Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.07.03 0 0 373

Semmire se mész a génjeiddel, ha nem csinálsz semmit. Hiába vagy nagy tehetség, ha nem kapsz a kezedbe mondjuk egy hegedűt, akkor sose tudod meg, hogy mekkora virtuóz rejlik benned.......

 

A törzsi közösségekben is élnek szép kort megélt emberek, sőt olyan helyek is vannak, ahol valahol 100 év körül lehet az átlagéletkor (és ez még magasabb is a legfejletteb államokban elért átlagtól). Általában baj ott többnyire az, hogy többnyire sztresszben és állandó harcban élnek. Ahol biztosított a békés, nyugodt természetes élet és az emberek sokat mozognak, dolgoznak, élvezik a természetes életet - na akkor a hosszú élethez nem kell tudomány...... Kisérletekkel igazolva van, hogy a sztresszben tartott állatok (és így nyilván az emberek is) kb 3-szor kevesebbet élnek.......

Előzmény: emem (372)
emem Creative Commons License 2012.07.03 0 0 372

totális tévedés. a felmenőid is ebben a civilizációban nőttek fel, melyet évszázadokon át segített a tudomány, ez pedig kifejeződik a génjeidből.

kontrollcsoportként nézz meg egy hasonló korú embert egy törzsi társadalomban. már ha találsz olyat...

Előzmény: ghepard (369)
ghepard Creative Commons License 2012.07.03 0 0 371

Hát igen, elvolna az ember beavatkozásai nélkül is. Nagyon remélem, hogy még idejében észbe kap az emberiség és tesz is valamit, hogy ne legyen nagyobb baj, mint ami lenne magától.........

Előzmény: farkasorrú (368)
ghepard Creative Commons License 2012.07.03 0 0 370

Hát valahogy így. Ezt talán nagyon jól tudják..........

Előzmény: farkasorrú (367)
ghepard Creative Commons License 2012.07.03 0 0 369

Azt hogy még 60 évesen itt vagyok, azt nem a tudománynak köszönhetem, hanem magamnak. Meglehet, ha 27 éves koromban nem hagyom abba a gyógyszerszedést, meg az orvosok által praktizált gyógymódot (vagyis esetemben a gyógyszereket), akkor már itt em volnék s méghozzá olyan állapotban, melyben vagyok. Mert azt hiszem elég jó állapotban lehetek, ha olyan dolog is talán meglesz, hogy helyből megdobom korosztályomban a szlovák csúcsot gerellyel (amit az előtt sose csináltam, csak a gimiben kb 15-ször dobtam, de az 43 évvel ezelőtt volt). Persze ezt csak így látom.......

 

Az, hogy internetezem a tudomány érdeme. De az is egy ember agyában pattant ki, hogy összekötünk két számgépet, majd többet, majd az egész világon összekötjük....... Ha nem pattant volna ki az agyában, még mindig nincs internet (de előbb utóbb valakinek beugrott volna).... Tehát itt se előbb volt az internet és aztán jött valakinek az eszébe........ Tehát volt egy gondolat, amit aztán teljesítettek. Ezt talán a test is meg tudja csinálni, adni kell neki egy gondolatot, amit aztán teljesíteni kell(ene). Persze ha az ember nem kezdi el, akkor nem fogja teljesíteni.....

Előzmény: emem (366)
farkasorrú Creative Commons License 2012.07.02 0 0 368

Igy van.Nagyon jól el volt sőt még most is ellenne a természet az ember tudományos beavatkozása nélkül.

Előzmény: ghepard (365)
farkasorrú Creative Commons License 2012.07.02 0 0 367

De akkor kiderülne az hogy jóval kevesebb gyógyszerre van szükség .S ez nem  igazán lenne biznic a gyógyszergyártóknak.

Előzmény: ghepard (357)
emem Creative Commons License 2012.07.02 0 0 366

a túrót. azt, hogy te 60 évesen még itt vagy, és az internetet használod, azt kizárólag a tudománynak köszönheted.

