Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 593
Előzmény: kátyja (576)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 591

beleszaladhat, de nem életszerű...

 

Ha meg törvényellenesen hatol be, akkor számoljon vele!

Ritka az az eset, hogy "beesett a labda", és este 10 után, a házigazda megkérdezése nélkül, a kerítés tetején lévő üvegcserép, és szögesdrót magasítást átmászva mennek be kisgyerekek egy portára.

 

 

Előzmény: kátyja (585)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 589

Raffael szerint.:)

Előzmény: Törölt nick (587)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 585

Azért ez az áramosdi veszélyes lehet.

Más is beleszaladhat, nemcsak az, aki lopni akar....

Előzmény: Törölt nick (584)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 584

Ezzel az erővel betilthatod a konyhakést is. Mert az is alkalmas az emberi élet kioltására.

 

 

Előzmény: Törölt nick (580)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 582

Valószínűnek tartom, -hogy mivel kipróbálta magán az öreg- itt is gondatlan volt legfeljebb.

Ahogy az 1. fok is megállapította.

De a 2. fok az ítéletet korlátlanul enyhítette.

Kíváncsi lennék mit mondana az LB, vagy akkor már Kúria.

De nem hiszem, hogy az ügyészség felviszi.

 

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 581

Te biztos kivesézted már, de én még nem.

 

Szóval, harapós, éhes kutyát tarthatott volna a kertjében szabadon? Húszméteres gödröt áshatott volna betonozott aljzattal? Az uborkát lepermetezhette volna minden este? Minden védelemhez joga lett volna, csak ahhoz az egyhez nem, amit választott?

 

Mi a véleményed a betörő, segílykeünnepen berúgó, öreg bácsikát megleckéztetni, kirabolni induló orkokról, hogy csak Barna bácsi "bűneit" sorjázod?

 

Előzmény: Törölt nick (573)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 579

Hát ha fegyvert nem lehet tartani, mit tehet a jogkövető polgár?

Előzmény: Törölt nick (575)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 576
Előzmény: Törölt nick (573)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 574

Én oda nemigen írtam.

Előzmény: Törölt nick (573)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 572

Semmiben nem hibáztatom.

Én úgy látom, hogy a bírósági gyakorlat meg fog változni.

Nagyon helyesen.

Előzmény: Törölt nick (571)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.24 0 0 571

Az első- és a másodfok is azt mondta ki, hogy Barna bácsi bűnös.

 

Szerintem nem simán ártatlan, hanem fokozottan törvénykövető volt. Te miért hibáztatod Barna bácsit, te mit tettél volna másképpen?

 

Előzmény: kátyja (570)
kátyja Creative Commons License 2011.03.24 0 0 570

Láttam a topikot, csak nem írtam.

Szerintem is túl enyhe az ítélet az eddigi bírósági gyakorlat alapján.

Az első fok mondjuk belefért, de itt tulajdonképpen már valószínűleg korlátlanul enyhítettek a jogos védelem alapján.

Előzmény: Törölt nick (561)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.03.24 0 0 567

"Hol van nálunk erős rendőrség szerinted?"

 

45 ezres az állomány, világszínvonalon fel van fegyverezve. Én ennyit látok. Egyebet nem tudok mondani.

Előzmény: Törölt nick (566)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 565

Nemtom ezt honnan vetted, hogy aki a segélytől részegen lopni megy az cigány, ilyet én nem mondtam, te jöttél rá magadtól.

 

És a veteményes védelme a kerítésen belül volt, nemtom mit kellett volna legitimálni, hogy valakitől 200x is lehet lopni, tilos ez ellen tennie ?

Előzmény: Törölt nick (561)
Captain Dolby Creative Commons License 2011.03.24 0 0 564

Az erős rendőrség mellett hatékony önvédelemre is szükség van. Az usában erős a rendőrség, mégis meg van hagyva a jog az állampolgiknak. A rendőr nem tud ott teremni, ha éjszaka bemennek valakihez gyilkolászni, és nem állhat minden uborkabokor mellett rendőr. A kettőnek (rendőr+állampolgári önvédelem) összhangban kell lennie.

Előzmény: Törölt nick (563)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 560

Nálunk a kertsoron rendszeresek a betörések. De a kapákat valahogy mindig otthagyják, a kábelkötegeket, drótokat soha.

Előzmény: Berlusz Móni (553)
déli áram lett Creative Commons License 2011.03.24 0 0 559

Há mija fa..é'? Ha a gazda beengedi űket, akkor nincs áram. Ha pedig nélküle lófrálnak a kertben, akor ki van írva a figyelmeztetés (egyébként pedig meg mit keresnek ott?)

Előzmény: Törölt nick (527)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 558

Egy különbség: a házörző kutyát megmérgezik (ahogy meg is tették, állatvédelemmel hogy állsz ?), a villanyáramot annyira nem.

Előzmény: Törölt nick (543)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 557

Most megint....:)

 

Évek óta átjárnak hozzá és tehetetlen volt, nézte hogy a magántulajdonát semmibe veszik rendőrségi asszisztálás mellett. Kurvára életszerű, hogy mikor egy öregember három ittas férfit verbálisan megfenyeget akkor azok elszelelnek ahelyett, hogy jól megvernék.

