Keresés

Részletes keresés

caixa Creative Commons License 2011.10.17 0 0 39183

nálunk 3 hete a mérésnél: 5 éves Barbi 111 cm, 16 kg, kisgömbőc Dia 101 cm és 16,5 kg :)

Előzmény: csengevagyok (39181)
csengevagyok Creative Commons License 2011.10.15 0 0 39182

Testvert tovabbra se terveztek?

Előzmény: 2hounds (39180)
csengevagyok Creative Commons License 2011.10.15 0 0 39181

Egyebkent megmertuk R-t, 108 centi es majdnem 16 es fel kilo. A fonokom hateves gyerekenel picivel magasabb :-)

2hounds Creative Commons License 2011.10.14 0 0 39180

De jo, mar azt hittem, senki se jar erre! :)

Igen, tok jokat lehet mar Tomival is beszelgetni, eljott az en idom. :)

Sok sikert Svajchoz!

Előzmény: csengevagyok (39179)
csengevagyok Creative Commons License 2011.10.13 0 0 39179

R is hantazik, nem csak pozitiv sztorikat. Pl hogy en felvagtam a hasat es utana osszevarrtam (vö Boribon könyv). Viszont sok erdekes dolgot mond, tiszta elvezet vele beszelni.

csengevagyok Creative Commons License 2011.10.13 0 0 39178

Sziasztok, immar Svajcbol :)) Szepen haladunk, R egy-ket het szorongas utan most mar kezd lazulni. Sajnos a svajci csaladmodell ellenem szol ugyanis mar rajott a lelkem h a legtobb gyerek anyja nem dolgozik es majdnem napi szinten ostromol azzal h mert kell nekem dolgozni menni.

Egyelore esek szet a faradtsagtol es meg nem mondhatni h elvezem az uj helyet, de majd kialakul :)

2hounds Creative Commons License 2011.10.10 0 0 39177

Sziasztok!

Orommel olvasom, hogy szepen novekednek a gyerkocok, zajlik az elet. Nalunk is, Tomi szepen novekszik, nagyon vicceseket mond, gyonyoruen beszel magyarul. Oviban dicserik, hogy okos, ugyes, meg hogy igazi rosszcsont, a magyar "iskolaban" (3-5 evesek jarnak, szombatonkent 3 ora) szinten dicserik, hogy siman birja az iramot a nala 2 evvel idosebbekkel is. Imad jarni. Otthon hol az oruletbe kerget, mert makacs dackorszakos baba, vagy eppen szajalos kiskamasz, hol pedig megnevettet minket, vagy a kedvessegevel a szivunket melengeti.

Kozvelemeny kutatast vegeznek: a ti gyerekeitek milyen vicces hantazasokat, meseket, hihetetlen torteneteket adnak elo? Nalunk most kezdodott, olyan szinten, hogy ha nem ismernem a gyereket, minden szavat elhinnem, annyira meggyozoen adja elo. A legfrissebb: Uj-Zelandrol neztunk egy termeszetfilmet. Tomi egyszercsak felkialott: en mar voltam itt, mikor pici baba voltam! (Az is nagy aktualis tema, mi volt, amikor pici baba volt.) Es reszletesen elmeselte, hogyan mentek a repulon az ovis baratjaval, hogyan buliztak :), hogy az apjat is latta ott, bar nem egyutt voltak, stb. Teljesen hiheto volt. Majd a teveben meg egy hazat is megmutatott, mint aki tenyleg egy emleket idez fel: igen, igen, ebben a hazban voltam! :))

Este pedig azt meselte el nekem, hogy o bizony latta a Telapot egy fa tetejen (???), a fa pedig a Husveti Nyuszi haza mellett allt. :)

Irjatok ilyen vicces sztorikat, ha vannak! :)

Udv mindenkinek Dublinbol!

caixa Creative Commons License 2011.09.14 0 0 39176

Dia a kezdeti minimális makacskodás után most már beszalad a kiscsoportba játszani reggelente. Azt hiszem, második gyereknél tényleg minden egyszerűbb vagy annak tűnik.

