Keresés

Részletes keresés

becool Creative Commons License 2009.10.03 0 0 363

Sziasztok!

 

Teljesen egyetértek Sundiek-kel, a lényeg, hogy remélhetőleg hamarosan költözhetünk és azért azt nem lehet letagadni, hogy a velünk párhuzamosan, a tágabb környezetünkben más beruházó által épített projectekkel szemben, nálunk a Cordia válság ellenére is tartotta magát a mínőségi anyaghasználathoz ill. messze ez lett a legszebb:)).

(bár tudom izlések és pofonok különbözőek:).)

 

Nem elhanyagolható az sem, amit Szumoék említettek (én is ezt tapasztaltam), hogy ha van valami hiba akkor azt igyekeznek javítani! (mint már írtam ez a pozitív hozzáállás mind az építőcég, mind a Cordia részéről nekem pl. nagyon fontos.)

 

A kötbérrel kapcsolatban meg itt a fórumon hiába gyártunk mindenféle elméleteket, a legegyszerübb és szerintem a legcélravezetőbb, ha máskor nem is, de a műszaki átadásnál személyesen megbeszélni velük a dolgokat.

 

Szép kirándulóidőt mindenkinek, én már megyek is:))).

 

 

 

szumoek Creative Commons License 2009.10.02 0 0 362
Az Ingatlan Készre Jelentésének teljesítével lezárul kötbéres időszak.
Szerződésben:
"birtokbaadásra történő felajánlás napjával a késedelmi kötbérrel szankcionált időszak lezárult"

ha a műszaki átadás átvételkor, ha nincs olyan dolog, ami a rendeltetésszerű használatát befolyásolja (pl. nincs víz, vagy áram) akkortól nincs kötbér.

Tehát nem kell a teljes birtokbaadás.
A szerződés szövege szerint az ingatlan készre jelentéséhez viszont szükség van a használatbavételi engedélyre is.

Mi többször bementünk azóta lakásba, nagyon szépen halad minden, a lakásban is mindig észreveszünk valami kis hibát, amit igyekeznek is javítani mindig. Igy legalább kevesebb marad a műszaki átadásra. :)
Előzmény: Sundiek (361)
Sundiek Creative Commons License 2009.10.01 0 0 361

Szerintem biztos ami biztos, jelezzétek először szóban, ha úgy nem megy akkor hivatalosan is.

 

Amúgy a kötbérkötelezettség mikor szűnik meg szerintetetek?

A birtokbaadáskor, vagy a műszaki átadáskor?

Mert a szerződésben a birtokbaadás mint folyamat van említve, és első állomásának tekintik a műszaki átadást. Ha a műszaki átadás megtörténik akkor már nincs kötbérkötelezettségük?

Műszaki átadás megtörténhet jogerős használatbavételi nélkül?

 

A hivatalos műszaki átadás előtt Ti megnézitek a lakást, vagy mindenki csak akkor megy most már csak be?

 

Köszi.

 

Amúgy a lényeg viszont mégis csak az, hogy elérhető közelségbe került a beköltözés! Hurrá! :)

Grisham73 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 360
... bocs "jeleznünk"? :)
Előzmény: Grisham73 (359)
Grisham73 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 359

Nekünk már augusztus 1-től él a kötbér, mert július végén lejárt a szerződéses határidő. Tehát nekünk két hónap már biztos jár. Kérdés, hogy ezt jelleznünk kell feléjük, vagy automatikusan adják?

 Nem tudjátok?

Előzmény: Sundiek (357)
becool Creative Commons License 2009.09.30 0 0 358

Egész pontosan a szerződésünkben ez áll:".... a birtokbaadás felajánlásának napjáig, minden 1 havi késedelem esetén a nettó Vételár 1%-nak megfelelő összegű kötbért köteles Vevő részére fizetni.... Eladó legfeljebb 90 napi késedelem idejére köteles kötbért fizetni,...". 

Szerintem igenis megtámadható lenne a -  csak teljes hónap után - fizetés, hiszen a 90 nap feltételez tört hónapot is, mivel a teljes 3 hónap 92 nap lenne, nem igaz?

 

 

Előzmény: Dömsöd (355)
Sundiek Creative Commons License 2009.09.30 0 0 357

Sziasztok!

 

Szerintem a Cordia hallani sem akar a kötbér fizetésről, így akármilyen állapotban van, okt. 31-ig átadja.

fudge Creative Commons License 2009.09.30 0 0 356
Nekünk is ez van a szerződésünkben, bár az a Thermal Zugló project. De véleményem szerint ezt simán meg lehetne támadni a bíróságon!

