Keresés

Részletes keresés

Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 724

Kéne neki lennie? :)

Előzmény: Édy Endre (722)
rainy day woman Creative Commons License 2010.12.19 0 0 723

off

Jobbulást!

on

Előzmény: horex (718)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 722

"A hajléktalan-üggyel évek óta foglalkozó szakemberek szerint a hajléktalanság igazi oka a magány. A hajléktalanok azok közül kerülnek ki, akiknek nem volt soha vagy - válás, ill. haláleset folytán - megszűnt a családi hátterük. A társadalmi, tanulmányi, magánéletbeli és munkahelyi kudarcok során elbizonytalanodó, magára maradt ember egy idő után elveszíti a küzdőképességét, azzal a hitével együtt, hogy neki a társadalomban még juthat bármiféle szerep.

A hajléktalanság ennek a szociális és lelki leépülésnek utolsó fázisa: nem más, mint egyfajta lassú és nyilvános öngyilkosság.

Az ezt a nézetet vallók, elsősorban az egyházak szeretetszolgálatainak szakemberei, a megoldást a puszta segélyezésen kívül a társadalmi szolidaritás növelésében látják.

Mások szerint követésre méltó volna az angliai és németországi példa, amelynek értelmében kurzusokon tanítják 'élni' a hajléktalanokat: rendszeres tanfolyamokat szerveznek elemi ügyintézési és életmód-gyakorlatokkal, ahol a hajléktalanok elsajátíthatják egy kérvény kitöltésének módját éppen úgy, mint a havi jövedelem beosztásának fortélyait vagy az elemi higiéniai tudnivalókat. Ezeknek a tanfolyamoknak a jelentősége Magyarországon is óriási lenne, mert szervezettségükkel és ismeretanyagukkal éppen a hajléktalanok megrendült önbizalmának és kudarcokban felőrölt élni akarásának pótlását szolgálnák."

 

Nem értem a pirossal és kékkel kiemeltek közötti logikai összefüggést.

Előzmény: Lois Chasse (719)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 721

Vagy létezik az a régi móccer, hogy: Megalhacc a 'zólba, de azért dolgoznod köll.

Előzmény: Lois Chasse (720)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 720

Nem tudom megmondani. Csak tipp, hogy a nagyvárosi közösség befogadóbb, (vagy közömbösebb?) kisebb helyeken szervezett segítők sem működnek, nincsenek helyek, ahol éjszakázni lehet...

Előzmény: Édy Endre (700)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 719

Már nem akarnak dolgozni, jobban lehet ingyenélni, koldulni, semmittevésből megélni. :-(((((( Hát feljönnek a nagyvárosba.

 

Nem jól látod ezt. Talán könnyebb így utálni, megvetni őket, elhatárolódni tőlük, de tévedésen alapul az ítéleted.

 

"A hajléktalan-üggyel évek óta foglalkozó szakemberek szerint a hajléktalanság igazi oka a magány. A hajléktalanok azok közül kerülnek ki, akiknek nem volt soha vagy - válás, ill. haláleset folytán - megszűnt a családi hátterük. A társadalmi, tanulmányi, magánéletbeli és munkahelyi kudarcok során elbizonytalanodó, magára maradt ember egy idő után elveszíti a küzdőképességét, azzal a hitével együtt, hogy neki a társadalomban még juthat bármiféle szerep.

A hajléktalanság ennek a szociális és lelki leépülésnek utolsó fázisa: nem más, mint egyfajta lassú és nyilvános öngyilkosság.

Az ezt a nézetet vallók, elsősorban az egyházak szeretetszolgálatainak szakemberei, a megoldást a puszta segélyezésen kívül a társadalmi szolidaritás növelésében látják.

