Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10725

Légyszíves küld át mégegyszer, mert elveszett ! 1000-bocsi de fontos lenne. Vagy ügyetlen voltam,.. vagy 24 óra után törölte a reklámvédelem és hasonlóm az ideget mailokat. Ezt nem tuddtam előre.  :-((

Fontos volna ,mert komolyan gondoltam a fekete szemeket eljuttatni póstán.

A jövőben vigyázzni fogok és azonnal felírom a fontos dolgokat.

Mivel úton leszek estétől (remélem addig átjön a cím) , már nem tudok válaszolni majd.

Mindenkinek Áldott Ünnepeket kívánok és szív. üdv.

Előzmény: bolero84 (10723)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10724

"Ami nem öl meg az megerösit" Kivéve a medve. A medve, az megöl.  :) de nekem a maci is pacsit adott!! :) :) Szép napot!! :) :)

Előzmény: MG Petimester (10722)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10723

Szia! Küldtem emailt! :)

Előzmény: MG Petimester (10700)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10722

Éltem meg már hasonlót, ..(és közben nemzetköziztem..) Láttam az asszony-pajtit anno, vagy úgy havonta max. 1 szer.    :-((

Ami nem öl meg csak erősít majd. Tudod, Nagypéntek nélkül nincs...feltámadás.

Előzmény: Törölt nick (10721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10721

Akkor neked màr jo,mert egyben lesz a csalàd!!! :) na mi 3 fele!! :) 1 fiu Angliàban-1 fiu az unokàval meg a mennyel Mo-n!! én meg Svàjcban!!! ezt hozta az élet!! :)

Előzmény: MG Petimester (10720)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10720

Tündéri, hát Ő már nagy !! :-)) Nagy -Kis -Zsófika !!  xDD  :-))

Nálunk még csak 1 éves éppen ,hogy elmúlt. Még megy a 15-ször megnyomom neki a csengőt...meg lámpa ki-be... :-))

Őshonos ,mert jön majd haza ám !  ,-))

Ezt a Makó-it, nem is kellet volna mondanod, mert az is finom !  ,-))

xDD..

 

Előzmény: Törölt nick (10719)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10719

Reinkarnàcio akart lenni!!!! :)

Előzmény: Törölt nick (10718)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10718

Neked is szép napot! Jo a tipp pontosan, az 1-es ut közelében van!!! / 1798. március 22-én a Helvét Köztársaság fővárosa lett. A parlament a mai városházán volt./ Igen a vadaspark nagyon szép!! de sajnos az unokàm ezt nem làtja, mert messze van innen. Ha jol làtom a videon ez valahol a Balti tenger környékén van, nem lehet valami jo, ha ennyire szeles / speciel én nagyon utàlom / ha nincs kalbàsz, hàt küldjél nekik!! :) ;) meg makoit :))))) Hàt igen tényleg kicsi, de sok jo magyar elfér benne!! :) Üdv! ;) :)

 

 Vàroshàza!

 

 

Vadaspark

 

 

 

Na és a reinkarnàcim!!! :)

 

 

 

 

Előzmény: MG Petimester (10717)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10717

Jó reggelt, akkor az még Aargau kanton lehet az 1-es pálya mentén...valahol ? Mindenre nem emlékszem azért.. Kicsi a világ, hogy itt futunk össze.  :-)) Nagyon szép helyen vagy, mi tagadás.

Az állatkert biztosan sok látnivalót nyújt többeközött, ha van már kisunoka is ?

Jó magam már öregapja vagyok az első TÜNDÉRKÉNEK ! :-))

A kisunoka édesapja idevalósi. Kicsit szelesebb erre az idő és nincs csabai vastag csípős finomság sem. :-)) üdv.

Előzmény: Törölt nick (10716)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10716

Hàt kérlek szépen!!! mint irtam a gyönyörü folyo mivel itt van a hàzunkhoz közel, igy ott szoktam sétàlni, ha friss levegöre vàgyom, ha meg a természetre akkor kimegyek a Wildpark Roggenhausen- ra!!! s mindez Német Svàjcban van!!! :) :)

A gyulait kihagyom, mert nem szeretem, de a csabai a kedvencem, van is küldik a baràtok amikor kell!!! :)))))

Ha màr olyan szép a Zalai tàj, meg a Szamos vidéke majd egyszer betervezem kiràndulàsra!! :)))) Üdv:  XD

Előzmény: MG Petimester (10713)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10715

Hàt igen, ha màr tegezödünk, akkor helyesen Grüezi németül!! A jugok mivel nem ismerik az ü betüt ök igy ejtik / Griezi /, pontosan ahogy irtad!!!!!! :)

Előzmény: MG Petimester (10714)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10714

u.i. Grüatzi..(Griezi) oder Salű..Sali) ha már tegeződünk ugyí ?  xDD.