Bár nem vagyok ügyvéd, de ez nekem nagyon sántít.
Előzmény: Dömsöd (355)
Dömsöd Creative Commons License 2009.09.30 0 0 355
Szia Becool!

Veletek is úgy iratták alá a szerződést, hogy kötbér tört hónapra nem jár, csak egészre? Szóval, ha a birtokbaadás otóber 28-án lenne, akkor nem kapnátok, de ha november 1-én, akkor már járna a nettó vételár 1%-a?
Előre is köszönöm válaszodat!
Előzmény: becool (354)
becool Creative Commons License 2009.09.30 0 0 354

Hát ez egy jó kérdés. Nektek is okt.1-től járna a kötbér?

(Az műsz.átv. kapcsolatban megnyugtatásul, eddig úgy vettem észre, hogy mind a Cordia, mind az építőcég teljesen segítőkészen állnak a dolgokhoz.)

 

Az A-B belső bejárati-előtérnél a postaládák helye köré és a falra felkerültek a kőburkolatok, egész jól mutat:).

Előzmény: Grisham73 (353)
Grisham73 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 353

Szuper, köszi.

Megtaláltam, felkészülünk. :)

Másik kérdés... tudja valaki, hogy a kötbérigényt azt előre hivatalos úton jelezni kell a Cordia felé, vagy ez automatikusan jár?

Előzmény: becool (352)
becool Creative Commons License 2009.09.27 0 0 352

Ha a google-be beírod a címet, hogy "Százezrek múlnak a műszaki átadáson", akkor az elsők közt dobja ki az info.szuperingatlan.hu linkjét, az lenne az.

Nem győzöm hangsúlyozni annak a fontosságát, hogyha valaki műszaki ellenőrt visz magával, mindenképpen kérjen tőle valamilyen igazolást, hogy tényleg hivatalosan is az, ill. vállaljon (írásban, lehetőleg pénzügyi) garanciát a munkájára máskülönben az egész csak kidobott pénz!!!

Az átadásnál általában az szokott a probléma lenni, hogy az ember túl izgatott, kapkod és így elfelejti megnézni azt amit szeretne, ezért célszerű a lista készítése.

(ha alaposan körülnézünk, ami nyitható-zárható azt nyitjuk-zárjuk:), ami mozgatható - megmozgatjuk:), ami fel-bekapcsolható, lehúzható azt kapcsoljuk, húzzuk:), akkor annál többet a műszaki ellenőr sem tud leellenőrízni, mert a falba ő se lát, csak ő kívülálló és rutinosabb ezért lehet hasznos, feltéve ha nem felületesen dolgozik!)

 

 

Előzmény: Grisham73 (351)
Grisham73 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 351

Én kerestem ezt a fórumon, de nem találtam....

Pedig nagyon érdekelne...

Hisz már a jövő héten várható a műszaki átadás. Nem árt felkészülni alaposan...

Előzmény: becool (350)
becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 350

Egyébként szerintem a belső fórumon említett "Százezrek múlnak a műszaki átadáson" c. cikket érdemes elolvasni, van benne 1-2 hasznos dolog:)

 

 

becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 349

A-B:

 

becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 348

A-B:

becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 347

A-B:

 

becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 346

C-D:

 

becool Creative Commons License 2009.09.26 0 0 345

C-D:

 

adamsski Creative Commons License 2009.09.24 0 0 344
Igen, köszönjük :))
Előzmény: becool (343)
becool Creative Commons License 2009.09.24 0 0 343

Köszönöm a visszajelzést:)

Tegnap a helyzet változatlan volt - azaz az ablakokon keresztül, a teraszokon látszott, hogy szinte minden lakásban dolgoztak, és a kertben is voltak szép számmal:).

 

 

Előzmény: Sundiek (342)
Sundiek Creative Commons License 2009.09.21 0 0 342

Sziasztok!

Hát, persze, hogy érdekel bennünket a helyzetjelentés:-), köszönjük.

Örülünk, hogy ilyen aktív szereplője vagy a fórumnak.

Hajrá, hajrá Cordia! Várunk!

becool Creative Commons License 2009.09.20 0 0 341

Helyzetjelentés:(már ha érdekel valakit)

A-B épület:

kész a világítás, a lépcsőház-folyosó burkolat, a korlátok is fel vannak téve,  - most jönnek a "design" munkák - bármit is jelentsen ez:).

