Keresés

Részletes keresés

epicmetal1994 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 44738

12-14 fok az pedig nem kevés, azt hittem, hogy "hűtő" szerű hőmérsékletet kellene produkálni 5-8 körül. Van egy "modern" betonozott pincénk (nem téglás, nem kupolás, nem megy mélyre annyira mint a régi parasztpincék), a két keresztablak a kinti járdával találkozó szint, tehát kb olyan 2-3m mélyen van. Állítólag száraz szokott lenni. Még soha nem tároltam semmit, idén még csak körte és alma lesz, elkezdem az első megfigyeléseket majd :)

Kiwinek nem akarnék plusz pénzt költeni a földre, ha nem muszáj, reménykedem benne, hogy tetszeni fog majd neki a talaj, ha kell valami kis tűlevelest ültetek mellé, sorvégébe ( kicsit, újat, amit nem hagyok óriásira megnőni és gondoznánk).

Tegyük fel, hogy összejön 2-3 éven belül, hogy lesz sok körte, alma, datolyaszilva, (később kiwi), egyéb tárolható zöldség, gyümölcs esetleg...  Lehet hülye kérdés, de az almák az egész pincében tolják az etilént és befog érni a datolyaszilva, kiwi? vagy ez csak bizonyos távolságon belül érvényesül nagy mértékben? Mik termelnek pontosan etilént, és miket érlel be?

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44735)
55judit Creative Commons License 2020.05.21 0 0 44737

Ebben a cikkben azt írják, mindenképpen kell hozzá porzó, mert kétlaki növény:

https://www.edenkert.hu/gyumolcs/gyumolcsfak/pisztacia-tortenete-eredete/4219/

Viszont a mi klímánkon ennek nem hiszem hogy van jelentősége.

Előzmény: Dav32g (44734)
55judit Creative Commons License 2020.05.21 0 0 44736

Kicsit utána néztem, de csak annyit találtam, hogy az Integerimát alanynak használják, ebbe oltanak.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146829016&t=9119929

Előzmény: Dav32g (44734)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.21 0 0 44735

Hát akkor szerint felejtsd el a berkenyét, sokkal fanyarabb mindennél amit eddig kóstolhattál, de én imádom pl, idén ültetem a 3. fámat. :D 

A kivinek sok talaj jó, kicsit túl van tolva ez a savanyú talaj, főleg, hogy te is tudod savanyitani sok módszerrel, ha esetleg nem lenne az. Sokkal fontosabb a sok viz neki. 

Igen a kivit pincében tároltam, kb 12-14 fokon, lehet, ha bentebb rakom, akkor tovább birja, de nem akartam a borok mellé berakni. :) Mindenesetre május közepéig simán kibirta igyis minimális veszteséggel. 

Előzmény: epicmetal1994 (44733)
Dav32g Creative Commons License 2020.05.20 0 0 44734

Sziasztok. Van egy integerrima pisztácia fam és valaki megtudna mondani, hogy onporzo e az a fajta? 

epicmetal1994 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 44733

Nagyon jó, hogy említesz konkrét fajtákat előnyökkel, pl. a nagyfajta húsos som (Jolico). Ezek a hozzászólások támpontokat adnak nekem, hogy mégis mit keressek, mire figyeljek egyes fajtáknál? kis termés, ehetetlen termés, dísznövény fajta vagy ehető is van.. stb.. nem tudom mi jöhet szóba :)

A berkenye fanyar íze mihez hasonlítható? Egyenlőre a "fanyar" hallatán nem tetszik... pl. ha egy narancs nem édes eléggé akkor egyből köpködöm ki, mert nagyon nem bírom a savas hatást cukor nélkül.... Ugyan így vagyok a bolti kiwivel ha nagyon éretlen ***bolti...

A kiwi április május környékéig eláll??? Azta!!!!!!! Nekem is kell :) hány fokon tárolod? pince?

