Keresés

Részletes keresés

prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 347

http://www.youtube.com/watch?v=6xm_YbmU3PA&feature=player_embedded

 

Simán parasztunk!!

De legalább tudod hol a helyed....

Előzmény: Álomvédelmi twist (346)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 346
Sőt: "_va_lasztonkat"
Előzmény: Álomvédelmi twist (345)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 345

Nem szívesen szolgállak ki, mert látom, te se olvasol, csak írsz.

Azt mondta, hogy "választónkat". A hangsúly és a kezdeti bizonytalankodása miatt (mert rájött, hogy nem akar egymás után "szavazót" mondani), kb. így hangzott: "_va_lasztónkat".

Előzmény: O. Kán (344)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.24 0 0 344

Rendben, velem lehet tárgyalni...:)

 

Ha nem "parasztunkat" mondott Kövér, akkor szerinted mit?

 

Csak egy szót kérek, leírva.

Előzmény: Álomvédelmi twist (340)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 343

Az Animalsnek van egy korai száma, amelyben azt éneklik egy angolul nem tudó anyuka szerint, hogy "nyári éj". Amióta ezt hallottam tőle, én is annak hallom:-)))

Előzmény: arnyekxxx (342)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.02.24 0 0 342
Ez pont ugy működik, mint anno a "levelet kaptam lájf" az Opusnál. Igaz, hogy LABADAB DAB DAB LIVE-ot énekelnek, de ha tudja az ember, hogy most neki a levelezőset kell hallani, akkor azt hallja. Teszteltem családi körben, aki úgy hallgatta meg, hogy elöre tudta, parasztozás lesz, az annak hallotta, aki nem, az választónak.

Ennyi
Előzmény: Álomvédelmi twist (340)
tkoz Creative Commons License 2010.02.24 0 0 341
K.L. a Jobbik legnagyobb ellensége. Be van adva apai anyai...most ugye felvétel hamisitás..jön itt még más is.
Na ilyen aljasságok után remélem a jobbikos szavazók otthon maradnak, akár esik akár fúj. Polgárháború senkinek nem hiányzik remélem.
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 340

"Paraszt az, sajnos"

 

Nincs szerencséd, nem paraszt. Csak azért hallod parasztnak, mert annak akarod hallani.

 

A kijelentésed amúgy se ér semmit, én egy alapos pszicholingvisztikai és politikai elemzést adtam, amely alapján kizárható, hogy Kövér parasztozott volna, hiába halljátok félre, te meg csak állítasz valamit érv nélkül.

 

Arról nem is beszélve, hogy ismerem az embereket, ők mp3-at hallgatnak, mert nekik az is jó, (biztos te is), én meg 24 bites SACD-t, mert még a 16 bites CD se elég jó, és hallom a különbséget, az SACD-t hallgató exkluzív vájtfülűek csoportjával együtt.

 

Egyébként mondom mindezt annak ellenére Kövérről, hogy bár tényleg értelmes fickó, de sajnos benne is van valami gyerekes, a köteles beszéd igen infantilis szöveg volt. És ezért nagyon haragszom rá, mert a 2002-es választások elvesztésében sajnos jelentős szerepe volt, amit egy nyilvános gyűlésen a fejéhez is vágtam, ugyanígy bíráltam egy nyilvános Fidesz-gyűlésen őt a 2006-os kampányért még a vereség előtt.

Előzmény: O. Kán (336)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.02.24 0 0 339
Az első betűn lehet elmélkedni, szerintem is elöször szavazót akart mondatni de realtime észrevette a szóismétlést és javitott választóra menet közben, ettöl lett egy fura első hang, de utána elég konkrétan álaszton-al folytatódik, vagyis van két lehetőség:

a, Kövér iszonyatosan szelypit és pálasztonkat mond a tahója
b, megbotlott első hangú választókat mond



Ha az lenne a célom, hogy lejárassam, én is az első verziót hallanám bele.
Előzmény: O. Kán (336)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.24 0 0 338
Bizonyára nem vagy tisztában a felvétel körülményeivel.
Előzmény: Törölt nick (337)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.24 0 0 336

Paraszt az, sajnos.

 

(Az igaz, hogy valami döccen a "p"-nél - ha nem a hírtv felvételét hallottam volna, akkor azt mondom, hogy ott a manipuláció - de egyértelműen "parasztunkat" hallatszik, amit Kövér mond.)

Előzmény: Álomvédelmi twist (308)
főelőadó Creative Commons License 2010.02.24 0 0 335
Miért nem lepődök meg???
Miért vág ez ösze az egypólusú erőtérrel?

MSZMP reloaded, mondomén.
De hát ez kell a választóknak....
Előzmény: BATobacco (333)
mociga Creative Commons License 2010.02.24 0 0 334
falusi, vidéki, földműves, jobbágy............. soroljam?

