Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11467

Szia!

 

Én új vagyok itt a következő szappan amiket szeretnék a mai első szappanaim után. 

Olivás esetleg dióleveles és aloés is nagyon tetszik.

Ezek közül nem nem tudom még melyiket fogom készíteni legközelebb. 

Az olivásra tudsz egy jó bevált receptet, mert olvasgatom a buktatókat, a mézzel a méhviasszal sem egyszerű dolgozni.

A kalkulátor nehezen megy már megnéztem az elején  beállítom Naoh, utána gramm utána pl. 38 % folyadék (van amiknél kevesebb pl. amibe van sütőtök) a végén adott olajat nullára állítjuk és adhatunk ennek ellenére 5 %-ot.

A további részével nem boldogulok ahol az zsírokat olajakat adjuk meg.  Én 62 éves vagyok kicsit neheezen boldogulok a gépen.

köszönettel.Dóra

 

Előzmény: tildi39 (10880)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11466

Szia!

 

Meg történt az első szappan főzés. A végén három feléosztottam, csináltam levendulást daráltam száraz levendula virágot + levendula olaj. A következő rózsa kis cozmiós szinezővel, + geránium+egy másik illat. A harmadik gesztenye reszelve + még kávé darálón átpörgettem+őrölt szegfűszeg+ szegfűszeg olaj. Nagyon lehűtötte a kecsketej a lúgot 35 fokos lett, igyekeztem   így a a zsírokat is ennyire, hogy kb. egyforma legyen. Van  olcsó mérő 50 c fokig nem tudom mennyire pontos. Betakartam csináltam képet majd felteszem. Elég kezdetleges, nem bánom csak szilárduljon meg és tudjam használni.

A következő amit tervezek az aloé, mivel van növényem és a diósat szeretném, van diófánk még nincs levele. Addig nem várok míg kihajt, ha nem találom meg a diólevelet akkor veszek és ásztatom olakba. A másik amit még szeretnék azok a szép formák rózsa és azt hiszem napraforgó forma.. Olvastam az Aldiba vették, majd lesem a katalógust hátha lesz, most is van az aldiba szívecske meg azt hiszem kis kuglóf forma.

Dóra

Előzmény: boldizsara (11465)
boldizsara Creative Commons License 2015.03.15 0 0 11465

Szereintem Antal Valinál a neten vannak kencék is. A diólevelet, ha megtalálod jó lesz, főzz belőle teát és úgy használd, agy a leveleket is beletehet a turmixba. A könyvet ne sajnáld, a neten is rengeteg megbízható infót, receptet találsz. A szappankalkulátort viszont használd, ha saját recept szerint akarsz készíteni. Illó legyen teafa mindenképpen, és pl geránium, de bármi ami Neked tetszik lehet. Arra számíts, hogy ezek nem lesznek olyan erős illatúak, és egyre csökken az illat. Én mindig rakok a masszába zíbpehely lisztet, hogy kicsit tartósabb legyen az illat.

Előzmény: Törölt nick (11464)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11464

Szia!

 

Ezt én is kipróbálom. Már gondoltam keresek valami természetest ami kiváltja régi balzsamjaimat.

köszönöm.dóra

Előzmény: zsuzsu1218 (5663)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11463

Szia!

 

Ma voltam pesten a könyves boltba láttam szappan készítés könyvet, lehet ugyanaz mint a cozmióba (ott vásároltam jó párszor már) kb. 2500 ft. olyan jól levan írva minden még se vettem meg. Elég sokat költöttem már, aprodonként a szappan alapanyagokra. Jegyzeteltem amit szükségesnek tartok.

Ha megtalálom a dió levelet szárazat  az jó lessz összetörve pluszba a lereszel mellé?  Vagy ha kapok a helyi herbáriá herbáriába vegyek újjat, mert ezek a teák is lejárnak. Bőség zavara van lehetne hozzá kecsketej, vagy diólevél tea.

Milyen illat passzol hozzá esetleg?

Lehet vasarnap lesz az első szappan főzésem, mert holnap itt alszanak az unokák.  

Tudsz tt az indexen olyan fórumról  ahol arckrém készítés folyik a tapasztalatcsere?