Kiwiket megneveznétek konkrét fajta névvel? Átbújom majd a kiwi sikeres termesztése fórumot is, de ha már ennél tartunk, az udvaron vannak fenyőink a szomszéd háza és a mienk között. kb. 10méter távolság van 2db 6-8 méter magas fenyő között, ezek között tervezem a sort kialakítani. 

A közte levő talaj valószínűleg eléggé savanyú lenne a kiwinek?

Több fenyő is látszik a háttérben. Az utcafronti kerítés mellé gondoltam a lugast.

Itt látszik jól, hogy itt lenne a sora, ezt a fenyőt szükség esetén meghagyom.

Ezek a fenyők viszont kilesznek vágva. A jobb oldali kisebb fenyő a sor másik vége.  Szegény füge nem kap energiát és fényt rendesen az óriásitól :). Ráadásul a falhoz közelebb 2 datoylaszilvát akarok telepíteni.

Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket!

Előzmény: Dmitrij Petrovic (44727)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 44732

Helló!

Érdeklődnék hogy mindenkinek életre kelt a kaki fája?

Voltak akik úgy jártak mint mi.

Viszont azért lassan kilevelesedett és virág is van rajta.

Nagyon sok a hajtás amin nincs virág.

Talán lesz pár gyümölcs. 

Ezt ma csináltam.

A barna foltok is lassan eltűnnek. 

55judit Creative Commons License 2020.05.20 0 0 44731

Bátran fogjál bele a kísérletezésbe! Próbáld ki azt amit szívesen megkóstolnál! Lehet hogy évek telnek el mire valakinél meg tudsz kóstolni valamit, aztán ha tetszett megveszed te is, vársz még 2-3 évet mire a te kertedben is megkóstolhatod, aztán jöhet a nagy pofára esés. Mert egyáltalán nem biztos hogy a nálad lévő körülményeket is pont  úgy szereti majd a növény, mint ahol kóstoltad. Ezzel pedig nem leszel előrébb.

Előzmény: epicmetal1994 (44730)
epicmetal1994 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 44730

Vannak nekem is félelmeim az új/ismeretlen gyümölcsöket illetően. Azt hiszem a bokros/kis fa bogyós gyümölcsök beszerezésével várakozó állásba állok és olvasgatok, vagy amíg nem tudom valakinél megkóstolni nem veszek :)

Előzmény: 55judit (44726)
Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.19 0 0 44729

Nekem a sima európai körte is végigrepedt, azóta is megvan, pedig végig repedt az egész, van ahol 5 centis rés tátong, de lekezeltem fasebkezelővel és azóta nem volt gond. Ha a déli oldala repedt el, akkor kora tavaszi napsütés okozta fagykár, ha nem, akkor rakj fel képet. Lehetséges az is, hogy a vadkörte alany nyomását nem birta. 

Előzmény: ***Norbert*** (44728)
***Norbert*** Creative Commons License 2020.05.19 0 0 44728

Érdeklődnék, hogy japánkörte kéregrepedését mi okozza, és hogyan lehet ellene védekezni? A töve fölött hosszanti irányban több helyen megrepedezett. Minden évben rogyásig van gyümölccsel (mondjuk idén nem lesz), sajnálnám, ha tönkremenne.

Dmitrij Petrovic Creative Commons License 2020.05.17 0 1 44727

Ejnye! Kaptál volna érte még egy Nikitát! Kivágni nem szabad semmit! Na jó, talán a bálványfát ki lehet!
Nekem a felsoroltak közül mindegyik bejön, somból is van olyan ami kb szilva méret(Jolico). Berkenye, egy érdekes gyümölcs, de sokoldalúan feldolgozható és ha szereted a fanyar gyümölcsöket akkor imádni fogod. A kiviből mindkettő jó, nálam mindkettő szép, a szőrös viszont extrém, vizigényes! A törzse nem reped csak kora tavasszal be kell csomagolni(sima kartonpapir is jó, vagy ami van, a lényeg h szellőzőn és védjen a naptól), a másik ok a törzsrepedésre a tavaszi aszály utáni hirtelen csapadék(vagy öntözés). De egyébként ha begyökeresedett kiirthatatlan. Nagy előnye a kopasz kivivel szemben, hogy még most is ezt eszem, pont kihúzta az első piros eperig, meg a mézbogyóig. :)))))))

