Keresés

Részletes keresés

#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 128
Azt majd ti elmajszolgatjátok az ÉS szerkesztőségben, hátha ki lehet valahogy hozni, hogy a Párt nem hibás semmiben, csak az a kurva nép.
Előzmény: Törölt nick (126)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.04 0 0 125
Fogalmam sincs, de abban biztos vagyok, hogy fognak jelöltet állítani.
Szerintem még maguk sem tudják.
Nem az a helyzetük, mint Jobbiknak, akiknek van ugyan előre kommunikált jelöltjük, csak elég mandátumuk nincs, hogy jelöltet állítsanak.
Előzmény: Törölt nick (124)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.04 0 0 123
Hogyne állítanának!
9-el több voksuk van, hogy jelöltet állíthassanak.
Olyan mindegy nekik, mint a szélső háznak.
Előzmény: Törölt nick (119)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 121
Ja, egyébként továbbra sem hiszem, hogy ne ütközne az Alkotmánnyal, hiszen minden eddigi hasonló gyűlöletbeszéd-törvény ezen vérzett el.

Olvass utána, hogy az eddigi verziókkal szemben milyen alkotmányossági kifogások merültek fel. Jut eszembe, '06-ban, vagy '07-ben Sólyom egyet már visszadobott, persze akkor se volt rajta sapka, akkor meg a Mazsihisz és csatolmányai hisztériáztak. A Fidesz tartózkodása meg kimagyarázhatatlan, egy országgyűlési frakció politikai döntést is hozhat, a ke csak alkotmányosságit, ha meg a Fidesz szerint alkotmányellenes volt, akkor nem tartózkodni kellett volna, pláne nem rálicitálni, hogy nosza, akkor alkotmányellenesen tiltsuk még a kommunizmus bűneinek tagadását is, hanem leszavazni, még akkor is, ha kormánytöbbség ennek dacára átnyomja.

Nem vagyok alkotmányjogász, Sólyom viszont az, ebben pont megbízom az ítéletében. Ezzel együtt ez az egész hate speech törvény egy abszurd. Hasonló alapon bekasztlizhatnánk a "kitalált középkor" elmélet hívőit, vagy a hobby-sumerológusokat. A történelemről ne a btk döntsön.
Előzmény: Törölt nick (111)
Barisnya Creative Commons License 2010.05.04 0 0 120
1989-ben az ún. 4-igenes. Aztán kezdeményezés 1990-94 között az Antall kormány idején. Aztán 1995-ben a Horn-kormány idején, szintén csak kezdeményezés. Oszt, amikor a komcsik látták, hogy a nép maga akar választani, visszakozót fújt, mondván, a nép és a párt akarata egybeesik, tehát nekik jó lesz Göncz. Azóta nem került szóba.
Előzmény: chapelle (13)
dvhr Creative Commons License 2010.05.04 0 0 118
Alfred E. Neuman For President!
horex Creative Commons License 2010.05.04 0 0 117

Lehet, igénytelen vagyok, de az sem hozott lázba

Ha népszavazás választja a k.e-t akkor majd szóljanak/szavazzanak, addig szinte közük nincs hozzá

by horex

Előzmény: Álomvédelmi twist (55)
lonick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 116

President :-)))

Szerintem nincs szülség a falconra. Maradjon inkább Obama.

Navorski Creative Commons License 2010.05.04 0 0 114

oszt kit érdekel,hogy ezek mit szavaztak meg!

olaj a tűzre....,ez kell nekik,ez élteti őket...,de majd rájönnek, az idő nem nekik dolgozik.

 

 

Előzmény: Törölt nick (98)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 108
Ha már úgy is mégy, tételesen nem is reagálnék rá, úgy marhaság az egész posztod, ahogy van.
Előzmény: mos (106)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 107
Nem hiszem el, hogy ez a törvény kompatibilis lenne a magyar alkotmánnyal!

Pedig az.

Egyáltalán: elképesztőnek tartom, hogy börtönnel szankcionáljanak egy történeti kérdésről szóló véleményalkotást - legyen szó akármilyen témáról is.

Én is így vagyok vele. A rasszista ostobaság ellen kultúrával ell küzdeni, nem a büntetőjog bunkójával. A törvény abszurd. De ezt az abszurd törvényt az országgyűlés (ballib) többsége elfogadta, és nem ütközik az alkotmányba.

Azoknál még reménykedtem, hogy nem csak legenda híres karakánsága.