Előzmény: Törölt nick (10712)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.29 0 0 10713

:-)) Figyeltem és Csillagom, nagyon is. ("hátulról is) xDD  ,-))...Az egyes és az ötös autópályát is ismerem egész végig bádentól végig Bienenig, (biel-bienenchenig) xDD. Öreg pilóta vagyok ezen a téren kérem.  ,-))

Három és fél évtized elég volt belölle és belöllük is.Na meg nekem is van pereputty a svittcereknél, bár vagy 10 éve nem látogattam már az odavalósiakat. (..szoktam mondani ,hogy akkor tali magyarban, vagy jöttök Ti, vagy marad a telefon ! )..  xDD.

Azért egy kérdést engedj meg, hogy a fvanccijja nyelvterületen vagy a dajcson szoktál sétálni ?

Nekem Zala ami tetszik és a Szamos kiránduló (barát-látogató), de hozzá fűzném, hogy páratlan.  ,-))  Azért a Makó-i hagymához a gyulai vagy Csaba-i a finom nassolni, még a dunántúlon is ! xDD.

Szív. üdv.

Előzmény: Törölt nick (10711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 10712

Ha màr Szamos!!! ;) ;)

 

"Falu végén kurta kocsma,
Oda rúg ki a Szamosra,
Meg is látná magát benne,
Ha az éj nem közelegne.

Az éjszaka közeledik,
A világ lecsendesedik,
Pihen a komp, kikötötték,
Benne hallgat a sötétség.

De a kocsma bezzeg hangos!
Munkálódik a cimbalmos,
A legények kurjongatnak,
Szinte reng belé az ablak.

„Kocsmárosné, aranyvirág,
Ide a legjobbik borát,
Vén legyen, mint a nagyapám,
És tüzes, mint ifju babám!

Húzd rá cigány, húzzad jobban,
Táncolni való kedvem van,
Eltáncolom a pénzemet,
Kitáncolom a lelkemet!”

 

Tàncra fel!!! ;) ;) XXXX DDDD

Előzmény: MG Petimester (10708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 10711

Nem figyeltél kellöen, mert odairtam, hogy hàtulrol!!!! :) ;) mert egyébként ropogos vagyok, föleg reggel!! ;) ;)  Engem meg az Aare folyo szépségei, na meg a többi itten... de a vilàg szépségei is lenyügöznek!!! A Tiszàt ismerem, de a Szamos vidékén még nem jàrtam!! :) A Dunàntul is lenyügöz, igaz még nem jàrtam Baranya-Zala és Vas megyében, de majd egyszer bepotolom!!! ;) ;) de most inkàbb a vilàg többi része érdekel!! ;) Üdv!!! ;)

Előzmény: MG Petimester (10708)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.28 0 0 10710

Szia, nem is titkolom , hogy amióta megláttam Szabóréti-ék komondorkáit.  :- )) Hát oda húzz a szívem. Jelenleg a költözködés miatt még korai lenne, elmélyűlnöm kiskomondorban. Teljes időt vesz az is igénybe.

A fickóm 16 év feletti volt, tehát nagy időt megélt pajtásom(sunk) volt. Kiváló természettel megáldva.

Most ,hogy mondod az átporzását a kukoricának. Az sem biztos ,hogy gond nagyon. A lényeg, hogy lesz közte ilyen is.  :-))

Csak kicsit ritkábbra tedd ezeket szerintem (25cm)-re. A sortáv lehet a többivel azonos is. Adok hozzá majd mélyvöröst (lófogú és kerek fejüt) ..is amit lecímerezhetsz és a mellé ültetett feketék beporozzák (reményeink szerint) majd. Saját jó fajtát alakithatsz így ki.  :-)) A fekák között pedig lesz egymás és önbeporzott is.

Kész kukorica nemesítő leszel majd.  ,-))

Lehet időeltolásos ültetéssel is elkerülni a nemkívánt átporzást a közeli szomszédból...stb.

Szív. üdv.

 

Előzmény: booerang (10709)
booerang Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10709

Előre is köszönöm!

Van bőven hely,igaz az idei vetőmagom megvan már,de szeretnék olyat,amit tudnék saját magam a jövőben vetőmagnak megtermelni,tudod,önellátás.

Ha kapok Tőled,el tudom különíteni a többitől,hogy ne keveredjenek,van több terület is egymástól távolabb.

