Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 99
Politika ide vagy oda számora beletartozik a a fenntartható fejlődésbe hogy kultúrált életkörülmény a multban jelenben és jövőben is ....
Előzmény: téglagyári (97)
ájzéjá Creative Commons License 2010.03.31 0 0 98
Sztem jelenesetben ez tökmindegy.
Arról volt szó - a szolnoki plaza kapcsán - hogy a plazákat hol szokták felépíteni.
Amelyeket ismerek (Bcsaba, Debrecen, Nyíregy, Pécs, Szfehérvár), az mint bent van a városban és nem a külvárosi részen.
Egyedüli kivételként Kecskemétet említhettem volna a Pólus Rónával, de az nem volt egy siker történet, nem véletlen hogy a belvárosban rá pár évre felhúzták a Malom plazát.


A bp-i plazakat eleve kár volt belekeverni, mert nem ugyanaz a kategória. Mindössze azért reagáltam rá, mert "érdekes" érv volt, hogy a 20-25 bp-i plazaból, azt az egyet hozod, ami tényleg kint van.
Előzmény: Törölt nick (94)
téglagyári Creative Commons License 2010.03.31 0 0 97
.osbourne.!
Amit Ön ír ebben a fórumban, annak köze sincs a fenntartható fejlődéshez. Politikai témákkal kapcsolatban annyi fórum található, kérem használja dühkitöréseinek, ellentmondó megnyilvánulásainak, személyes ellenérzéseinek kifejezésére ezeket. Ez a fórum a fenntartható fejlődés koncepciójától indult, s most hol tart? Mit tett Ön azért, hogy itt tart?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.31 0 0 96
Gyakorlatilag folyamatosan amióta kiköltözött onnan a COOP ...
Előzmény: Enzo (95)
Enzo Creative Commons License 2010.03.30 0 0 95
Tegnap nem akartam hülyeséget írni, de ma elsétáltam oda.
A Szövetség ABC félig felújítás alatt áll. Homlokzat, nyílászárók, belső.
Fogalmam sincs mi lesz ott.
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 94
Azért nézd meg ezt a területet.

Nem ugyanaz ezt beépíteni mint a belváros kellős közepén ledúrni pár butikot.
Előzmény: ájzéjá (93)
ájzéjá Creative Commons License 2010.03.29 0 0 93
Ez ütött :-)

Campona vs. Mamut, Westend, Lurdy, Duna Plaza, Eurocenter, Arena plaza stb. stb. stb.
Előzmény: Törölt nick (82)
Enzo Creative Commons License 2010.03.29 0 0 92
Már annyira kezdett hiányozni a logikátlan okoskodásod.
Untad már magad egyedül a színház topikban és regisztráltál egy újabb nicket?
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 91
Egy nagy butaság kettőtök gondolata, mert nem realitás talaján áll!

Előzmény: Törölt nick (89)
Enzo Creative Commons License 2010.03.29 0 0 90
Ezt mondom én is.
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 89
A főiskola épületét mar ellepték a patkányok ...

Akkor tegyük hozzá a Szövetség ABC épületét is ...

Én azokra a kis ingatlanokra gondoltam amik a Baross úton az Ady belvárosi részén égtelenkednek. Ahogy láttam a dréher is "feladta" már és átállt déli tömegétkeztetésre ...

Előzmény: Enzo (88)
Enzo Creative Commons License 2010.03.29 0 0 88
"ez a globalizáció átka ..."
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a multinaci hipermarketláncok jelen formájukban a fenntartható fejlődés részei.

"Ezeknek az üres üzleteknek egyfajta esti szórakozó helyeknek kellene lenni a..."
A bennszülött lakosságnak annyi üres szórakozóhelyre sohasem lesz szüksége, mint ahány üres épület áll a belvárosban.
Főiskola, Pelikán hotel, Nemzeti Szálló... hogy a kisebbeket, valamint a teljesen üres vagy romos belvárosi telkeket ne is említsem. Az üresen álló irodákról nem beszélve.
Előzmény: Törölt nick (84)
Sarkany Creative Commons License 2010.03.29 0 0 87

Már bocs, de én mást hallok...

 

Híreszteleik mindezt a Vakok és Gyengénlátók Szövetségénél... :)

Előzmény: Törölt nick (85)
Sarkany Creative Commons License 2010.03.29 0 0 86

Ezeknek az üres üzleteknek egyfajta esti szórakozó helyeknek kellene lenni ahol az emberek valamiféle társadalmi életet élnek

 

Pl. kupleráj!