A Fidesz éppenséggel 'karakánul' tartózkodott. Úgyhogy van egy jó adag szemforgatás abban, hogy Sólyomon számon kérik, hogy aláírta. Amúgy sem hallom, hogy immár a kétharmad birtokában meg akarnák semmisíteni.
Előzmény: Törölt nick (104)
mos Creative Commons License 2010.05.04 0 0 106

Sólyom népszerűsége látszólagos, aki utálja Gyurcsányt, attól általában Sólyom is megkapja a maxpontot, és nem azért, mert bármi véleménye is volna róla, hanem csak azért, mert Sólyomnak megvan az híre, h nem komálja Gy-t.

A Dávid Ibolya-effektus, amely szavazatokra sohasem váltható.

 

A másikat azért írtam, mert tipikusan megtestesíted azt a közeget, amely miatt a Fidesz már jó pár választást elvesztett. Az agyatlan panelprolizás, az agyatlan széljobbozás, az agyatlan beszólogatás mindenkinek, aki kicsit is nem ért egyet veled. Na mindegy, nem a hozzád hasonlók fogják eldönteni az ország sorsát, de még a fideszét sem, és ez megnyugtató.

Mentem.

Előzmény: #FF4500 (101)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 105
Valószínűleg így is sok 2002-es és 2006-os szoci szavazó ikszelt most a Fideszre. Nem nagyon sok, mert egy részük otthon maradt, egy másik szavazott az LMP-re, vagy a Jobbikra, de azt az eddigi választások megmutatták, hogy a 'polgári oldal' önmagában kevés. És bár ezzel tulajdonképpen Sólyom ellen beszélek, megértem azt is, hogy valamennyire őket is ki kell szolgálnia a Fidesznek. De mondjuk pont ne ezzel.
Előzmény: Törölt nick (99)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 102
És ki nem szarja le,hogy mit kérsz ki magadnak? Eredj zsideszezni a 'magadfajtával'.
Előzmény: Törölt nick (98)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 101
Nem, a Fidesz-zombi panelprolizik, gőgős, és kábé elküld mindenkit a fenébe.

Nem, a Fidesz zombi csápol, és minden jó neki, amit elébe adnak. A polgár ezzel szemben nem indulatból, vagy szerelemből szavaz.

Ami neked tecc Sólyomban, az arisztokratikus elegancia, az nem jön be az ország többségének, és ezért nem fognak utána könnyeket hullatni.

Hogy az ország többsége kit szeretne ke-nek, az akkor derülne ki, ha közvetlen választás lenne. Sólyom népszerűsége pedig Orbán súlycsoportja. Hogy nekem mi tetszik Sólyomban, azt meg lehetőleg ne te mondd meg, vagy ha azt teszed, legalább ne beszélj 'gőgről'.
Előzmény: mos (96)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 97
A jobbiknak ebben a kérdésben (sem) annyira nem osztott senki lapot, mint az utódpártnak. Ti majd hisztériáztok együtt, bárki lesz.
Előzmény: Törölt nick (95)
mos Creative Commons License 2010.05.04 0 0 96

Nem, a Fidesz-zombi panelprolizik, gőgős, és kábé elküld mindenkit a fenébe.

A Fidesz kábé 2003-2004-től vetközte le ezt a középosztálybeli gőgöt, attól kezdve nőtt meg jelentősen a potenciális bázisa.

Ami neked tecc Sólyomban, az arisztokratikus elegancia, az nem jön be az ország többségének, és ezért nem fognak utána könnyeket hullatni.

Előzmény: #FF4500 (94)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 94
A Fidesz-zombi pont olyan, mint a maszop-zombi, kritikátlan, elhülyült szerelmes. Van belőlük is sok. És nekik aztán tényleg ganzegál, a lényeg, hogy viktorviktor. De Viktor szerintem már régen tanult belőle, hogy ők önmagukban kevesek a kormányzó többség megtartásához. Tulajdonképpen még velünk együtt is, 2002-ben sokkal kevesebben szomorkodtunk, mint ahányan idén örültünk, azért ezt is vegyük észre.
Előzmény: Törölt nick (90)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 93
Sólyomot a panelproli utálja, mert megmondta Öszöd után a kedvenc táncos komikusának, hogy minden demokratikus norma szerint le kéne köszönnie, meg mert ahelyett, hogy beállt volna díszletnek a maffia mögé, elment Erdélybe és a Felvidékre ünnepelni, no meg persze a széljobb csürhe, amelyik a fasisztoid lázálmai akadályát látja benne. Sólyom leginkább nekünk fontos, annak a bizonyos 'polgári középnek', amely a Fidesz legtörzsebb törzsbázisa.
Előzmény: Zalancelot (87)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.04 0 0 92
Minden pártnak van egy sleppje, aki nem az értékek mentén választ, hanem valamilyen emóció alapján.
Előzmény: Törölt nick (90)
mos Creative Commons License 2010.05.04 0 0 89