Előzmény: ghepard (365)
ghepard Creative Commons License 2012.07.02 0 0 365

Nem hiszem, hogy én bárminek bedőlnék. Én a saját tapasztalataimnak hiszek és elsősorban a saját testemtől informálódom. A természet azért sok mindent elért, hogy itt vagyunk. Valahogy összejött a dolog a tudomány nélkül is.........

Előzmény: emem (364)
emem Creative Commons License 2012.07.02 0 0 364

látod, téged is megvezetnek. az agyműködésről nem egy agykontrollos "szakember" bulvárújságban megjelent riportjából kell informálódni.

Előzmény: ghepard (362)
ghepard Creative Commons License 2012.07.02 0 0 363

Hát azt már nem igen tudom, de a hsz-said alapján ilyen kép alakult ki nálam rólad. Valamikor azt hiszem megjegyezted, hogy a negatív dolgok rossz hatásának a kisérleti bizonyítása nem jelenti automaikusan azt, hogy a pozitív dolgok, a pozitív hozzáállás meg kimondottan jó hatással lenne...... Na látod, aztán hoztál is példát - na akkor mégsem hülyeség és népbutítás?    ........

Előzmény: emem (361)
ghepard Creative Commons License 2012.07.02 0 0 362

Hát azt még nem is igen lehetne állítani se. Hiszen az agyműködés hogy kb 2%-t ismeri a tudomány. Tehát kb 98% még tabu. Tehát ezek alapján mégcsak cáfolgatni se lehet igazán.......

Előzmény: emem (360)
emem Creative Commons License 2012.07.02 0 0 361

"Látom Te erősen abban hiszel, hogy a jó gondolatokkal, nyugalommal nem érhető el az ellenkezője."

 

hol írtam én ilyet? nem olvasom figyelmesen, hoztam már példát az optimista életszemlélet tudományosan igazolt hatására.

Előzmény: ghepard (359)
emem Creative Commons License 2012.07.02 0 0 360

< Mondjuk megismerni az agyat, hogyan hat a testünkre én nem nevezném népbutításnak.......>

 

aha, szóval azt mondod, hogy az agykontrol egy tudományos igényű, tudományos alapokra helyezett módszer. ehhez képest:

 

"Silva egyébként Rudolf Steiner, a híres-hírhedt antropozófus és spiritiszta nyomán, az ötvenes években kezdte alkalmazni a hipnózisnak azt a formáját, melyet késôbb agykontrollnak (mind control) nevezett. Elôbb Isabel nevű kislányán, majd önmagán gyakorolt. Késôbb nyilvánosság elé lépve kezdett "látnokokat képezni".  Silva szerint az ember - sajnálatos módon - bal agyféltekéjű lény. A jobb agyféltekét, amelyben rejtett erôk, prófétai képességek szunnyadnak, nem használja. Az agykontrollelmélet az alfa-állapotnak nevezett agyi tevékenységre és a jobb oldali agyféltekére épül. Ami az emberben negatív, korlátolt, földhözragadt, az a bal féltekébôl származik. A jobb féltekének köszönhetôen az agykontrollosok túllépnek öt érzékszervükön, képesek a jövôbe, illetve a múltba látni. Silva a módszert intelligencia növelésére, fogyókúrához, mindenféle betegség gyógyítására és pénzszerzéshez ajánlja. A tavaly elhunyt José Silvához hasonlóan Domján László is hivô katolikusnak vallja magát."

http://home.hu.inter.net/~prochess/lovass/mn_ak_cikk.htm

Előzmény: ghepard (359)
ghepard Creative Commons License 2012.07.02 0 0 359

1. Hát azt nagyon elhiszem, hogy a gyógyszeriparnak ehhez nem fűződik semmi érdeke. Annak nem is kellene. Mondjuk megismerni az agyat, hogyan hat a testünkre én nem nevezném népbutításnak.......

 

2. Én mondjuk csak a gondolattal nem tudom elképzelni, hogy megjavíthatok valamit. De az a nyugalom, ami a pozitív goldolkodás és a rágondolás alatt előjön az emberben - az talán megindíthat bizonyos dolgokat a testben. De csak maga a gondolat nem elég szerintem, kell hozzá a cselekvés is  - hogy megcsináljam amit elgondoltam, de főleg megcsináljam azt, ami segíthet is. Most a világ egyik legnagyobb tudósfejének (S. Hawking) akarnak valahogy utánanézni. Már gyakorlatilag sehogy se lehet vele kommunikálni és úgy olvastam, hogy beleegyezett abba, hogy egyenesen a gondolataiból olvassák ki műszerek segítségével, hogy mire is gondol.