Mások szerint követésre méltó volna az angliai és németországi példa, amelynek értelmében kurzusokon tanítják 'élni' a hajléktalanokat: rendszeres tanfolyamokat szerveznek elemi ügyintézési és életmód-gyakorlatokkal, ahol a hajléktalanok elsajátíthatják egy kérvény kitöltésének módját éppen úgy, mint a havi jövedelem beosztásának fortélyait vagy az elemi higiéniai tudnivalókat. Ezeknek a tanfolyamoknak a jelentősége Magyarországon is óriási lenne, mert szervezettségükkel és ismeretanyagukkal éppen a hajléktalanok megrendült önbizalmának és kudarcokban felőrölt élni akarásának pótlását szolgálnák."

http://www.budapestanalyses.hu/docs/Hu/Elemz%C3%A9sek_Arch%C3%ADvum/analysys_178_hu.html

Előzmény: Törölt nick (699)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 718

Bocs, léptem , mert kezdek lázas lenni nem birom magam már/a francba ez is most ver le/

Előzmény: Édy Endre (717)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 717

Honnan teremted meg azt a 1-1,5millió munkahelyet,ha már jogot adsz bárkinek

 

Nem arról ment a zsúrpubik mantrája éveken keresztül, hogy az állam alapvetően rossz gazda és csak a magánerő az, amely kiránthatja a 'zország szekerét a kátyúból?

Előzmény: horex (716)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 716

Jogász vagy közgaszdász vagy

Megteremted a jogot, kell egy végrehajtási terv is

Honnan teremted meg azt a 1-1,5millió munkahelyet,ha már jogot adsz bárkinek

 

1milla munkahely??

Vissazállna a 89-90 év helyzete/ami soha nem lesz/ hisz azért vagyunk szarba gazdaságilag mert megszüntek a munkahelyek

Tudom a Fidesz igért 1millát 10 éven belül

Előzmény: Édy Endre (712)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 715

És hidd el, hogy ezzel a pr-lépéssel nagy népszerűséget lehet elérni. Sokkal többet, mint a belvárosi zsúrpubik szájtépéseivel a mindenféle humanista megoldásokról. Azzal sem értek el semmivel több előrelépést, és még a hajlékony-fíling is megmaradt.

Előzmény: horex (713)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 714

Mondtam egy , lehet rossz, példát a te "tarcsuk el a falubolondját"  példádra

Nem egy szerencsétlenröl van szó ma már városonként/falunként

Előzmény: Törölt nick (710)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 713

Azt mondtam volna hogy más?

Az elmult 20 év kitermelte a csöveseket a munkanélkülieket a munkanélküli cigányokat és kialakitott 1,5millió ténylegesen termelésböl adózó vállakzó réteget

Ezért egyértelműen a mindenkor politikusok a felelőssek

 

Tarlós most is csak a szönyeg alá söpri a gondot, oszt majd kiáll  a nép elé hogy bizony mostmár lehet szabadon sétálni az aluljáróban

Hova lettek vajon azok a csövesek?

 

Előzmény: Édy Endre (705)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 712

Én a munkához való jogot tenném első helyre.

Előzmény: freyya (707)
freyya Creative Commons License 2010.12.19 0 0 711

Józsefvárosé? :)

Előzmény: Törölt nick (710)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 708

"mindig eltartotta a falu szerencsétlenjét"

 

Móricz, Móra,Mikszáth?

Egyet lehet, de többet, a falu , a város harmadát?

Előzmény: Törölt nick (699)
freyya Creative Commons License 2010.12.19 0 0 707

Én humánusnak tartom magam, ezért azt vallom, hogy a hajléktalanoknak joguk van a fűtött szálláshelyhez, nekünk többieknek meg a tiszta és kulturált közterületekhez.

Előzmény: Édy Endre (702)
mamicska Creative Commons License 2010.12.19 0 0 706

és a bajból nem mindenki tud kimászni:(

egy év utcai lét az életösztönt is kiirtja

Előzmény: horex (703)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 705

Mindig más a hibás. Ez egyértelmű.

Előzmény: horex (703)
mamicska Creative Commons License 2010.12.19 0 0 704

nincs elég hely - ezt bármelyik szakembertől megkérdezheted. Utoljára ma hallottam a rádióban, de ha ez némi vígaszt nyújt neked, akkor mindig lesznek olyanok, akik nem mennek be a szállóba

 

és ha könnyűnek találod az utcán, segélyből élést, akkor lenne egy javaslatom...

