Keresés

Részletes keresés

D.I. szm Creative Commons License 2018.07.14 0 0 5832

Ag2R taktika 0.30-tól: https://www.youtube.com/watch?v=0Fjin3pdyd0  :-)

Egyébként szerintem nem volt ez katasztrófa,mert pl Gallopin azért ott volt Bardet mellett,de az tény,hogy jobban is megoldhatták volna. Nekem mondjuk az a fura,hogy Vuillermoz csak szakasz közben kapta volna az infót,hogy neki Bardet kell majd segítenie a végén. Létezik,hogy a szakasz előtt ezt nem mondták el neki ? Ok,hogy 2015-ben Vuillermoz behúzta ezt a Tour etapot,de ő maga nyilatkozta,hogy most nincs olyan formában szóval neki az utolsó 10 kilométeren csak a kapitányára kellett volna figyelnie... Kicsit a Quintanas esetre hasonlít,nekem legalábbis ez ugrott be róla.

Előzmény: oscarsevilla (5831)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.14 0 0 5831

Amúgy elnézve a sokszor etalonként és követendő példaként kezelt AG2R szerencsétlenkedését a Mur de Bretagne-on, nekem bizony eszembe jutottak a FdJ vagy az Igor Antón vezette Euskaltel legszebb napjai. Na nem mintha örülnék annak, hogy Bardet a csapata szerencsétlenkedésének is köszönhetően hátrányba került aznap, csak megjegyeztem.

 

"AG2R katasztrófa: Pierre Latour kihúzta a fülhallgatóját és ezért nem hallotta azt, hogy Romain Bardet segítségre szorul, míg Alexis Vuillermoz rádiója elromlott, és ezért nem kapta meg az amúgy kiadott utasítást, hogy segítse Bardet-t."

 

Ha esetleg nem ismernéd a Sonkaszeletelő oldalt a facebookon, akkor nagyon ajánlom.

 

https://www.facebook.com/sonkaszeletelo/?hc_ref=ARRMD9m4Xbey0g5bGdhtWRdSISv4P3b-1-1_jJXngOqILTaFEX5oRdEFoMgY_-7L2to&fref=nf

oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.14 0 0 5830

Mondanám, hogy messze van még Párizs :)

 

De elnézve Démare tavalyi szenvedését a hegyi szakaszokon, sajnos nem vagyok benne biztos, hogy az Alpok és a Pireneusok közötti sík napokon a topon lesz. Ahogy halad előre a verseny, szerintem úgy romlanak Nono esélyei Gaviriával, de főleg Sagannal vagy Kristoffal szemben. Ma viszont még jó esélyei lehetnek, én nagyon drukkolok!

Előzmény: D.I. szm (5826)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.14 0 0 5829

Ügyes volt Phil, amit lehetett, azt megtette. És nem is kellett volna sok a sárgához. Mindenesetre letette a névjegyét, hogy ott van a versenyen. Innentől valószínűleg csak segítőként, de én azért bízom benne, hogy telik még tőle egy kis ügyeskedésre. Akár most vasárnap a pavés szakaszon.

 

Azt azért nagyon szeretném megkérni, hogy Landát ne nyírják ki aznap. :)

Előzmény: D.I. szm (5827)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.11 0 0 5828

üzemmódban

Előzmény: D.I. szm (5826)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.11 0 0 5827

Sem a sárga,sem a szakaszgyőzelem nem jött össze viszont korrekt kis befutó volt ez,jó volt látni a Gilbert támadást.

Utólag persze könnyű okoskodni,de Alaphilippe igazán eljátszhatta volna a Samu Sanchez féle Amsteles szerepet. A szakaszgyőzelem valószínűleg így sem jött volna össze,de a sárga talán meglehetett volna Philnek. 

Előzmény: oscarsevilla (5825)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.11 0 0 5826

A San Remon valóban megoldotta viszont ott nem annyi ember között kellett szlalomozni mint a tegnapi szakaszon,ezen kívül talán az út is valamivel szélesebb volt stb.

Amúgy durva,hogy Vichot még egy ilyen befutóhoz is kevés,miközben Pasqualon,Julien Simon féle bringások a top 15 -ben...

