Keresés

Részletes keresés

BATobacco Creative Commons License 2010.02.23 0 0 79
De-de. Az Idom Zrt a mostani választásokra készülve 600 millát számlázhatott érte az azt megelőző választáson meg 412-őt.
Előzmény: Törölt nick (73)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2010.02.23 0 0 78
....vmi jó kis nyílt forráskodú kütyü kellene oszt kész....egy jó kis CMS....
Előzmény: BATobacco (71)
WYW Creative Commons License 2010.02.23 0 0 77
Most másikat kellene, legyen már valami változatosság.
:-))

(egyébként biztosan nincs közvetlen kapcsolata a két rendszernek)
Előzmény: Psycho Dad (76)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.02.23 0 0 76
De ha mégis, akkor le lehet zárni megint az Erzsébet-hídat? :))
Előzmény: WYW (67)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 75
Lehet hogy ő a saras?
http://www.itbusiness.hu/szolgaltatasok/karrierszkenner/jungbauer_jozsef.html
Előzmény: BATobacco (71)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.23 0 0 74
Inkább köszönjük meg a "vicces kedvű baromnak".
Amint írtam egy milliót költöttek KÖZPÉNZBŐL erre. Ennyiért esetleg nem lehetett volna normálisan leprogramozni?

Olyan mutyiszagú a buli már megint. Nem azzal csináltatják aki ért hozzá - és esetleg olcsóbb is hanem valami haver lesz ez meg a gyorstalpalót se végzett gyereke vagy hasonló
Előzmény: Törölt nick (72)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.23 0 0 71
Állat hogy erre a honlapra egy milliárdot költöttek közpénzből és ennyire minőségen aluli. A tendert nyertese az Idom 2000 Konzulens Zrt volt.
pert2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 70
meg kéne magyarázni, hogy ez nem "bug", hanen "ficsör", ez az új demokratikus szolgáltatás, ahol midenki maga beírhatja a honlapra a saját választási eredményét.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 69
Már képzelem is elfele Drazsét, a vészterhes tekintetével:

"Ez a vírust magyar terroristák készítették, és ezt a szájtot magyar terroristák törték fel a vírussal. Demokratikus szakembereink keményen dolgoznak a vírusterjedés megállításán. Azt már elmondhatom önöknek, hogy a magyar terroristák vírusa a nyugdíjasokra és leányanyákra immár nem jelent veszélyt."
Előzmény: Törölt nick (66)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2010.02.23 0 0 68

...de lehet, hogy a maszp/fidesz/szdsz/mdf taláta ki/csinálta meg az egészet, hogy ha a jobbantak nagyon előretörnének rá lehessen fogni, hogy "csaltak".....meghekkelték az eredményeket....

WYW Creative Commons License 2010.02.23 0 0 67
Jól tudod.

A két rendszer sehol sem kapcsolódik egymáshoz.
Előzmény: keletmagyarorszag (64)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2010.02.23 0 0 64
khm...izé én ugy tudom, hogy a választási rendszerek az okmányirodákon keresztül műxenek, amik meg eléggé zárt hálók....a valasztas.hu meg csak ezeknek az eredményét publikálja, max ha feltörik a tájékoztatás sérül, de az eredmény nem........javítson ki vki, ha nem igy van...
Előzmény: WYW (62)
WYW Creative Commons License 2010.02.23 0 0 62
"Írásbeli kérdést nyújt be a fideszes Nyitrai Zsolt az önkormányzati miniszterhez, amelyben arról kér tájékoztatást Varga Zoltántól, hogy mennyire biztonságosak a választási informatikai rendszerek Magyarországon.

Kedd reggel hackertámadás érte az Országos Választási Iroda (OVI) internetes tájékoztató oldalát, a www.valasztas.hu oldalt. Nem a választás informatikai rendszerét, hanem az internetes tájékoztató oldalt érte támadás.

A Fidesz operatív igazgatója ezzel összefüggésben az MTI-nek kifejtette: ez az eset rávilágít arra, hogy mindenkor érdemes figyelni a választási informatikai rendszerek felkészültségét, biztonságát, védelmét.

Nyitrai Zsolt elmondta, álláspontja szerint nem törték fel az OVI honlapját, hanem inkább egy "médiahackről" van szó."


Nyugtassa már meg valaki az operatív igazgató urat.
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 59
Elmagyarázom neked, amolyan indexes Szájbarágó stílusban.

Nem tört fel senki semmit. Az egyik k....os fickó rájött, hogy ha a böngészője címsorába a listára mutató www.valasztas.hu/... cím helyett azt írja hogy

www.valasztas.hu/.../büdösbunkó

Akkor programozói trehányság miatt a megjelenő táblázat fejlécében az fog szerepelni hogy Büdösbunkó Párt. Ha azt írta be valaki hogy www.valasztas.hu/.../papsajt, akkor a "papsajt párt" szöveget írta ki. Ennyi. Senki nem tört fel semmit.
Előzmény: Törölt nick (57)
Ingnyakmerevítő Creative Commons License 2010.02.23 0 0 58
"Közérdekű információk külsú behatolók általi megváltoztatása"

Na ilyesmi pont nem történt jelen esetben.
Úgy látszik te még mindig nem értesz az egészből semmit, javaslom az összes hozzászólás elolvasását..

