Keresés

Részletes keresés

sabrina1a Creative Commons License 2010.01.17 0 0 771

amásikba nszó szerint idéztek és ezze lforgatták ki a komplett beszéd szándékát és lényegét...

 

 

Valakit szó szerint idézünk, ráadásul az egész beszédét: ez a ballibek legújabb összeesküvés elmélete? Bocs, de ez már nagyon beteg amit te művelsz itt. Rajtad kívül csak gyurcsány kapaszkodott ennyire kétségbeesve magába. Már nem is volt mérhető a népszerűsége, de ő még mindig azt hazudta magának, hogy ő az ország messiása, akire a tömegek várnak.

Aztán még a koppanást se hallotta meg, pedig elég nagy puffanás volt az a 9%-ra való lezuhanás.

 

Előzmény: derekbell (747)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 770

A riport tartlma természetesen NEM tömény mellébeszélés....

 

Miért? Mit vrtál? hog zokogva a riporter vállára borul és könnyeit törölgetve ,hüppögve veri magát, hogy igen tanitóbácsi, csúnya ksifiú volt, hazudtam...

 

Ezt vártad??? Vag magyarázatot, hogy mit miért mondott??? Mert ez utóbbira angolul is tökéletesen megválaszolt.....

 

Hallgasd O.V. egyik elgutóbbi interjúját Olajo s Gergő elvtárssal... Ott azt firtatja, hogy tényleg, mikor nevezik már meg végre, hogy ki lesza me. jelöltjea FIDESZ-nek..

 

Mire O.V. szerénen elháritja kérdést, nem ez a lényeg, hanem az hogy alapvtő változások jöenek, új világ kezdődjn. De ahhoz az kell hogy győzzenek, atán  erős hatalom, legitimáció kell és akarat a forduléathoz...

 

TEssék. O.V. ZÓSZERINT elismételte idén az MSZP2006-os szándékát. És mindne pártnak mindg ez  szándéka...

 

Mi baj van ezzel??? O.V. mondhatja, GyFe. csak zokogjon??????

Előzmény: Törölt nick (768)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 769

Morvai angol tdása ne makkora "kunszt", évekig az ENSZ-nél dolgozott, volt alklama és ideje jól megtanulni..

 

O.V. amerikai inetrjúját éppen úgy nem láttam-hallattom, mint Gy.F. ominózus CNN interjúját...

Megköszönöm, ha ezt is idelinkeled....

 

Nem, rendesen, társalgási szinten nem tudok angolul, németül tudok... Annyi nemetközi, "külföldi" tapastlatom azért van, hogy felmérjem, ki menniyre, milen akvcentussal beszél.. Na, az aglolon belül termésetsen nem... (De németben azért azt is tudom, ki az osztrák, ki a svájci, ki a bajor és ki a magyar...::)))

 

Egyébként nem tudom mi a nagy bajod? Tolmács nélkül nyilatkozott? Megérttette magát a riporterrel???

Előzmény: Törölt nick (764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 768

Off

szted közepesnél jobb ez az angol? Egyébként kb olyan, mint az enyém, némi jóindulattal GyF iránt...

On

A riport tartalma a tömény mellébeszélés, és hogy te mit hallucinálsz még bele, öreg rókaként.... az mellékes. Már megbocsáss.

Előzmény: derekbell (766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 767
De azért annyira már "öreg róka" vagyok, hogy szeretem látni a komplett szövegkörnyezetet...

Ez a különbség kettőnk között..::)))))))

 

Mármint, hogy öregebb vagy esetleg? Mert  rókának egyáltalán nem tűnsz :)

Előzmény: derekbell (760)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 766

Ha te csupán csurgó nyállal azt akartad látni, hogy sikerül-e csőbe húzni a kedvencedet és szokásosan a legkevésbé sem érdekelt ,hogy mit is mond, akkor igazad van, néhány pillanatra talán majdnem sikerült zavarba hozni, de nem nagyon hagyta magát...

 

Az az igazság, hogy én méet meg osztrák TV-t nézek néha (ha már..) és ott azért nem ennyire "koncepciózus" a kérdezési stílus. Többnyire, a kulturáltabb, tárgyilagosabb műsorokban, csatornákon...