Talán holnap Gaudu a Mur de Bretagne-on.Molard is jó opció lett volna,csak hát ő múmia üzzemódban "funkcionál" https://twitter.com/Rudymolard/status/1016729209232941056

Előzmény: oscarsevilla (5824)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.11 0 0 5825

Engem is meglepne, ha nem Topten lenne ma délután sárgában.

Bár ha Phil ma megnyerné a szakaszt, a +10 másodperces jóváírással már meg is lenne a sárgája, feltéve persze, ha nem GvA a második mögötte. Azért ez nem lehetetlen.

Előzmény: D.I. szm (5823)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.11 0 0 5824

Emlékszem azért Nono Milan-San Remo győzelmére, ahol mindene volt, csak csapata nem. :)

 

De valószínűleg igazad van. Az már egy másik kérdés, hogy egy Quick-Step ellen mire lenne elég, ha össze is tudna állni rendesen a FdJ vonat. 

Előzmény: D.I. szm (5822)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.10 0 0 5823

Nagyon megérdemelné,viszont számomra komoly meglepetés lenne,ha GvA elveszítené a sárgát a holnapi szakaszon,a Mur de Bretagne meg sajnos már nem Philnek való. Ott valószínűleg Alaphilippe fog robbantani. 

 

Előzmény: oscarsevilla (5820)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.10 0 0 5822

Nononak tökéletes felvezetés kell,mint amilyet a svájci körön kapott(https://www.youtube.com/watch?v=J_vMuDe-34w )mert egyedül ez még mindig nem megy,nem tudja magát helyzetbe hozni. Ezt a mai szakaszon is láthattuk.

Amúgy a gyorsasággal szerintem sincs gond,Gaviria valóban más liga,viszont Sagan és főleg Kittel foghatóak.

A következő sprintben talán a szlovákra kellene figyelni,mert ő szinte mindig megtalálja a helyet és az időzítése is remek.

Ahogy korábban is írtam nagy meló lesz összehozni azt a szakaszgyőzelmet.

Előzmény: oscarsevilla (5821)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.09 0 0 5821

Szegény Nono eddig nagyon szerencsétlen. De a gyorsasága amúgy megvan a győzelemhez. Gaviriát vagy Kittelt persze nem fogja lesprintelni, de az bármikor benne van a pakliban, hogy legközelebb nem Démare esik ki defekt vagy bukás miatt, hahem a másik kettő. Elnézve az eddigi sprinteket, én Nonot a fenti kettő és Sagan mögé sorolnám közvetlenül. Ebből pedig bármi lehet!

Előzmény: D.I. szm (5819)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.07.09 0 0 5820

Gyerünk Phil, 5 másodperc hiányzik csak a sárga trikóhoz!!!

D.I. szm Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5819

FDJ-s csapat:

https://twitter.com/GroupamaFDJ/status/1014857923330265089

https://twitter.com/GroupamaFDJ/status/1014923920993128449

 

https://twitter.com/GroupamaFDJ/status/1015156100977418240

Ha minden igaz a Tour legfiatalabb csapata,ennek ellenére Madiot szakaszgyőzelmekről beszél.

Az biztos,hogy nagy meló lesz összehozni 1 szakaszgyőzelmet is,viszont egyáltalán nem tartom lehetetlen küldetésnek.

Remélem,hogy Vichot végre odateszi magát(a Tourokon eddig nem igazán jött ki neki a lépés) és azt is,hogy ezúttal nem csak hárman jutnak el Párizsba:-) 

D.I. szm Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5818

Én is :-)

Az lenne az igazi,ha összejönne a 10-ik GT szakaszgyőzelem,bár erre nem sok esély van. Valószínűbb,hogy ismét a csapatmunka terén fog remekelni Phil. Persze én már annak is örülök,hogy ismét bekerült a QS Tour csapatába,a BMC-nél ez sem mindig sikerült...

https://twitter.com/PhilippeGilbert/status/1015193513636581379

Szóval sok sikert Phil!

Előzmény: vuella (5817)
vuella Creative Commons License 2018.07.05 0 0 5817

Drukkolok, hogy jó TdF-je legyen!

