Keresés

Részletes keresés

peter89x Creative Commons License 2018.12.21 0 0 1904

Tudod hogy van ez: ember tervez....... 

Keresztbe és kasul nem úgy történt a hét ahogy én azt naivan előre elterveztem, semmilyen bolt közelébe nem jutottam el, nem hogy vegyek magamnak valamit.. Már azt mondani se' merem hogy "majd jövőhéten!", mert biztos vagyok benne, hogy valami megint közbejön.. Már kezdem hülyének érezni magam hogy ennyit nem tudok megszervezni az életemben..

..aztán persze ha belegondolok, hogy a karácsony előtti hülyeségek szólnak közbe, akkor rájövök, hogy talán teljesen nem vagyok esélytelen.

Előzmény: nobolond (1903)
nobolond Creative Commons License 2018.12.21 0 0 1903

Nos...? Széna vagy szalma...? :)))))

Előzmény: peter89x (1888)
Boundary Creative Commons License 2018.12.20 0 0 1902

Itt van néhány újrafestett G shock , valamint bezel.

Van köztök több mint harminc éves óra is.

 

Persze ez is ízlés dolga,  kollégáim például   ha vesznek új órát fékfolyadékkal vékonyan bekenik a feliratokat és eltüntetik a festéket.

Előzmény: Boundary (1899)
BOMBI21 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 1901

Köszi szépen a válaszokat...Sötét GShocknál nem lenne olyan feltűnő az esetleges kopás,de ez az említett kék tetszene igazán.Na még alszok rá párat...Köszi mégegyszer.

mex64 Creative Commons License 2018.12.19 0 0 1900

Szia!

Az enyém egy éves "dolgozós" óra, nem veszem le flexelés, fúrás, fa hasogatás közben sem. Semmi karc vagy kopás nem látszik rajta. 

Időnként egy puha fogkefével megtisztogatom a kosztól, olyankor mintha vadi új lenne. Imádom!

Előzmény: BOMBI21 (1898)
Boundary Creative Commons License 2018.12.18 0 0 1899

DW6600 ,6500,JC22 óráim feliratait régen újrafestettem.

 

Matt modell festékkel (pl.Revell) a felirat és környékét  bekentem, majd rövid száradás után a felesleget benzines ronggyal  letöröltem.

Így csak a mélyedésben marad meg a festék.

Előtte tisztítani zsírtalanítani kell.

 

 

Előzmény: BOMBI21 (1898)
BOMBI21 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 1898

Sziasztok!

 

G-SHOCK GA 100-1A2 óra vásárlását tervezem.

Lenne nekem egy előd:CASIO AEQ 110W-1A

 Csupán annyia próblémám vele h elég hamar kopott a felirat róla,alkalmi használat mellett is.

Az lenne a kérdésem hogy a G SHOCK ilyen téren mennyire strapabíró,mert hát elég kellemetlenül nézne ki kpott PROTECT v G SHOCK felirattal.Valakinek tapasztalat.Előre is köszi...

 

FBLLMAG Creative Commons License 2018.12.15 0 0 1897

Sziasztok!

 

Hát ezt a topikot még csak most találtam meg. Nagyon érdekes, ahogy vissza, vissza olvasgatok. Biztos, hogy már nem fogok vásárolni több 1000 € -os lámpákat, azok is tönkre tudnak menni. A régi CASIO óráimmal ilyen gondok nem voltak, MAX óraszíjat kellett cserélnem.

 

Apropó, az új carbon szíjak a Casio óráknál mennyire megbízhatók?

peter89x Creative Commons License 2018.12.15 0 0 1896

Ezekre én is kíváncsi vagyok!! :-) Jövőhéten kiderül..

 

 

..ha igaz. :-)

Előzmény: nobolond (1895)
nobolond Creative Commons License 2018.12.15 0 0 1895

Az utóbbi... :)))

Szó sincs arról, hogy "óravásárlási láz" tört volna ki...- mindössze az oldalamat már erősen fúrja a kíváncsiság, hogy mikor, milyet veszel és mennyiért...:))))

Előzmény: peter89x (1894)
peter89x Creative Commons License 2018.12.15 0 0 1894

Most nem tudom, hogy ez komolyan így van..

 

..vagy csak pszichés trükköt alkalmazol, hogy ne tologassam semerre a dolgot. :-))

Előzmény: nobolond (1893)
nobolond Creative Commons License 2018.12.14 0 0 1893

"Nem mondtam le, csak eltoltam." 

 

Úgy hallottam, nagyon fogynak a Casio karórák... Már alig van pár db...Viszik, mint a cukrot...Ölik egymást érte az emberek... :)))))))))))))

Előzmény: peter89x (1888)
slumber Creative Commons License 2018.12.12 0 0 1892

10 hónapos MTP-1290-esem - gyári elemmel - nyáron 2-3 naponta elmászott egy másodpercet (többnyire a fiókban pihenve). Jelenleg 12 napja 1 másodpercen belül van a pontossága Kossuth rádióhoz képest. Mostanában éjjel-nappal rajtam van. Max elégedett vagyok. :-)

nobolond Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1891

Persze, ez így helyes ! (komoly szmájli...)