Szóval valóban izlés, mikroklima/talaj kérdése, h mi fog beválni, de nagyrészt sikeresen termeszhető és értékes gyümölcs mind. Sok függ attól is, hogy milyen formában fogyasztod, a jujubát senki se szereti nyersen, de aszalva mindenki imádja(én szeretem igyis úgyis), vagy a goji bogyó nyersen egy zöldpaprika izű valami, aszalva az is nagyon finom. D.szilvából is van csersavas utóérlelős, meg fán érő is. Mindnek van előnye, hátránya is. Próba cseresznye!

Előzmény: 55judit (44726)
55judit Creative Commons License 2020.05.15 0 1 44726

4-5 éve vettem jó pénzért mézbogyót mások véleménye alapján. Idén tavasszal vágtam ki őket. Nekem ennyire vált be. Van ahol egyik növénynek jó a talaj, van amelyiknek nem. Van amelyiket te szereted, van amelyiket én. Ha nem szeretnéd vakon kipróbálni egyiket sem, olvasgassál a neten, vagy itt a bal oldalon írjál be kulcsszavakat, és ha szerencséd van, többek véleményét is olvashatod.

Részemről is a kivi. Viszont nálam biztos hogy küzdeni kellene a gyakori törzsrepedéssel, az én hátralévő életemben nem sok évben ehetnék róla. Ezért nekem a kopasz kivi. Most dugványoztam vesszőket, eddig úgy tűnik élnek. Amit vettem jó pénzért gyökerest, úgy látom kimúltak. A kopasz kivi nagyon finom, ízletesebb és igénytelenebb a szőrösnél. Ezt ültess! Tessék, kitaláltam neked. :))

Előzmény: epicmetal1994 (44724)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.15 0 0 44725

Helló!

Szerintem a kivi legalább húsos és lehet enni.

A többi emlékezetem szerint kb fél ,  2/3 magot tartalmaz. No, és aprók. nehéz a leszedése szerintem.

Ha az ember termeszt valamit be akar lakni belőle, ha már dolgozik.

Előzmény: epicmetal1994 (44724)
epicmetal1994 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 44724

Mézbogyó, húsos som, fanyarka, berkenye, kiwi, 1bibés galagonya.... ilyesmiket láttam a helyi kertészetben, kinek van ezekkel tapasztalata? melyik fajtűjúakat érdemes vásárolni? Van aki termeszt iyleneket fogyasztásra? :) 

https://drive.google.com/open?id=1vKG-6ukSz7jQlWpAy1S0pur6wBMyjTSY

Tudom sok féle a felsorolás, de elsőként találkoztam a növényekkel személyesen :D

Krizsanyik Creative Commons License 2020.05.13 -1 0 44723

Keresek megvételre 4-5 éves Paw-Paw oltványt, ármegjelöléssel

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 44722

Helló!

Hát elolvasgattam.

A miénken is láttam olyan barna kis maradványokat.

No, és ami virág most van /lett helyette abból nem lesz termés.

Erre kíváncsi leszek.

Előzmény: diospyros (44719)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 44721

Bocs rosszul emlékeztem.

Előzmény: 55judit (44718)
diospyros Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44720

nálam a búza ormányosbogár rágja, mert búza volt korábban a földön. már kezdenek kikopni (5 év után...), remélem, csak 20-30% maradt. most kaptak Mospliánt, h a maradék se jelentsen gondot tovább.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (44715)
diospyros Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44719
Előzmény: nyuggerfarhát68 (44712)
55judit Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44718

Nem én írtam hogy a füge lekvár túl száraz. Én olyanra főzöm, amilyenre szeretem. :)

Előzmény: nyuggerfarhát68 (44717)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44717

Helló!

