Keresés

Részletes keresés

ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.25 0 0 374
Egyetértek, ne komolytalanodj! :-D
Éppen átterveztetik az épületet ötszintesre, mert rájöttek, hogy akkor még valamennyire hasonlít is a látványtervre. Kisebb lesz, sárgább, savanyúbb, de a miénk.
Előzmény: yaouank (358)
kambekk Creative Commons License 2008.03.24 0 0 373

Háááát nem túl nagy durranás. A 10-es évek art deco/szecceszós stílusának gyenge darabja. Jó ha öt-hat van még rajta hívül a városban :)))) Lajta Béci is szégyelte amíg csak élt :))))

 

Egyébként nekem valóban nem a kedvenc stílusom. De azért megadom a fennmaradási engedélyt rá! :)))))

Előzmény: Venyerin (372)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 372
Jobbról a második házat nem rombolnád le rajta?
Eszméletlen ocsmány...
Előzmény: kambekk (371)
kambekk Creative Commons License 2008.03.24 0 0 371

OFF

Nem nyafogás volt az, csak félremagyaráztad a dolgokat. De nekem minegy.

ON

 

Addig is itt egy archív kép, amikor még tér volt a tér.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

forrás: voltegyszer.blogspot.com

Előzmény: Venyerin (370)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 370
Maradjunk annyiban, hogy ha választani lehet az agyatlan nyafogás és a maradék agy kulturált borfogyasztással való stimulálása között, essen utóbbi akár egy nem létező közpark területére, bizony nálam eleve lefutott a meccs, és csak sajnálni tudom azt, akinél nem... :-P
Előzmény: kambekk (367)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 369
"Kőszegen egy nap alatt lerombolták a műemlékvédelem alatt álló régi posztógyárat"

Most azon kívül, hogy épp a héten megírta a Zindex, ki hallott már arról az épületről?
Tele a világ industrial fotósokkal, de a kőszegi gyárról egy fia képet nem lelni sehol az egyik helyi online lap 2 tavalyi minijén túl. Na azok alapján nem látszik elveszett érték...
Előzmény: Törölt nick (363)
RAMBO Creative Commons License 2008.03.24 0 0 368
Ennek az izének a helyén most nem egy óvantag parkoló áll a legleprább fajtából?

Mindegy, sztem akkor se oda való.
kambekk Creative Commons License 2008.03.24 0 0 367

Zöldfelületről vitáztunk haver. Nem tehetek róla, ha elittad a maradék eszedet is...

:D

Előzmény: Venyerin (364)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 366
A tizenöt év alatti 3%-ot már készséggel elhiszem (bár mondjuk ez kb. mérési hiba szint, jegyezném meg).
Az olvtárs viszont ennél 8-10-szer többet emlegetetett...
Előzmény: oramester (356)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 365
A Kálvinon álló izét überelni nem kunszt. :)
Ellenben el vagy tájolva, egy ideje már nem üres az....
Előzmény: Nem tudom. (355)
Venyerin Creative Commons License 2008.03.24 0 0 364
Szeretném megjegyezni, hogy a szerinted nem létező parkban ma igen kellemetes kis borfesztivál volt, és a magam részirül igen jól éreztem ott magam.

Nem én tehetek róla, ha hülye vagy... :-P
Előzmény: kambekk (340)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 363

Ez sajnos igaz, de tudtommal a kerületi önkormányzatok szórják áldásaikat az (be)építésekre:-( Pénz beszél, kutya ugat. Ebbe hiába pofázna bele a Főváros, sz.rok a törvények, illetve nincs komoly, precedensértékű következménye semminek.

 

Kőszegen egy nap alatt lerombolták a műemlékvédelem alatt álló régi posztógyárat:-(

Előzmény: oramester (356)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 362

Nem is olyan üresek azok a Kálvin irodaházak;-)

 

Vannak itt pöstiek?

Előzmény: Nem tudom. (355)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 361

Ehhez hasonlít? Pfújj, de ronda:-))

 

 

 

(London)

Előzmény: Tündi2003 (359)
yaouank Creative Commons License 2008.03.24 0 0 360
Abból amit lenntebb már leírtam következik, hogy itt senki nem hozott semmiféle önkényes döntést.
Mindössze arról van szó, hogy egy szakmai testület (a Fővárosi Tervtanács) támogatólag nyilatkozott a tervről. A döntés joga a kerületnél lesz. Ha a kerület nem hajlandó módosítani a szabályozási tervet, akkor nem lesz csiga. Persze ha módosítja, akkor se biztos.

ya
Előzmény: Nem tudom. (353)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 359

Egyebkent amennyibol a kpbol meg lehet itelni, pl. a Kalvin teri ures irodahazat esztetikailag ubereli.

 

 

A Kálvin téri műanyag*-csodapalotáknál még egy hajléktalansátor is esztétikusabb....

 

* Szerintem olyanok, mintha átlátszó műanyagból lennének.