A helyre jól emlékszel,15 km-re vagyok a horvát határtól.

Megtaláltad már a következő kutyusod?

Előzmény: MG Petimester (10701)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10708

:-)) Idősebbnek gondoltalak és nem vöröshajunak !  *.* ..  xDD   ,-))    ...De csodálatos kép, mi tagadás.

Bár a Szamos és a Tisza szépségei jobban megszólítanak mostanság. A Dunántúlról meg szó se essék kérem.  :-))

"S' ha dala  zengett  még a lezuhant múlt
 is felszárnyalt a feledés egén :
 és elszakad t  a búgó vadgalambhúr
 s'  csak a nővérek  ájult szíve jajdult
 mint kit megérint édes vőlegény"...     Szív. üdv.

Előzmény: Törölt nick (10707)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10707

"s alattuk téglán és sziken
   egy egy lét apró darabja "

 

Lehet màr jàrtam ott véletlenül, mert akàr rolam is fotozhattàk volna ezt a képet, igy hàtulrol, mert minden stimmel rajta!!! :) :) egy békésen legelészö làma tàrsasàgàban!!! :)) miket nem talàlok ;) ideje megismételni a sétàt Peruban!! :))))

 

Előzmény: MG Petimester (10706)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10706

:-))) ... "s közben megnézném a csodàs romokat az öserdöben!! :) "

 

-"Temető ez, hol a múlt pihen
   minden leomlott fal fejfa
   s alattuk téglán és sziken
   egy egy lét apró darabja 
   bámul az égre gyászfelhőkön át
   s ott fenn , újra építik a tanyát "

Előzmény: Törölt nick (10704)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.27 0 0 10705

" mint  csendes erdei tó sima tükrét
  a vízi madarak szárnycsapása
  úgy keveri fel  lelkem nyugalmát
  e táj varázsa és lányainak bája
  és ahogy a szárnycsapások
  ezernyi apró hullám...köre
  lassan szétterülve  elhal a tavon
  úgy tér vissza lelkembe is
  egy teljesebb nyugalom"

Előzmény: Törölt nick (10704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10704

Ezt én is megtudnàm kostolni, mondjuk ott Peruban!! :)  egy-egy frissitöként , s közben megnézném a csodàs romokat az öserdöben!! :) ami nem lehetetlen! :)

Előzmény: MG Petimester (10689)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10703

..."kék kukoricából készült ételek ízletesebbek, mint a fehér kukoricából készültek (Rooney és Serna-Saldivar, 2003). A kék kukorica tápértéke kedvezőbb, mint a sárga vagy fehér kukoricáé, mert a magban a csíra részaránya magasabb az endospermiumhoz képest. A kék kukorica magas flavonoid tartalma antioxidáns szerepet tölt be a belőle készült élelmiszerekben (Dickerson, 2003). A 2. táblázat alapján az ásványianyag-tartalma jelentősen kedvezőbb, mint a sárga vagy az élelmiszeripari célra termesztett fehér hibridkukoricáé. Az élettanilag fontos cinktartalma megközelítőleg a duplája, a vastartalma is magasabb. A bór és az alumíniumból ellenben kevesebb akkumulálódik a szemtermésben. A kék kukorica vitamintartalma közül a niacin és a riboflavin kiemelkedő (Dickerson, 2003). A kék kukorica termesztési, nemesítési problémái, lehetőségei A kék kukorica rasszainak a száma még ismeretlen napjainkban. A legelterjedtebben termesztett populáció vagy tájfajták a Hopi blue, Navajo és a Black-Aztec. A hibridnemesítés folyamatban van, illetve létezik már hibrid is. A probléma a nemesítési, termesztési alapanyag beszerzésében is fellelhető. A kereskedelmi forgalomban csak néhány tájfajtát árulnak általában észak-amerikai organikus termesztéssel, vetőmag-előállítással foglalkozó vállalkozások. Ez tükröződik a vetőmagárakban is. A másik út génbankokból való vetőmag beszerzés. A nemesítési alapanyag beszerzésekor és a nemesítés során alkalmazott módszerek is magukban hordozzák a drift veszélyét. A drift vagy génsodródás az a jelenség, amikor a populációméret csökkenése folytán véletlenszerűen változtatja meg az allélek, és ezáltal a genotípusok ...