 

Szerintem te a büdös életbe nem láttál hasonló szituációt és halvány fogalmad sincs róla, milyen érzés lehetett kiszolgáltva lenni (ráadásul hosszú ideje) ilyen alakoknak.

Előzmény: Törölt nick (533)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.03.24 0 0 556

Ezzel megnevettettél......

Előzmény: Törölt nick (527)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.03.23 0 0 555

Napi 3x-i étkezés ingyen jár nekik! Szünidőben meg konzervben megkapják.

Nemcsak éhenhalni nem lehet, de a "nincs cipője - nincs ruhája" duma is ócska hazugság!

A sok segélyszervezet nem tud mit kezdeni a nyugatról érkező sokkamionnyi jóminőségű használtruhával! Itthon már nem is fogadnak adományokat, mert nicns hol raktározni!

 

Hazugság, mikor ajvékolnak, hogy azért nem jár iskolába a gyerek, mert nincs cipője!

 

 

Előzmény: Törölt nick (554)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 554

Nagyon bölcs, előrelátó. Eladhatná a gyerek veséjét is egy ötösért, abból is kifutja pár napi kajára meg egy kanna fincsire.

 

Baze, nem hiszem el, hogy ne kapnának rendszeres meleg ételt az ilyen helyzetű családok, amit az is bizonyít, hogy senki nem halt még éhen ebben az országban az elmúlt évtizedekben, aki kért segítséget (kivéve egy csecsemőt, akit hasonló észjárású szülei halálra éheztettek). Kapnak, de letagadják, aztán parasztoznak, rasszistáznak, a gyerekükkel zsarolnak, és közben lopnak, mint a gép.

 

 

Előzmény: Berlusz Móni (553)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.03.23 0 0 553

Egy Pafftopikba való komment egy női fanjától: :-)))

 

A szalonrasszistáknak meg üzenem: ha valakinek éhségében sír a gyereke, akkor az utolsó vasat is beviszi a telepre (ásó, kapa) azután már nehéz puszta kézzel megművelni a kertet.

 

 

ROTFL

 

 

Előzmény: Törölt nick (541)
cabodaroca Creative Commons License 2011.03.23 0 0 552

Még azt is megengedem, hogy kihúz vezetéket a kertjében meg valamilyen jelzô berendezést, oszt amikor lopni jönnek, akkor kiszól hogy húzzanak el a picsába vagy bekapcsolja az áramot. Oszt bekapcsolja.

 

 

Ja igen .Eletszeru. Besszol, hogy bekapcsolja az aramot, az orkok megkoszonik, megkerdezik, hogy merre vannak a drotok,  szepen kikerulik es csak azutan verik agyon az egyedul elo oreget.

Gratulalok.

Nem , oregem.

En nem engedem meg.

A kerites azt jelenti, hogy addig el lehet menni, azutan meg maganterulet sertesrol beszelunk. Jobb esetben. rosszabb esetben maganteruletsertes es uborkalopas moge bujtatott szemely elleni agressziorol.

Visszaterve : keritesig el lehet menni, azon tul , hivatlanul, mar igencsak kell figyelni, mert barhonnan johet a jogos onvedelem. Ami rosszul is sulhet el a perpetrator szemszogebol.

Most miccosz?

Előzmény: Törölt nick (533)
lcutti Creative Commons License 2011.03.23 0 0 551

Plusz még az életveszélyes fenyegetések, ami miatt Barna bácsi máig nem térhet vissza a házába.

 

 

Előzmény: Törölt nick (549)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.23 0 0 549

Pár szó a hogyan továbbról:

 

A deróton fennakadt ork azt kapta, amit megérdemelt, ugorgyunk.

 

A másik kettőt elő kell venni a betörésekért, lopásokért (különös tekintettel a figyelmeztető tábla ellopására), a kutyák megmérgezéséért, és ha még mást is elkövettek, akkor azért is, ezen felül ki kell zárni őket a faszba a segílykékből és egyéb cociális ellátásokból.

 

Barna bácsi ügyében téves volt a megrovás, fel kellett volna menteni, és kártérítést adni neki. Felmenteni már nem lehet, mivel az ítélet jogerős, de a kártérítést valamilyen formában meg kell, hogy adja neki az állam, ha már cserbenhagyta a rendőrség is, meg a bíróság is.

 

Én nem tartom korrektnek, hogy "csak" megrovást kapott. Nincs mit felróni neki.

 

Alsónémedi réme Creative Commons License 2011.03.23 0 0 548

Azt biztosan hallottad, hogy először csak villanypásztor volt, de ellopták az akkumulátorát.

Sajnálom, aki meghalt, tragédia, de a bácsit remélem, nem zárják börtönbe.

 

Ő tényleg mindent megpróbált...

Előzmény: Törölt nick (543)
horex Creative Commons License 2011.03.23 0 0 547

És ampereket nem is lehet igy belekényszeriteni a drótba, illetve mindegy annak akit agyonvág, mennyi folyt abban üzemszerűen !

Előzmény: Törölt nick (544)
horex Creative Commons License 2011.03.23 0 0 546

Oszt ki fizetné Barna bácsi vizét?

Szoval vizért mentek a cigányok igazábol és locsolni akarták az uborkát

Reggel felébred Barna bácsi és lááám elcsodálkozik, mennyit nőtt az uborka reggelre

Ez lehet a való igazság

Előzmény: Törölt nick (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!