Előzmény: Törölt nick (57)
pert2 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 55
És tényleg él a választás.hu? mert nekem most nem sikerült megnézni a tegnap még működő kopogtatócédula leadási sztatisztikát.
Előzmény: halinorbi (45)
doncike Creative Commons License 2010.02.23 0 0 54

Szóval ez nem feltörés, ez semmi: vihar a biliben.

 

Mondjuk azon el lehet gondolkodni, hogy ahol ezt meg lehet csinálni, ott milyen biztonsági funkcionalitást terveztek és valósítottak meg a fejlesztésnél.

WYW Creative Commons License 2010.02.23 0 0 53
Nem adta meg ezt Rogán is elismerte!
Előzmény: halinorbi (45)
doncike Creative Commons License 2010.02.23 0 0 52

Ez nem "fideszes szerver ügy", mert a 2006-os kampányban ténylegesen illetéktelenül beléptek egy weboldalra és onnan mindenféle ott tárolt állományokat letöltöttek.

 

Jelen esetben viszont csak arról van szó, hogy egy dinamikusan készülő lista fejléce írható át a böngésző címsorából a paraméterezésen keresztül, ami viszont nem jár sem illetéktelen belépéssel, sem a weboldal megváltoztatásával, mert csak az adott felhasználó számára látható.

Előzmény: halinorbi (45)
BATobacco Creative Commons License 2010.02.23 0 0 51
Milyen szép is mikor az Index a kurucról cikkezik. ]
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 49
LOL LOL
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 48
Vajon én most feltörtem az index.hu-t?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 46
Nagyon LOL az indexes cikk - ennek ismeretében. Persze az olvasók 99%-a nem tudja hogy át van verve az agya, és máris retteg. "Ma csak a választást törték fel a fasiszták, holnap a mi ajtónkat fogják!"

LOL
Előzmény: halinorbi (45)
halinorbi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 45
ez olyan mint a "Fideszes szerver-ügy", amikor egy maszopos megadta a jelszavát.
Ott is mindenféle feltörést emlegettek. (és a mai napig sokan ebben élnek)


Közben index címlapra kerültünk:
http://index.hu/tech/biztonsag/2010/02/23/feltortek_az_orszagos_valasztasi_iroda_honlapjat/

"Délelőtt fél tizenegykor már újra élt a valasztas.hu, és a három aloldalt is eltávolították"

ez a szakértelem megnyugtató.
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 44
Ó, csak ennyi volt a "nagy feltörés"?

Akkor én is feltörtem az MSZP honlapját. Ugyanis ha nem azt írom be a böngészőbe, hogy www.mszp.hu, hanem hogy www.napiszar.hu, akkor egy hasonló, de mégis egy kicsit más oldal jön be.

LOL
Előzmény: halinorbi (39)
halinorbi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 43
későn feküdtem és keveset aludtam. (4 órát)
-de az is lehet, hogy többen vagyok :-)
Előzmény: WYW (41)
WYW Creative Commons License 2010.02.23 0 0 41
Firefoxom van.

Korán keltél ma, mert mint a zújság írja a kuruc hajnali 3-kor tette közzé a hekkelést. :-)
Előzmény: halinorbi (39)
halinorbi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 39
ez után kellett volna beírnod:

http://www.valasztas.hu/pv10vt/j24p.jsp?JLCS=22&NEV=

helyett:
http://www.valasztas.hu/pv10vt/j24p.jsp?JLCS=22&NEV=maszop

és akkor a lehívott lista "átíródik".

(mint láthatod, mindenki csak a link hátsó részét írta át)
de már mind1. Leállították a mókát.


A böngésződ meg cseréld le. (pl Firefox-ra) mert egy normális böngésző úgy működik, hogy ha beírsz egy szót, akkor megpróbálja megkeresni a www-vel kiegészített linket.
És ha nincs ilyen (maszop.hu nincs) akkor behozza a google-t, és benne a találatokat a "maszop"-ra. Így jóhéhány kattintást megspórolsz.
(amúgy a "maszop"-ra az első találat egy kurucos link... :-)
Előzmény: WYW (32)
halinorbi Creative Commons License 2010.02.23 0 0 38
bocs de ez a kurucok vicce volt. Én csak átvettem. (csak ugye ebben az esetben a forrásmegjelölést nem szeretik a modik)
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.23 0 0 36
Javaslom, hogy most a meghekkelt portál programozója tegyen fel egy Pamela Andersonra fotósoppolt Morvai-fejet a K... jaj, majdnem ideírtam!
:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!