Előzmény: csengevagyok (39174)
Gonoszka2 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 39175

Sziasztok próbálok lassan visszarázódni :-)

Saci 19-én kezdi majd, én nagyon izgulok, ő nem akar menni :-) a héten még oviszsákot kell varrnom neki :-P

Előzmény: csengevagyok (39174)
csengevagyok Creative Commons License 2011.09.14 0 0 39174

Mik az ovis tapasztalatok, kedves anyukak?

Mi ket heten belul koltozunk. Egy-ket dolgot meg be kell szerezzunk a koltozes elott mint pl siruhat Rolandnak :))

caixa Creative Commons License 2011.09.04 0 0 39173

Holnap Dia is indul a kiscsoportba. Bár 2 éves kora óta bölcsis volt és hamar beszokott, most egy nagy csatára készülök, mert egyre nagyobb a hangja. Nálunk szerencsére kicsi a csoportlétszám, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy boldogulnak majd Dia vasakaratával és dacos jellemével :)

csengevagyok Creative Commons License 2011.09.04 0 0 39172

Helego, kornyezetunkben azzal biztatnak h a gyerekek sokkal hamarabb hozzaszoknak a valtozashoz mint mi felnottek. Ugyhogy remelem R segit majd nekunk :))

Viccet felreteve, minden szempontbol jobb eletszinvonalunk lesz mint amilyen most van, es nekunk felnotteknek szuksegunk van egy ujrakezdesre. Viszont a leheto leghamarabb lakast/hazat akarunk venni, hogy nehezebb legyen onnan tovabblepni vagy ha tovabblepunk akkor majd befekteteskent hasznositjuk az ingatlant. Ahogy a palyamat es a szakmamat elnezem, szerintem a java meg elottem all.

Ami a logisztikai / adminisztrativ reszet illeti, a cegnel nagy hagyomanya van a koltoztetesnek es ennek megfeleloen egy egesz hadsereg all mogottunk, a cuccaink osszepakolasatol a letelepedesi engedely megszerzeseig es az ideiglenes lakasig mindent inteznek. Biztos lesznek nehezsegek de jelen pillanatban meggyozodesunk h ennel jobb dolgunk a kozeljovoben nem lesz / nem lehet.

Előzmény: helego (39171)
helego Creative Commons License 2011.09.04 0 0 39171

Uhhhh... micsoda csábító dáma!!! És a kicsi is milyen nagy már..... Ő kimaradt a növekedés folyamából... meg Lóci is!!!

Boldi lehet, hogy Zsazsira hasomlít, de nekem valaki másra is, dolgozom rajta, hogy eszembe jusson kire. Vmi közelebbi. Ő is megnyúlt.

Roland azokkkal a nagy szemekkel :) mintha folyton rácsodálkozna a világra. (nem fogok veszekedni, de annyi váltás volt már az életében, én nem örülnék még egy költözésnek... ezért sajnállak, még ha nem is akarod :) )

Kocek, jóvanna... ha beenged a rendszer megnézem részletesen mit írtál KisB első napjáról... (és itt jegyzem meg Lucinak, hogy remélem szabad nagyon utálni :) hihetetlen helyeken jártok, és remek az a család... szóval szimpla irigység :) Áron szeme pedig még mindig elvarázsol. Nem sírósan is)

És egy kis Zója: a 2. napon megtanulta rendesen fogni fogni a villát. Nagyon büszkén mutatta, aztán mesélte, hogy óvónéni megmutatta, majd mondta Neki, hogy úgy eszik, ahogy akar :D CSúcs jó óvónénik a mieink.

Előzmény: torkrisz (39164)
sulymos Creative Commons License 2011.09.03 0 0 39170

Nagyon szépek a gyerkőK!