Előzmény: D.I. szm (5816)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.05 0 0 5816

https://twitter.com/quickstepteam/status/1014774781516963840

 

Isten éltessen Phil !

Az idei szezon ugyan kevésbé sikeres mint a tavalyi,de csapattársként szerintem nem lehet rá panasz.

D.I. szm Creative Commons License 2018.07.05 0 0 5815

Néhány éve mikor Tony második lett Chavanel mögött,Voeckler állítólag azzal vigasztalta,hogy eljön az ő ideje is,ne stresszeljen mert tuti,hogy a jövőben neki is összejön majd . Aztán a bajnoki trikó helyett jött még néhány ezüst és bronzérem,szóval Roux már nem igazán reménykedett ebben a győzelemben. Sőt,már az is kérdés volt,hogy egyáltalán képes-e még nyerni,hisz a Sarthe körön szerzett szakaszgyőzelme már több mint 3 éve volt. Aztán jött az emlékezetes utolsó etap az Occitanie-n(Valverde utolérése) majd a bajnoki cím,így most már önbizalomban sincs hiány.

 

Előzmény: vanda62 (5814)
vanda62 Creative Commons License 2018.07.04 -1 0 5814

szegény kislány, nem nagyon értette, hogy miért kezdett el mindenki egyszerre üvöltözni körülötte:-)

 

Gratulálok! Tony jó fej, én mindig bírtam. 

Előzmény: D.I. szm (5813)
D.I. szm Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5813

Ilyen az amikor 3 ezüst és 2 bronz után végre összejön az arany:

https://twitter.com/GroupamaFDJ/status/1014479346822799367

A videó legalább olyan jó mint a verseny volt. Madiot is hozta a kötelezőt :-)

Egyébként nem panaszkodhat a csapat,a francián kívül még 4 bajnoki trikót szereztek a fiúk:

https://www.instagram.com/p/BkstWh9AkBb/?hl=en&taken-by=steve_morabito

https://www.instagram.com/p/BkYtOnfAzmc/?hl=en&taken-by=tonythetiger_12

 

https://www.instagram.com/p/BkQT4DggnsV/?hl=en&taken-by=tobiasludvigsson

https://www.instagram.com/p/BkpYzWsAvmw/?hl=en&taken-by=preidi

Gratula!

oscarsevilla Creative Commons License 2018.06.01 0 0 5812

Nem hiszem, hogy túlértékelted volna a Tour de Alps-ot, továbbra is azt mondom, hogy hozta magával az ottani formáját Pinot, és az utolsó napig nagyon jól ment a Girón.

 

A mai mezőnyben nagyon sok a hasonló képességű hegyi menő, közülük Pinot az egyik, az pedig, hogy közülük ki lesz dobogós, és ki "csak" top10-es, sokszor csak nagyon kevésen múlik. 1-1 gyengébben sikerült nap dönt.

 

Azt gondolom, Pinot a végéig jól osztotta be az erejét, és a Finestre szakasz után a harmadik volt összetettben, Froome és Domoulin mögött, amit megtartani szerintem remek eredmény lett volna. Más kérdés, hogy a Cervinián elveszett 3 hét munkája, mind Pinot, mint a teljes csapat részéről. Szomorú, de tovább kell lépni.

 

Ha meg tényleg betegen versenyzett az utolsó héten, akkor főleg le a kalappal előtte, hogy így kitartott. Aru olasz létére hagyta a picsába az egészet, és végig sem ment, ehhez képest Pinot... Nagyon becsülöm, hogy ezt megcsinálta!

 

Ezzel együtt szerintem át kellene gondolnia, hogy hogyan, milyen célokkal versenyez a jövőben Pinot.

 

Virenque a fénykorában többször volt dobogós a Touron, de erre valahogy senki sem emlékszik, csak a 7 pöttyösére. Persze nála a Festina-ügy keresztbe vágta a karrierjét, az meg egy jó kérdés, hogy utána, azonos orvosi háttérrel, tudott volna-e versenyképes lenni Ullrichkal, Armstronggal, vagy csak ennyi maradt benne.

