Keresés

Részletes keresés

bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 545
fogd fel úgy, hogy a gondolat teremtése...
Előzmény: Törölt nick (543)
miszne Creative Commons License 2008.06.24 0 0 544
:DDD

tökjó
Előzmény: bolond,) (538)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 542
még kérded!? :-(
Előzmény: bolond,) (541)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 541
miért?
Előzmény: FriendlyFire (540)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 540
Hülye egy történet.
Előzmény: bolond,) (538)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 539
ja...., mondani sok mindent lehet, nagyokat mint Háry János, avagy Münchausen báró....
Előzmény: Törölt nick (537)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 538

egy történet:

utazik a püspök a tengeren... kikötnek egy lakatlan szigeten..a szigeten találkozik a püspök egy remetével..remete fohásza: Isten légy átkozott! Isten légy átkozott! erre a püspök: - jó ember elment az esze! úgy kell imádkozni, hogy Isten légy áldott! Isten légy áldott!!!! ... remete: - téged biztosan az Isten küldött, hogy megtaníts imádkozni! Köszönöm köszönöm... (térdre borúlva)... a püspök elvégezvén "égi" küldetését elhajózott a szigetről... kisvártatva hangokat hallanak ... a remete szalad a vízen: - Püspök, püspök , hogy is kell imádkoznom...? elfelejtettem.. püspök: csak imádkozzál úgy ahogy eddig tetted... bárcsak én is így tudnék fohászkodni.

Előzmény: Törölt nick (535)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 536
Mondj egyet, aki ismeri Istent, legyen az keresztény, zsidó, buddhista, iszlámista, zulu, netán hellenista.....
Előzmény: msmks (533)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 534
Az itt most nem az a lényeg, hogy kivel beszélek, a dalai lámával, avagy Egyiptom Fáraójával, netán a római pápával a neten keresztül az ismeretlenségbe bukolódzva, mert írtál valamit amire én válaszoltam, elmondtam véleményemet, én tisztába vagyok magammal, elképzeléseimmel, te tisztában vagy a tieddel..... Ám, mi reagálunk egymás gondolataira, amikből sok minden kiderül/tt/......
Nem kell felismerni itt azt, hogy ki hívő, ki nem, ki az aki provokál, avagy titkait ossza meg egy nick mögül....
Ez nem az illúzionisták vetélkedője, ez a fórum az eszmecserékről, véleménynyílvánításról szól és nem személységtesztekről!
Előzmény: msmks (530)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 533
van igazság abban, amit mondasz... egy olyan ember, aki nem ismeri istent, az hogyan tudna különbséget tenni vallásos meg hívő között? :-)

ez pedig az én hibám :)
Előzmény: Törölt nick (531)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 532
ez egyben azt is mutatja, hogy nyilvánvaló célod a provokáció, nem pedig a beszélgetőpartnerek álláspontjának megismerése. te, barátocskám, olyan alacsony vitakultúrával rendelkezel, hogy az gyermekded. nem csoda, hogy megtagadott téged a saját istened is.
Előzmény: msmks (530)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 530
sértődés? :-)

te, barátocskám, sötétben botorkálsz.

például azt sem ismerted fel, hogy kivel beszélgetsz. én ugyanis nem hiszek Istenben.
Előzmény: Paleokrites (529)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 529
Táncsak nem sértődtél meg?

Milyen lenne, ha maga az Isten mondana egy olya, amitől megremegne a lábad is..... és életedet hirtelen elveszni látnád, annak ellenére, hogy istenednek úgymond mindenben, egházad útmutatásait betartva, kedvére jártál?
Aztán Isten kijelentené, hogy nem ismer téged és semmiben nem jártál kedvére, sőt ellenére...., na akkor mi lennek?
Előzmény: msmks (527)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 527
nem, ezt úgy hívják, hogy a vita hiábavalóságának felismerése. jónapot.
Előzmény: Paleokrites (526)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 526
Hát persze ez az alaposságtalanság a keresztény erények egyike....., mit is várnék én, hogy megértsenek....., de nem is lényeges, ha fel sem fogtad a lényeget, akkor már elveszítette célját....., amit el sem akartál érni..... Ezt nem struccpolitikának hívják?
Előzmény: msmks (524)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 525
...... egy vagyok a sok közül, de ez az egy ugyan én vagyok....., de az embereknek van egy közös tudatuk is, amit sajnos elvesztenek, avagy elnyomják éppen a vallási, egyébb világnézeti mesterséges életkép beültetése miatt, leválasztódnak a természetes folyamatokról, hogy heléybe valami instant céltudatot stimuláljanak....
Előzmény: FriendlyFire (521)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 524
bocs, nem is olvastam végig a hozzászólásodat, mert már a közepén világossá vált, hogy nem akartad érteni, amit leírtam.
Előzmény: Paleokrites (523)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 523
Nos, most mondok neked valami érdekeset!

Az az öreg nénik voltak fiatalok is, akik vasárnap temlomba járnak, a hét többi napján is vallásos, hívők a maga módján és ezt ők úgy élik meg belsőségében sok esetben, ahogyan sokszor egy magát nagyon hívőnek tartott valaki megközelítőleg sem!

Te nem ismered az embereket úgy látszik....., lelküket, élményeiket, gondolataikat....., de akkor a szüleidet sem értetted meg, avagy azok nem voltak úgymond vasárnapi hívők, templomba járó keresztények?

Isten káromlásának többféle ága van....!

Leghet negatív, pozitív és e kettő átmenete! Gondolkodj el azon, hogy ez mit is jelenthet!

" a hívő pedig nem szükségszerűen jár templonba, de a tanításokkal azonosult, érti és hiszi azokat, beszélget Istennel."