Előzmény: peter89x (1890)
peter89x Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1890

Értem hát! 

De amúgy ha neki is veszek valami apróságot, akkor végképp nem fog foglalkozni velem, meg az én szerzeményemmel. :D

Előzmény: nobolond (1889)
nobolond Creative Commons License 2018.12.11 0 0 1889

Ugggyan...! Rá(d) se fog nézni...(az órádra...)  :))))))  (Remélem, érted a vitzet... :))))

Előzmény: peter89x (1888)
peter89x Creative Commons License 2018.12.10 0 0 1888

Nem mondtam le, csak eltoltam. A héten hétköznap délután esélytelen vagyok hogy eljussak bármelyik boltba, tovább kell bent maradjak a cég miatt (❤ ...) . Mivel a szombat munkanap, vasárnap már kedvem nem lesz rohangálni. Úgyhogy marad a jövőhét valamelyik délutánja, azok -egyelőre úgy néz ki- szabadabbak lesznek a számomra. Maximum nem jön az asszony, ha már úgy sem érdeklik a dolgaim; csak aztán ne is motyogjon utólag.. :-) 

Előzmény: nobolond (1887)
nobolond Creative Commons License 2018.12.10 0 0 1887

Eszerint : apple ??? :))))

 

És le is mondtál a vásárlásról ?

Előzmény: peter89x (1886)
peter89x Creative Commons License 2018.12.10 0 0 1886

Egyik sem. 

Szombatra terveztük a nagy bevásárlást, amiből aztán nem lett akkora, mert úgy döntöttünk, hogy inkább nem megyünk be a bevásárlóközpontba (ahol az órások vannak), lévén a szombat piacnap, a vasárnap advent, sokan vannak, mind a ketten tömegiszonyosok vagyunk.

Vasárnap már voltunk a bevásárlóközpontban, kevesebben is voltak (de még mindig sokan). Elintéztük a bevásárlás azon részét, ami a feleségemet érdekelte, a többi meg.. hát.. őt nem érdekelte, úgyhogy elindult kifelé. Mondom ja, jó, akkor megyünk haza. :-)

Előzmény: nobolond (1885)
nobolond Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1885

Nos ? Széna v. szalma ? Vásároltál v. csak nézelődtél ?

Előzmény: peter89x (1884)
peter89x Creative Commons License 2018.12.09 0 0 1884

Tyű, ez már azért a büdzsé felett van. Én 40e körül szánok rá, hogy őszinte legyek.

Előzmény: jrf600r (1883)
jrf600r Creative Commons License 2018.12.08 0 0 1883

Szia!Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá,de ez egy nagyon jó óra!

Nekem most ez van,de volt egy limitált darabom is,ami fem szíjas volt!Ehhez is lehet pluszba fém szíjat rendelni az + 15 000 ft.

 

https://baloghekszer.hu/casio-orak/gw-3000m-4aer-casio-g-shock-ferfi-karora

peter89x Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1882

Aj, annyi mindent nyelt már el ez a lakás így is, hogy néha egyenesen azt hiszem, hogy fekete lyuk van itt. Semmiképpen se kezdenék hozzá a mütyürkézésnek..! :-)

Előzmény: nobolond (1881)
nobolond Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1881

A fémszíj egy szemének kiszedését házilag nem is ajánlanám, mert a fémszíj "békazárának" méretét egy stifttel lehet beállítani adott lyukba helyezéssel.

A stift minkét végén egy-egy parányi rugó van, ami ha ki- beszereléskor elugrik, az életben meg nem találod...  :))))

Előzmény: peter89x (1880)
peter89x Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1880

Tényleg úgy emlékeztem hogy van rajta nap-jelző, lehet hogy az az ez előtti órám volt, nem tudom már.. azt sem tudom, miért olyat vettem, amin nincs. :-)

Egy lelkiismeretes órás elvileg magától felajánlja fémszíjas óra esetén vásárláskor, hogy kiszed egy szemet, ha úgy látja, hogy szükség lehet rá, nem? De ha olyat is vennék, és úgy érezném hogy kéne, mindenképpen jelezném neki hogy állítsunk a szíjon. Nekem se eszközöm, se tudásom hozzá. :-)

Előzmény: nobolond (1879)
nobolond Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1879

A dátumot illetően azér' a napra szükség van szvsz - az a minimum - ("hányadika van ?") Az évet és hónapot szerintem tudja mindenki, nem téveszti el.

 

Én nem látom tragikusnak ezt a csuklóeltakarást...

 

Mondjuk ha netán fémszíjast veszel (nemesacél, titánium) a "békazárat" bizonyos határok közt állíthatod, de ha valóban nagyon vékony a karod / csuklód lehet, hogy egy láncszemet ki kell venni - ezt célszerű órásra bízni, gariban megcsinálja. (Nekem is ki kellett venni, nem is tudom, megvan-e még...)