 

De téged úgyis csak a csőbe húzás érdekelt, szóval káár is lényegében a riport tartalmáról, vagy a "közepes angoljáról" beszélni....

Előzmény: Törölt nick (758)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 765

Logika:

  • kiemeled, hogy Te szeretnél így tudni angolul.- magyarán nem tudsz
  • majd megállapítod, hogy OV és Morvai akcentusa milyen.

 

Brávó.....

Előzmény: derekbell (761)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 764
Orbán többször adott interjút, pl. utoljára USA-ban nyáron egy tévétársaságnak.
Morvainak meg kiváló az angol tudása, te egyáltalán tudsz angolul?
Előzmény: derekbell (761)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 761

Hát zusammen, szeretnék én így közepese ntudni angolul, hogy a CNN-nek adjak TV interjút....

 

Túl sok elkalmat egyik további említtt politikus sem adott még, de amit Orbántól hallottam, az sem volt oxfordibb Gyurcsányétól, a nagyságo asszony pedig még inkább Klauzál téri akcentussal beszélt...

 

Ám így vagy - akor sincsenek sokan a politikusaink közül, akik ezt utána csinálták volna....

 

 

Előzmény: Törölt nick (759)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 760

Hát az sem előtte, sem utána abszolúte nem érdekelte a "népet", hogy mit mond a pártról...:)))

 

Annak a pár mondatnak volt lényeges értelme, hogy 180 fokkal ki lehessen forgatni az egészet....

 

Amikor én is először ezeket hallottam csupán, én is meghökkentem.... De azért annyira már "öreg róka" vagyok, hogy szeretem látni a komplett szövegkörnyezetet, ahonnan ilyen keménynek látszó mondatokat kiragadnak...

 

Ez a különbség kettőnk között..::)))))))

 

Részletkérdés, de jó lenne tudni, hogy a teljes beszéd kijutott-e annak idején, vagy már akkor is csak ez a kis jóndulatú összeállítás??????

Előzmény: Törölt nick (749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 759
Ne........
Fletó angolságát dicséred...
ne.....:)
Orbán jobban tud angolul és meglepő, de Morvai tud a legjobban.:)))
Előzmény: derekbell (753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 758

Feri az interjúban megpróbált mellébeszélni - de hiába.

egyébként jól látható-hallható, hogy az orwelli newspeak inkább a terepe, nem pedig az az erősen közepes English...

Előzmény: derekbell (753)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 757

Konkrétan MIKOR álltak elő az adó elképzelésekkel???  NE azzal a június 6.-i cikkel gyere a Napi Világgazdaságból -  az nem érv és nem konkrét adat...

 

Én már tegnap este is kerstem 2orabeli" közvéleménykutatási listákat, de nem találtam.

Amit találtam az éppen júniusi volt  és azon Szili Katalin mögött a 2. helyen volt Gy.F.

 

(És szerinted: ez reális sorrend volt, vagy bármikor is reális lett volna ,hogy Sz.K. a legnépszerűbb politikus lenne Magyarországon???)

 

Ha ennek a "listának" bármi köze is lenne a "tárgyilagossághoz", akkor épeszű ember azt a hatalomhajhász, nettó  kalandornőt nem nevezi meg kedvencének....

 

Számit is az, hogy az akkor listán O.V. valahol a közepén, a majdne mfutotak között volt még???

 

TE ezzel akkor egyetértettél?? Ugye, hogy nem....

 

Szóval ne felttlenül azokkala lsitákkla gyere. Bár jöhesz, avéleményemet ez még neheze ntudná megváltoztatni...

 

Én ennél konrétabb tényeket szeretnék a "meggyőzésemre"....

 

 

Előzmény: Törölt nick (752)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 754
Jól van Fletó higgadj le.....
Előzmény: derekbell (753)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 753

köszönöm az interjút!!!!

 

Ezt nem ismertem eddig. Nagyon érdekes ovlt...

 

1. mondjál nekem még egy magyar miniszterelnököt vagy vezető politikust, akií gy, tolmács nélkül, önerőből TV interjút ad angolul??????????

 

2. a riporter úgy rosszindulatú, dafke támadó volt, amilyen csak lehetett.... Ez nem keményrámenősség, haenm egy előztes koncepció imamaloszerű ismételgetése... Jól meg is mondta neki Gy. a végén.....

