Keresés

Részletes keresés

innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3187

A váz picture style-jai, csakúgy mint a színtér kiválasztása (sRGB, aRGB) csak és kizárólag a váz jpeg motorja által legenerált képekre vonatkozik, tehát a raw fájlokra nem!!!

 

A raw-nak nagyobb a színtere, mint bármelyik általunk használt, így a mi szempontunkból gyakorlatilag nincsen színtere. A Lightroom által használt ProPhoto (Melissa) RGB is kisebb, mint a raw színtere, így már eleve veszteséges a feldolgozás. Olyan színtérben érdemes dolgozni, amit a rendszerben használt monitor meg tud jeleníteni. A mai korszerű monitorok már majdnem mind tudják az Adobe RGB-t.


Az újabb DPP-k (mint gyári Canon szoftver) képesek rá, hogy a picture style-t importálva ugyanazt a jpeg képet generálják a raw fájlból, mint a váz jpeg motorja. A Lightroom csak a "faithful" képstílus használata esetén tudja ezt. De a Lightroom-ot nem is ezért használjuk, hanem azért, mert picture style-ok nélkül is sokkal jobb képeket facsarunk ki vele a rawokból, mint amire a DPP valaha is képes lesz. ;)

Előzmény: swarc09 (3185)
innerimages Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3186

A régebbi Eizókra is 50000 üzemóra van garantálva, a menüjükben pedig ellenőrizhető a futott óraszám. Pixelhibára figyelni, meg a helyszínen bekalibrálni, akkor nagy baj nem lehet.

Előzmény: Nansen1 (3183)
swarc09 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3185

üdv!

 

kicsit visszaolvasgattam, mert csak most találtam ezt a topicot, a színtereket érintő hsz-ek nagyon érdekelnek, mivel nem nagyon tudtam, mi a helyes beállítás a színtereket illetőleg, monitoron, fényképezőgépen, de kezd tisztulni a kép, bár a topic témája konkrétan nem az, tudom... 

szóval ha a gépet sRGB-re állítom fotózáskor, az így kapott képet aztán sRGB-ben kell elmenteni, hogy színhű legyen? ugyanez igaz Adobe RGB-re is gondolom. 

 

csináltam két tesztfotót magamnak, sRGB-ben az egyiket majd AdobeRGB-ben a másikat, minden ugyanaz, majd teljesen nyersen, retus nélkül lementettem mindkettőt LR-ban a megfelelő színtérben, TIFF-be. ezután LR-ban egymás mellett nézve a két TIFF képet láss csodát, bizony van különbség a színeket, dinamikát illetőleg! természetesen az AdobeRGB javára. (mindezt persze kalibrált s-pva monitoron nézve)

 

kérdezném, hátha tudja valaki, hogy LR-ban az Edit/Preferences/External Editing menüpont alatt állítható néhány dolog, a színtér is (Edit in Photoshop és Additional External Editor), az min fog változtatni, ott mire kell állítani?

szabsanya Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3184

Sztem megéri.  Meg kell néézni mennyi órát ment, de legjobb lenne kalibráotrral menni, mert előfordulhat hogy már nem lehet rendesen kalibrálni és a fényerejét is elveszti.

Előzmény: Nansen1 (3183)
Nansen1 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 3183

Sziasztok!

Az ócska laptop kijelző mellé vásárolnék egy olcsóbb monitort, eseti használatra. Érdemes egy használt EIZO monitorba beruházni, mint pl. egy ilyen? Milyen buktatói lehetnek?

http://www.mmplaza.hu/19-eizo-flexscan-s1921-monitor-334.html

 

5DLaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3182

Köszönöm a segítséget. Hát akkor úgy tűnik Eye One Display Pro-t kellene megvennem.

Előzmény: innerimages (3180)
innerimages Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3181

Hardveresen ha jól tudom igen, de szoftveresen butított.

Előzmény: taminol (3179)
innerimages Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3180

Nekem Eye One Display Pro van, azzal biztosan meg lehet csinálni. A Smile egy agyonbutított változat: kb. semmit sem enged a szoftvere, korrigálhatatlanul a saját feje után megy. A CMunki Display már jobb egy fokkal, bár személyes tapasztalatom nincsen vele LED-es monitoron. Én biztosra mennék az Eye One Display Pro-val.

