Keresés

Részletes keresés

bloki Creative Commons License 2010.05.26 0 0 101

Nem kell ahhoz statisztika, hogy az emberfia tisztában legyen a hit, a vallás, az egyház súlyával a hétköznapoban. Csak körbe kell nézni. De, a jelen állapot nem cáfolja azt, hogy hazánk keresztény ország, azt, hogy keresztény nép vagyunk. Mint írottam korábban, egy társadalmi, kulturális folyamatról van szó, több mint ezer évről. Ezt a kommunista tobzódás néhány évtizede nem tudja felszámolni. Minden igyekezete ellenére sem. A múlt, a hagyomány, a sorsközösség, a társadalmi evolúció nagy falat a vörös államterror számára is. Nagy károkat okoztak a szovjetizációval, de a kollektív tudat, az összetartás, az össztartozás érzésének felmelegítése orvosolja az ateizmust az áltudományaival támogató kommunista károkozást - a gazdaságit és a morálist.

A múlt megtagadása még sosem vezetett jóra. A tudathasítás sem vezet eredményre - miért ne lehetne egy motívum az utolsó ezeregyszáz éves történelmünk vezérgondolata a mai politikai berendezkedésünkben? Kinek árt ez? A keresztényi értékrend nem ördögtől való. Egy pápai enciklika magvasabb a MSZMP kongresszusának dokumentumainál, nemde?

 

(Úgy rémlik, hogy Olaszországot nem szállta meg a Vörös Hadsereg évtizedekre.)

Előzmény: verz (100)
verz Creative Commons License 2010.05.26 0 0 100
bloki, ne haragudj, de az újabb felmérések szerint Mo-n nem éri el a 30 százalékot a vallásos (értsd hívő, templomba járó) emberek aránya. A magukat istenhívőnek mondók meg egy elég bizonytalan csoport: "én hiszek istenben, de nem szeretem a papokat", "hiszek istenben, de lopok, csalok, hazudok" stb. vagy csak simán "nem vagyok ateista (mert az most nem "sikk").

Én nem vagyok sem isten-, sem vallásellenes, csak jó lenne, ha ezek a dolgok a helyükön maradnának, és nem kerülnének bele a politikába, pláne törvényszövegekbe, alkotmányba (csak a szabad vallásgyakorlás joga) stb.

A Himnuszban nagyon jó helyen van Isten, oda való (bár ha meghallgatod pl. a nálunk sokkal vallásosabb ország, Olaszország himnuszát - amelyben ugyan szintén szerepel Isten, de nem játszik főszerepet -, rögtön tudod, melyik a sikeres nép - sajnos nem a magyar...)
Előzmény: bloki (99)
bloki Creative Commons License 2010.05.26 0 0 99

A kettőskereszt nem kizárólagosan a görögkeletiek szimboluma. Ők ezt keresztfajtát használják csúcsdíszként templomaik tetején. Ennyi. Gondolhatod, hogy mit akarnak ezzel kifejezésre juttatni.

A Himnusz istene a magyarság istene. Ezen még bigott ateista államterror (kommunizmus) sem tudott változtatni. Kun, Rákosi, Kádár, Gyurcsány erőfeszítései a témában köztudottan nem egy sikertörténet, sem gazdasági, sem morális téren, ugyebár.

Előzmény: Fabrik (74)
bloki Creative Commons License 2010.05.26 0 0 98
Mert milyen a valóban keresztény ország?
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.26 0 0 97
Ez most valami olcsó kétezertizenkettőzés?

Mert akkor hadd közöljem veled, hogy "Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya." (Márk 13:32)

Szóval most vagy te vagy az Atya, vagy rád ez nem vonatkozik.
Előzmény: aamen (66)
verz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 93
A húrokat nem az Úr angyalai pengetik?

(A hurikat meg az üdvözülő arabok döngetik...)
Előzmény: Törölt nick (92)
verz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 90
És mit szólnak majd a palesztinok (mert - tudom - a zsidók véleménye nem számít)??? :)))
Előzmény: Canon T50 (89)
Canon T50 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 89
A magyar apostoli királyságot kellene visszaállítani. Ezen az úton először valami nagy dobás kell. Olyan mint a világkiállítás lett volna vagy a metróépítés vagy a budapesti olimpia. Hogy az egész világ ránk figyeljen.

Vissza kell foglalnunk Jeruzsálemet! Ha erősen hiszünk benne, menni fog.
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.25 0 0 88
A történelem ottani egyik ura a sok közül. Egy kis szinkretizmus senkinek sem árt. Ajvé, córesz!
Előzmény: Állományjavító (86)
Állományjavító Creative Commons License 2010.05.25 0 0 86

Hogy mondják M. dictus magister nyelvén, hogy "Shit happens, dude?"

 

Tzorot, habiby... népiesen córesz, mein herzl.. .

 

A Történelem Ura nem engedhette, hogy szavai megmásítttassanak.

Előzmény: Édy Endre (76)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.25 0 0 83

off

Annyiszor hozakodsz elő ezekkel a hadosztályokkal, hogy ihaj, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy akkor is keresnél kifogást, ha 200 páncélos hadosztályunk nyomulna a Törcsvári-szoros felé. Akkor valami más lenne a probléma.

