nem sértettél meg egyáltalán....való igaz, a rendszerváltás első éveiben sokan átmentették a maguk szocializmusát nagytőkévé, de ezt a rendszerváltást már sokuk előre látta, mert volt ennek az időszaknak egy spontán privatizációnak nevezett előszele, ami nem is volt annyira előszél, inkább szélvihar, mert ott sokan tudtak a zavarosban halászni, szinte nagyüzeminek is mondható a néptulajdon széthordása és ebben sok, ma a jobboldalon tolongó faszi is benne volt...nem akarnám felemlegetni sokadszorra is, hogy ki volt az a ma jobboldali és eléggé prominens ember, aki ebben a széthordós időszakban Megyó jobbkezeként felügyelte a nagyüzemi lopkovics uccát...
Szerintem az egész rendszerváltás utáni politikai elit hazudott, párt állástól függetlenül.
Szerinted ostoba. GYurcsány szerint meg :
"..lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi."
Akkor ki kúrta el ?? HE ??? KI ???????????
Kinek a kormányzása alatt emelkedett 53 %-ról 70 % ra az eladósodottság ????
HE ??????
Vagy már neki sem hiszel ? Azt sem hiszed el amit ő maga mondott ??? Pont te nem hiszed el ??
kedves! volt gyurcsanynak harom jo kezdemenyezese. vizitdij, korhazi napidij, tandij. minden normalis orszagban egy 'elkuras' ellenes lepessorozatnak tekintheto.
ezt hogyan kurta el gyurcsany, hogyan az orszag, hogyan az ellenzek?
nem veszed/veszitek eszre hogy a nem elkuras azt jelenti
A földművelésügyi minisztérium szakállamtitkárának felesége faktorálná a fiatal gazdák támogatását. A cég megtévesztő módon azzal kereste meg egy uniós agrárpályázat győzteseit, hogy ha fizetnek 400-450 ezer forintot, a Buda Faktor megelőlegezi a megítélt 10 milliós támogatást, annak kifizetése ugyanis akár 180 napot is csúszhat.
A Célpont ma annak jár utána: hogyan jutott hozzá a cég még a lista közzététele előtt a nyertesek adataihoz és honnan tudhatja Máhr András felesége, hogy a törvényes határidőn, 30 napon belül nem kerül sor az agrártámogatások kifizetésére.
A FAKTOR ÉS TARKTOR
500 milliót kaszálnának a fiatal gazdáknak szánt uniós pénzből. Ócska trükk, hogy magáncéget akarnak beiktatni a kifizetésekhez. A FVM államtitkára látszólag nem tud semmit, de közben a feleség faktorál. A Célpont közbelépett, de büntet-e a legnépszerűbb miniszter ?
Lószart! Antallék bűne. A rendszerváltoztatást a nagyhatalmak döntötték el. Semmi közünk hozzá. Annál több az áruláshoz. Ami vagy hülyeségből, vagy tudatosan történt.
El olvastad és a számodra megfelelő idézeteket kiírod belőle. Szerintem az egész rendszerváltás utáni politikai elit hazudott, párt állástól függetlenül.
.......csak halkan jegyezném meg:a bajok gyökere a hatalmasra duzzasztott államadósságunk.Ennek kamatait fizetjük hitelből.....azaz fizetnénk ha kapnánk...akitől meg kapunk az IMF....kvázi uzsorás.Valószínű,hogy nem hagynak bennünket becsődölni:"mert "ha a kutya éhezik (megdöglik) a bolhákra is szar világ van." Az állampolgárok ugyanazt csinálták kicsiben amit az állam nagyban.
kisz titkarrol volt szo. annak a feltetelnek nem tettek eleget. amugy tolem demjan akaar mernok is lehet. tudtommal bankarkepzo mint olyan nem volt...
eleg sok milliardos van, eleg sok milliardos forgalmu vallalkozas van. azt hiszem eleg boven vannak tulajdonosaik, managereik kozott mernokok. mi a baj?
a bankarokat/bankokat is mernokok serege segiti (peldaul vagyonertekelok) es ezek kozott is tobben nagyon jelentos vagyonra tudtak szert tenni.
vagy mostantol a bankarok es kisz titkarok szembeallitasa fog megtortenni az egyeb becsuletes emberekkel?
