Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

balesz0816 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 7057

helló. Kedves fórumtársak:)

 

Nekem is van egy 2003-as 500-as Bálnám és egy kis segítséget szeretnék kérni.

először is egy kezelési útmutatónak nagyon örülnék ha valaki megszánna vele.:)

Másodszor pedig olyan hiba jelenségem van hogy a fordulatszám mérőm megőrült és össze vissza ugrál. esetleg valakinek ötlete vagy látott már ilyet?

válaszokat előre is köszönöm!

mzet Creative Commons License 2017.01.17 0 0 7056

Szia,

 

Megpróbáltam neked elküldeni mailben, de a citromailre nem lehet, ha van gmail címed, arra elküldöm.

Előzmény: Milan53 (7055)
Milan53 Creative Commons License 2016.12.15 0 0 7055

Sziasztok! Nagy szükségem lenne egy service manual ra 2007 atlantic 500 sprint hez!

előre is köszi a segítséget! mail.: milan53@citromail.hu

beze400 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 7054

Szia Imre!

Kicsit hasonló problémával küzdök egy 400-as Sprint-tel, EFI lámpa nélkül. Remélem, hogy június óta sikerült a hibát megtalálnotok. Ha igen kérlek írd meg mi volt a baj.

Az enyém elindul, de alapjárata ritkán van, és a gázra nehezen reagál. Gumit cseréltettem rajta, azt követően lett ilyen. A kipufogó a csere előtt hidegen csörgött, most már nem zörög, de az előbb leírtakat produkálja a motor.

Ha van valakinek ötlete, kérem írja meg.

Üdv

Előzmény: Imre Görgös (7047)
dimitriy120 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 7053

Szia, ülésnyitó teleszkópod nincs véletlen?

Előzmény: mzet (7050)
Tofi0 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 7052

Sziasztok kéne egy kis segitség vettem egy aprillia atlantik sport 500 2007 évj , hidegen nehezen indul (gáz adással indul), és beindulás után nincs alapjárat megfelelő-vagy leáll. Melegen már nincs gond vele.

-Mosquito- Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7051

Alkudni lehet??  :DD

Előzmény: mzet (7050)
mzet Creative Commons License 2016.08.29 0 0 7050

Akit érdekel találtam még a garázsban  1-2 cuccot az atlantic-hoz. 2db első díszléc a balos hibátlan a jobboson van 2 karc ami javítva van. gyári csomagolásban 2 új hangszóró fedél, szelepszár szimering,malossi görgők: 3db 20grammos új, 3db 22grammos új, 6db 20grammos használt, hengerfejtömítés szett  /valami hiányzik belőle/,első féknyergek/haszn./, olajdekni tömítés/ mintának ha készíttetni akarsz újat/, kormány kapcsolók, féktartály csővel együtt, hengerfej üresen, meg 1 csomó apróság. egyben odaadom valakinek mondjuk 1 huszasért, ez kb az ingyent jelenti mert legalább a 4-5 szörösébe kerül.

mzet Creative Commons License 2016.08.29 0 1 7049

ne viccelj,még hogy pénzért, ingyen bárkinek elküldöm emailben

Előzmény: AttiM (7044)
500 bálna Creative Commons License 2016.08.08 0 0 7048

Üdv mindenkinek! Szerintetek ki lehet cserélni az út szélén a meghajtó ékszíjat? Bálna 500-am van,elfüstölt az ékszíjam,újat tudok hozatni....

Imre Görgös Creative Commons License 2016.06.17 0 0 7047

Sziasztok kéne egy kis segitség vettem egy aprillia atlantik sport 500 2007 évj , van egy kis vagy nagy gond. jol indul de nem megy jol ha huzom neki a gázt kigyulad az efi lámpa durrog és alig megy kicsit vissza engedem a gázt elalszik a lámpa picit jobban megy... hol keresem a hibát ? mi lehet rossz ? köszi a segitséget szép estét nektek

Ikarusz1 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7046

Megtaláltam. Kár,hogy haldoklik ez a fórum,szerintem lenne rá igény...

Előzmény: Ikarusz1 (7045)
Ikarusz1 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7045

Sziasztok!

 

2004es Atlantic-on hogyan tudok a fényszóró magasságon állítani?

AttiM Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7044

Sziasztok!

Volt Apriliásként megmaradt néhány kézi- illetve egy komolyabb szerelési könyvem, amit áruba bocsátok, hátha kell valakinek.