 

Ezzel együtt, rá mindenki emlékszik, ő a nagy Risár, pedig a karrierje második felében közel sem volt már olyan szinten a hegyeken, mint ahol most Pinot. Mégis nyert még 5 pöttyöst a Festina-ügy után is.

 

De mondhatnám Voecklert, aki kvalitásait tekintve szintén jóval Pinot mögött van, mégis nyert ő is pöttyöst, amire mindenki emlékszik.

 

Pinot jó az összetettben, Touron is volt már kiemelkedő eredménye. De a dobogójára csak talán, a többi top10-es eredményére viszont alig elékeznek.

 

Arról nem beszélve, hányszor nem jött neki össze. Hol egy betegség, hol a pavés szakaszok, hol a nagy meleg, többször volt olyan, amikor nem a tudásának megfelelő helyen zárta a Tourt. De ha még ezt meg is csinálja, akkor a negyedik, hatodik helyeit éppen úgy elfelejtenék elég hamar.

 

Az Alpe d'Huez győzelmét viszont szerintem senki sem feledi.

 

A pöttyös az más. Azt úgy is meg lehet nyerni, ha a pavés szakaszokon, vagy egy oldalszeles sík napon perceket kapsz. Meg belefér még az ilyenek mellett is 1-1 gyengébb nap a hegyi szakaszokon. Szakaszt pedig Virenque-s szökésből is lehet nyerni, mint Virenque a Ventoux-n, vagy mint éppen Pinot a d'Huezen 2015-ben.

 

Az idei Touron - feltéve persze, ha a betegsége után versenyképes állapotba tudják hozni... - én mindenképp megpróbálnám a pöttyöst. Aztán a jövőben is ebbe az irányba mennék el a helyében, egy párizsi dobogó pöttyösben szerintem emlékezetesebb, mint egy tökéletesen végigcsinált 3 hét utáni ötödik hely összetettben.

Előzmény: D.I. szm (5811)
D.I. szm Creative Commons License 2018.05.27 0 0 5811

Azt hiszem "kicsit" túlértékeltem az Alpesi körös győzelmet és túlságosan nagy elvárásaim voltak Tibóval szemben. Konkrétan én nem "csak" dobogót vártam tőle,hanem azt,hogy a rózsaszínért folytatott harcban is komoly tényező lesz. Ha nem is nyeri meg a Girot,de legalább megszorongatja Froome-ot és mindenképpen Dumoulin előtt végez,hisz idén kevesebb az időfutam,ő meg ugye jobb hegyi menő mint a holland. Előzetesen legalábbis ezt gondoltam. Mindezek fényében számomra elég nagy csalódás volt már a Zoncolan is,nemhogy lenyomni nem tudta Dumoulint hanem a végén még ő kapott a hollandtól,hegyi befutón. Aztán jött az időfutam és az ébredés...

Egyébként meg valószínűleg úgy van ahogy írtad,Pinot a realitásoknak megfelelően teljesített az utolsó hegyi szakaszig,sőt,ha igaz amit a DS mond és a harmadik hetet már betegen nyomta le,akkor meg abszolút erőn felül. A kezdődő tüdőgyulladás nélkül talán megtartotta volna a harmadik helyét és teljesítette volna a realitásnak megfelelő célkitűzést.

Ami a jövőbeli Tourokat illeti, szerintem is jobban járna a Virenque féle hozáállással, viszont erre kevés esélyt látok. Pláne  akkor,ha marad az FDJ-ben. Madiot nyilatkozta nemrég,hogy az idei volt az utolsó Giro-Tour dupla Pinot számára,jövőre ismét a Tour lesz az első számú versenye. Persze azt nem mondta,hogy az összetettért megy majd Tibó,de ha egyszer nr.1 verseny,akkor kétlem,hogy "csak" a szakaszgyőzelem,esetleg pöttyös lesz a célkitűzés. Ezen kívül Pinot sem az a feladós típus,ezt láthattuk az idei Giron is. A sorozatos kudarcok ellenére gondolom ő még mindig hisz abban,hogy valamikor majd ismét összejön az a Tour dobogó. 