Nem kellett volna aláírni azt a fránya new yorki egyezményt... :)

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 85
Már bocs, de én mást hallok, pezseg a belváros, él a város.

Előzmény: Enzo (83)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 84
Nagy duma ha azt mondja erre az ember hogy ez a globalizáció átka ...

Ezeknek az üres üzleteknek egyfajta esti szórakozó helyeknek kellene lenni ahol az emberek valamiféle társadalmi életet élnek. Kocsma de a szó jó értelmében. Olyan hely ahol +30 felett is tudna ismerkedni az ember....
Előzmény: Enzo (83)
Enzo Creative Commons License 2010.03.29 0 0 83
Nekem nem tetszik, hogy minden létező üzlet kimegy a városon kívülre.
Szolnokon, ahol a Tisza kettévágja a várost különösen ez az egyik olyan problémaforrás, ami kocsiba kényszerít egy csomó embert és ezzel dugót generál.
Én jobb szeretek gyalog menni kisebb dolgokat bevásárolni, de azért a Szandai rét gyalog kissé messze van.
Mindeközben tömegével állnak a belvárosban az üres üzlethelyiségek.
Ez így akár rendjén van, akár nincs, "stratégiai" szempontból elgondolkodtató a kiüresedő belváros kérdése.
Előzmény: Sarkany (81)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 82
Szerintem a Campona sem belváros ...
Előzmény: Sarkany (81)
Sarkany Creative Commons License 2010.03.29 0 0 81

A plázák belvárosi szórakoztató bevásárlóközpontok

 

Úgy látszik ez a téveszme ragadós. Nem is tudom, a Shoping City Süd miért került oda, ahova épült... :)

Előzmény: novemberlendület (80)
novemberlendület Creative Commons License 2010.03.29 0 0 80
A plázák belvárosi szórakoztató bevásárlóközpontok, míg a raktáráruházak, mint Szolnokon is a város határába telepednek.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 79
Nem a lehetetlenről van szó. Szolnok nem tud felülkerekedni azon, hogy minden a belső "kerületekben" akar megoldani. Itt legyen minden egy helyen természetesen a zöld, területek terhére. Ide építették ezt a lóf@sz Budapest Bankot, amire sok mindent lehet mondani csak azt, nem hogy, illene a környezetbe. Ide építették a plázácskát, ami megint jobb helyeken kikerül a város szélére. Szintén zenész a buszpályaudvar, aminek megint jellemzően nem a buszpályaudvar funkció a feladata, hanem további üzletek béreltethetősége. Magyarul profitszerzés semmi más. Ezek mind velejárói a forgalomnövekedés, további parkoló helyek igénye…

 

Dami dolog…

 

Ha már volt egy mondhatni jól működő uszodánk és el lett bontva már visszacsinálni nem lehet. Próbáljunk a jövőbe tekinteni. Gyakorlatilag az a rész maradt a város utolsó egybefüggő zöld területe, ami szerencsétlenségére frekventált helyen van, és mindenki arra pályázik, hogy oda valamit most aztán’ építeni kell. Mi az a kényszer amiért oda valamit is építeni köll?

 

Senki nem – legalább is én nem – problémázott a Tisza ligeti strand ügyével. Maximum annyit hogy nem tellett egy fedett medencére. Sokkal nullább városok komolyabb kidolgozottabb fürdőberuházásokat hajtanak végre mint Szolnok. Miből?

 

Gyanú ….

 

Ha Szolnokon „villanyszerelőként” vezető beosztás tölthet be úgy hogy mérnök-közgazdászokat „vert meg” pályázat alapján az több mint sejtelem … Ez a mi BKV-nk …

Előzmény: terla (78)
terla Creative Commons License 2010.03.29 0 0 78
Folyamatosan ellentmodásba keveredsz a Damit illetően. Ha a  két topikot egybevetem, még inkább. Enzo érveire nincs érdemi válaszod.  Mindenhol a haverok szállodáit gyanítod. Tehát akkor ne legyen se a  Dami helyén , se a Ligetben semmi?
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.28 0 0 77
Sajnos a többi uszoda valahol céges módon szponzorált volt csak egy kicsit kivonultak azok a cégen a szolnoki közéletből ...

Nincs mar cukorgyár sem nincs rendes MÁV ...