Dóra

 

 

Előzmény: boldizsara (11462)
boldizsara Creative Commons License 2015.03.13 0 0 11462

Kedves Dóra! A diólveles nekem is a kedvencem, vagy a diólevélből kell főzetet készíteni és az a folyadék, vagy macerátumot (olajban) akkor mehet bele a jó apróra turmixolt levél is. A vadgesztenyét elég nehéz lesz megpucolni(az áztatás talán segít) és lereszelni is. Nekem viszeres barátnőm vitte és nagyon bevált.Kicsit sárgás lesz a szappan is.

 

Előzmény: Törölt nick (11461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11461

Szia!

 

Holnap megyek pestre nem hiszem hogy lesz kedvem megcsinálni, pedig alig várom már.  Mindig jó lefáradok , nekem ez az aerobik ilyenkor, 62 éves létemre.  Ma megvettem ami még hiányzott a hőmérő meg maszk. Védő szemüveget nem vettem majd teszek fel szemüveget ami olvasáshoz van. Meg vettem 5 fajta illót gyógyszertárba citrom, menta, levendula. + aromax jázmin és szegfűszeg. Szoktam menni a cosmióba ott vettem nemrég arckrémba gerániumot. A patikábaa adtak kakaó vajat is ha jól emlékszem az 75 gr 725 ft. Szerintem ennyiért máshol is kaptam volna. Ma véletlenül a kamrába helyet csináltam valaminek és csodák csodájára találtam vadgesztenyét. Őszi dekoráció volt a lakásba a kis unokákkal szedtük, karácsonyi diszítéskor lekerült sajnáltam kidobni (el is feletettem hogy van.      Vissza olvastam a fórumot   a lereszelt gesztenyéből készült szappanok nagyon népszerűek) Gondoltam ,ha sikerül az első és megszeretem a készítést biztos fogok ősszel gesztenyéset csinálni. Nem kell addig várni ma lereszeltem pár darabot. Még a dió leveles volt nagyon népszerű a fórum elején. A  fórum olvasásánál a 4590-es hozzászólásnál tartok.

A kecske tej a mélyhűtőbe, nem forraltam fel.

 

Üdv. Dóra

Előzmény: boldizsara (11460)
boldizsara Creative Commons License 2015.03.12 0 0 11460

Szia! Sok sikert az első próbálkozáshoz. A kecsketejet én nem szoktam felforralni, de megbízható helyről vezsem. Nekem nincs hőmérőm, (ben is volt) szerintem, ha jól meg tudod becsülni, hogy kb 40 fokos akkor anélkül is megy. Jelentkezz, ha elkészült!

Előzmény: Törölt nick (11459)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11459

 

 

Sziasztok!Még új vagyok ez az első hozzá szólásom.Már megvettem mindent ami kell és olvasom a régi hozzá szólásokat.Ami még nincs hőmérő, viszont van aki e nélkül csinálja.láttam olcsót  kb. 3 cm-es műanyag lapra van rádolgozva a mérő rész és a műanyag rész van rovátkázva fekete festékkel. Félő hogy a fekete rovátka a lúg hatására leoldódik. Szerintetek is?A másik fontos kérdésem most jöttem a piacról vettem fél liter kecske tejet, lefagyasztás előtt fel kell forralni?Annyit fagyasszak le egy tasakba amiennyi kell a receptbe? 

 

Köszönettel:Dóra

Pif Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11458

Sziasztok!

 

Melyik/milyen az a szappan, ami gyakori kézmosásnál a legkevésbé szárítja a kezet, a funkcióját is ellátja, netán antibakteriális? Hol lehet ilyet kapni?

4Hópihe Creative Commons License 2015.02.10 0 0 11457

szeretném megosztani veletek az örömöm. 

színes szappan   a lényeg,és probálkozom..

cseresznye és málnateát készitettem a destvizböl-gyönyörüséges pirosas szinben pompázott-gondoltam ha ezt a lug kilövi akkor is valami halvány rózsás szinnel szembesülök- de nem igy lett- a lugtól bezöldült a higitófolyadék örülten büdös is lett. amikor az olajokhoz hozzá kevertem-anyatejes faeces szinüvé (sárgás)változott-majd rövid idön belül penészjellegü pasztelles szürkés zöld lett

(a tömbösitett változatnál a mai szeletelésnél is találkoztam még ezzel a szinnel, de már biborba hajlott...)

meglepöen sokáig kellett turmixolni ez idö alatt sokféle szinvilágot láttam-tapasztaltam-végül meggyturmixot pakoltam hozzá,-és végsö kétségbeesésemben még egy kupac pirospaprikát

és az eredmény mára meglepett:bibor szinű, mint a meggylekvár

-kiváncsi vagyok a levegövel érintkezve hogyan alakul a szín...egyet kibányásztam a formából,mert kiváncsi voltam-látszik is,hogy megsérült,  a turmix nedvessége miatt nehezebben szilárdul-a látvány reggel még sürü pép volt...