Egyébként,ha már fiatalok: Zakarin idősebb, Chaves meg Pinothoz hasonlóan 28 és szerintem nekik is kb ugyanolyan kevés esélyük van egy GT győzelemre mint a franciának. Én legalábbis nem tartom jobb összetett menőnek őket,de talán még Keldermannt sem. Persze tudom,hogy nem a neveken van a hangsúly,a lényegben egyetértünk :-)

Előzmény: oscarsevilla (5810)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.05.27 0 0 5810

örülök, hogy előkerültél! :)

 

Nem láttam közel sem ennyire tragikusnak a versenyt, még úgy sem, amit a végeredmény mutat.

 

Ne felejtsd el, hogy Pinot a Finetre szakaszon még bőven tartotta a harmadik helyét. Nem gondolnám, hogy az egész Giro egy nagy pofon lenne, legfeljebb csak az utolsó szakasz, bár az tényleg hatalmas volt. Sajnálom nagyon, hogy így ért véget.

 

Abban viszont egyetértek, hogy a jövőbeli Tour szerepléseket át kellene értékelnie az idei Giro fényében.

 

Az összetettet én nem hajszolnám a továbbiakban - bár az elmúlt években már nem is tette. Froome, Domoulin cronon sokkal jobb, Quintana, Landa és talán már Bardet is a hegyek között lett szépen lassan más kategória.

 

Mellettük pedig már jönnek fel a fiatalok, Yates tesók, Chaves, Lopez, Zakarin, Keldermann...

 

Egy top10 persze bármikor benne lehet így is, de egy dobogót nagyon nehezen tudok elképzelni. Ahhoz épp úgy mindennek össze kellene jönnie, mint 2013-ban.

 

Viszont egy pöttyös trikóhoz Pinotnak meg lenne minden adottsága. Ott ráadásul beleférne 1-1 gyengébb nap is, egy grupettozással nem menne el a versenye, mint most a Giro.

Előzmény: D.I. szm (5809)
D.I. szm Creative Commons License 2018.05.26 0 0 5809

Előkerültem :-)

Mindenképpen írtam volna néhány dicsérő szót a Giro után,mert csapatmunka terén igazán profi volt az FDJ. Reichenbach most is fantasztikusat ment,ismét bizonyította,hogy a mezőny egyik legjobb hegyi segítője és a többiek is nagyon jól teljesítettek,a belüket is kidolgozták a kapitányukért. Szóval gratula a fiúknak,szép munka volt!

Tibót viszont bármennyire is szimpatikus figura,a mai hatalmas bukta után nem  lehet dicsérni,neki csak a sajnálat jár,kurva szar lehet így elbukni a dobogót,azt amiért 3 hete kínlódik ő és az egész csapat és ilyen állapotban végigtekerni a szakaszt.

A tavalyi Giro után is volt némi csalódás amiért végül lemaradt a dobogóról,de akkor legalább összejött egy szakaszgyőzelem és az is reménykeltő volt,hogy a Quintana/Nibali duótól sem kapott ki nagyon. Összességében az egy korrekt Giro volt Pinotól,ami a Touros kudarcok után jót tett az önbizalmának is. Az idei viszont így a totális csőd kategória lett sajnos. Legalábbis én nem látom,hogy milyen pozitívumot vonhat le ebből a teljesítményből. Az időfutam borzalmasra sikeredett,nemhogy javult volna ebben a kategóriában,idén még a tavalyinál is gyengébb volt. Néhány éve még Dumoulin és Froome előtt időfutamot nyert a Romandián,most meg ott tartunk,hogy Pozzovivók meg Lopezek szintjét sem tudja hozni ebben a számban. Érthetetlen ez a visszafejlődés...Még csak azt sem mondhatjuk,hogy szar lett az időfutamon,cserébe viszont szárnyal a hegyeken,sokkal jobb hegyi menő lett. A Zoncolanra is Dumoulin húzta fel... Egyedül a lejtmenetben fejlődött valamit az utóbbi időben.

Szóval mindenképpen nagy pofon ez a mostani Giro Pinot számára,mert szerintem ez azt is bizonyította,hogy ő nem csak a Tour győzelemhez,hanem összességében a GT győzelemhez kevés,nem elég jó versenyző ahhoz,hogy GT-t nyerjen.