Ez papírkutyaság. :)

on

Előzmény: pindiy (78)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 82
75%? Márhogy 7,5 millió ember? Ezekben benne vannak a 8 év alattiak is? És a 2 év alattiak? 6 hónaposnál fiatalabbak? :-)
Előzmény: Törölt nick (79)
pindiy Creative Commons License 2010.05.25 0 0 78
"Szóval ha el is fogadjuk, hogy az Úristen mérte a magyarokra Trianont, ezt nem azért tette, hogy kussban merjünk kicsik lenni, hanem hogy megerősödjünk hitben és lélekben, megtanuljunk kiállni magunkért, tanuljunk múltbeli hibáinkból, és szembeszálljunk a csapásokkal."



és akkor hány hadosztályunk is lesz?
Előzmény: Törölt nick (20)
Édy Endre Creative Commons License 2010.05.25 0 0 77

Ha ez így van, ahogyan a topicnyitó vizonálja, akkor az eddigi összes szenvedést - különös tekintettel a múlt századi, embermilliókat vágóhídra hajtó és ott hekatombákban feláldozó baromságokra - egy kaptafa alá vehetjük és minőségileg egyformán tekinthetünk rájuk.

 

De ez kínos lesz.

Édy Endre Creative Commons License 2010.05.25 0 0 76

Mármint ez az a verzió, amelyet valami M. dictus magister nevű akárki jól "megeditált", illetve későbbi szerkesztők az ő neve alatt futtatták a saját különbejáratú elképzeléseiket.

 

Sajnos az eredeti verzió "elveszett", így kénytelenek vagyunk beérni sokadkézből származó, megbízhatatlan forrásból fakadó vágyálmokkal ebben a tekintetben.

 

Hogy mondják M. dictus magister nyelvén, hogy "Shit happens, dude?"

Előzmény: Állományjavító (52)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 75
"Szent István királyról tán nem is hallottál.
Na, ő óta keresztény ország."

:) Na, akkor kellett volna egy közvélemény kutatást csinálni, hogy ki gondolja Magyarországot kereszténynek.
Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (47)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 74
Gondolom, nem 100 Istvánt koronáztak meg, de 1000-ben egyet igen. :-) (na jó, ez csak kötekedés)

Esztergom ismerős, valamikor a 80-as ávek közepén nagyon finom főtt kukoricát ettem ott (a hülye bátyám eldobta a homokba a sajátját véletlenül).

A címerünkben kettőskereszt van. Akkor görögkeletiek vagyunk? (nem, nem kell válaszolni :))

"Van Kölcseynek egy verse... nem Mohemedhez, Buddhához, Krisnához intézi a szavait."

Miért, ebben a versben benne van, hogy az egy igaz istenhez (alias Isten) intézi szavait?
Előzmény: bloki (40)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 73
Helyes válaszok. Kapsz egy ötöst! :)
Előzmény: rarabel (35)
Fabrik Creative Commons License 2010.05.25 0 0 72
A francba! Most akkor mi lesz? Majd leszek gazdag bunkó és felfogadom Stohlt vagy Hajdút sofőrnek.
Előzmény: Magasröptű papírgalacsin (34)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.25 0 0 70
Megnyugszik! Lefexik! Ámen.
Előzmény: Törölt nick (68)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 69
Térjünk vissza, szavamon foghatsz. Már csak azért is, mert személyesen ismerjük egymást.
Előzmény: aamen (66)
aamen Creative Commons License 2010.05.25 0 0 66
"Magyarország _nem_ keresztény ország. Alkotmányunk lelkiismereti szabadságról beszél"
na ezen most konnyen segitenek a csuhas eftarsak, a ketharmaddal:-)

"Én pl. ateista vagyok"
erre majd terjun vissza 2013-ban:-)
Előzmény: LUCzI FERencz (60)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 65
Mindig.
Előzmény: rarabel (64)
rarabel Creative Commons License 2010.05.25 0 0 64
Mikor?
Előzmény: LUCzI FERencz (63)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 63
Szerencsére még semmit, de ha kérdezne azt is hazudná.
Előzmény: rarabel (61)
dbox3 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 62
Ajrópa segíts!
Előzmény: verz (-)
rarabel Creative Commons License 2010.05.25 0 0 61
Mit kérdezett?
Előzmény: LUCzI FERencz (58)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 60
Magyarország _nem_ keresztény ország. Alkotmányunk lelkiismereti szabadságról beszél. Senkinek nem kell kereszténynek lennie. Én pl. ateista vagyok, erre büszke vagyok, és semmivel sem tartom magamat rosszabb magyarnak (300 évre dokumentáltan visszamenő bihari kálvinista családfával) mint bármelyik hozsannázó térden csúszó, megélhetési keresztény melldöngető hazánkfia.
Előzmény: ELŐRE! (23)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 59
o. v.-ra gondolsz?
Előzmény: Anarchista gruftie (8)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 58
orbán? Az sem igaz, amit kérdez!
Előzmény: verz (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!