Azt a kivett egy szemet elteheted mintának, és figyelemmel kísérheted, hogy mennyit kopott, használódott az óra fémszíja... :))))))

Előzmény: peter89x (1878)
peter89x Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1878

Közben előkerestem itthon a régi órámat, egy MTP-1261 az. Rosszul emlékeztem; még csak dátumjelzés sincs rajta.

És itt látszik, hogy mire gondoltam amikor azt mondtam, hogy keskeny a csuklóm.. a majd' 40mm "magas" (lug-to-lug, ezt hogy mondják magyarul?) óra kevés híján végig eltakarja a csuklóm felső oldalát..

 

Előzmény: peter89x (1875)
peter89x Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1877

Persze, hogy észlelem. :-)) Csak reggel ennyire direktben nem esett le hogy mi fura, de hát akkor még a kávén se nagyon voltam túl.

Nekem személy szerint jobban tetszik az a változat, ahol csak a 12/6 szerepel, úgy a dátumablak se' okoz furcsaságokat. (Bár, ha már szőrszálat hasogatunk, nekem a számok tipográfiája nem tetszik. Ehhez hasonló, de szebb fontot találtak az MTP-1183A-7BEF -hez, amit ráadásul össze sem nyomtak.)

Előzmény: nobolond (1876)
nobolond Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1876

Örülök, hogy segítségnek veszed a fecsegésemet... :))))))

 

Nos, akkor egy - igazán csak parányi - megjegyzés - ami már-már szőrszálhasogatásnak tűnik : 

a sors fintora, hogy épp az előző hsz-omban a második feltett képnél "mellényúltam" - valójában ezt akartam volna feltenni :

Nem tudom, észleled-e az apró különbséget 

ez és e között :

 

Ha csak a "design"-t nézem, engem utóbbinál kicsit zavar az, hogy a hármasnál lévő "naptárablaknál" akaratlanul egymás mellé kerül két különböző számkarakter : a "nap 31-éje" és a számlap 3-asa egymás mellett...

 Azaz - egymás mellett a két változat :

                            

Nade ez már tényleg szőrszálhasogatás... :))))))))

 

 

Előzmény: peter89x (1875)
peter89x Creative Commons License 2018.12.07 0 0 1875

Ne viccelj, én csak hálás vagyok minden jó tanácsért, ötletért, bármiért, ami egy nálam tapasztaltabb és nagyobb tudású embertől származik abban a témakörben, amiben járatlanabb vagyok!!

Például ez is, amit most írtál - tökéletesen igazad van!

Ha analóg órát nézünk, akkor nem tagadom, nagyon tetszenek amin komplikációk vannak. Pont nem a Casio háza táján, de belefutottam már pár példányba, ahol nagyon szépen, nem zavaró módon vannak ezek elhelyezve. Azt itt hozzá is tenném, hogy az általam szkennelt ársáv 90%-ában egy stopper másodperc-perc mutatói vannak elhelyezve a számlapon, amire nekem ennyire az arcomba tolva nincs szükségem. Vannak olyan megoldások is, ahol a hét napja-hónap napja adatok szerepelnek mutatósan (szóvicc szándékos), azokat már inkább hasznosabbnak tartom, de a számlap valóban sűrűbb benyomást kelt.

Casio-ék ráadásul nagyon hajlamosak arra, hogy a számlapokat nyomasztóan sűrű hatásúra készítsék el, erre tökéletes példa a kép amit küldtél - a négy komplikáció plusz a tachymeter elég is lenne az egyszerű acél felületen, de nem, nekik 3D hatást és karbonszál-mintát kellett még rázsúfolni szegényre. Tudom hogy pont nem ez volt a szándékuk vele, de nekem ez már-már bazári hatást kelt. És igen, ahogy írtad: gyors ránézéskor gyakorlatilag olvashatatlan! (Pláne hogy a mutatók se kontrasztosak.) A G-shock széria ana-digi óráinak egy része is ugyanettől szenved, például számomra a GA-100/110 és AW-590/591 család tagjainak számlap-kialakítása zavaros.

Az előző órám, amit évekkel ezelőtt használtam, és most lemerült elemmel fekszik; egyszerűen sehol nem találom a neten, szerintem már nem gyártják azt a szériát. Leginkább a MTP1302L1A-hoz hasonlít, csak nem-bordázott lünettával, és nem ezzel a hüllőbőr szíjjal. :D Tehát az is egy egyszerű, letisztult darab volt. (Viszont még az én csuklómra is majdnem kicsi, talán valami 35-40mm közötti tokozása volt.) 

Röviden: igen, bármennyire is vagányul néznek ki a komplikált órák, és van amelyik tetszik is, aligha olyat fogok választani.

 

Istenem, de jó hogy megtaláltam ezt a fórumot, és tudok beszélni Veletek erről..! Segít rendbe tenni magamban, hogy pontosan mire is van szükségem, meg mire nincs.. :-)

Előzmény: nobolond (1874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!