 

Előzmény: oscarsevilla (5808)
oscarsevilla Creative Commons License 2018.04.20 0 0 5808

És nagyon örülnék, ha előkerülnél a Giro alatt! Allez Pinot! :)

oscarsevilla Creative Commons License 2018.04.20 0 0 5807

Pinot megnyerte a Trentinót Tour of the Alps-ot!!! Egészen remekül ment, nagyon tetszett az egész hete!!

 

Olyan ellenfelei voltak amúgy, mint Froome, Pozzovivo, Aru, Superman Lopez. Jó lesz ez a Giro, nagyon fogok drukkolni!

oscarsevilla Creative Commons License 2018.04.11 0 0 5806

Valóban nagyon szép verseny volt! Drukkoltam Philnek, de ez most Sagan napja volt. Azon nem lepődtem meg, hogy megnyerte a Roubaixt, azt viszont nem hittem volna, hogy ezt a támadást végig tudja csinálni. Sikerült neki. Nem gondoltam volna, hogy lesz még egy akkora állat, mint Boonen volt 2012-ben. :D

 

Szerintem Phil belátta, amit te is írsz, hogy az a robbanékonyság, ami az Amstel vagy a Lombardia megnyeréséhez kell, már hiányzik belőle. A Monumentek közül viszont ez talán a Roubaix-hoz kell a legkevésbé. Helyezkedés, taktikai érzék viszont talán itt a legfontosabb. Abban meg Phil mindig is jó volt. Rámehetett volna már korábban is, persze Greg haverjával egy csapatban ez egy nehezebb ügy lett volna.

Előzmény: D.I. szm (5805)
D.I. szm Creative Commons License 2018.04.09 0 0 5805

https://twitter.com/PhilippeGilbert/status/983048083092267008

Respekt!Old man Phil az idei pavé klasszikusokon is fantasztikus volt. 

Persze a győzelem most elmaradt de a csapattárs szerepkörben azért volt néhány emlékezetes és számomra szimpatikus alakítása. Köszi az élményt Phil!

 

HPéter1978 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5804

Ramon Sinkeldam a holland bajnok.

Előzmény: vanda62 (5802)
D.I. szm Creative Commons License 2018.01.04 0 0 5803

BUÉK!

https://www.instagram.com/p/BdSa6QJgMWp/?taken-by=philippegilbertofficial

Talán a nagyobb versenyek után jelentkezem majd 1-1 elemzéssel,de nem ígérem. 

A tavalyi szezon nagy részét láttam,Gilbertel és a csapattal kapcsolatos híreket is rendszeresen olvastam,viszont a fórumozásra már nem igazán maradt időm,energiám. Az eredményeket ugyan bemásolhattam volna,de annak meg nem sok értelmét láttam,hisz azok úgyis könnyen megtalálhatóak bármelyik bringás oldalon. 

Phil tavalyi éve elképesztő volt,biztos voltam benne,hogy a QS-ben ismét versenyképes lesz,de azt nem gondoltam volna,hogy ennyire:-)  35-36 évesen már nincs ott az igazán nagy esélyesek között már ami a klasszikusokat illeti,a robbanékonysága sem a régi,de a rutinja,a remek taktikai érzéke és az,hogy az egyik legjobb csapatban tekerhet talán még hozhat neki 1-2 nagyobb győzelmet. Kíváncsi vagyok,hogy a Roubaixt mennyire gondolja komolyan.

Az FDJ helyzete sem rossz,új szponzor,nagyobb költségvetés,tehetséges fiatalok(Gaudu,Madouas,Thomas) jó igazolások.

Remélhetőleg Pinot és Demare is hozza legalább a tavalyi szintet. Előbbi esetében megint érdekes lesz,hogy Giro-Tour vagy csak Tour. Én nem bánnám,ha ismét a Giro lenne a fő versenye,de kevés esélyt látok rá,tavalyihoz hasonló Tour lebőgés gondolom már nem fér bele.

Előzmény: oscarsevilla (5800)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!