Keresés

Részletes keresés

nézek Creative Commons License 2013.12.23 0 0 2729

ha akadna aki tudja a tartózkodási helyét,  akkor küldhetne játékbilincset, és egy rabosítási számot, no meg egy újévi jókívánságot...hogy tudja, mi a teendője.

ec pec kimehecc. Creative Commons License 2013.12.19 0 0 2728
Glavingojn Creative Commons License 2013.12.18 0 0 2727

A remény hal meg utoljára.

Előzmény: toloba (2726)
toloba Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2726

Uniós eljárás lehet a leányfalui gázoló ügyéből

 

Ha 2014. december 1-ig Írország nem adja ki a leányfalui gázolót, Magyarország – összhangban az Európai Unió idevonatkozó szabályaival – kötelezettségszegési eljárást indíthat Írország ellen – derült ki a Valki László nemzetközijogász-professzor által az atv.hu-nak elmondottakból. Valki szerint anno a magyar hatóságok bíztak a két kisgyermeket halálra gázoló Ciarán Tobin ígéretében, ezért engedték ki Magyarországról.

...

http://www.atv.hu/belfold/20131211-unios-botrany-lehet-a-leanyfalui-gazolo-ugyebol/hirkereso

loding Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2725

itt egy leírás - ugyan skót, de talán megvilágítja mire gondoltam. (a lengyeleknél meg pláne :-) ... különböző okokból kifolyólag :-) ...  )

részlet:

 

http://antroport.hu/lapozo.php?akt_cim=89

 

"A klánhoz tartozás egyik legfőbb megnyilvánulása a név, amely hordozta és hordozza ma is a közös ősnek vélt főnök nevét: a Mac, illetve Mc vagy csak M gael nyelvekből származó jelölések jelentése:  Son  of,  azaz  valakinek  a  fia,  leszármazottja.  Természetesen  ez  csak  formálisan  utal  a vérségi  kapcsolatra,  valójában  mindazok  viselhették,  akik  alávetették  magukat  a  klánfőnök irányításának,  és  elfogadták  az  általa  nyújtott  védelmet.  –  Az  effajta  jelölés  persze  csak  a vezetéknevek megjelenésével jött divatba. "

 

 

 

Előzmény: loding (2724)
loding Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2724

:-) csak piszkálsz vele, de mást is csinálok :-)

 

szal a klán szóra a törzs szinonímát adja hirtelen, de máshogy nem tudom "magyar"-ázni magam sem :-)

 

http://idegen-szavak.hu/kl%C3%A1n

 

Az nem azt jelenti hogy mindenki mindenkivel genetikailag rokon, bár valószínűleg a gyeremeke már a törzsből fog születni, az illető befogadottnak, de közben újabbak is csatlakoznak.

 

 

Előzmény: Glavingojn (2720)
nézek Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2723

to bin laden?

Glavingojn Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2722

Van ilyen ma is. Pl. a szlovák származású  Zázrivecz Gábor a Jobbik elnökeként Vona Gábornak nevezi magát.

Előzmény: Törölt nick (2721)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2721

Bárki átnevezheti magát bármilyen indokkal.

 

Jó példák erre a Tanácsköztársaság népbiztosai, mint a Kohnból lett Kun, a Rosenfeldből lett Rákosi, vagy éppen a későbbi idők Péter-Eisenberger Gábor-Benjáminja.

 

Előzmény: Glavingojn (2720)
Glavingojn Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2720

Ez Magyarországon is igaz. Akit befogadnak egy családba (örökbe fogadnak), az felveheti a család nevét.

Előzmény: loding (2719)
loding Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2719

Nem ennek a részletes feltárása a célom, valószínűleg egy olyan szekularizált jogállamban mint hazánk, ezt jogi következmények nélkül nem is tehetnénk, konkrét megfogalmazás nélkül meg semmi értelme. :-)

A vérségi kapcsolatról meg annyit hogy bárki tagja lehetett, akit befogadtak egy családba, felvehette a nevet. Többszáz fős klánok vannak.

Arra szerettem volna rávilágítani, hogy ezek a dolgok is fedve vannak a magyar lakosság nagy része elöl.