 

Tételek:

- Atlantic 125 - 200 Use + Maintenance book: eredeti könyv olasz, francia és német nyelveket tartalmaz

- Atlantic 250 i.e., Atlantic 400 Sprint, Atlantic 500 Sprint: használati és karbantartási kézikönyv, fekete-fehérben fénymásolt, összefűzött 78 oldalas könyv, MAGYAR nyelven

- Atlantic 125 - 200 - 250 - 500 Sprint Workshop Manual: teljes részletességű szerelési kézikönyv, fotókkal, ábrákkal, részletes leírással, SZÍNESBEN FÉNYMÁSOLT, összefűzött könyv angol nyelven

 

Kérdéseket és ajánlatokat privátban várok az email-címemre.

 

További szép napot!

Attila

perimeno Creative Commons License 2016.04.23 0 0 7043

Hahó!

 

Nekem is ezt produkálja. Sikerült megtalálni a dolog nyitját?

 

Köszi!

Laci

Előzmény: dobák13 (7027)
Kiss. G. Creative Commons License 2016.04.03 0 0 7042

Szia Koko!

 

Nagyon köszönöm gyors visszajelzésedet. Megoldódott a probléma nagy része.. Szétszedtem és hátul a kúpos távtarto volt fordítva betéve. megforditottam, és minden Ok lett. A kerék sem lötyög és a fék is jo, hiszen a mozgo kerék miatt a féktárcsák visszapofozgatták a fékbetétet, ezért nem működött jól a fék.

 

Egyetlen dolog maradt már csak, valószínűleg az első keréknél/villánál. Ugyan is a motor még mindig balra húz egy picit. (gumicsere előtt tökéletes volt). Szerintem az első villát kellene beállítani, a tökéletes egyenesfutas miatt. A motort új kora óta használom, nem csak törve nem volt, de még el sem dőlt soha, tehát a váz tökéletes.

 

Tudnál esetleg nekem javasolni valami robogó/motor szervizt, ahol beállítanák az elejét, helyrehozva azzal a motor tökéletes egyenesfutását? Hova érdemes ilyesmi kéréssel elvinni a mocit?

 

Még egyszer köszönöm segítségedet és kellemes hétvégét kívánok a hátramaradó néhány órára :-)

Előzmény: koko0925 (7041)
koko0925 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 7041

Szia,koko vagyok nekem is bálnám van.Az  elsőkeréknél a kormányteleszkópot szoritsd meg.A hátsó keréknél valószinű,hogy egy távtartó kimaradt . Keress egy robbantott ábrás alkatrész ábrát, ott szépen látszanak az alkatrészek sorban.A féknél pedig csinálj egy olajcserét,és légtelenitsd le a rendszert,vigyázz a lámpafejnél is van egy légtelenitő. Azt viszont nem értem, hogy gumicsere után hogy jöhet elő ennyi hiba.Ha a gumis szedte szét és rakta össze akkor vidd vissza és csináltasd meg velük garanciában, mert ez életveszélyes.Üdv:koko remélem tudtam segiteni.

Kiss. G. Creative Commons License 2016.04.02 0 0 7040

Kedves Fórumtársak, hozzáértők!

 

S.O.S. szeretném segítségeteket kérni Atlantic 500 (bálna) kapcsán.

 

Adott a motorom, ami újonnan került a családunkhoz most van benne 21.000 Km, gyakorlatilag, mint az új. Szezonra felkészítés gyanánt vásároltam rá két gumiabroncsot, melyeket pénteken cseréltek is rajta. Ahogy elhoztam a gumistól éreztem, hogy nagyon balra húz a motor, gyakorlatilag olyan érzésem volt, mint ha nem lenne egyenesfutása. Elengedett kézzel gyakorlatilag meg sem lehet tartani...Ezen túl a bal oldali (combi) fék kar olyan, mintha a fék fellevegősödött volna, de sajnos légtelenítettem az után sem lett túl jó. 

 

A legnagyobb baj viszont az, hogy a hátsó kerék teljesen lötyög! Mozog a helyén 2-3 mm olalirányú kitérésekkel. Rossz nézni, ahogyan a féktárcsa a féknyeregben fixen rögzített fékbetétek között ide-oda jár. Ha jobban meghúzom a tengelyen a csavart akkor pedig megszorul a kerék!

 

Ránézésre úgy mozog a kerék a tengelyen, mint ha hirtelen csapágyas lett volna, de nem is akármennyire... Ez viszont azért lehetetlen, mert a gumicsrét megelőzően egy hibátlan tökéletes motorral álltam meg.