Nagyon jól néznek ki a fáid.

Nekünk ennyi pont elég és a füge is egyféle. /idősebb korosztály/

Igaz a leányomnak lett a telkére ásózva füge.

A leányomat is kérdeztem azt mondta vitamin hiánya vagy ilyesmi.

Talán a tanácsát követem és meglátjuk. A fát még ő vette jó régen.

Írtad hogy a füge dzsem/lekvár minek nevezzelek neked túl száraz.

Mi /család szereti és ha itt vannak kilopkodják a lábasból.

Előzmény: 55judit (44716)
55judit Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44716

A foltokkal kapcsolatban én is feltettem tavaly ezt a kérdést, azóta sem kaptam választ rá.

Ilyen volt tavaly, azelőtt, és az előtt is: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151169319&t=9181283

Tavalyelőtt 2 szemet termett, tavaly 150-160 szemet. Tehát a termésben nem okoz visszaesést szerintem. Most is dugig lesz virággal.

Először idén van az, hogy az első levelek aprók és kissé foltosak voltak, utána egészségesek nőttek

Most lőttem:

Kinövi a tied is.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (44715)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44715

Helló!

Kérdésem az hogy nálatok is rágja valami a levelet és mi/ki lehet a bűnös?

A második képen a látható foltokról érdeklődnék nálatok is van ilyen?

Köszi.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 44714

Hát én is nagyon kíváncsi vagyok hogy most amikor már lekvárt/dzsemet is lehet belőle készíteni milyen termés lesz.

Vagy lesz-e egyáltalán termés mert jöttek virágok, de szerintem késésben vannak.

Van tavalyi jún.2-i képem majd össze tudom hasonlítani.

Előzmény: 55judit (44713)
55judit Creative Commons License 2020.05.10 0 0 44713

Köszönöm.

Nálam a Rosseyanka fekete pöttyös minden évben, és nagyon apró leveleket hoz eleinte. Aztán mindig összeszedi magát. Idén hamarabb kezdett egészséges leveleket hozni.

A Nikitámon hajtó rügyeket látok, most már egyértelmű hogy nem fog idén virágozni. nem is bánom, így jobban erősödik.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (44712)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 44712

Helló!

Kérdezem hogy nem nőttek-e ki virág rügyek mert igen szép leveles a képen a kaki.

Kérdezem hogy a levelek rendben vannak-e mert nálunk ilyen fekete pettyek vannak némelyik levélen.

Előzmény: 55judit (44686)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 44711

Helló!

Kösz a reagálást.

Amit feltettem azon is vannak virág rügyek, van ahol a fán belül fejlettebbek.

Tavaly kb 250db TIPO termett, amiből még lekvár/dzsem főzésre is futotta. 18-34 dkg  voltak.

Így még nem volt hogy mi történhetett hogy így elmaradt.

A leányom azt mondta nem a fagy hanem a száraz tél volt az oka. Ráadásul a föld sem a legjobb minőségű.

Nagyon szép nálad a khaki.

Előzmény: 123János (44694)
55judit Creative Commons License 2020.05.05 0 0 44710

Nem arról van szó hogy csak oda,  hanem arról, hogy egyszerre nem kell minden fórumba ugyanazt beírni, mert látjuk bárhova írod. Aki tud segíteni, az válaszolni fog.

Előzmény: epicmetal1994 (44708)
epicmetal1994 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 44709

Az Y alakú hosszú vezérsudár alatt a vezérsudárra és a mellette levő 2 meredek ágra gondolsz amit tovább kéne metszenem mégjobban?

Előzmény: CSIxy (44705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!