 

és ne gyere azzal a lejárt lemezeddel, hogy a liberalizmus így meg úgy, nem kell már reszketned tőle - de hajléktalanok mindig voltak, főleg a családból kikerült alkoholisták. Elszegődtek a 43. ép.ip. vállalathoz, naponta két lapát homokot rátettek a taligára és cserébe fizetést kaptak és munkásszállót. Mennyire kiabálnál, ha most is ez lenne?

ezt manapság már egyetlen munkáltató sem engedheti meg magának

Előzmény: Törölt nick (694)
horex Creative Commons License 2010.12.19 0 0 703

Úgy vélem nagyon félreértetted a mondanivalómat

Mindegy

 

Nem kezdek el oktatni halászatra amikor haldoklik

Nem az én dolgom , se lehetőségem, a csövesek gondját megoldani

És igen, adok akkor is ha pálinkát vesz rajta, párszor kajával fizettem ki

a szolgálatait

Voltam én is olyan helyzetben amikor a pálinka segitett csak

Laza lesz az ember , elúszik, másképp látja a gondokat

Azzal ha nem adok neki/k nem fogom munkára kényszeriteni

 

Hova milyen munkára mehet egy ember,aki reggel 7-kor kimászik a paplanai közül, mert 8-kor nyitnak azok a boltok aminek a beugróiban alszik

 

Annyira kerek, kemények vagytok!

Nem sok baj ért az életben itt néhány embert, ahogy olvasom a kommenteket

 

by horex

Előzmény: moziga2 (693)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 702

Én mindig azt mondom, hogy akik nagy humanitárius felbuzdulásukat fitogtatják, igazán megtehetnének annyit, hogy jó példával elöljárva megmutatják: Lehet Más a Pauperizmus!

Előzmény: freyya (701)
freyya Creative Commons License 2010.12.19 0 0 701

Valószínűleg vidékről is felmennek, mert jobbak a koldulási lehetőségek, és használható közterület is több van.

Előzmény: Édy Endre (700)
Édy Endre Creative Commons License 2010.12.19 0 0 700

A kérdés csupán az: Miért pont Pesten van ennyi?

Előzmény: Lois Chasse (697)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 698

Nekem úgy tűnik, akkor csap valaki át a többesszámozásba, mikor lankadnak az érvei. :) Szerinted?

Tessék, még egy: http://nol.hu/belfold/hajlektalan-mentes_aluljarok

És továbbra is ajánlom a filmet az 591. hsz-ből.

Előzmény: Törölt nick (694)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 697

De, az aluljárókból azért. 

Több ezerrel több hajléktalan van Budapesten, mint amennyi éjszakai szálláshely. Csak azok, akik máshol húzódnak meg, nincsenek szem előtt, így nem "zavarnak" annyira, mint akik arra vetemednek, hogy még látszani is mernek.

Előzmény: Törölt nick (692)
freyya Creative Commons License 2010.12.19 0 0 695

Attól, hogy valaki az alkoholtól delíriumos aggyal nem érzékeli a hideget, és nem fogja fel, hogy az aluljáróban megfagyhat, és nekiáll önérzeteskedni, még nem kell ott sorsára hagyni. Attól még igenis az ő érdeke is, hogy bevigyék a szállóra.

moziga2 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 693

Kedves Horex Te is beszóltál ebbe a balhéba. Eleve nem is erről van szó.

 

"" mint 5 000-rel kisegíteni azt....""

 

"A hátralékos ugyanannyit kezd az 5000-rel mint a csöves a 200-zal

Másfelöl meg, a csövest látom az utcán, adok 200-at, de hol a hátralékos?

Hátralékos nem koldul az utcán

Elég régen volt egy rovat itt, valaki segitséget kért hasonló helyzetben

Kiröhögték!"

 

Most itt arról van nagybaszó, hogy ne faggyon meg ember. Általában a hajléktalanok.

Ami meg a 200 meg az 5000 forintot illeti? Hát valami olyasmi, hogy lehet halat is adni meg hálót. A hal 200 Ft (napi betevőnek elmegy- ebből 6 zsemle elég), a háló meg sokkal többe is kerülhet 5000 Ft-nál. Nem beszélve arról, hogy a háló használatához terület, engedély, tehát a mai világban munka kell. Ha meg még hálótszőni képességet is megpróbálunk megtanitani? (Közoktatás) A család és az iskola nagyon alapvetők. Hozzátenném különben, hogy mivel a hajléktalan élete nem is élet (a mi mértékrendünk, mércénk szerint), nem-e megkönnyebbülésnek ajándékozzuk közömbösen nelkik ezt a jogot? DE NEM!! Mégsem. Az életösztön elsődlegessége. Így is lehet élni, vagy csak valamit túlélni. Egy szekeret könnyebb ám visszafordítani a lejtő kezdetén, mintsem megállítani, vagy csak lassítani annak közepén.