AM első napja kicsit megdöbbentő volt számára, 29-en lesznek a csoportban és iszonyat nagy volt a tumultus. Simán ott ebédelt, kért repetát, beszállt a közös éneklésbe. Másnap reggel beadtam, délben odamentem hogy el kell-e hozni, de ott aludt. Úgy látom negyon jó lesz neki az ovi. Igazából megváltás mert a bölcsiben egy kislányt eleinte imádott ugyan de később ez a kislány folyamatosan terrorizálta. Most megszabadultunk tőle.  Vegyescsoportba jár, úgy látom profin működik a dolog, a nagyok kínálják körbe a vizet kenyeret, osztják a fogkrémet, zárják el a csapot, irányítják a játékpakolást. Jó határozottak az óvónénik, és remek a hangjuk.

csengevagyok Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39169

Atkinlodtam par nyari kepet kisebb meretbe, remelem ertekelitek :)

Eszternek regebb is nagyon szep haja volt es most is, majdnem latinos ez a csaj :)

Boldi jo fej, akkor ugy nez ki h a januar 8.-i gyerekek az atlagosnal tobbet alszanak :)

Foci, sajat technlikaval (errefele juliusban pulover+kabat kellett):

A nyar nem lenne nyar dinnyeeves nelkul:

Aire Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39168

Jaaaaa, nem úgy csapkod, hogy megkalapálja az óvónőt :DDDDDDDD

Hanem ő behisztizik ha valaki simogatni szeretné, amikor bőg, és csapkod, mint egy kolibri :)

Előzmény: helego (39162)
jazmine35 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39167

Hu de kezd rád hasonlítani :)

Amúgy akartam már írni, csak mindig szétesek: összeszedtem magam és voltunk St-ban, az akkor még 1.5 hetes vezetéstudásommal - és mindenki túlélte (bár hazafelé az egyik pihenőben majdnem kitettem az összes gyereket). Most nagyon szaladgáltunk, no és pl. a Gorkijra átadtam apósomnak a kocsit, h menjen csak ő fel/le; nagy eséllyel ősszel megyünk, majd írom :)

Enyémek ma már ott aludtak, vagyis inkább ott voltak alvásidőben is, hétfőn már egész naposak lesznek. A fojtogatos gyerekkel meg beszéltem, semmi véres, csak épp ültem az öltözőben (a gyerekeim még kikönyörögték az uzsit a csoporttal), gyerek mellettem öltözött és kedvesen (tényleg) mondtam neki, h nem fojtogatunk, mert az buta dolog. És persze szóltam az óvónőknek is...

Amúgy az enyémek sem szentek, néha csak csendben (van nem is annyira csendben) tépem a hajam. és a szám.

Képek :D Iwiw-en a férjemnél van egy halom, meg ő pakol fel a gyerekére is.

Előzmény: zsazsi30 (39165)
kockasfulunyul Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39166

Nem védtem, csak a tényeket tisztáztam.

Előzmény: helego (39162)
zsazsi30 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39165

Jövünk mi is...

Boldi már régi motoros az ovodásságban, de a nyár elég zaklatott volt, nyári-ovi, hetente másik csoport, idegen ovónénik...

Most már rend van, viszont az ovónénijei szerint eléggé elvadult, rettentően akaratos, hisztis, pedig ezt már tavaly jól kordában tudták tartani, most megint össze kell szokniuk. :-)

Nappal Boldi déltől 3-ig alszik kb., 2,5-3órát szokott, anélkül nem működik. Fura, h vannak gyerekek, akik meg egyáltalán nem alszanak... :-O

Verekedősségel kapcs.: Boldi elég könnyen odacsap, harap, volt, h egy nagymama kioktatott, h megharapta B. az unokáját, miért nem szólunk neki, h nem szabad harapni? Hát elég sokszor téma ez nálunk, magához képest fejlődik is... :-(

Minden topikgyerkőc szépen megnőtt, hoztam én is pár képet Boldiról:

torkrisz Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39164

Sziasztok!