 

3. Az a "kergamarhakóros marha" pedig ismét, érthetően szóról szóra, angolul is elmondta, hogy miről van-volt szó...

 

Aki nem akarta, most SEM értette... SE a riporter, se  a HirTV közönsége.....

Előzmény: Törölt nick (739)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 751

Jajj, már!

Nem beszélek mellé. Mondtam nem lehet!

Illetve, csak úgy ahogy megjegyeztem.

Olyan kérdésre, hogy: Ki a legellenszevesebb politikus? 1-5skálán jelölje.

No, ott a nyerő hely, megfelel a negatív "rokonszenvindexnek."

Nohát!

Előzmény: Törölt nick (748)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 750

Na ki és na hová???

 

Én nem tudom, nyugodtan és bátran felvilágosíthatsz - ha már annyira jól informált vagy. Ellentétben velem, aki csak egy naiv kivülálló vagyok...

 

Én Fridiről anniyt sejtettem, hogy hosszú távon egy bárhol is nehezen elviselhető személyiség, másrészt annyit sejtek belőle, hogy végestelen végig nem szeret semmit csinálin... (Ezzel pl. én is így vagyok)

 

Fridi már akkor nagy volt és "ki volt" találva, amikor Gyurcsány még az Altust sem ismerte...::)))

 És mire Gyurcsány jött, addigra már nagyjából majdnem minden, valamire való TV csatornának elege volt belőle...

 

a hiradós "házaspár" eltünéséről semmit ne mtudok - és nem is nagyon érdekel.

Ne mtudom, hogy ot mi történt, viszont tökéletese negyet értek Bárdos András áltlaános véleményével a médiát illetően és megértem, hogy ha jelenlegi formájában nem igazán óhajt vele foglakozni - történt bármi is....

 

A lényeget kimondta a Mancs-ban a közelmúltban vel megjelentetett intejúben, aminek a léneg kb az volt:

 

10 évvel ezelőtt kábé 6 millió embernek mondtam hireket. Akkor úgy beszélték, hogy "bemondta", mondta A tévé... Most van 10 ezer csatorna, 2 ezer sit és honlap és a szétfográcsolódott közönség, mindenki ott talál egy információ morzsát, ahol éppen belebotlik - ám azok hitelességért senki ne mfelelmár régen..."

 

Erről meg csak annyit, hogy számomra azért tökéletesen érthető alap-mozgató rúgó lelkileg, mert valahogy én is hasonló cipőben topognék. Én is nemrég pottyantam ki mellékesen A Médiából és cseppet sem bánkódom miatta, mert ez a média már nem az, ahol sok éve elkezdtem az amatőrködést...

 

Ha ezeken túl van konkrét indok-magyrázat, NE KIMÉLJ!!!!!!

Előzmény: Réz Gál Ica (743)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 749
Bell, abban a néhány sulykolt mondatban a teljes beszédnek a Pártra nézve legkínosabb részlete nem is szerepelt...
Előzmény: derekbell (747)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 747

A stoppert nyugodtan leteheted...:))))

 

A sokat hangoztatott, anynira áhitott "tárgyilagosság" kedvéért megjegyzendő, hogy Gyurcsányt végső soron a saját eszközéve lvégezté ki, ami amolyan "kölcsönkenyér visszajár" elv alapján az els őadandó pillaantba nvisszaszállt reá..

 

És ez a legendás "köteles beszéd" by Láslo Kover....

 

Gyurcyánx a róla szóló debreczeni könyvben büszkén emlékezik vissza, hogy az ő sugallatára plankoták fel az utolsó napokban a beszéd "lényegét" és végső soron ennek köszönhető, hogy sikerült megfordítani a nép vélekedésését...

 

A kindulási alaphelyzet mindkét esetben szinte kisértetiesen hasonló - habár csak első pillantásra.

Az egyi kesetben NEM szó szerint idéztek és ezze lforgatták ki az elmondottak értelmét (?), amásikba nszó szerint idéztek és ezze lforgatták ki a komplett beszéd szándékát és lényegét...

Aztán: kövér a nyilvánosság előtt beszélt, bárki felvehette és azt csinálhatott vele, amit akart. Gyurcsány egy zártkörű rendzvényn, NEM a nyilvánosságnak beszélt és a pusztán archiválási célból készitett "belső" felvételt lopta el egy galád áruló.....

