogy ennyire kiferdítsd!

Joccakát!

Előzmény: Bagaméri' (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1192

Már várom ki lesz a következő ártatlan érdeklődő, aki nem érintett semilyen - tehát anyagi szempontból sem - de bántja az, amit maga a sport törvény ír elő - kizárólagosság - tehát nem kívánságműsor, meg önökkérték az egész történet :-)

Előzmény: python 357 (1191)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1191

:)))))) Igen,-jól elszórakozom ezeken a kérdéseken,-kimondottan mulattat!!!!:-D :-D :-D

Előzmény: Törölt nick (1190)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1190

Bátyám, nagyon hamar kibújt a szög a zsákból, valaki eltűnik és ismét egy ártatlan érdeklődő, aki össze vissza keveri a szezont a fazonnal és még beléd akarja magyarázni, hogy valakik ezt engedélyhez akarják kötni... Ebből az aspektusból rögtön hagyjuk abba az összes 7.5J-os légfegyveres lövészetet, mert a végén az lesz az eredménye, hogy azt is engedélyhez kötik, mert céllövészetre használják az emberek :-)

Előzmény: python 357 (1189)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1189

Szerelt lőszeres gumist írtam,-nem szerelt lőszeres gumilővedékes  "lőfegyvert"!!!

Azt szeretnénk,-hogy egy egyszerű engedély lenne hozzá, mint a gázfegyver viselési!

És nyugodtan lehetne vele kistávon szituációs versenyeket  rendezni akár! Én biztosan azonnal vennék egyet az élesek mellé!!!!...;-)

Előzmény: STANKLEY (1186)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1188

Egyre népszerűbbek a versenyeink,-a lővészsport nem egy szűk elit kiváltsága lesz reményeink szerint,-és nem élsport, bárki csinálhatja gyerek,nagypapi nagymami sőt 

morzsi is kis túlzással!!!.:)))))

A gumist miért kötnék engedélyhez,-ezt nem értem világosan?...

Előzmény: Bagaméri' (1183)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1187

A legalizálni nálam azt jelenti: szabadon tartható! Nálad mit jelent???...:-D-D

 

Előzmény: STANKLEY (1186)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1186

Bocsáss meg, de pont most volt szerencsém tőled olvasni, hogy a "SZERELT LŐSZERES GUMILÖVEDÉKES MAROKLŐFEGYVERT" akarják sportcélra, ahogy írtad szituációs lövészetre legalizáltatni. Két pszichológiai vizsgálattal, klubtagsággal,  sportorvosival, versenyengedéllyel, minősítéssel, tárolóhely-ellenőrzéssel, fegyverismereti vizsgával amikor ugyanezzel SIG Sauer P226-ot is tarthatnak? De mi értelme ennek? Kizárólagossággal ráadásul. Tényleg jó lenne ha valaki mérvadó megnyilatkozna ezen kérdéskörben.

Előzmény: python 357 (1185)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1185

Azért jó a gumis szituációs buli,-mert bárki játszhatja,-nen kell hosszadalmas engedélyezési procedúra hozzá!

Szerintem a Maposz pont azt akarja,-hogy semmiképp ne legyen semmilyen gumis engedély köteles!

Előzmény: STANKLEY (1184)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1184

Tehát, ha a szövetségnek bármi eszébe jut, akkor arra kizárólagosságot jelenthet be vajon? Mi ez a szabadalmi hivatal?

Miért akarna bárki is sportlövészetre gumis "játékfegyvert" amikor ugyanazon költségek és hatósági eljárás mellett valódi 9x19-t is tarthat IPSC-re? Tényleg nem érthető igazán, így nem csodálkozom, hogy az engedélymentes gumilövedékeseket gyártók és forgalmazók ki vannak akadva.

Előzmény: python 357 (1182)
Bagaméri' Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1183

A második felvetéssel semmi baj, szurkolok nekik.

Viszont ha a nagy lelkesedésben elérik hogy az eddig szabadon tartható gumilövedékeseket engedélyhez kössék...

Akkor sokan nagyon morcosak lesznek.

Előzmény: python 357 (1182)
python 357 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1182

Eddig szerveztek gumis versenyeket?..... Nem!...Tehát akkor?.... Nekik eszükbe jutott,-hajrá!!!!!!....

Én egyébként úgytudom, szerelt lőszerest akarják legalizáltatni,-és azzal szituációzni!!!!....

Előzmény: Bagaméri' (1180)
STANKLEY Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1181

 Véleményem szerint is azzal vonta magára a gyanakvást az "új sportszövetség", hogy a legnagyobb piaci szereplő (gyártó) érdekkörébe taposott bele ezzel a gumilövedékes kizárólagosság erőltetésével.

Én sem értem ugyan, hogy milyen jogi alapon tudná a gumilövedékes muzeális illetve gáz- és riasztó eszközökkel való lövészetet "kizárólagosan" saját hatáskörébe vonni a szövetség. De az biztos, hogy az érdekelt cég helyében minden fronton támadást indítanék. Nem lenne jobb ebből kihátrálni?

Előzmény: Bagaméri' (1180)
Bagaméri' Creative Commons License 2014.12.03 0 0 1180

Érdekfeszítő a vita, ezt viszont nem igazán értem:

 

"A kizárólagosság alapvető dolog minden szervezetnél, hiszen akkor pl a gombász egyesületek is rendezhetnének nyugodtan ralli versenyeket (durva példa de szemléltető)

A különféle nemzetközi szervezetekhez célszerűen 1 szövetség tartozzon, mert a világversenyeken való részvételre kapott kvótát is 1 szövetség fogja elbírálni és amikre rangsoroló versenyeket rendez."

 

A szövetség oldalán pedig ez található:

 

"A Szövetség kizárólagos jogosultsága a következő sportágakra terjed ki:

  • benchrest lövészet
  • gumilövedékes lövészet
  • légfegyveres precíziós lövészet
  • precíziós vadász lövészet"

Tudnál mondani egy nemzetközi szervezetet ahol világversenyeket rendeznek gumilövedékes fegyverrel?

 

Előzmény: Rem700 (1158)
norinco Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1179

nna az utóbbi a nehéz dolog.

jut eszembe: káinnak is a legfőbb bűne nem az volt, hogy agyoncsapta ábelt, hanem, hogy nem fogadta el Isten döntését, hogy kedvesebb volt neki ábel áldozata:-)

Előzmény: Törölt nick (1178)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1178

Nincs ezen mit fejtegetni, érteni kell és elfogadni :-)

Előzmény: python 357 (1177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!