A lakásokban (többségében) a burkolatok (csempe, parketta), a kapcsolók, konektorok, belső ajtók, van ahol a konyhabútor is be van már építve, jövő héten elvileg jönnek a szaniterek.

A teraszok le vannak burkolva, de láttam, hogy az a C-D-ben is már meg van csinálva:).

A keri munkák is láthatóan belendültek (a csütörtöki esőtől jó kis dagonya keletkezett), jó lenne, ha ahol a lakásokhoz "zöldtető" is tartozik, minél előbb el készítenék, mert a már kész fürdőn ill. szobában a parkettán át hurcolt föld-növény stb. és a telepítéssel járó sár stb. nem tesz túl jót a lakásnak:(.

(Nekem kellemes meglepetés volt, hogy a fürdőszoba, mosdó ill. a konyhabútor is sokkal jobban mutatott élőben, mint a látványterven:).)

 

 

becool Creative Commons License 2009.09.18 0 0 340

Bocs a fotók minőségéért, de nagyon párás volt az idő ill. a másik oldalról nem is tudtam képeket készíteni olyan "rossz" szögben tűzött a nap.

(két szóval: béna voltam:(.)

A-B épület:

 

becool Creative Commons License 2009.09.18 0 0 339

C-D épület:)

 

Sundiek Creative Commons License 2009.09.18 0 0 338

Sziasztok!

 

Nekünk is sikerült bejutnunk, burkolás-festés fázisában tart a munka.

becool Creative Commons License 2009.09.17 0 0 337
Akkor most csomagoljak ki?:(. Végül is én jól el vagyok egy félkész házban is, legfeljebb elindíthatjuk a Birdhill Survivor 1. season-t.:)
Előzmény: adamsski (336)
adamsski Creative Commons License 2009.09.17 0 0 336
Igen, sikerült bejutnunk. Alakulgat belülről is, de még azért kell neki pici idő :)
Ha tippelnem kellene, akkor okt közepére mindent belehet szépen fejezni :)
Előzmény: becool (335)
becool Creative Commons License 2009.09.17 0 0 335

Sziasztok!

 

Sundiek, Ádám: végül is sikerült bejutnotok a lakásokat megnézni?

Hogy áll a C-D belülről? Kívülről nézve már teljesen utolérte az A-B-t!.:).

Ha belülről is O.K., akkor szerintem a két ház kész is,  üzenem a Cordiának 1-2 szerezzék be a jogerős használatbavételit és megyek csomagolni!:).

becool Creative Commons License 2009.09.15 0 0 334

Szia

Így van a műszaki átadásnál nagyon fontos hogy az ember észnél legyen, de azért nem kell misztifikálni a dolgot:),( Párat már végig csináltam magamnak, barátaimnak is.)

Van amit a képzett műszaki ellenőr sem láthat pl. a padló alatt a betonban futó víz-, fűtéscsővek állapota stb. amik előszeretettel szoktak a hanyag munka miatt szétmenni, ezekre van a garancia!, a többit egy kis odafigyeléssel észre lehet venni. (Még jó, hogy nálunk a vízcsőveknél nem a "pattintós, roppantos" technikát használták - legalábbis amit láttam az építkezés során belőlük -  bár ez nem zárja ki azt, hogy nem lehet gond később,sajnos:(.)

Persze akit megnyugtat az úgyis visz magával képzett műszaki ellenőrt (gondolom senki nem felejt el tanusítványt kérni, hogy valóban képesített és a munkájára garanciát vállal! másképp én is hírdethetném magam, osztogathatnám a  tanácsokat, van már annyi gyakorlatom. A saját bőrömön tanultam meg. hogy mire kell odafigyelni, ennél jobb oktató azt hiszem nincs:)

Félre ne érts, nem akarom az üzletedet rontani, valóban jó, ha jelen van egy független valaki , mert van aki az átadás miatti izgalmában azt se tudja hova nézzen v. kapjon.

Nekünk akik meg esetleg nem akarnak müsz. ell. vinni , ezért jó ha előtte egy papírra összegyűjtjük a lehetséges hibaforrásokat, szépen sorban haladva - postaládától, a folyosón lévő mérőóráktól, bejárati ajtótól kezdve - és ezeket csak végig csekkoljuk. Bár már ott tartanánk!:)

Előzmény: magyarib (332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!