Előzmény: Glavingojn (2713)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2717

Jabizony!

Párszáz Lenin kellene most, és ugyanannyi Trockij Bronstein Leó.

Micsoda jó, hasznos, pragmatikus emberek voltak.

Mit emberek?!

EMBEREK!

Előzmény: gapirga (2714)
nézek Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2715

Ha a vád  megállt a tárgyaláson, hogy 40-es táblás településen 70-el, járdán gázolt buszmegállóban várakozókat, akkor az borzasztó.... persze a többi gázolás is az, de ez a mutatvány egy kicsit utal tobin habitusára is...példul: ezeknél mindent lehet, itt nincs rend, nekem szabad...pláne ha külföldi rendszáma volt..gondoljunk csak bele...egy gyűlölttel teli ember behajt a várakozók közé..

...és tizenhárom év után még mindig nem ülte le a szerény büntetését..

 

akkor sem vette semmibe ezt az országot, most sem...és ennek még jogai is vannak...

nesze neked unijó.

 

 

Glavingojn Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2713

A klánok (skót törzsi szervezet), a szlachta (lengyel nemesség) kifejezetten vérségi alapon szerveződött. A maffiában fontos szerepe van a családi köteléknek is. A szektákra nem igazán jellemző.

Előzmény: loding (2712)
loding Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2712

:-),

ugye azt tudod, hogy a klánok, szlahták, maffiák, szekták :-) nem vérségi alapon szerveződött közösségek, tehát ne a magyar kis, közép, arisztokrata családoknál megismert felépítésre gondolj. :-)

Inkább amolyan "kommuna" szerűre, ahol felveszik az adott klán nevét, pajzsát :-). Pl vörös :), kék, arany, különféle szimbólumokkal, esetleg van vérségi kapcsolat is.

Csaxolok, hogy kizárólag nekünk magyaroknak (feltételezem, hogy te is az vagyol) állt meg az idő néhány évtizedre.

;-)

Előzmény: ZöPö (2710)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2711

Nincs nekem szükségem ehhez fizetségre. Special magamtól is tudom, hogy a tettének következménye elől elmenekülő illető a csürhe ebben az esetben.

Előzmény: H. Schwester (2708)
ZöPö Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2710

De. Közeli névrokonok.

Előzmény: loding (2705)
ZöPö Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2709

"Némileg árnyalja a helyzetet, hogy olyankor ment hetvennel ötven helyett, amikor az összes többi dugóban sorban álló autós meg tízzel, és ő csak úgy elhúzott mellettük."

 

Még tovább árnyalja a helyzetet, hogy Tobin úr a járdán előzte nyolcvannal a lépésben haladó folyamatos kocsisort és a megállóban álló buszt.

Előzmény: voks02 (2701)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2708

Hogy ki ez esetben a csürhe, azt csak 1000 dollárért mondom meg.

Hogy a hozzád jutott infónak meg legyen az értéke.

 

"Mert csak azt becsüljük meg, amit megfizettünk."

                                                     

                                                             (Dale Carnegie)

 

 

Hallelújah!

Előzmény: voks02 (2706)
perkelto Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2707

Ezért nem szabad halálbüntetést alkalmazni.

Előzmény: H. Schwester (2702)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2706

Vanak balesetek, halálosak is. Akik okozzák, bár a leggyakrabb esetben az a szándékuk, hogy gyilkoljanak, azért mégis csak okozzák. Általában meg szokták kapni a büntetésüket, általában elég nehezen élik meg, főleg, ha gyereket ütnek el, és főleg, ha maguknak is van. Általában az is előfordul, hogy megpróbálnak a szemébe nézni a hátrahagyott szülőknek. Kevesen szeretnének közülük dalolva börtönbe vonulni, de azért megtörténik velük, és tisztában vannak azzal, hogy akaratlanul ugyan, de elkövettek valami súlyosat és jóvátehetetlent.

 

Általában, nem mindegyik. Van közöttük olyan, aki nem.

 

De mondd, ki lenne a csürhe?