Ha már így felélénkült a topic, mi is bejelentkezünk:)

NAgyon jó volt ez a nyár, de még jobb hogy  lassan vége!  Nagyon elfáradtam, 3  teljesen különböző igényű  gyereket  lekötni, 3 hónapon keresztül......

3-4 órás délutáni alvás azt hittem elírás. Eszter 2 éves kora óta nem alszik  nap közben. Pörög, reggel 6-7 között kel, és este 8-fél9-kor döl ki.  Eddig elég jól bírta, de pár hete iszonyat hisztivel mennek a délutánok/ esték. Akaratos, dacos kis boszorka!

3-an folyamatosan  nyírják és imádják egymást.

Hétfőtől ovi ottalvósan. Olyan furcsa hogy sokan most kezditek, Eszter tavaly november óta járt fél napra. Már nagyon várja, kíváncsi vagyok az ottalvásra. Nagyon kell neki a pihenés, de attól tartok nálunk is az lesz, ha alszik délután, este 10-ig pörögni fog.

Helego egy baba nem áll úgy a vízparton egy akkora kutyával, hogy lefényképezd! Ilyet csak egy kislány/ kisfiú tud:) A strandos képen meg igazi kiscsaj!

A gyerkőcök egytől egyig gyönyörűek. SAmu, a kicsi olyan jóképű  srác lesz mint a nagyfiúk!

csengevagyok Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39163

Svajcban sajnos nincs allami ovoda 4.5-5 eves kor elott (!!!) ezert a munkahelytol nem messze legalabb egy evet hajmereszto penzert Montessori ovodaba fog jarni, aztan majd meglatjuk hogy atiratjuk-e allami oviba. Szamitasaink szerint addigra mar veszunk egy sajat lakast (svajci frankban fogjuk mi is a hitelt torleszteni ;) ) ugyhogy a vegleges ovi/ iskola attol is fugg h hol fogunk lakni.

Ugy ereztuk hogy muszaj lesz neki rogton az elejetol oviba menni, legalabb felnapokat, igy remenyeim szerint hamar szerelmes lesz egy szepruhas, bajos es nyugodt kislanyba (ez a zsanere) es igy konnyebb lesz neki tulesni a koltozesen. Kb 18-an lesznek a csoportban, 3-tol 6 eves korig. Az ovi ketnyelvu (fr-angol, de a francia nyelv lesz a dominans) es a gyerekcsapat nagyon nemzetkozi lesz.

Igen, az alvas ilyen, este 8-8.15-tol reggel 7-8-ig, du f1-tol 4-ig. Ha a delutani alvas kimarad, este uvoltes van. Mit mondjak, elegge meghatarozza a delutani programokat, de ez van, addig legalabb mi is massal tudunk foglalkozni.

helego Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39162

óvónéni csapkodás ? :DD A mi óvónéniink siratják kicsit a nagyokat (Regőéket) az már jól összeszokott csapat volt, értették a rezzenéseket is...

Zója, ha nagyon fáradt (4-5 nap du-i alváskiesés után) tud 3 órát durmolni délben, de akkor éjjel még a szokásos fél 10-10 körül sem alszik.

Nincs még hangja, csak mikor megyek érte, mesélik az óvónénik, de ők emlékeznek rá, hogy Regőnek se volt. (nekem csak az volt fura, hogy volt olyan hely, ahol Regő háttérbe vonult, ő soha addig, sehol) Ma erős volt a fogkrém, és elfelejtettük a szandit hazamenősre átcserélni... ez volt a nap fő eseménye :)

Óvónő ismerősünk szerint az a jobbik verzió, mikor a gyerek az első pillanattól bömböl, az a macerásabb, mikor 2-3 hét múlva eszmél rá, hogy ez már véglees, nem csak 1X-1X jövünk ide...