Előzmény: 5DLaci (3178)
taminol Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3179

kalibráld be egy rendes koloriméterrel

 

OK, és melyik az?

A Smile ugyanaz mint az I1 Display 2 volt?

Előzmény: innerimages (3177)
5DLaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3178

Köszi a segítséget. Nos, akkor tegyük fel, hogy kell egy másik kalibrátor. Na de akkor milyen legyen az?

Annyit tudok mondani, hogy a monitort lényegében csak fotók szerkesztésére, és fotók nézegetésére használom, tehát szerintem semmi extra. De ha én vissza akarom nézni a képeket, akkor azt jó lenne ha tökéletes színhűség mellett lehetne tenni.

 

Ezek alapján, vajon melyik kalibrátor lenne a legmegfelelőbb számomra?

Talán jó lenne egy X-Rite ColorMunki Smile is? Vagy talán az nem lenne eléggé pontos, és netalántán egy X-Rite ColorMunki Display kellene? Esetleg ez sem lehet eléggé pontos, és akkor egy X-Rite Eye-One Display Pro lehet a megfelelő kalibrátor számomra?

 

Őszintén szólva, én már a smile árától is frászt kapok, annyira sokallom.

Vagy inkább kalibráltassam egyszer s mindörökre a monitort mondjuk nálluk? Értem én, hogy időnként kellene kalibráltatni, de nekem nincs annyi pénzem, hogy évente :D kalibráltassam, miközbe kb hetente kellene. Ezért gondoltam, hátha elegendő lenne a Smile is, mert azt valahogy megvenném akkor. De ha az nem eléggé jó, akkor meg nemtudom :D (már az is drága, mert a monitor elvitte a lóvét)

Előzmény: innerimages (3177)
innerimages Creative Commons License 2013.02.03 0 0 3177

Dobd el azt a Spder 3-at jó messzire és kalibráld be egy rendes koloriméterrel! Meg fogsz lepődni. ;)

Előzmény: 5DLaci (3176)
5DLaci Creative Commons License 2013.02.02 0 0 3176

Üdv emberek. Végül sikerült megvennem életem első nagyon komolynak hitt monitorát, egy LG W2420R-t. De én ezt egy kicsit furállom:

Ez az a színprofil amit a gyártó oldaláról letöltöttem, tehát amit tudnia kellene, ha jól sejtem:

 

A következő képen, pedig a monitorhoz kapott Spyder 3-as kalibrátorral bekalibrált monitor színtér lefedettsége, összevetve az AdobeRGB színtérrel:

 

Elvileg ez a monitor 100% AdobeRGB lefedettségű, de ezek szerint meg sem közelíti.

Ez normális lenne? Esetleg ti is tudnátok hasonló képeket mutatni a saját monitorotokat letesztelve, hogy nektek milyen eredményt mutat, és milyen monitorral?

 

Egyébként bekalibrálás után, nekem valahogy sárgásnak tűnik a fehér. Ha jól tudom a legnagyobb színtér lefedettséget 6500K színhőmérséklettel sikerült elérnem, mert 5000K-n még ennél is roszabb eredmény lett.

 

Előre is köszi a segítséget.

holloo Creative Commons License 2013.02.01 0 0 3175

Újra elovastam (legalábbis átnéztem) az általam korábban megadott linken olvasható tesztet, ugyanis tegnap sok mindent frissítettek benne, mert kipróbálták a hw-es kalibrálást. Hát mit ne mondjak.. nem voltak oda az eredményektől. Íjesztő például, hogy a luminancia tekintetében 28%-os eltérések vannak a képernyőn, és a gyári előbeállítások sem túl jók. Szóval nem tudom, hogy egy ilyen minőségű monitor megér e ennyit.

Előzmény: holloo (3171)
innerimages Creative Commons License 2013.01.30 0 0 3174

Már csak az a kérdés, hogy a Dell sorozatszám alapján engedélyezi-e az i1D3-akat, mert abból lehet gond (az eszköz maga a hardverkulcs, egyedi azonosítóval).