 

Rossz gondolatokkal károkat szenvedhet a test. Ezt számos kisérlet, számos esemény igazolta. Látom Te erősen abban hiszel, hogy a jó gondolatokkal, nyugalommal nem érhető el az ellenkezője. Pedig erre is vannak példák. Én is felhoztam már egy kettőt.........

Előzmény: emem (358)
emem Creative Commons License 2012.07.02 0 0 358

erre két lehetséges válasz van:

 

1. a gyógyszeriparnak nem fűződik érdeke ahhoz, hogy finanszírozzon ilyen irányú kutatásokat, ezért ez a téma megmarad az agykontroll típusú népbutítás területén, ott viszont elég jól jövedelmez.

 

2. a téma totális tudományos képtelenség, ezért a tudománynak eszébe sem jut, hogy foglalkozzék vele, így a téma megmarad az agykontroll tipusú népbutítás területén, ott viszont elég jól jövedelmez.

Előzmény: ghepard (357)
ghepard Creative Commons License 2012.07.02 0 0 357

Ennek ellenére a tudományos orvoslás nem tesz lépéseket és tudományos kisérleteket, hogy igazolják - működik e vagy nem. Az eddigi negatív lejáratások csak olyan megalapozatlan kijelentéseken állnak. Már említettem, én még sehol sem láttam, hogy valaki kisérletekkel bizonyította volna, hogy ezek a dolgok egy nagy hülyeség.......... Pedig, ha tudományosan is kisérleteznének ezekkel a dolgokkal, akkor azt hiszem, hogy még többet is ki lehetne ezekből a dolgokból hozni......

Előzmény: Sechemchet (356)
Sechemchet Creative Commons License 2012.06.30 0 0 356

S egy fityingbe sem kerül a kiprobálásuk !

Előzmény: Törölt nick (355)
Mirdad Creative Commons License 2012.06.29 0 0 354

 

 Nyílt elmével és nyílt szlvvel.

 

 És akkor, ha valóban nyitottak vagyunk, eljuthat hozzánk a lényeg is - a kritika mellett.

emem Creative Commons License 2012.06.29 0 0 353

dehogynem. egyáltalán nem burkolt reklámról van itt szó, ezáltal nem véletlen, hogy éppen egy kereskedelmi adó bulvárműsorában került bemutatásra. természetesen befoghatod a szemedet, hogy ezt ne vedd észre, nem mindenhez muszáj nyílt elmével hozzáállni...

Előzmény: Mirdad (350)
Mirdad Creative Commons License 2012.06.29 0 0 352
Előzmény: Mirdad (351)
Mirdad Creative Commons License 2012.06.29 0 0 351

 

  Akkor mégegyszer a lényeg, a kiindulópontot képező riport - csak hogy ne vesszünk el a labirintban ;) :)

  

 Az emberi tudat gyógyító ereje

 

 Egy nagyon inspiráló összeállítás (különös csoda folytán a kereskedelmi médiában).

 

 A legelső riportalany, a marcali szemész-főorvos fél év alatt gyógyította ki magát a rövidlátásából és a szemtengelyferdüléséből.

 

 És elmondja a titkos receptjét: zseniális! :) Zseniálisabb, mint orvoshoz mászkálni és szemüveget hordani :) 



  

Mirdad Creative Commons License 2012.06.29 0 0 350

 

  Nem kifejezetten az agykontrollról szólt ugye a riport (bár egyesek arra ugrottak ;); nyilván azért került szóba, mert az

"agykontroll" technikái hozhatók - nagy általánosságban - összefüggésbe ezekkel a tudati módszerekkel.

