Keresés

Részletes keresés

BRUT1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 205

Köszönöm a hozzaszolasokat....

Probaltam vizes vagoval is,igaz az az 1 proba vagasra nem öntöttem fel vizzel,de mégis eltört a csik a vágás vége felé....

Az volt a hiba,hogy nem tettem bele vizet?

Előzmény: (M)Ákos (204)
(M)Ákos Creative Commons License 2013.04.02 0 0 204

Nekem se sikerült 3 cm-nél vékonyabbat vágni biztonsággal 1 cm-s gresből.

Vághatod még sarokcsiszolóval + teli csempevágó koronggal. Biztos kéz nem árt.

Ki fogja cakkozni, de ezen segít, ha pl. egy másik csempére fektetett csiszolóvásznon megcsiszolgatod az élét.

Csinálhatod azt is, hogy bekarcolod, és utána a kisflex. De lehet, hogy megint ott törik el, ahol nem kéne.

Ha sokat kell csinálni belőle, akkor ez szívás, marad a vizes vágó. Szerintem kölcsönözni is lehet.

Előzmény: BRUT1 (202)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 203
Előzmény: BRUT1 (202)
BRUT1 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 202

Udvözlet!

 

Egy kerdesem lenne.....

hogyan tudok csempeböl 15 mm es csikokat vagni? Megprobaltam csempevagoval,de nem sikerult...

BRUT1 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 201

Köszönöm a hozzaszolasod Zoltanuss!

 

Azota mar elörehaladott a munka....leegettem a festeket,es a biztonsag kedveert tapadohidat kentem a Ceresit 94 alapozot.

Flexibilis ragaszto lett felhasznalva, es a tapadas tökeletes.

Igazad van a burkolast meg lehet tanulni,de tökeletes csakis sok tapasztalat utan lehet.

En azert megprobaltam.....vannak hibak,de azert elegedett vagyok.Viszont szerintem minimum 3 szor több munkaoraba kerult nekem.

De egyet bekell vallanom. Ha egy mod van ra,bizzuk szakemberre.

 

udv

Csaba

Előzmény: Zoltanuss (200)
Zoltanuss Creative Commons License 2013.03.29 0 0 200

 Azért a kromofág levisz mindent  ! De ha nem megy  érdesítsed a felületet.

 Már negaragudj, de a csempéhez és főleg a munkabérhez képest a ragasztó ára jelentéktelen !!  Ahogy olvasom tovább jó tanácsokat adtak, de azt hogy érted , hogy vakolásig ? nem tán a tégláig ? Az feleleges , ha jó a vakolat, plusz munka !! 

 

 

 Burkolni előbb utóbb mindenki megtanul, de szépen  ? Hát az keveseknek sikerül !!

Előzmény: BRUT1 (198)
akoshege Creative Commons License 2013.03.29 0 0 199
Sziasztok!

Fahaz nyaraloban szeretnem a furdoszobat felujittatni. Szeretnek tanacsot kerni, az alabbi kerdesekben: Hogyan lehet leszigetelni a vekony fa (rost) kozfalat a zuhanyzo mogott? Lehet-e a falra csempezni? Hogyan lehet zuhany kabint beszerelni (a csovek derek magassagban futnak a falon)?

Egyaltalan van-e megoldas erre?
Koszi, Ákos
BRUT1 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 198

Kedves forumozok!

 

Egy regi lakas furdöszoba felujitasanal tartunk. A kerdesem az lenne,hogy a regen hasznalt olajfestekkel bemazolt falra mi modon lehet csempet ragasztani,mert a festek olyan erösen tapad a falra,hogy keptelenseg lekaparni.Probalkoztam festeklemaro szerrel,de annak olyan kiparolgasa van,hogy keptelenseg kibirni,ugyszinten a leegetes is nagyon maceras....egyesek szerint egy kötö alapozoval eleg atkenni,es mehet a ragasztas....Igen am de milyen ragasztoval,mert ajanlottak a hagyomanyosat es a jo draga flexibiliset is....Megemlitettek,hogy meg lehet kapargatni a feluletet,megfurkalni,csiszoloval több helyen a vakolasig lemarni,stb.