 

viszont a mosakodókrém  alkannával megszinezve olyan szépségesrózsaszín lett,mint egy tejszinhabos eperturmix

4Hópihe Creative Commons License 2015.02.09 0 0 11456

megjelent egy cikk egy nagy szappankészitő kézműves cég katalógusában,mely bátorit arra,hogy  a natrium -lauril-szulfát (SLS) nem veszélyes és nem kell abbahagyni pl  a sampon használatát.és megirja azt is ,hogy a neten sok hir terjeng meggyözö bizonyitékok nélkül(SLS) ellene,mert,hogy ez a kkusz vagy pálma olaj is tartalmazza böségesen -vagyis természetes alapanyagbl készül-vegyi uton elöállitva.

és mivel a sampon leöblitendő nem is marad a fejbörön és a börrel val érintkezés rövid idejű.

 

engem teljesen összezavartak....

4Hópihe Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11455

tömbszappanok színezésével játszottam.nem lett túlzottan látványos a cirkalom-

első próbálkozásaim:

 

selgir Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11454

ne tudd meg :D

 

de leginkább a 7-es ph szerintem:)

Előzmény: 4Hópihe (11453)
4Hópihe Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11453

nem a szemem csipte...

 mitöl lesz könnymentes a köolaj tartalmu-tisztálkodószer?

-----

Előzmény: boldizsara (11452)
boldizsara Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11452

szerintem, ha a lúg nem oldódott volna fel azt szerintem látnád is a szappanban. Ha a szemedet csípi az szerintem természetes, mert ez nem könnymentes..

 

Előzmény: 4Hópihe (11451)
4Hópihe Creative Commons License 2015.01.28 0 0 11451

létezik,hogy a 6hétig érlelödött szappan- maradék vagyis ami már használatban elkopott utolsó legkisebb egységében még maradt volna lug amitöl csiphet? vagy semmi köze a kettönek egymáshoz?ilyen érési idö után?!

boldizsara Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11450

Ha nem szintetikus akkor igen. Illetve, ha inkább dekor célra szeretnéd a szappant akkor az is lehet. Én pl esküvőre vendégajándéknak készítettem muffin szappanokat és abba illatolajat tettem.

 

 

Előzmény: itist (11449)
itist Creative Commons License 2015.01.21 0 0 11449

Szisztok Szappanosok!!!

Én még új vagyok itt ,a szappankészítésben is, azt szeretném kérdezni, tudja-e valaki ,hogy a gladoil illók mehetnek-e szappan masszába???

Mert oplscóbb jóval. mint a többi,Köszönöm, szép napot mindenkinek.

4Hópihe Creative Commons License 2015.01.14 0 0 11448

lassan használhatóvá érnek a szappanjaim..

ez lett pirospaprikás szinezésböl..

Pepike13 Creative Commons License 2015.01.12 0 0 11447
Köszi a választ!
Biztosan nem volt benne étolaj! Ez kisütött házizsír, ami idei, használatlan még, de oda volt égve.
Esővizet akartam fogni, de meg van fagyva. :-D
Előzmény: Grumi Maci (11446)
Grumi Maci Creative Commons License 2015.01.12 0 0 11446

Hasonló proplémával, szemcsés nem szappanosodik el mind, Én is szembesültem már.

Szerintem volt "étolaj" is a zsírban amivel főztél ami miatt előjön ez a jelenség.

Az ami megmaradt ""zsír"" az az életben nem fog elszappanosodni

sosem az kuka.

     {szerintem az valami idétlen-E*****-adalék az ócsó olajhoz}

Házi zsírral vagy birka-marha faggyúval főzőtt szapannál ez még sose jött elő, víz hibája is lehet legközelebb főzd esővízzel.

