Keresés

Részletes keresés

Tyűha Creative Commons License 2010.09.27 0 0 783

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy túl alacsony a kerítés.

 

Ennél fogva a magadfajta őstulkok is szabadon írhatnak ide.

 

 

A kibaszott gazdáslkodóknak nem lelőni kellene a vadakat, akik jóízűen lakmátoznak a haszonnövényekből, hanem megvédeni kellene a termést, hogy az állatok ne férjenek hozzá.

Ja hogy ez drága ? Egyéni szocprobléma !  Oldja meg. Egyet nem tehet : kirtani az állatokat, hogy neki több pénze maradjon a gazdaságból.

Előzmény: Törölt nick (775)
orpheline Creative Commons License 2010.09.27 0 0 780

Hmmm...

 

Na ne már! Mindenért a vad a felelős, meg a vadgazda...... az autósok meg egytől egyig ártatlanok-mi? Akkor miért van ennyi baleset - másik autós által okozva-he? Arányaiban is elenyésző a vad által okozott baleset -szerintem.

 

És mára már csak legenda a világrekord vadsűrűség. Csak és kizárólag állami területen van abnormális vadlétszám. Ott meg 80%-ban el van kerítve.

Előzmény: Törölt nick (779)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 779
,,..a vad csak ott okoz jelentős kárt, ahol szakszerűtlen vadgazdálkodás folyik..... "
Ez akkor az ország 2/3-a .

,,És ha a sok birka autós megfelelően tudna vezetni - akkor sem lenne ennyi baleset.... vad által okozva sem!!! "
Csökkenteni kell a vadak és a közlekedők találkozási lehetőségeit .
És visszaállítani azt,hogy a vad által okozott mindennemű kárért a vadásztársaság felel.
Előzmény: orpheline (778)
orpheline Creative Commons License 2010.09.27 0 0 778

Üdv.

 

Számtalanszor elismételt tény:

 

a vad csak ott okoz jelentős kárt, ahol szakszerűtlen vadgazdálkodás folyik.....

 

És ha a sok birka autós megfelelően tudna vezetni - akkor sem lenne ennyi baleset.... vad által okozva sem!!!

Előzmény: Törölt nick (775)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 777
Aha.
És mint életközösségnek megvan a saját eltartó képessége .
Most a túlzott nagyvadállomány miatt ez az életközösség felborult .
Előzmény: arnys (776)
arnys Creative Commons License 2010.09.27 0 0 776
Az erdő nem fagyár, hanem egy természeteshez közeli életközösség, amihez hozzátartozik a vad is.
Előzmény: Törölt nick (775)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 775
Nem lecsukni,hanem becsukni kéne őket .
Vadasparkokba .
Aztán nem okoznának százmilliós károkat erdőben,mezőben,meg a közutakon sem lenne ennyi vadbaleset .
Előzmény: Törölt nick (774)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 774
"A vad meg csak zabál,és egyre többet magánterületeken."

Le kell csukni őket!

Zéró toleranciát!

Hogy képzelik?!
Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 773
Érdekes dolog ez a vadgazdálkodás .
Amíg a vad él, a törvény betűje szerint az állam tulajdona. Az elejtés után a vadászterület gazdálkodója szerzi meg a tulajdonjogot.
A vad meg csak zabál,és egyre többet magánterületeken.
evil1023 Creative Commons License 2010.09.27 0 0 772
-Ha lőni akarsz, lőj, ne pofázz! -mondta a Csúf, miután lőtt.

Előzmény: Tyűha (759)
orpheline Creative Commons License 2010.09.27 0 0 771

Udv.

 

Akkor lettem volna bűnös lélek, ha nem ezt teszem.........sőt, nemcsak bűnös- hanem felelőtlen, trehány, hányaveti vadgazda is.

 

A macskának meg teljesen mindegy, hogy egy jól irányzott lövéssel átküldöm a másvilágra - vagy pl. a róka teszi vele ugyanezt.