 

Teljesen tanacstalan vagyok.

Varom a megoldast hozo tanacsokat.

Udvözlettel:

Csaba

Lad+ Creative Commons License 2013.02.23 0 0 197

Kedves Fórumozók!

Eladó az alábbi kötet, tökéletes, újszerű állapotban - hátha valakinek segítségére lesz:

 

Karl H. Schubert: Betonozás, Falazás, Vakolás, Burkolás - CSER Kiadó, Budapest, 1996

A „Csináld magad” c. sorozatban megjelent kötet.

A legkedvezőbb áron: 900 Ft

 

 

Elérhetőségem:

hladrian@freemail.hu

keleti123 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 196

Köszönöm a segítséget. "Szerencsére" nem porlik nagyon, de így is elég sajna.

burkoloboy Creative Commons License 2013.02.13 0 0 195

Porló betont elöször portalanítani kell (pl. porszívó), majd cement alapú ragasztó alá való alapozóval kezelni a teljes felületet. Márkája szinte mindegy melyiket, elég a diszperziós alapozó de fontos, hogy cementkötésű ragasztó alá legyen,  mert a festők is használnak mélyaélapozót de az nem alkalmas burkolat alá. Ha nagyon porlik akkor előszőr higított állapotban telítettségig bekenni, majd sűrűbben, de filmképződés elkerülésével. Az alapozott felületen érdemes mielőbb elkezdeni a burkolás munkát, mert újra felporzik a beton felület a sok járkálástól!      

kisgyerek 2 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 194

Üdv: Egy mélyalapozás láthatóan megállitja a felporzást,és kötöhidat képez a burkolásnak!

keleti123 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 193

Van egy igen száraz pincém, ahol porlik a beton teteje. Nem vészes, de szerintem nem túl egészséges hosszú távon(télire zöldség, gyümölcs is tárolva van). Szeretném leburkolni, mivel érdemes kezelni a feületet, hogy a burkolásom maradandó legyen vagy nem is igényel speciális kezelést? Elöre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

burkoloboy Creative Commons License 2013.02.08 0 0 192

Burkolás alkalmával számtalan olyan burkolás technikai hibát vétenek a kivitelező burkoló kollegák, amelyek a burkolat tartósságát jelentős hátrányba hozzák. Építkezés, felújítás előtt állókon kívül a burkoló szakmában tevékenykedők is tanulhatnak abból az összeállításból, amit most szeretnék a figyelem középpontjába állítani. Burkolás közben elkövetett hibák csak a jéghegy teteje. Sok más érthető összefüggésre is fény derül írásaimon keresztül. De ha valaki csak fürdőszoba ötleteket keres az is megtalálja a számítását oldalaimon!

norby7409 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 191

Kérdés mi az a vastagság amit még elbÍr.

Ha tartos megoldást szeretnél én a viacolort javaslom. Azt egyszer kell megcsináltatni de gyakorlatilag örök élet.

Akár már egy meglévő betonra is ráhelyezhető akár ragasztva is.

Így 4cm vastagsággal megoldhato

 

Előzmény: Béni bátyám (189)
csucsumate Creative Commons License 2013.01.10 0 0 190

Osztrákok nagy szeretettel kedvelik a festést, Ha meg úja épitenéd,én a térkövet javasolnám nagyobb területnél. Mint a betont,pl az elrepedhet,megsülyedhet. De a térkő a nagya vizet elnyeli,tartosabb,meg ha mégis megsülyedne,újrarakható!