Viszont, ha az egész 20 percet beírtad volna, kiderülne belőle, hogy ez az egész magyar politikai rendszerről szól.
Na ez a másik hazug toposz. NEM A TELJES POLITIKAI RENDSZERRŐL SZÓL:
"...lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi."
MIÉRT KELL HAZUDNI ?????????????????????????????????????????????
Figyelj. Ennyire butuska nem lehetsz már ne haragudj.
A:
A balfékek honnan veszik állandóan azt a toposzt, hogy mi nem olvastuk el végig a szöveget ? Nyilván elolvastuk.
B:
Akármi is van a beszéd teljes anyagában az idézet egyértelműen jelent ki valamit - az elkúrás tényét - amelyet a későbbi vagy az azt megelőző sorok nem érvénytelenítenek. Ha nem hangzik el az idézett sorokat érvénytelenítő szövegrész akkor bizony igaz . (TE JÓ ISTEN, HOGY MÉG MINDIG ITT TARTUNK: EVIDENCIÁKAT KELL RÉSZLETEIBEN MANTRÁZNI NEKTEK !!!!)
C:
Nem tetszés szerinti összeválogatott szavakat, mondatrészeket vágtam össze, hanem egy teljes, összefüggő, önnálló bekezdést idéztem, amelynek kontextusából nem szakadtam el ezzel - minden ellenkező hazug híresztelés ellenére. (MEGINT EVIDENCIÁKAT, NYILVÁNVALÓSÁGOKAT KELL UNOS UNTALAN LEÍRNI. BORZASZTÓ !!)
"Nem arrogancia, hanem bíztatás...szóval te sem tudod..."
Bocs, hogy megsertettelek, de nem veletlenul kerdeztem, mivel magam sem tudom. Azonban valljuk be oszinten, hogy a rendszervaltaskor es mondjuk az utana kovetkezo nehany evben Magyarorszagon nagyon keves ember volt, akik annyi tisztesseges vagyonnal rendelkeztek, hogy gyarakat, uduloket, hatalmas ingatlanokat (igen) szolohegyeket vegyenek.
Egyszeru a dolog, Atmentettek a szocializmust maguknak, atfestettek a szineket, atneveztek a neveket.
Nem ok basztak el, ok kihasznaltak a zurzavart. A nep baszta el, hogy hagyta.
"Nem az emberek költenek sokat" ? M.O-on tavaly eladtak 180.000 autót, k.b 40.000 új lakás épült, A plazma tévét úgy vitték, mintha ingyen volna! Miről beszélünk?
Ki a hibás, na ne szórakozzon a gyurcsányferi! Talán nézzen körül a házatájékán, de jó erősen! Mi az hogy mi vagyunk a hibásak, mi mondtuk, hogy kúrja el, nem, mégis elkúrta! Hazudott éjjel, hazudott nappal, hazudott reggel, akkor azért is mi vagyunk a hibásak? Ember, beszéljen maga nevében, ha eddig a maga nevében beszélt, cselekedett, hazudozott, stb stb. Kikérem magamnak, hogy ránk kenje a hibáit, tévedéseit, mindent, amit ő maga követett el.
nyelv nem tudasunk is olyan adottsag, ami masoknal nem ilyen formaban es mertekben van meg. tehat a kulfoldi munkavallalas sem olyan szeles korben lehetoseg!
nem tetelezem fel hogy ne ismerned adam smith lathatatlan kezrol szolo elmeletet.
amugy mar 90-ben is jelentosen eltertunk a tobbi taborbeli orszagbol. tehat nem nagyon mehettunk volna valamilyen koztes utra.
az amit te favorizalsz, abbol nalunk inkabb tobb valosult meg mint kevesebb, a hozzank kepest kevesebb problemaval rendelkezo orszagokban.
tehat tenyleg nem tudom hogy milyen orszagkeped van.
ezen tulmenoen sajatossagaink is jocskan vannak, peldaul a cigany lakossag nagy aranya es dinamikus novekedese. ez peldaul lengyelorszagban nyilvan nem annyira jellemzo.
de szerintem sokkal konkretabban kellene megfogalmaznod elkepzeleseidet hogy vitaalapot kepezzenek. szerintem meg tulsagosan is szet vannak teritve az elonyok a lakossag szeles retegein.
es azt hiszem a vilagbank, a FINANSZIROZOK, is velem ertenek egyet ebben.