 

De a leglénegesebb: noha kövért nem teljesen szó szerint idézték, azért mindenki nagyon jól el tudta képzelni, hogy attól a zembertől sok jót a politika és a társadalom ne mvárjhat... K.L. elevea FIDESZ egyik nehéz tehertétele és ne mhiszem, hogy túl sokan örülnek áltlaános megnyilatkozásainak.

Szóval: kövérről a ne mtelejsen szó szerinti idézet sem festett sötétebb, negativabb képet, mint amiylen áltlaában volt és vban és lesz..

 

lásd pl birósági itélet indoklása és egyéb:

 

http://bekescsaba.hir6.hu/cikk/24157/081124_kover_laszlo_koteles_beszed_nelkul_talan_nyerunk_2002_ben

 

Ellenben Gyurcsány szavainak kiragadása teljes beszédből és csupán annak a pár ominózus mondatnak a harsdogó ismétlése napokon keresztül, amig a teljes szöveg fel ne mkerült a netre, a bszéd szándékát és lénegét forgatta ki maximálisan és az addig belendülzt hecckampányból ezt már "fordítani" nem lehetett...

 

Az a néhány pár utálója, aki esetleg tényleg vette a fáradságot és végig figyelmsen (??) elolvasta beszédet, az is csak az újabb támaádsi pontokat kereste vadul és nem azon gondolkodott el, hogy miért is mondta azokat, amit mondott...

 

Szóval! Ne m kell ide se óra, se stopper, haenm higgadtan, nyugodta nelolvasni a zegés zbeszédet, eselteg a zelőzméneket, amiket Gyurcsány korában írt és aztán.....

 

(Természetesen aztán sem lesz semmi... Ez már csak egy iylen, politikailag ennyire érett ország, amiylen...)

 

 

Előzmény: Törölt nick (740)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2010.01.17 0 0 746

HúúúúúHa!

 

Ájtatoskodok az elfogultságról?

 

 

Kossuth díjat neked. Nyelvészzseni.

Előzmény: Törölt nick (744)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 745

Nekem közben eszembe jutott valami: a kutyát nem is Totónak hívják (hívták?)

 

A tacskó (?) elnevezése aljas rágalom, arra szolgál(t), hogy a vájtfülű szavazók érzékeljék gyurcsánynak a környezetét megfertőző állítólagos szerencselovag-hazardőr-kalandor voltát. A kutya valódi, törzskönyvezett neve: Modernbaloldal, köznapian becézve: Kussmodi.

Előzmény: Törölt nick (740)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2010.01.17 0 0 743

" Gyurcsány igenis népszerű volt, amikor miniszteri kinevezése előtt járta az országot, sőt még utána is elég sokat...."

 

Tudod te mennyiért volt "népszerű" a táncos bohóc?????

Tudod te, hogy kinek adott egy egy riportért 200 ezer forintot, és kinek egy órát?????

Miről beszélsz? Ennyi pénzért a Böbe majmot is népszerűvé tehetné egy-egy ójságíró????

 

Kivel ment el Kubába? Kit vitt Kinába?

 

Hová tünt a slepje? Hová és miért tünt el a Tv2 hiradós házaspárja?

Hová tünt el és miért a Fridi???

 

 

A te elfogultságod, és tájékozatlanságod az a holdat nyalja ülve....

Előzmény: derekbell (712)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 742

Talán arra gondol, mikor a Zorbán azt hazutta, hogy gyógyszerfelírási díj lesz.

 

Lett? Nem lett.

 

Naugye...

Előzmény: Törölt nick (740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 741

Gyurcsánynak éppenséggel alkalma sem volt nagyon "helyt állni" és bizonyítani, mert nemzetközi viszonylatban is példátlanul gusztustalan rágalom hadjárat keretében lehetetlenítették el...

 

te jó ég, hogyan?? mesélj, ha olyat tudsz, amit mi nem...

Előzmény: derekbell (737)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 740

Gyurcsánynak éppenséggel alkalma sem volt nagyon "helyt állni" és bizonyítani, mert nemzetközi viszonylatban is példátlanul gusztustalan rágalom hadjárat keretében lehetetlenítették el...