Előzmény: H. Schwester (2702)
loding Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2705

Elnézést,

nem követtem ezt a topikot, de azt szeretném kérdezni, vajon kiderült-e a végén, hogy van, vagy nincs rokoni kapcsolat néhai Liam Tobin úrral, aki az IRA katonai hirszerzésének tábornoka volt ?

Köszönöm

.

.

.

:-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2704
Magyarán a 10 km/h helyett ment 70-nel, nem pedig az 50 helyett, ahogy a gázolópárti olvtárs láttatná.
Előzmény: voks02 (2701)
nézek Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2703

még megérem, hogy tobinból hős lesz....    otthon biztos...    gondolom...csakhát ugye...

H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2702

Ezt már csak az érzelmi pandant miatt nyomtam oda, mert hajlamos vagyok arra, hogy ha valaki ellen unisono felzajdul a csürhe, és  egymásra licitálva basztatják, akkor automatikusan valamiféle szimpátia nyilvánul  ki bennem.

 

Én már csak ilyen vagyok.

 

Volt nagyon régen egy öreg ismerõsöm, egy taxis, aki ott volt a taxijával 1946.-ban, amikor Szívóst és Rotyist (két hirhedett keretlegény) akasztották az Oktognon, mert a taxival pont arra volt útja, és a tömeg  egy pont után nem engedte tovább a Pobjedát.

Az öreg mesélte, hogy a derékjó magyar tömeg annyira ocsmány állatul viselkedett (javarészt gondolom kisnyilasok hordája, akik kompenzálni mentek oda) hogy az öreg kifejezetten sajnálta a két szerencsétlent, aki ugyan nem volt egyik se  1 szolid gyöngyhajú lány,   de a környezethez képest AKKOR õk voltak abban a szituban  legszeretnivalóbbak.

 

Na ez a dolog jön be mindig nekem, ha egy ilyen tobintot basztat itt boldog-boldogtalan.

Előzmény: Ariel_500 (2699)
voks02 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2701

Némileg árnyalja a helyzetet, hogy olyankor ment hetvennel ötven helyett, amikor az összes többi dugóban sorban álló autós meg tízzel, és ő csak úgy elhúzott mellettük. Kicsit más, mintha éjjel a kihalt úton, ugyebár...

Előzmény: perkelto (2700)
perkelto Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2700

Én úgy tudom, hogy hetvennel ment ott, ahol ötven a megengedett sebesség.

 

Szerintem nem találsz olyan magyar autóst, aki még ne követett volna el ilyen gyorshajtást. Csak nem mindenki gázol halálra két kisgyereket.

Előzmény: Ariel_500 (2698)
Ariel_500 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2699

Hajrá Tobin!

Hajrá Írország!"

 

Azért ne ess túlzásba!

Láttam egy börtön sorozatot a tv-ben, Írországban sem jólnevelt fiukák úlnek

Itt meg valszeg nem a nehézfiukkal raknák össze a Csillagban

Előzmény: H. Schwester (2691)
Ariel_500 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2698

télleg nem tudom elképzelni, hogy lehet 40-el gázolni.."

 

Úgy hogy kihagysz egy pillanatra

Ma nagyon ismerős tájon jártam, jobbra kisívben, nekem zöld, de tudom hogy a gyalognak egyszer zöld máskor piros ott

Most nem tudom milyen volt, mert nem figyeltem eléggé

Gyalog meg elég tempósán kezdett átjönnni

Szerencsére satufék volt

Szóval könnyen belefut egy ilyenbe az ember

Előzmény: nézek (2696)
H. Schwester Creative Commons License 2013.12.10 0 0 2697

Az az igazság, hogy ha ez a topik itt nem lenne, és nem bachna a szemembe 1-1 tüskét minden nap, akkor lesz@rnám én a kis tobintot,---- vastag, meleg, lágy sugárban.

Sok cseresznyemaggal.   :-))))

Phacomat se érdekli amúgy, van ezerszer több olyan valóság körülöttem, amikkel  sokkal naponta markánsabban szembesülök.

 

Leb' Wohl!

Előzmény: nézek (2696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!