Én azt nem ertem hogy - mint Cegléden - miert nem lehet egy parkot kinevezni hogy oda egy szabadidő, élmény, miegymás vizes dolgot indítunk. Nincsennek olyan nagy tavolságok Szolnokon amit vagy tömegközlekedéssel vagy kerékpárral meg ne lehetne tenni. Mindent a belső negyed négyzetkilométerre kell kialakítani.

Előzmény: Enzo (76)
Enzo Creative Commons License 2010.03.28 0 0 76
Engem nem nagyon érdekelnek ebből a szempontból a helyi szállodák, nekem van hol aludnom ebben a városban.
Az zavar kicsit, hogy a strand-uszoda választék kizárólag a tiszaligeti élménykombinát.

BTW, én nem látok az idegenforgalomban akkora nagy potenciált, amire hatalmas szállodaberuházások kellenének (azért persze nagyobb, mint a most kihasznált). Elférne még anélkül is itt egy rendes fedett uszoda. Ha jól tudom, kb 2 hét múlva bontják a sátrat. Ha lesz még hideg (elvileg lehet), akkor megy a busójárás Martfűre.
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.28 0 0 75
Semennyire. Szerintem. Azért emlegetjük ilyen bőszen mert vannak sokkal kisebb települések akik sikeresen pályáztak pénzekre vagy csak egyszerűen sokkal "tehetségesebb" a vezetés arrafelé. Soha nem gondoltam azt hogy Szolnokról busójárás alakulna ki a nevezett településekre mert ott oly' jó a fürdő.

Nekem nem szempont hogy a haverok szállodáit könnyen megközelithető uszoda wellness központ legyen. Most már lassan elmondhatjuk hogy zöld terület terhére ....
Előzmény: Enzo (73)
Enzo Creative Commons License 2010.03.28 0 0 74
Egyébként a Dami-fedettuszoda elbontásával a jelen állás szerint a Verseghy park visszakapja azt a területet, amivel az uszoda belelógott a parkba, a kettős fasort, tehát már ez is egy fél siker, különösen annak tükrében, hogy a vadúzi befektetői elképzelések még inkább belelógtak volna a par közepéig, valamint a rendezési terv a homlokzatmagasságot is megemelte volna 6-ról 14 méterre.
További öröm, hogy a befektetői elképzelésekkel ellentétben a Megyeháza mögötti park ismét park lesz, nem pedig 14 méter magas üvegpalota. Ha így nézzük nem állunk annyira rosszul közparkkal.
Előzmény: Törölt nick (67)
Enzo Creative Commons License 2010.03.28 0 0 73
Ez mennyire erős érv egy, a Dami helyén egyszer talán épülendő új komplexum ellen?
Vagy teljesen mindegy mit csinál Szolnok, máshol akkor is, úgyis jobb lesz?
Előzmény: Törölt nick (68)
téglagyári Creative Commons License 2010.03.26 0 0 72
Kapcsold le egy órára a villanyt! A Föld Órája a WWF nemzetközi kezdeményezése, aminek célja, hogy felhívják a figyelmet az éghajlatváltozásra és annak veszélyeire. A világ legnagyobb klímavédelmi eseményén a csatlakozók vállalják, hogy március utolsó szombatján 20.30-tól egy órára lekapcsolják a világítást.
http://foldoraja.hu/
novemberlendület Creative Commons License 2010.03.26 0 0 71
Fenntartható fejlődés. Melyik szót nem érted? Amiről itt írsz az egy másik topik témája lehet.
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 70
Nem kell hozzá nagy gazdasági számítás hogy mekkora forgalomra számolhatna a Dami hisz már volt ott egy ilyen dolog.

Az kellene már eldönteni mindenkinek hogy felvállaljuk-e felvállaljátok-e az hogy kijelentjük a nagyérdeműnek azért kell egy korszerű szép fürdő hogy egy magasabb szintű szolgáltatást tudjanak nyújtani a környező szállodák az ügyfeleknek. Ugye ebbe bele tartozik a gyaloghíd is mint elérhetőség szimbóluma.

Nincs itt arról szó hogy mindenféle népség jár majd oda áztatni a gombás körmét hisz a szolgáltatás minőségéhet tartozni fog majd a megfelelő ár is azt meg nem lesz kedve megfizetni a poor népnek. Igy marad majd neki a ligeti fürdőkád.

Kétsége ne legyen itt senkinek arról hogy ez miért készülne ...
Előzmény: terla (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!