 

Ui:

Kedves Horex!

Baromira elegem van azokkal az adakozókkal, kik megnyugtatják a nagy égő egót, hogy ők milyen jó emberek is. Pedig még csak nem is sejtik, hogy valójában a legrosszabbat teszik az utca sűrűjében azzal az emberrel, akinek a semmiért csak úgy pénzt adtak. 

Én nem adok csak úgy. Elvből. Akkor adok, ha előttem a boltban látom is, mit vesz a pénzen, és kirí róla, hogy szar helyzetben van. (Ruházat, szatyor, szagok, ápolatlanság) Hányingert kapok különben a műrokant kéregetőktől a Népstadion előtt a lámpák környékén a Kerepesi úton.) Én akkor adok, ha a Nyugati téren nekem jelezve a szabad helyet a parkolóba a híd alatt "dolgoznak". Hozzáteszem neki, hogy remélem vigyáz majd az autómra. (Ezekért a ""koldushelyekért"" nem is véletlen megy ám köztük a vérremenő harc. Luxuskoldusok ők? Küzdenek a MUNKAhelyért? )  Olyanoknak adok, akik kifigyelik a bevásárlókocsi állomásoktól legtávolabbi pontokon az autókat a bevásárlóközpontok parkolóiban, és felkínálják azt, hogy ők majd visszatolják a betétért. (100 Ft.) Olyanoknak adok, akik valamit adnak is. Nem magam miatt. Nekem az mit adnak, a semmi sem persze, de neki valamit ér maga a tevékenység hasznossága, és segít is tán ez rajtuk valamit. Én mint adakozó, a szemléletében, legalább megvan az élet alapelve. Abból élek, amit kapok, s abból is adok, amit nagyon bonyolult hálóban egymásnak valaha adtunk és egymástól kaptunk. Adunk és kapunk. Aki képtelenné válik az adásoldali tevékenységére, az nagyon nagy szarban van. Kéreget és koldul. Pénz a semmiért? Nem csak pénzről beszélek persze. Kapitális baromságok?

Tisztában lévén persze azzal is, milyen jóleső érzés úgy adni, hogy semmit sem várunk cserében. Mintha cirógatnák, legyezgetnék a lelkiismeretünket. Ez egyébként azóta van így, mikor egykoron lelejmolt egy eléggé rosszul kinéző valaki, hogy éhezik meg miegymás, és én felkínáltam neki az anyám nekem becsomagolt egyik szendvicsét természetben. (Ha ha!! Kettőt csomagolt, volt miből adnom.) Asszed elfogadta? Egy nagy fittyfenéket!!! :-((

 

 

 

Előzmény: horex (577)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.19 0 0 692

nem, nem azért. hanem azért mert ezt a dolgot már rég meg kellett volna lépni, de az idióta ballib városvezetés 20 kibaszott év alatt képtelen volt arra, amit az új önkormányzat meglépett. ennyi. és nem kell itten krokodil könnyeket ejteni, hogy ájájájjjj, mínusz 20 fokban zavarják el őket. mehetnek szállóra. a nyugatinál csak 200-300 métert kell megtenniük, ott van egy rakás Máltais vagon, direkt emiatt. de mégis, mégis évek óta ott basszák a rezet a csövesek az aluljáróban ha kell ha nem, hugyoznak, szarnak, beszólnak, kerülgetem őket. az embernek meg már szinte kifordul a bele, ha át kell mennie azon az aluljárón, ha gyerekkel vagyok messzire elkerülöm ezeket a trágyadombokat.

Előzmény: Lois Chasse (690)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.19 0 0 691

Pontosan így van.

De hiába írtuk már le ezt vagy százan, a topik célja nem is ennek a ragozása, hanem annak, hogy Tarlós, meg a Fidesz milyen szemét.

Előzmény: freyya (689)
Lois Chasse Creative Commons License 2010.12.19 0 0 690

Azért most, gondolom, mert nyakunkon az EU-elnökség, és szeretne jobb benyomást tenni az idesereglő külföldiekre, mint a valós kép. 

Előzmény: Halskette (687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!