 

 

 

Nos rendben, legyünk tárgyilagosak. Mivel annyit hivatkozol erre a példátlanul gusztustalan rágalomhadjáratra, esetleg idéznél párat, amiről kiderült, hogy rágalom?

 

Óra indul.

 

Előzmény: derekbell (737)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 737

Mert a külvilág anyinra ide figyel és percenként emlegeti a Gyurcsány-nevet - amit ki sem bírnak ejteni...

 

Gyurcsánynak éppenséggel alkalma sem volt nagyon "helyt állni" és bizonyítani, mert nemzetközi viszonylatban is példátlanul gusztustalan rágalom hadjárat keretében lehetetlenítették el...

 

Csak azért nem állítom, hogy ennél randább nem igazán történhetett az úkori civilizált európai politikában, mert azért ne mvagyok optimista- valőszinűlegtörténhetett máshol...

 

de olyan galád belső árulás, mint ami a vesztét okozta - szerintem olyan mocskosság nem nagyon....

Előzmény: sabrina1a (733)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 736

hát kurvára nyalok neki....

 

viszot én 2000 táján figyeltem fe la pacákra, amikor kezdtek megjelenni a tanulmányai, elemzései az újságokban...

 

eléggé megbdöbbentett a nyiltsága, ahogy sajátjainaka hülyeségeit ostorzta már akkor és eléggé érdeksek voltaka viziói, hogy iket kéne esetleg csinálni a szebb és jobb jövő érdekében...

 

Mint ne mondjak, kellemesebb hangnem sé stilus volt, mint O.V. szigorú tekintetű, fenyegető hanghordozású tirádái, a komcsizásai.....

 

Szóval legelőször is ezeket a dolgokat kéne tőle elolvasni - ésaztán a többi dolgot.... És aztán öklendezni viszakézből....

 

Előzmény: armadillo (734)
derekbell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 735

Én meg minden alkalommal megcáfoltalak, hogy csacskaságokat beszélsz, mert nyáron még ne mvolt mitől zuhanni semminek...

 

a 2. Gyurcsány kormány június 9.-én alakult meg. Mikor kezdtek érdemben életbe lépni olyan csalódást keltő rendeltek, törvények, amiknek köszönhteőn a zembrek a talpuk csücskéig ki is ábrándultak volna belőle???

 

Jó lenne, ha e téren frissitenéd fel a gyatr emlékezetemet!!!!

 

Olvasd el a friss újságokat: az amcsik és "mélységesen" csalódtak Obamában az első év után...

 

hát kurva nagy állítás....  Baromira nagyon tudják, hogy miért is??? Mert ezt nem csinált vagy azt csinált??? Egy hóna palatt ne mlehet minden létező és újonnan támadt problémát megoldani... 

 

TE belinkelték egy fejtegetést a Napi HGazdaság-ból - amikhez hadonló már az év eleje óta mérétkadó szakemberektől hallható-olvasható volt...

 

A hülye nép a szeptember 18.-án kirobbanó mocskolódás-őrületnek köszönhetően kezdtek "rettenetesen csalódni".....

 

 

Előzmény: Törölt nick (731)
armadillo Creative Commons License 2010.01.17 0 0 734
Kb. Debreczeni nyalonckodott ekkorát a ripacsnak egy-két éve a népszavában.:-)
Előzmény: derekbell (730)
sabrina1a Creative Commons License 2010.01.17 0 0 733

példa nélkülien érdekes, értelmes és szerencsés fickó volt - messze meghaladva a korát és közegét...

 

 

gyurcsány csak az emeszpés közegét haladta meg, de ehhez annyi ész se kell, mint egy rántotta elkészítéséhez. Amíg kitartottak mellette a súgóemberek, a manipulátorok, amíg megúszta a sötét tetteit, addig elhitte, hogy ő aztán valaki ebben az országban.

 

Amint aztán gyurcsánynak valódi versenyben kellett helytállnia, ahol a legvégén nem lehet megúszni a csalást, hazudozást, ott akkorát bukott, mint még senki a magyar történelmeben. Ráadásul ez a lúzer hazudozó gyurcsány nemzetközileg is elrettentő példa lett! 

Előzmény: derekbell (730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!