"Nyár végi tekergő.” Ezt a címet kapta az önkormányzat első kerékpáros ügyességi versenye.
A vetélkedőt felső tagozatos és középiskolás diákok részére hirdették meg.
A tekergő nem gyorsasági verseny, nem az a cél, hogy az 5 kilométeres távot a résztvevők minél hamarabb teljesítsék, itt nem az idővel futnak versenyt.
Eredményüket az egyes megállókon nyújtott teljesítményük határozza meg.
„ Célunk a rendezvénnyel a kerékpározás, a kerékpáros turizmus népszerűsítése illetve a diákok ismereteinek bővítése várostörténet, sporttörténeti és kerékpáros biztonsági kérdéseket illetőleg. „ - mondta Ölbaum Emese, a Városmarketing és Turisztikai Osztály munkatársa.
A tekergőn 6 állomáson mérhetik össze szellemi és gyakorlati tudásukat a résztvevők.
Azok a fiatalok akik a legtöbb pontot gyűjtik össze, akár egy új kerékpárral is gazdagodhatnak. Minden résztvevő oklevelet, kerékprizmát, láthatósági mellényt, zsebtérképet kap ajándékba. Nevezni a marketing@ph.szolnok.hu címen, vagy a helyszínen, azaz a Kossuth téren, augusztus 23-án, a 13 órai rajt előtt lehetett."