Rendkívüli védelmi helyzetben a 18-40 éves korosztály számára visszaállítaná a honvédelmi tárca a fegyveres vagy fegyver nélküli hadkötelezettséget - írta a Napi Gazdaság a kormány számára készített törvénytervezetre hivatkozva.
A szolgálat időtartama megelőző védelmi helyzetben legfeljebb 12 hónap, míg a rendkívüli állapot (háború) időszakában a szabályozás nem tartalmaz korlátot. Kiképzett tartalékos esetében a hadkötelezettség a hivatásos katonai szolgálat felső korhatáráig állna fenn. Fegyver nélküli katonai szolgálat engedélyezése iránti kérelmet a behívóparancs kézbesítését követő nyolcadik napig lehet benyújtani, a határidő jogvesztő - írta a Napi Gazdaság a törvényjavaslatra hivatkozva.
Ahhoz, hogy a rendkívüli helyzetben sor kerülhessen a behívásra, adatokra van szüksége a honvédségnek békeidőben is - azért a jövőben visszaállítanák az adatszolgáltatási kötelezettséget. A HM tervezetét először a kormánynak kell jóváhagynia, azt követően kerülhet a parlament elé.
"Rétvári Bence, közigazgatási államtitkár az előnyök között említette, még, hogy a lépéssel javulhat a közbiztonság is."
No ez a m.agyar ló@!
Romlani fog, mégpedig jelentősen!
A rabszolgáknak visszakényszerítettek úgy dolgoznak, ahogy elvárható egy rabszolgától, ha csak nem állnak mögéjük korbáccsal fityiszes rabszolgahajcsárok.
Ha sztrájkolni merészelnének, igen, behívhatók lesznek katonának, és parancsra kell dolgozniok, de fizetést nem kapnak, mert "hazafiúi kötelességüket" katonaként kell teljesíteniök!
Javaslatokat a kormánynak kell tennie - mondta Árok Kornél arra, hogy tegnap a kormányszóvivő arról beszélt: tárgyalóasztal mellett akarja a kormány megoldani a hetek óta demonstráló rendvédelmisek gondját, ehhez pedig várja a szakszervezetek ajánlatait. A demonstrációs bizottság vezetője szerint nevetséges volt a kormányszóvivő, hiszen a kormány nem tárgyal velük. Mint mondta a mai rész-kormányülésre sms-ben kaptak meghívót, de ha el is mennének, sokat nem tehetnének az ügyben, hiszen informális beszélgetésre kaptak meghívást. A szakszervezeti vezető szerint két lehetőség van: vagy felgyorsul a már korábban elindult elvándorlás a testületektől, vagy a törvény által tiltott munkabeszüntetéssel nyomatékosítják az akaratukat. Árok Kornél szerint ha sztrájk lesz, akkor csupán pár napig lesz veszélyben az állampolgár, de ha a kormány nem változtat az álláspontján, akkor elmennek az emberek külföldre dolgozni és akkor évekig veszélyben lesznek az állampolgárok. Az elvándorlás már elindult, jelenleg nincs olyan tűzoltó, aki két éves gyakorlattal bírna – tette hozzá Árok Kornél. Sajtóhírek szerint a rendvédelmi dolgozók sztrájkbizottsága mára időzíti bejelentését, az eddigi nyilatkozatok szerint nem hagyják szó nélkül, hogy több tízezer már nyugdíjas egyenruhást akar visszahozni a kabinet a munka világába. Az erről szóló alkotmánymódosítási javaslatot már az Országgyűlés is tárgyalta. A vitában a kormány képviselője azzal érvelt, hogy a tervezett változások a nyugdíjkassza fenntarthatóságát és a nyugdíjak értékállóságát szolgálják. Rétvári Bence, közigazgatási államtitkár az előnyök között említette, még, hogy a lépéssel javulhat a közbiztonság is.