Béni bátyám Creative Commons License 2013.01.10 0 0 189

Állítólag kültérre, kocsibeállónak használt részen a betonfesték nem jó megoldás. Ráadásul megnéztem a Reoccor márkanevű cuccot, ami négyzetméterre számítva drágább, mint pl. a Barabás-tégla anyagköltsége, ami egy középáras, elég jól kinéző burkolat.

Előzmény: csucsumate (187)
csucsumate Creative Commons License 2013.01.03 0 0 188

Én Győr környékén vállalok,pl:lakásfelujitásban, falazás,vakolást,burkolást,gipszkartonozást,festést,ajtóberakást,betonozást,szoval midenre megvan a megfelelő szakemberem! ha valakit érdekel írjon

csucsumate Creative Commons License 2013.01.03 0 0 187

Egyszerü betonfesték nem oldaná meg a dolgot,ma már sokféle szinben van.

Béni bátyám Creative Commons License 2012.12.28 0 0 186

Sziasztok! Tanácsot és infókat szeretnék kérni. Van egy 60 nm-es kocsibeálló rész a garázsunk előtt, amit az előző tulaj csak lebetonozott, aztán tíz évig ott maradt úgy, ahogy csinálta. A beton időközben elég csúnya lett, a funkcióját ugyan betölti, de szeretnénk leburkoltatni. Csakhogy, a legvékonyabb kültéri burkolat is (ami alkalmas autóbejárónak) úgy megemeli a szintet, hogy magasabb lesz, mint a garázs (és a kertkapu) padlószintje. A kérdésem az, hogy az egyetlen racionális megoldás a régi beton feltörése és újra kezdeni az egészet, vagy létezik egy költségérzékenyebb lehetőség is. Kérlek, írjátok meg a véleményeteket, és ha van a munkára már bevált mesteremberetek/cégetek, annak az elérhetőségét is hálásan venném. Köszönöm és BÚÉK!!!

hAnd Creative Commons License 2012.09.16 0 0 184

Bocs, elrontottam. C2T a helyes kód :)

 

Előzmény: nefaria (182)
hAnd Creative Commons License 2012.09.13 0 0 183

Ha az a C1T1 (aljára van nyomtatva), akkor én is ezt használtam. Semmi meglepő nem volt benne. Biztos jó erős, mert ahol két napra rá fel kellett szednem, nehezen tudtam a csempéről is és a betonról is lecsiszolni.

 

Amikor elfogyott, átálltam a Masterplastra (200Ft-tal drágább volt, de a helyi Tüzép is tartja), az mintha jobb lett volna a kezdeti tapadást tekintve, és mintha gyorsabban is kötött volna (hamarabb rá lehetett menni),  de lehet, csak azért volt ez az érzésem, mert akkorra már belejöttem a munkába.

 

Tudom, ez nem nagy segítség, de hátha mások is írnak.

Előzmény: nefaria (182)
nefaria Creative Commons License 2012.09.13 0 0 182

Sziasztok!

 

Érdekelne a hozzáértők véleménye a Kingstone Acropol flexi ragasztójáról, ill. aljzatkiegyenlítőjéről. Nem találtam semmi véleményt róla, ezért kérdezem.

Köszi előre is a válaszokat!

 

möndikk Creative Commons License 2012.07.25 0 0 181

Köszi.

Sokat okosodtam.

Előzmény: hAnd1 (180)
hAnd1 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 180

Én még csak most építem a zuhanyzót, ez nem tálcás, hanem beépített lefolyós lesz. Amikor körbejártam a témát, olvastam, hogy az egykomponensű folyékony gumik olcsóbbak ugyan, nem alkalmasak, mert az "izgő-mozgó" padlófűtés miatt ledörzsölődik. Nem tudom, hol olvastam, nem valami gyárnál, hanem valamelyik burkoló ember honlapján.

 

Tehát én kétkomponensűvel kentem, nevezetesen Mapelastic-kal, a sarkokban Mapeband-dal erősítettem meg.A képen látszik, hogy a kétkomponensű habarcsba ágyaztam be a szalagot, majd kapott még egy réteget, felülről is. Remélem, tartós lesz. A szalag közepe gumi, a szélén üvegfátyol, ebbe ragad bele a Mapelastic.