A paraszt......... az sajnos pejoratív értelmet kapott a városiaktól. Olyasmi mint a pogány, a latin falusiból... paganus.

A szavak ereje. Tudni kell jól fogalmazni.... Nem kötelező persze. ;-)
Előzmény: Ponta Zire (325)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 333
a topikcímhez...

de ha nem akar menni gyakoroljunk rá nyomást.

"... A Fidesz mindenesetre nem titkolja: akár nyomásgyakorlással is igyekszik elejét venni a Jobbik további erősödésének. A Fidesz helyi szervezetei nagyon keményen számon tartják például, hogy mely vállalkozók segítenek a Jobbiknak, akár pénzzel, akár természetbeni juttatásokkal (például hangosítás, busz biztosítása, stb.), és ők – ezt informálisan közlik is velük – nem nagyon számíthatnak majd arra, hogy a párt partnernek tekinti majd őket, ami természetesen azt jelenti, hogy nem rendelnek tőlük szolgáltatást.

hirszerzo.hu - barikad.hu
"
főelőadó Creative Commons License 2010.02.24 0 0 332
Ezért tart itt ez az ország!
Előzmény: mindent elsöpr (322)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 331
Nem. Igazán nem kivetni való hogy az rossz közbiztonságú helyeken szerinte rendben van hogy a politika magára hagyta az embereket mert az emberek bűne mert miért nem támogatták jobban a Fideszt. Most védjék meg magukat, önszerveződjenek de a gárda az nem jó erre (a villanyra a kerítésben meg nem tért ki).

Ez az ember hülye és valahányszor megszólal minusz nektek.
Előzmény: Ponta Zire (326)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 330
Nézd már meg a topik címét te nagyon okos, te...

Parasztunkat az egyes szám az igaz, de azt mondja hogy minden egyes parasztunkat ami ugye több parasztot jelent.

Gratulálok. Bizonyára így eshetett meg hogy szerinted a Kövér az egy nagyon okos ember...
Előzmény: mindent elsöpr (322)
főelőadó Creative Commons License 2010.02.24 0 0 329
bocs.:
milyen
Előzmény: főelőadó (328)
főelőadó Creative Commons License 2010.02.24 0 0 328
szia, te vállalnád a kísérleti alany szerepét?
jó lenne.
azt vizsgálom, hogy a fanatizált tömeg ingerküszöbe meddíg terjed?

Tehát, mire vagy még hajlandó? Ha pl. azt vágnák a fejetekhez, hogy semmirekellő prolik vagytok (és most egy szalonképes példát hoztam), akkor is büszkén hangoztatnád-e:

"De még egyszer sem találtam kivetni valót a mondandójában, sőt. "

Érdekes alterület, hogy az egyén intelligenciái és a tömeg eredő intelligenciája mijen korrelációt mutat.


És már bocsánat!
Itt egy sima tényközlés történt.
Mindenféle módosítás nélkül láthattátok a videót.

A legtöbb belemagyarázást, magyarázkodást a fideszesek adták itt a topikban.
Persze értem én, hogy miért, de talán elegánsabb lett volna, ha pl. azt mondjátok, hogy hát igen.... így működik a dolog. Ehelyett butaságokat beszéltek fölöslegesen földművesekről meg hasonló szóértelmezésekről, egyesek meg leállnak vitatni a forrást.
Előzmény: Ponta Zire (326)
főelőadó Creative Commons License 2010.02.24 0 0 327
megtaláltad a fidesznyik-verziót?
gratula.
Előzmény: arnyekxxx (293)
Ponta Zire Creative Commons License 2010.02.24 0 0 326
Amióta Kövért kikezdték, azóta jobban figyelem, hogy mit mond. De még egyszer sem találtam kivetni valót a mondandójában, sőt. Szerintem is egy intelligens ember. Csak hát ugye vannak egyes csoportok akiknek semmi sem drága és próbálják besározni őt azzal, amiről szó sincs - mivel sok lehetőségük már nem maradt a sárdobáláson kívül. Kipécéztek maguknak egy embert, akivel még talán lehet riogatni, mert annak idején ilyen színben tüntették fel, ami akkor is egy hazugságra épült. És minden második hsz-ben bizonygatni itt a topikban is, hogy lebunkózza a fidesz választóit.

Kövér akár választót akár parasztot mond, nem negatív értelemben mondja. Ez jól értelmezhető a szövegkörnyezetből, hanghordozásból. Egyébként láttam ezt a Péntek8-at, de már nem emlékszem, hogy akkor a tévé előtt mit hallottam ebben a mondatban.