Majd meglátjuk, h kinek lesz igaza Sólyom-ügyben, szerintem készülhecc arra, h a Fidesz vezetői reálpolitikusok, és nem fogják bevállalni ezt az időzített bombát.

Ha netán valami elképesztő ostobaság folytán mégis megválasztanák, akkor bizton számíthatnak arra, h a doktríner Sólyom kábé havonta keresztbetesz nekik, márpedig ezekkel a konfliktusokkal sokkal többet veszítenének összességében.

Egy újabb öt év Sólyomot legalább annyira leamortizálná, mint a Fideszt, tehát végső soron ő sem járna jól, de ugye a hiúság.  

Meglátjuk, részemről befejeztem.

Előzmény: #FF4500 (84)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.04 0 0 87
Nem gondolom, hogy a fidesz zombi hadai el lennének ájulva Sólyomtól.
Nekik mindegy, csak megfelelő helyről ki kell nyilvánítan, kit kell szeretni.
Csakhogy a példák azt bizonyították, hogy bár sokan vannak, de mind ezidáig nem elegen.
A fidesz csak örülhet ha a libsi oldalról is tud lopni támogatókat, és megtartani olyanokat is, akik fentartásokkal, a jobb híján szavaztak rá.
Nem kell túlértékelni egy ilyen aláírásgyűjtő akciót, meg azt se, hogy hogy kik írták alá, de mintha Orbán valami 3/3-ról beszélt volna.
Előzmény: mos (82)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 86
Már ez is túl sok volt.
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 85
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 84
Szerintem meg a Fidesz-bázison belül sokkal többen akarják Sólyomot, mint ahányan kifejezetten nem - (bár nyilván a nagy többséget valóban nem érdekli az egész.)
Előzmény: mos (82)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 83
Pontosan. És persze ebben az is benne van, hogy nem Sólyom lesz a ke, és nyilván ettől még önmagában szinte senki nem fog "hátat fordítani" a Fidesznek (pláne, hogy alternatíva még csak a látóhatáron sincs), de az biztos, hogy az ilyesmikből lesz a "ne ilyen lovat akartam", nem holmi kolbászbólkerítés-várásból történő kiábrándulásban, mint amiről a ballibbentek álmodoznak.

Egyszerűen csak észre kellene venni, hogy meglehetősen sokan támogatjuk a Fideszt és Sólyomot.
Előzmény: Zalancelot (80)
mos Creative Commons License 2010.05.04 0 0 82

Szerintem ott tévedtek, h azt hiszitek, h a Fidesz-bázisa akarja Sólyomot.

Szerintem a nagy többséget egyáltalán nem érdekli (és még inkább így lesz ez június végén, a nyár közepén), h ki lesz, és nem kevesen elégedetlenek vele (többek közt én is).

Szóval az nem jelent semmit, ha pár száz jobbos széplélek és pár száz szarkeverő libsi aláír egy ívet, ezek az urak ne gondolják magukról, h ők a demokrácia.

Előzmény: Zalancelot (80)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 81
Szerintem Pokorni is kifelé menőben van a kör közepéből.

Legfőbb ideje. Már visszakúsznia sem kellett volna.
Előzmény: Törölt nick (76)
Zalancelot Creative Commons License 2010.05.04 0 0 80
Alapajában tévedsz.

Nem a Fidesz fogja az országot, rendbe tenni, hanem mi állampolgárok, persze ha ehhez a Fidesz megfelelő környezetet teremt, és hagy bennünket dolgozni, és nem veszi el a kedvünket tőle.
Éppen ezért jól teszi, ha meghallja azoknak a szavát, akik a hatalomba segítették, és akiknek mindent köszönhet.
Előzmény: mos (77)
#FF4500 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 79
Kezdesz úgy hangzani, mint egy ballib valamikor a narancsbuktás időkből. Szerencsére egyelőre csak te, nem a Fidesz ...
Előzmény: mos (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!