 

Tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a gond??? Esetleg valami távtartó vagy akármi lemaradhatott a kerék visszarakásakor? Vagy valami sorrendet cseréltek fel a gumizás utáni összeszereléskor? Véleményem szerint szinte biztos, hogy nem megfelelően rakták vissza a kereket! :-(

 

Előre is nagyon szépen köszönök minden tippet, hozzáertő javaslatot!

Peet14 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 7039

Elkelt a motor, sok sok szep km-t kivanok vele az uj tulajdonosanak.

Előzmény: Peet14 (7038)
Peet14 Creative Commons License 2015.12.31 0 0 7038

Egy pár képet lőttem róla, kb pár száz km-t futotr Michelun gumikkal eladó.

 

Képek

https://goo.gl/photos/EUQzeAPK21HMbjuBA

 

 

 

 

Előzmény: Peet14 (7037)
Peet14 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 7037

Sziasztok,

 

egyelőre nincs időm összerakni egy hírdetést, így csak ide írom le, hátha valaki kedvet kap egy újjáépítéshez/feltámasztáshoz.

 

2002-es Aprilia Atlantic (bálna) bordó 500-as nagyrobogóm eladó.

 

Mindkét oldalán vannak horzsolások, apró müanyag elem repedések, kisebb törések. Nem makulátlan. Nekem az első nagy motorom volt, de azon túl, hogy 2szer is sikerült elcsúsznom vele, nagy becsben tartottam.

Én vagyok a 3. tulajdonosa, az előző hozta be magyarprszágra (nem kereskedő). 

Az életem nagyban változott, így másfél éve egy fűtött mélygarázsban pihen, és a műszakija is lejárt. 

 

Nem makulátlan, de kevesett futott, és kisebb ráfordítással szépen ki lehetne csinosítani. és leszervizelni.

Givi dobozzal, szépen szóló hifivel (mini jack kivezetéssel, vízálló hangszórókkal), magyar rendszámmal.

 

Aki lát benne fantáziát, az keressen meg, mert nem lesz időm/lehetőségem ezután sem motorozni, és ennél többet érdemel.

 

Ár: megállapodás kérdése, de irányárnak legyen 215.000 HUF

 

Tel: 30/ öt 0 öt 26 1 négy

 

köszi

bestdriver Creative Commons License 2015.11.26 0 0 7036

De akkor a régi dolgok eltűntek,pedig az tök jó volt. :-((((((

-Mosquito- Creative Commons License 2015.11.21 0 0 7035

Üdv, 

 

Kb 2-3 hét és lesz,lehet megint új fórum. 

Tade15 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 7034

Szétnézek ott is köszi.

Előzmény: bestdriver (7033)
bestdriver Creative Commons License 2015.11.19 0 0 7033

Èn be szoktam nèzni,de amióta a kèt mester más típusra nyergelt úgy látom ez vègleg elhalt.Nèzz be az

 

www.x9klub.hu-ra.Sok mindent átmásoltam oda ès ha a kaszni nem is de a mocik szive megegyezik.

Tade15 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 7032

Üdv urak.

Jár még erre valaki?

Lett egy bálnám,most olvasgatom ezt a topikot.

Ramirezworld Creative Commons License 2015.11.11 0 0 7031

Sziasztok, 

Van bontásból származó kitűnő állapotú gyári kuplungom és kuplungharangom 2007-es 500-as Sprintből. Majdnem gyári vastagságú betéttel, igény szerint akár így, akár felcsiszolva beépíthető. 25.000 az ára a kettőnek együtt. 06-30-611-8159

bestdriver Creative Commons License 2015.10.26 0 0 7030

Nem tudom mi lehet a másik fórummal de nagyon hiányzik.Nekem is csak ennyit írt Mosq.hogy dolgoznak rajta.Pedig mondtam,hogy lóvéval is beszállok ha kell domain név,tárhely vásárlás vagy mit tudom én.

Teló ügyben ezeket kérdezd:  http://xn--motorszervz-xcb.hu/motor-szerviz

 

                                             http://classicmotorcycles.hu/kapcsolat/

 

                                            http://www.lengescsillapito.com/felujit.html   

 

Csőváz,és reménykedjünk.

Ikarusz1 Creative Commons License 2015.10.25 0 0 7029

Az "új" fórum fog még működni valaha?

agent.d Creative Commons License 2015.10.17 0 0 7028

üdv tesók! sikeresen elfosta magát az egyik lengéscsillapítóm. valakinek jó és használt és nem drága? vagy annak a bizonyos felújítós műhelynek a száma legalább? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!