 

 Igen, bárki elvégezheti, megismerheti, és meggyőződhet a hatásáról, vagy hatástalanságáról - ez a folyamat biztos nehezebb, mint irogatni róla ("cáfolni"), anélkül hogy igazából ismernénk a hatásmechanizmusát... ;) :)

 

 Az agykontroll már több mint 20 éve ismert magyarorországon; különös, hogy sokaknak még mindig újdonság; elmondásokból tudni, hogy még mindig többszázan vesznek részt a képzéseken... :) 

Előzmény: Rejtélyvadász (319)
ghepard Creative Commons License 2012.06.25 0 0 349

Hát én nem is mondtam, hogy meg lehet fordítani az öregedést. Elodázni viszont talán lehet. Mondjuk én még csak 60 éves vagyok és már ne lássak jól. A becsült életkor 120 év. Már 45 évemtől rosszabbodott, mert nem tettem ellene semmit. Viszont ahogy elkezdtem, azóta javult, méghozzá jó sokat. Szemüvegben és nélküle egy kis különbség. Ha nincs akarat meg hit, akkor el se kezdtem volna. A gyakorlatok nem hit kérdése, az az akarat kérdése. De én nem igen szemgyakorlatozom, hanem a körülményeken változtattam és azok hatnak akkor is, amikor a kisujjamat se mozdítom. Akarod, akkor csinálod, ha meg nem akkor nem csinálod. Ha meg nem csinálod, nincs változás és mész le a lejtőn gyorsabban, mint az aki valamit tesz is ellene......

Előzmény: emem (347)
e.n.c.i.t.i.m.e. Creative Commons License 2012.06.25 0 0 348

Könnybe lábadt a szemem a nevetéstől!  :)))

 " Krucifix ! " ;)

Előzmény: emem (347)
emem Creative Commons License 2012.06.25 0 0 347

a szem romlása természetesen folyamat, ahogyan az öregedés is az. visszafordítani nem lehet.

persze ettől te még nekifeszülhetsz, ha ebben hiszel.

Előzmény: ghepard (346)
ghepard Creative Commons License 2012.06.25 0 0 346

Emem,

ott egy optikus beszél, már régebben is olvastam, most is átfutottam. Az a szemüveg és a kt reklámja. Nem találtam ott semmi olyat, amit kérdeztem...... Még egyszer kérdezem - tudsz egy emberről is, akinek a szemüveg megjavította volna a látását?

 

Egy dolgot azért lehet elismersz. Az emberek szemei nem valami csoda vagy kuruzslás alapján romlanak el. Valahogy olyan természetes úton, természetes erők, természetes környezeti hatások által. Na most tényleg - miért nem lehetséges? Hogy ha teljes kapacitásoddal nekifeszülsz, megismersz egy csomó dolgot, gyakorolni fogsz, rájössz, hogy miért romlottak annyit a szemeid és megpróbálod kompenzálni valahogy - akkor talán javulhatsz? Vagy nem?..........  

Előzmény: emem (345)
emem Creative Commons License 2012.06.25 0 0 345

(313)

Előzmény: ghepard (344)
ghepard Creative Commons License 2012.06.25 0 0 344

Emem,

visszatérve a szemekhez. Honnan veszed, hogy nem lehet 3D lefaragni természetes úton. Én eddig erről nem láttam semmiféle tudományos elemzést csak ilyen kategorikus kijelentéseket, hogy nem lehet. Pedig sok gyakorlással talán lehet. Tudsz egy nagyszabású kisérletről, ahol ezt bebizonyították elfogulatlanul?

 

A másik oldalon, tudod, hogy rengeteg szemüveget írnak fel és rengeteg kontaktlencsét  is - mégpedig elég borsos is az áruk. Tudsz egy emberről is, akinek a szemüveg megjavította a látását? Én eddig még nem találkoztam olyannal és a NETen sem találtam ilyen mellbevágó hírre....... 

Előzmény: emem (343)
emem Creative Commons License 2012.06.25 0 0 343

a véleményedet tisztelem, a hitedet meg pláne.

ezzel együtt ezek nem objektíven működő módszerek, hanem kizárólag a hitre alapulnak. ha pedig még jó sok pénzt is elkérnek érte, akkor már egy másik kategóriába is átcsúszik.

Előzmény: Rejtélyvadász (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!