Előzmény: Pepike13 (11445)
Pepike13 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 11445
Köszi hogy jelentkeztél!
Tegnap én is belekezdtem 5 kiló zsírral, nagyjából ez a recept, csak másodfőzéssel, a végén 2 marék sóval.
Az egyik dolog, hogy egy csomó zsír maradt mindkét lúg tetején, amiből ugye az is következik, hogy elég gyatra a kihozatal. Az lenne a kérdésem, a maradék zsír újra használható?
A másik dolog, ami lett, az ilyen apró szemcsés, az az ért van, mert még nem volt jó, vagy a csapv.íz miatt?
Elsőre ennyi a kérdésem.
Előzmény: Grumi Maci (11444)
Grumi Maci Creative Commons License 2015.01.11 0 1 11444

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115797650&t=9202605

 

Én ez a kezdő recept alapján keztem főzni, de azóta levittem

9kg zsír, vagy faggyú 1,8kg lúg(0,9kg 1doboz lúg a boltba) és 16-18 liter víz az adag, ezt egy 65 literes inox üstbe főzöm amiből épp, hogy csak ki nem fut főzés közben.

Tüzelni alatta nagyon óvatosan mert nagyon hamar kifut.

Akkor van kész ha a fenéklúg felbugyog a szappan között, ekkor egy kis marék sót szoktam tenni bele. Össze főzöm és egy formába szedem

a felül öszegyűlt szappant, ha kihül feldarabolom.

Reszelve ezzel mosunk az autómatába.

 

Az ""Ét-olajjal"" az utóbbi időbe pórul jártam így azt már nem használom.

 

Kezdésnek ennyi, de olvasd el selgír hozzászólásait is, jegyzetelj

és ha jó az idő az udvaron akkor hajrá próbálj szappant főzni úgy  

lehet legtőbbet tanulni.

Előzmény: Pepike13 (11443)
Pepike13 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 11443
Sziasztok!
Olyan segítőket keresek, akik hagyományos mosószappan főzésben gyakorlottak!
selgir Creative Commons License 2015.01.06 0 0 11442

az étolaj is elszappanosodik! csak sokkal lassabban. egyébként jóérzésű szappanos nem használja a szappanjaiba, és a repcét sem erre találták ki. avasodhatnak, ha nem szappanosodott el rendesen.

 

akinek meg az egyazon öntésből származó némelyike avas, az pont attól lehet, hogy mixelés közben az olajok egy része elszappanosodott, a másik meg nem. kiöntés alatt-közben pedig esetleg frakcionált???

 

azt is érdemes figyelembe venni, hogy hiába teszed pl. a sheát sf-ként bele, ha a szappanosodás még nem zajlott le, akkor a shea nagy része megy a szappanba, az étolaj meg ott marad avasodni :D

 

a főzött szappannál ugyan ez a helyzet, de erre is van megoldás, csak hallgatni kell a logikára, a megérzésre és a jó szóra :)

 

 

Jani71 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11441

Szia, boldog új évet Neked is!

Bibliáról nem beszélnék, de ha csak beírod a gugliba, hogy szappankészítés, akkor mindjárt a legelső oldalon megjelenő találatokba beleolvasva fogalmat alkothatsz az alapokról.

Ezek után aztán már jöhet a még több olvasás, a saját tapasztalat.

Apró változtatásokkal kikísérletezni, hogy számodra

(vagy a megajándékozottaknak) mi a jó.

A variációk száma végtelen (plusz megfűszerezve a technikákkal),

a kreatív hajlam kiélhető. :-)

Sok sikert kívánok (a szemedre és a bőrödre vigyázz - gyerekről nem is beszélve)!

Előzmény: Pepike13 (11438)
Pepike13 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 11440

Köszi szépen a választ! Akkor majd olvasgatok szorgalmasan. Azt hittem van valami Bibliátok, amire mindenki esküszik.

 

Előzmény: boldizsara (11439)
boldizsara Creative Commons License 2015.01.02 0 0 11439

Szerintem a fórum elolvasása is sokat segít, a neten is sok helyen találhatsz leírást, külön nem tudnék senkit kiemelni, én itt kezdem annak idején.

Előzmény: Pepike13 (11438)
Pepike13 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 11438

Boldog új évet kívánok minden"szappanozónak"!

Sziasztok!

Szeretnék szappankészítésbe fogni. Egy ideje olvasom a topicot, de szeretnélek megkérdezni benneteket, hol lehet valami jól egybegyűjtött szakirodalmat találni?

Köszönettel: Pepike

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!