..gyakoriságát a populációban (Pedryc, 2001). Célszerű több forrásból is beszerezni genetikailag minél változatosabb anyagokat a későbbi sikeres nemesítés érdekében. A nemesítés másik útja – bár kísérletek még folyamatban vannak – a xénia alkalmazása minőségi kukorica előállítására és bevonására az organikus termesztés során. Kovács (2003) magas olajtartalmú törzsek esetében vizsgálta a xénia felhasználhatóságát. Véleménye szerint organikus termesztés szempontjából kedvező, hogy a hibridkeverékek esetében is realizálható a minőségi tulajdonságokban jelentkező xéniahatás a termés jelentős csökkenése nélkül. Feltevésünk szerint a kék kukorica kedvező beltartalmi tulajdonságait is ki lehetne aknázni a xénia felhasználásával kommersz élelmiszeripari kukorica hibridek esetében."

 

- Ezt az infót találtam még rolla, gondoltam hátha érdekel valakit ?

 

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10702

"..kék kukorica beltartalmi adatai A kék kukoricából készül hagyományosan a tortilla, a tortilla chips, atole, pozole és a gruels. Ezen ételek elsősorban Mexikó és Közép-Amerika lakosainak kedvelt ételei, de ma már a világ minden táján, mint kuriózum kezdik fogyasztásukat megkedvelni. Várhatóan hazánkban és Európa más országaiban is növekszik az eladásuk. A kék kukoricát hagyományos termesztési területein organikus körülmények között állítják elő, így magas áron könnyen elhelyezhető a bioélelmiszerek piacán, és egyúttal biztosítja azt az élelmiszerbiztonságot, melyet a „bio” fogalom rejt. A termesztő, főként organikus farmgazdaságok többsége rendelkezik élelmiszeripari minőségbiztosítási rendszerrel (Richlandorganics, 2004). Kedvező beltartalmi paraméterei és színe, illetve íze mind hozzájárul a változatosabb egészségesebb táplálkozás megteremtéséhez."

 

- Nem én mondom, hanem a Debrecen-i kutató.  :-))

MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10701

Szia,  :-)) Zolikám, már a 'komondoros múltunk' is kötelez rá.  xDDD...:-))  Természetesen reád is vonatkozik a korábban írtak. Részedre priviben megírom majd a részleteket.

Van bőven helyed is , ha szabad kérdezni ?? Akkor úgy készülök majd, de jut a baráti körötöknek is szerintem majd.

Ahogy emlékszem Te a horvát határközelben és mi pedig addig a szlovén határmenti részen "kukoricázunk" majd .  xDD (na meg komondorozunk).   :-))

Szív. üdv.

Ha van a szomszédban már sárga fajta és az átporzást minimalizálni szeretnétek akkor érdemes lesz lecímerezni és így is védeni az "elsárgulástól". Persze ha pár száz méter is közben van, türelmi zónának.

Bevallom, hogy nekem is lettek keverékeim egy két cső esetében. Meg is mosolyogtam ősszel. :-))

Végül is 2-3 év alatt gyönyörű saját tájfajtát lehet kialakítani majd. Kiválló takarmány is beltartalomra.

Előzmény: booerang (10699)
MG Petimester Creative Commons License 2015.03.26 0 0 10700

:- )) Húsvét utáni napokban eljuttatom a részedre. Ismételt próba csíráztatás folyamatban van, hogy ne legyen galíba aztán. Gondolom le címerezni is tudod majd ,mivel nem Hektárokat használtok még jelenleg ?

Van más fajta is pl. a vörös és fekete 'keverék' változata. Most szelektálom, hogy külön tövek (csövekről) valókat kapjál majd ill. kapjatok. A lényeg és minimális eltérés a hagyományos kukoricával szemben a tőtávolság legalább 25 cm legyen, nálam ez vált be. A sortávolságom 75 cm volt. Egyedek között volt 3 m magaságot is meghaladó. Majd képet is teszek fel rolla. Az egy komoly "ellenség" a madarak és őszi pockok voltak, egyből ráéreztek a "finomra" !!..érés időben.  :-))

Észrevehetően a sötéteket dézsmálták többségben. De nem haragszom rájuk, hiszen ez azt mutattja ,hogy több eszük lehet, mint a GMO híveinek.  xDD ,-))) üdv.

Előzmény: bolero84 (10698)
booerang Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10699

Ha a bárkibe én is beleférek,szívesen állnék én is sorba érte!:-)

 

Előzmény: MG Petimester (10688)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10698

Ezt biztos kipróbálnám...nem tűnik nehéznek...elkészíteni...

Előzmény: MG Petimester (10689)
bolero84 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 10697

Húúú! Elfogadom! :)

 

Előzmény: MG Petimester (10688)
Bodor Csongor Creative Commons License 2015.03.24 0 0 10696

Majd rakok fel képet......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!