És az összes határban kóborló macska ki van téve mindenféle betegségnek is... ha rókával kerül összetűzésbe - vagy ha akár utána lakmározik a zsákmányból - haza is viheti a veszettséget a gazdinak meg a családjának.

 

És hogy a cicus megfogja a patkányt.......persze, hiszen ő is ösztönös vadász. Már a fáraók sem tudták a Núbiai Kaffermacskát ( alias házimacska ) " háziasítani - csak házhoz szoktatni!

És a patkánytól - főleg ha meg is kóstolta - 80% az esélye, hogy egy héten belül "becsípásodik", lefogy, véreset székel. stb.... majd elpusztul. Ha a tüneteket nem veszi észre azonnal a gazda- már a doki sem segíthet.

 

És simán lehazugozol - de nem haragszom.... mert butaságodból fakad...:P

Előzmény: Törölt nick (618)
Derek Creative Commons License 2010.09.26 0 0 770
Ne egyel vadat ,ilyen egyszeru.
Előzmény: Tyűha (769)
Tyűha Creative Commons License 2010.09.26 0 0 769
Maximálisan !
Előzmény: tama_i (765)
Tyűha Creative Commons License 2010.09.26 0 0 768

:o)

 

Egyetértek.

Előzmény: Derek (763)
Derek Creative Commons License 2010.09.26 0 0 767
"ÉLő állatra lövöldözni abnormális dolog, normális nem lehet a fazon."

Halott allatra meg mineK?
Előzmény: tama_i (765)
devereaux Creative Commons License 2010.09.26 0 0 766
Milyen amator dolog puskaval vadaszni! Igazi vadasz kisvadra nyillal megy, nagyvadra pedig landzsaval. Ahogy a tokos legenyek szoktak. Puska!? Piha! Azzal Nyul Bela is lenyom egy javorszarvast.
tama_i Creative Commons License 2010.09.26 0 0 765
ÉLő állatra lövöldözni abnormális dolog, normális nem lehet a fazon. Amugy meg a piálás a köret hozzá, aztán a zizegő bozot és segbelötte havert...akkor az legalább egy ideig nem lövöldöz. Pusztán egy céltalan szórakozásnak tartom akinek nem ez a munkája. Nézd meg Stohlt, tipikus példája a piás vadásznak..
Előzmény: Derek (760)
Derek Creative Commons License 2010.09.26 0 0 764
Fogalmam nincs minek erdekeben irtad
Előzmény: Tyűha (761)
Derek Creative Commons License 2010.09.26 0 0 763
Mar vartam ezt,nekem jo igy ,ha neked nem az a te gondod, mit erdekeljen engem
Előzmény: Tyűha (762)
Tyűha Creative Commons License 2010.09.26 0 0 762
Ennyi ezer hsz után igazán megkérhetnél már valakit, hogy vigyen ki neked egy magyar billentyűzetet, amikor arra jár. ;-)  
Előzmény: Derek (760)
Tyűha Creative Commons License 2010.09.26 0 0 761
Szerintem egy kukkot se értettél meg abból, amire válaszolni próbáltál. Én nem a vegetáriánus életmód érdekében írtam.
Előzmény: Derek (760)
Derek Creative Commons License 2010.09.26 0 0 760
Teljesen normalis lelkuletu fazon.Ne egyel hust,se csirket se disznot se mast azokat is megolik, tanuld meg a fotoszintezist akkor meg novenyt se kell megolnod. Kiallsz a napra ha sut es nyered az energiat.
Előzmény: Tyűha (759)
Tyűha Creative Commons License 2010.09.26 0 0 759

Szerinted milyen lelkületű barom (embernek tán mégse nevezzük)  az, aki hobbyként abban leli örömét, hogy kimegy az erdőbe, felül a vadászlesre és kíváncsi arra mennyire ügyesen tud lőni, mondjuk egy rókára, őzre ? 