Ja a vallásos néni nem Istennel beszélget, hanem azzal a fantommal, akikkel az úgymond nagyon hívők?

Azonosúl a tanításokkal? Nem Isten akaratával, avagy Isten szeretetével azonosul, hanem egy teológált dogmával, ami szekltánként is eltérő értelmezést ad?

" a két halmaznak persze van egy uniója, meg van egy metszete is, csak el kellene dönteni, hogy melyikről beszélünk."

Ja, ha az egyik keresztény szekta kijelenti, hogy az unión belüli ugyan a másik, de ahhoz neki semmi köze....., az már egy halovány metszete az övéhez képest és az már halott halmaz...., míg meg nem tér az eredetileg kijelentő unióhoz....
Melyik szerinted az unió, a halmazok kik a kereszténységen belül?
Tehát te azt mondod, hogy a katolikus egyház nem azt a bibliát használja, amit kellene? Nem fog üdvözülni onnan senki, mert vallásosak ott az emberek és vasárnaponként hárnak csak templomba, te mikor jársz, minden nap az imaházba és ezzel különbnek érzed mgad és abban, hogy az énekeskönyvek mellett a bibliát is olvasod és ezekhez megfelelő szektás igemagyarázatokat, olyan dogmákat, amik ellenmondást nem tűrően kijelentik a frankó hitet?
Előzmény: msmks (520)
Leteremtő Creative Commons License 2008.06.24 0 0 522

Nem nyert. A valótlan nézetekkel, azok a kanyarósak. A vallásos hit az dobogós.

A halottlátók sem különbek, de az a pár mutatványos nem sok vizet zavar.

Előzmény: msmks (516)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 521

"ugyan azon anyagból vagyok, mint embertársaim"

de mégis egyedi és megismételhetetlen vagy, saját szabad akarattal.

Előzmény: Paleokrites (519)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 520
vallásos az öreg néni, aki elmegy a templonba minden vasárnap, aztán ahogy kijön az ajtón máris káromolja istent, meg pletyizik a szomszédasszonyról a háta mögött a többi satrafának.

a hívő pedig nem szükségszerűen jár templonba, de a tanításokkal azonosult, érti és hiszi azokat, beszélget Istennel.

a két halmaznak persze van egy uniója, meg van egy metszete is, csak el kellene dönteni, hogy melyikről beszélünk.
Előzmény: Paleokrites (518)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 519
Van bennem valami mélységében, hogy ugyan azon anyagból vagyok, mint embertársaim és ez természetes reakciókat vált ki bennem, mint az együttérzés, szeretet, avagy a gyűlölet, ha úgy tetszik......

A vallásokban kerestem azt, ami éppen náluk hiányzik a legjobban, a felebaráti tiszta őszinte szeretet!
Előzmény: FriendlyFire (517)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 518
Ez is egy demagóg keresztény a keresztény ellenében szöveg, hogy nem a vallásos a valami, hanem a hívő-ség a No.1... Ez már akkor megbukott, amikor valaki buzgójancsi kitalálta a szlogent!
Bármely szektát nézzem, akár a Hgy-t, semmivel nem valláossabbak, avagy hívőbbek, mint a katolikusok, reformátusok, jehovisták a maguk beidegződéseikkel!!
Előzmény: msmks (516)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.06.24 0 0 517

Kár, hogy nem jött át az irónia, de sebaj.

"Ezért is lettél vallásos, mert ettől reméled a sikereket és a jó létet, egészségedet?"

:-) A sikereket pont nem! Legalábbis a világi sikereket nem. Az egészség megőrzésében lehet valami.

Te szimplán "emberbarát" vagy?

Előzmény: Paleokrites (513)
msmks Creative Commons License 2008.06.24 0 0 516
nem mindegy, hogy a vallásukat gyakorlókkal vagy a hívőkkel van problémád. döntsd el.
Előzmény: Leteremtő (515)
Leteremtő Creative Commons License 2008.06.24 0 0 515

Mindíg azért nem voltak, a vallásukat gyakorlók pedig vészesen / el/ fogynak.

Előzmény: prophet1 (511)
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 514
Nos....., az igaz emberekkel nincs is bajom..., a keresztény megjelőlés még nem jelent nívót...., sem emberséget, de Istentől valóságot sem igen!
Paleokrites Creative Commons License 2008.06.24 0 0 513
Öregem, ez egy nílt Fórum, ezért lett lérehozva, kapise?....., hogy az emberek elmondják véleményeiket!

Rossz helyre jöttél, hogy beleköss az emberekbe, akik ellenkezőjét merik szólni, mint a te hited?

" Ismerőseimnek szólok max., hogy oda ne menjenek mert szar hely "

Ja...., a többi ember meg szívja meg...., hidegen hagy mások egészsége....., avagy jelenléte is, csakha érdeked fűződik hozzá, nemdebár?
Ezért is lettél vallásos, mert ettől reméled a sikereket és a jó létet, egészségedet?

Én nem várok el senkitől semmit...., szólok, ha úgy érzem, szólok, ha úgy gondolom, reagálok, ha kell...., te nem ezt teszed? Akkormeg?

Nos, az emberbarát nem köthető egyetlen szektához sem, így a vallásokhoz, alapítványokhoz sem, annak ellenére, hogy igencsak sok ilyen jellehű szekta, alapítvány, gyülevészet működik!
Előzmény: FriendlyFire (509)
bolond,) Creative Commons License 2008.06.24 0 0 512

vigyázz.. hitehagyottakkal ne beszélj..

mert aki korpa közé keveredik azt menthetetlenül megeszik a dísznók..

prophet1 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 511
Keresztyének mindig voltak, és mindig lesznek....még ha megfeszülsz is....(mármint nem a kereszten...)
Előzmény: Paleokrites (507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!