Előzmény: mindent elsöpr (323)
Ponta Zire Creative Commons License 2010.02.24 0 0 325
Miért lenne kerülendő? Egyes emberek, politikusok arra törekszenek, hogy a földművelő, mezőgazdaságból élő munkás szinonímájaként vissza adják a rangját és helyét ennek a szónak. Nem kúrt el semmit Kövér. Aki Kövért nem tartja elfogadható politikusnak, annak tök mindegy hogy mit mond, abba is bele fog kötni.
Előzmény: mociga (292)
mindent elsöpr Creative Commons License 2010.02.24 0 0 324
egyébként gratulálok a jobbikos, vagy mszp-s elvtásaknak
ügyesen sikerült egy hosszú levegővétel utáni szót egy másikra cserélni a hamisított felvételeken
kár hogy az eredeti hírtévés felvételt nem sikerült meghekkelni, az lett volna a nagy szenzáció
így egy soundforgéval 1 perc alat kiszűrhető az eredeti és a manipulált felvételen látható torzítás különbsége
mindent elsöpr Creative Commons License 2010.02.24 0 0 323
végignéztem a műsort,
ez a fülöpöcske folyamatosan provokálta KL-t a kérdéseivel
próbált belőle jobbikos válaszokat kihúzni, de egyszer sem sikerült
nagyot nőtt a szememben KL, ő egy teljesen normális, sőt kimagaslóan intelligens ember
Előzmény: Álomvédelmi twist (321)
mindent elsöpr Creative Commons License 2010.02.24 0 0 322
azt mondod tisztán és érthetően hallod: "parasztunkat"

szerinted KL 1 azaz egy parasztot akar a választásra vinni

szóval nem azt hallod, "parasztjainkat"?

gondold ezt végig, és keressetek a pártközpontban valami "égetőbb" problémát

pl. KL miért akarja a választókat vinni a választásra
ez kapásból felveti a választási csalás szándékát
Előzmény: BATobacco (312)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 321

Még egy szót a nem létező "parasztról". A másik topicban írtam, egy egész pszicholingvisztikai érvelést adtam elő. Elolvashattad. De nem érdekel, bízol benne, hogy itt nem olvassák. Abban bízol, hogy ha nagy hangon leugatsz, akkor neked hisznek, s nem nekem. Hát nem, ez nem fog bejönni, mert ide is beteszem. És akkor az olvasók eldönthetik, hogy az érvek nélküli, erősködő "vélemény", a több emberre való hivatkozás, vagy az érvelés, az elemzés igaz?

 

Tehát: 

 

Kövér szövege teljesen egyszerű volt, semmi stilisztikai cicoma. Ha stratégát játszott volna, olyan szövegkészletet használ, akkor "gyalogot" mond.

 

De ne aggódjatok jobbosok. Nem hogy nem mondott "parasztot", de nem is következett volna ez a beszéd kontextusából.

Akkor beszélhetett volna így, "gyaloggal", vagy "paraszttal", ha előtte beszélt volna a vezérekről, futókról, stb. De nem.

 

Azt is megmondom, hogy miért hadarta, harapta el kissé a szó elejét. Mert beszéd közben rájött, hogy immár másodszor fogja kimondani a "választók" szót egy mondaton belül, és jó stilisztaként megérzte, hogy jobb lenne változtatni, de nem jutott eszébe hirtelen egy jobb szó (pl. a hívőnk, támogatónk, szavazónk, stb.).

 

Végül, bármennyi hibája is van Kövér Lászlónak, sem nem elvetemült, sem nem buta, hogy leparasztozza pártja szavazóit. Talán az MSZP híveinek nem a saját pártvezéreiből kéne kiindulniuk.

 

Higgyétek , nagyon jó fülem van, hifista vagyok, és annak idején a "szónoknak" szót is azonnal felismertem, amikor Torgyánt akarták megvádolni azzal, hogy zsidózott.

Előzmény: Álomvédelmi twist (319)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 320

Szerintem a Hír TV kénytelen lesz emiatt az ügy miatt, a félrehalló előítéletesek miatt egy akusztikai analízist végeztetni. Kíváncsi lesz, hány balos fog meaculpázni majd?

Ja, egy se, majd kifiztetitek a számlát, ugye bögreharcosok?

Előzmény: Álomvédelmi twist (319)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 319

Faragatlan fülűek és elfogultak vagytok, tőlem lehettek százan is. Akkor is én hallok jobban.

Előzmény: BATobacco (318)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.24 0 0 318
Nem én.Mi. Ha nem tűnt volna fel elég sokan ugyanazt halljuk amiről most meg akarod magyarázni hogy ugyanazt a tudatmódosító gombát rágcsáltuk el és így tovább de nem, Kövér nem azt mondta hogy parasztunkat. ]
Előzmény: Álomvédelmi twist (317)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.24 0 0 317
Itt te erőlködsz, én csak röhögök rajtatok...
Előzmény: BATobacco (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!