 

Ha jól céloz, akkor boldogság tölti el  és büszke magára. Le tudott lőni a lesből egy erdei állatot.  És ezek a baromarcúak boldogan mesélik egymás között az élményeiket, és közben jól szórakoznak. A felesleges vadhúst meg majd a kereskedők átveszik.

 

A megnyúzott állat bőrét meg a tímárhoz elviteti, fizet neki azért, hogy kicserzi a bőrt, az agancsot, és otthon kiteszi dísznek a falra. És ha ránéz büszkén gondol magára: ezt én lőttem.

 

 

Vajon azt miért kezelik bűcselekménynek, ha kimegyünk mi, normáális gondolkodású emberek az erdőbe sóspuskával és ott ezeket a baromarcúakat kergetjük körbe-körbe a vadászles körül, meg a tisztásokon. Ha elég ügyesek akkor nem fog viszketni a seggük, de ha lassúak a sok íróasztal mögött ücsörgéstől, akkor az biza fájni fog.  Vagy mi nem sportolhatunk ????   Ki mondta, hogy ez a sport nem lehet elfogadott hobbynk ?  

Előzmény: Törölt nick (746)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.25 0 0 758
Hír Tv
Soroló
Óriási vadkárok .
Vadásztársaság kártérítést minimálisat fizetne,kerítésbe,vadhálóba nem száll be .
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 757
,,Az agancskeresés nem vadászat. A koponya nélküli agancs az nem trófea. "

Tudom én ezeket .
De ha annyira az agancs kell,várják meg,amíg ledobja az a szarvas,aztán szedjék össze .
Csak a koponya az,ami a pluszt adja hozzá,azért minek lelőni ?


,,...jön egy megfelelő bukszával rendelkező külföldi aki képes a kilövésért súlyos milliókat kicsengetni. "
És ?
Mint írtam,a vadászat veszteséges,roppant nagy kárt okoz a nagyvad állomány,és rengeteg baleset van a vadak miatt .
Az elejtett vad feldolgozása minden közegészségügyi szabályt felrúg,azt meg már nem is mondom,hogy tulajdonképpen kinek a pénzét zabálják fel a vadak .
Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 755
,,Ennél sokkal durvább dolgok jönnek a dobozból meg a zinternetről. "

De azt nem eszi meg senki .
Előzmény: Törölt nick (753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 754
Te,azt tudod,hogy a szarvasok minden évben ledobják az agancsaikat ?
Aztán újra kinő nekik .
Hát miért nem várják meg azt,hogy ledobja azt a rossebbette agancsot,aztán hurcolják azt trófeának .
Minek lelőni azt a szarvast,amikor 4-5 hónap múlva amúgy is ledobja azt az agancsot ?
Előzmény: Törölt nick (753)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.22 0 0 752
Beindult a szarvasvadászat .
Platós terepjárók lepték el a környéket,a belvároson keresztül lefejezett szarvastetemekkel rohangálnak a vadászok,nyitott platós terepjáróikkal .
Egy másikon meg csak a levágott fejek voltak .
Épületes látvány volt a fejekkel telerakott autó reggel,iskolakezdés idején .
Előzmény: Törölt nick (751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 751
Az.
Erre mondtam hogy a növény még elfutni se tud, nosza vágjuk le és zabáljuk meg!
Előzmény: Törölt nick (750)
Derek Creative Commons License 2010.09.20 0 0 745
Nekem viszont alapveto szuksegletem,hogy idonkent egyek vadhust,mert szeretem.Kiveve a vaddisznot,de kacsa,liba, oz, szarvas , nyul ,facan barmikor johet es nem erdekel a varosi vadvedok nyivakolasa. A vadat ha enni akarod ugyanugy meg kell olni,mint a csirket ,a baranyt, marhat, stb
Előzmény: Tyűha (743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!