Csenge! Biztosan megtalálja majd Roland a módját, hogy védje meg magát.

Verekedést Zója még nem említett, fojtogatást se :), Regő megmutatta a fiút, akit "levert" hmmm, furcsállanám ha nem csak a szája lenne nagy :DD kb 2X akkora, mint ő, de a harmadikos barátja volt mellette, és hát a kortárs csoport nála már most döntő....

KisBé védelmében fellépő Kockás-anyuka :)

Előzmény: Aire (39160)
stunc Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39161

Jól van, ezek szerint simán megy minden otthonról menőnek az ovikezdés. KisBének meg határozottan megszeppenten nézett, bölcsis anyatársak a tanúk, de örülök nagyon, hogy tetszik neki a társaság:)

Liza tegnap azt mondta, hogy a Gabi néninek (ő az egyik óvónénije): olyan jó mamás hangja van. Megmondtam neki, és annyira örült, azt mondta, ez a legnagyobb dicséret, amit kaphatott.

Verekedős gyerekek: Liza határozottan kerüli őket, az az új lány, aki szimpi neki az oviban, bár még a nevét sem tudja, azért tetszik neki, mert "nem verekedős, nem irigy, együtt babáztunk".

Zója nekem sem annyira babás, inkább kislányos:)

Aire Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39160

Nekem Zója is megnyúltnak tűnik a képeken :)))), neked örökre baba marad szerintem :) Én is azt érzem, Gellért Lóci-idős korában már rég nagytesó volt, és mennyire nagyfiúnak láttam én, most meg Lócit mennyire kisbabának látom.

Jók ezek a nyári képek, visszajön kicsit ez a nyári hangulat. ÁkosSamu pocak nélkül :DDDDDDD

Ovi: ma már egész tisztes időre leléptünk, volt nagy bőgés- óvónéni csapkodás, aztán 5 perc múlva már játszott, ebéd után mentünk vissza, nagyon fel volt villanyozva :) Én még hétfőn nem akarom ott altatni. Persze ma jól érezte magát, de tegnap nagyon-nagyon bizalmatlan volt még, tudjátok, a medve meg a bőre....persze lehet én aggódom túl.

Csenge: milyen nyelvű oviba adjátok majd Rolandot? Az alvásmennyiségétől leestem a székemről :)

Előzmény: helego (39153)
kockasfulunyul Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39159

Tévedés. B tökéletesen jól volt, ma már ott is alszik.

Előzmény: stunc (39152)
csengevagyok Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39158

Kicsit feltem a csibemet mert nem nagyon all ki magaert es nem is nagyon szol idejeben va valami gond van. Majd hozzaszokik a gyurodeshez :)

Előzmény: jazmine35 (39156)
jazmine35 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39157

fojtogatja

Előzmény: jazmine35 (39156)
jazmine35 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39156

Enyémek ma ott alszanak, fél 3-ra megyek... Nekik ott van egyrészt a másik, másrészről Matyi. Egy egyik gyereket lehet, h megfenyegetem viszont, mert folytogatja Matyit - és pont Gréta lett a szekrénytársa. Egyelőre szóltam az óvónőnek..

Előzmény: helego (39153)
csengevagyok Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39155

Na megegyszer:

Előzmény: csengevagyok (39154)
csengevagyok Creative Commons License 2011.09.02 0 0 39154

Sok sikert az ovikezdeshez. R a koltozes miatt oktober elejetol fog jarni, nem ismeri majd a gyerekeket es az ovoneniket se, de majd kezdes elott par nappal egyszer-ketszer megprobalunk benezni hogy szokjon az uj helyzethez.

Nalatok az oviban meg alszanak a gyerekek? R delutanonkent meg mindig 3-3.5-4 orakat alszik.

Ime egy tavaszi kep, megprobalok majd frissebbet is hozni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!