 

Szerintem Neked sem a ragasztón és a fugán múlik (bár vannak vízzáró fugák is), hanem a ragasztó alatti vízszigetelésen. Esetleg a falikorongnál, a zuhancsap mögött mehetett át a víz. Ezt szilikonnal kell (talán :)) jó alaposan lezárni.

 

Csemperagsztóból pedig léteznek "S1" minőségűek, melyek bevizsgált alakváltozási tulajdonságokkal rendelkeznek. Ilyen kis tételben érdemes lehet megvenni, olyan 5000 Ft alatti áruk van zsákonként a megszokott 2000 helyett. Ezek talán fel tudnak venni a mozgásból erőt, nem dörzsölik a vízszigetelést. 

 

Ezek a gondolataim, de én is kezdő vagyok.

 

 

 

Előzmény: möndikk (179)
möndikk Creative Commons License 2012.07.16 0 0 179

Segítség!!!

 

Van egy padlóburkoló csempére helyezett zuhanyfülkém. A csempe alatt folyékony gumiból készült szigetelés, ami az oldalfalon is felmegy. Ennek ellenére sikerült eláztatni a fülke túloldalán levő falat olyan 60 cm magasságig.

A megoldást nehezíti, hogy padlófűtés van az egész fürdőszobában, a fülke alatt is.

 

Mit lehet itt tenni?

Kicsit konkrétabban: a folyékony gumi szigetelésig elbontunk mindent, ott valami rugalmas szigeteléssel javítok a fal és az alap találkozásánál kb. 20 cm magasan és szélesen, majd nem tudom, milyen ragasztót, és fugát kellene használnom, ami a hőmozgásokat vizzáróan kibírja.

 

Az ötleteket előre is köszönöm.

Mr.V. Creative Commons License 2012.07.03 0 0 178

ha 6 cm az eltérés, akkor megoldható 2 cm-es lépésálló hungarocellel+4 cm beton. a sóderből osztályozottat kérj, hogy 4 cm-nél nagyobb átmérőjű ne legyen benne, és a helyedben én 3 az egyhez keverném (3 lapát sóder, 1 lapát cement). ha még további erősítést akarsz, akkor 4-es acélhálót 15x15-ös lyukakkal tegyél a hungarocellre, és így betonozd le.

 

ha ez eltérés ettől kisebb, akkor marad a könnyített beton. sódert vagy tégla törmelékkel, perlittel, vagy más, hasonló könnyebb anyaggal kiváltod, és rögtön nem 2200 kg/m3 lesz a súlya. a perlit mellesleg hang és hőszigetelő is, én a végleges aljzatbetont a házban úgy csináltam, hogy felesbe perlit, felesbe sóder.

Előzmény: berkaba (165)
Mr.V. Creative Commons License 2012.07.03 0 0 177

szerintem 2 megoldás közül választhatsz.

vagy levágod, ahogy írtad, és úgy burkolsz vagy megpróbálod ezt a bitumenes lemezt ráolvasztani pörkölővel a betonra. felhajtod, megperzseled az alját, és rá kell tapadnia. ha mégse, marad a levágás

Előzmény: Apafej74 (149)
Mr.V. Creative Commons License 2012.07.03 0 0 176

ugyanebben a cipőben jártam. burkolták az előszobát este, másnap reggel meg mentem dolgozni, és repülni én se tudok. a burkoló azt mondta, hogy simán ráléphetek, de én azért ráfektettem egy deszkát, és azon kiballagtam. nem is mozdult ki semmi.

egy egész éjszakás kötés elvileg bőven elég

Előzmény: svillamos (168)
Deathstar82 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 175

Köszönöm szépen a segítségedet.

Előzmény: Csempecentrum (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!