Előzmény: Nem tudom. (355)
yaouank Creative Commons License 2008.03.24 0 0 358
Azért ne komolytalankodjuk, dehogy csalás. Egyrészt egyértelműen magasabbnak látszik, másrész azért nem a Városháza emeletmagasságai nem kicsik.

ya
Előzmény: ghoezeke mate (352)
oramester Creative Commons License 2008.03.24 0 0 357
"es turistacsalagato latvanyosagot fog adni"

nm hinném, hogy a kedves túúrista ezért látogatná meg a fővárost...
mint ahogy nem azért jön, hogy megnézze pl: az ING székházat


"Jo lenne meg szaz ilyen epulet."

jah csak nem a belvárosba...
nem ettől lesz szebb és jobb a történelmi városrész.

természetesen a szocreál parkolóház sem jó megoldás és egyáltalán nem szép, de ettől a csigától nem lesz sokkal jobb a városnak.
Előzmény: HitetlenTamaska (344)
oramester Creative Commons License 2008.03.24 0 0 356
"Jó ideje elég jól működnek azok a szabályok, miszerint a zöld nem csökkenhet érdemben."

nem egészen.sőtt nagyon rosszul megy ez a szabályozás...
de úgy is mondhatnánk, hogy nem működik:

http://index.hu/politika/belfold/budapest/arena071116/

"A környezettudatos városfejlesztésnek az lenne a célja, hogy jó városi térszerkezettel, átgondolt és a táji adottságokhoz igazodó zöldfelületeki rendszerrel gondoskodjon ezeknek a kedvezőtlen városi hatásoknak az ellensúlyozásáról és a város átszellőzéséről. A zöldfelületi rendszernek különböző elemei lehetnek, ide tartozna a közparkok, a temetők, az erdők, vagy éppen egy ügetőpálya is." A szakértő ismerette egy közelmúltbéli felmérés eredményét, mely szerint tizenöt év alatt Budapesten a zöldfelület három százalékkal csökkent, ami elsőre nem tűnik nagy számnak, de ez 1300 hektárt jelent, és így a teljes zöldfelület aránya ötven százalék alá esett."
Előzmény: Venyerin (317)
Nem tudom. Creative Commons License 2008.03.24 0 0 355
Egyebkent amennyibol a kpbol meg lehet itelni, pl. a Kalvin teri ures irodahazat esztetikailag ubereli.
Előzmény: Venyerin (319)
Nem tudom. Creative Commons License 2008.03.24 0 0 354
De lehet, hogy csak arrol van szo, hogy az emeletek joval alacsonyabbak mint a regi berhazakban (ahol csakran 4-5 meterre van a plafon).
Előzmény: ghoezeke mate (352)
Nem tudom. Creative Commons License 2008.03.24 0 0 353
Tunhet ugy, es talan reszben lehet igaz is.

Az elutasitok eseteben lehet frusztracios faktor az a tenyezo, hogy itt valakik mar eleve egy kesz dontest hoztak, konszenzusra valo torekves nelkul. Ezesetben az elutasitas reszben ideologiai alapu (vagy legalabb is nem csak azon mulik, hogy tetszik vagy nem tetszik), hanem maga az onkenyes procedura elleni tiltakozas igenyere visszavezetheto, legalabb is reszben.
Előzmény: Venyerin (319)
ghoezeke mate Creative Commons License 2008.03.24 0 0 352
Már szóltam, hogy ez a látványterv csalás, mert egy kilencszintes házat akkorának mutat, mint a környező 3-4 szintes házak.
Előzmény: yaouank (350)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 351
Így az oszlop mellett pláne hülyén néz ki. Mondom én, hogy TÉR kéne neki, de nem a Szervita...
yaouank Creative Commons License 2008.03.24 0 0 350
Csiga-biga

Azért az biztos, hogy ez egy kicsit más építészeti minőség, mint a parkolóház. Persze az ördög a részletekben van.
Egy Index cikk, meg néhány látványkép alapján én nem mernék ítélkezni (se pro se kontra).

ya
Előzmény: Tündi2003 (348)
yaouank Creative Commons License 2008.03.24 0 0 349
Ezt kérdezd meg a volt tulajtól. Ha a kerület volt az akkor attól.

ya
Előzmény: Tündi2003 (348)
Tündi2003 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 348
Miért adták el a parkolóházat? Nem használták, nem volt bevétel? Annyira lerobbant, hogy le kell bontani? Csak?
yaouank Creative Commons License 2008.03.24 0 0 347
Igazán elfelejthetnétek már, hogy ez még mindig úgy működik, mint 30 évvel ezelőtt ...
,hogy Szépvülgyi evtárs a homlokára csap oszt épít.
Egy befektető megvette a garázsházat, oszt le akarja bontani és a helyére építene valamit csigát, tornyot amire pénze van.
A kerületnek annyi a szerepe, hogy van egy rendezési terve a területre (vagy jó vagy szar most nem mélyednék bele). Ha a befektető ettől el akar térni először is ezt a rendezési tervet kell módosítatni (ami azért nem olyan egyszerű).
Aztán vannak még ugye a tervtanácsok amiken át kell menni a tervnek.
Oszt ha a Rogánék nem akarják ezt a házat, akkor nem lesz módosítva a rendezési terv. A főváros meg a fővárosi főépítész maximum a partvonalról beszólhat.
Szóval felejtsétek már el, hogy a főváros építetné ezt a házat.
Ha valakiknek beleszólásuk lesz abba, hogy milyen ház épül ott az a kerület.

ya
Előzmény: Tündi2003 (316)
kambekk Creative Commons License 2008.03.24 0 0 346

OFF

Ferencvárosi péládnak részben igazat adok. A Lenhossék park valóban új területként jelent meg. És a házbelsőkben is több lesz a zöld, mint annak előtte volt. De ha csak egy pestbudai ősfás telek eltüntesével állítjuk párhuzamba őket, máris eltörpül e növekmény. Ugyanez a ferencvárosi pozitív példa azonban a józsefvárosi rehabra viszont már nem illeszthető rá. Az V. kerületre meg aztán mégkevésbé.

ON

Előzmény: promike (345)
promike Creative Commons License 2008.03.24 0 0 345
...ez marhaság pl csak Ferencvárosban a tömbrehabilitáció teljes befejezésével több száz hektár közpark lesz ezek jelenleg részben készültek el és még magánparkok de majd egybenyílnak
Előzmény: kambekk (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!