Előzmény: innerimages (3173)
innerimages Creative Commons License 2013.01.30 0 0 3173

Milyen szerencse, hogy pontosan ilyen koloriméterem van... :) Tehetünk egy próbát. :)

Előzmény: holloo (3168)
holloo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3172

A legpikánsabb dolog, hogy a megadott kalibrálóval sem lehet bekalibrálni a monitort (bolti információ), azt mondják, hogy hónapok is eltelhetnek, míg ez a probléma megoldódik.

Előzmény: holloo (3171)
holloo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3171

Nyilván a Spyder4-et használhatod sw-es kalibráláshoz,  de hw-eshez nem. Lehet, hogy felismeri, de nem támogatja. Itt egy link: 

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713h.htm


Olvasd el a "Hardware Calibration" fejezetet.

Előzmény: Törölt nick (3170)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3170

Hát ez nem jó hír. És ezt vajon hogy oldották meg? Taszítja a képernyője a Spyder 4-et?

Előzmény: holloo (3168)
czy Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3169

Ügyes.

Előzmény: holloo (3168)
holloo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3168

Egy fontos infó azoknak, akik Dell Ultrasharp 2413 vagy 2713H monitor vásárlásán gondolkoznak: ezek a monitorok már hardveresen kalibrálhatók, de sajnos a Dell csak egy kalibráló típus használatát engedi meg (gondolom így egyezett meg annak gyártójával), ez pedig a  X-rite i1 Display Pro colorimeter . Semmilyen más eszközzel nem lehetséges a hw-es kalibrálás.

holloo Creative Commons License 2013.01.24 0 0 3167

Vett már vlalaki Dell Ultrasharp 2713H monitort? Lenne hozzá egy kárdésem.

holloo Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3166

A gyártók biztosan azért tesznek LED-eket a kütyüjeikre, hogy be tudják tartani a minimálisan előírt fogyasztást :)

Előzmény: unalmas lany (3163)
holloo Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3165

Éneklő mosógép?? Na, ez majdnem olyan jó, mint a zenélő WC kagyló ..

Előzmény: czy (3164)
czy Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3164

A rengeteg folyton világító kijelzőt amik hasonló időpontokat mutatnak és egy pillanatnyi áramszünet után villognak kedveled? Vagy az énekelő mosógépet? (Samsung, szerencsére nekem nincs.)

Előzmény: unalmas lany (3163)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3163

Képzeljétek!

Valamelyik nap elegem lett a világító LED-ekből a készülékeken. Fogtam egy fekete szigetelő szalagot, s a lakásban minden vackon leragasztottam a világító lámpácskákat. :)

S a baj, h rájöttem, A DELL monitorom lámpácskája is idegesítően világít.

Miért nem lehet az picit finomabban világgíttatni??? :) Hékás! Gyártók! Ébresztőőő!

Meg egyáltalán mi a fenének rá???

S attól a kékes színtől meg a falra mászok. :)

 

Van egy erősítőm, 1 hangerő gomb, 1 be-kimenet választó gomb, s egy bekapcsoló gomb. Ennyiből áll az erősítő. Imádom! Azon olyan finoman oldották meg, h egyáltalán nem zavar.

 

 

zohan Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3162

Használ e valaki monitor kalibrálásra Pantone Huey Pro -t ?

 

A Huey-t szeretném upgrade-elni ,a szoftvert szeretném megszerezni.

holloo Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3160

Bár a színek száma ezeknél is 1.07 milliárd, vagyis a bitszám egyezik. Szerintem a 2410-esnél is így kell értelmezni a 10 bitet (8bit+AFRC). A LUT pedig a belső színszámításra vonatkozhat, ami az újabb monitoroknál 14 bit.

 

Előzmény: unalmas lany (3159)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3159

Lehet, h rosszabb.

De tényleg érdemes megvárni pár tesztet...

Előzmény: holloo (3158)
holloo Creative Commons License 2013.01.16 0 0 3158

Az általam kinézett kereskedőnél már kapható a Dell Ultrasharp U2413 és Ultrasharp U2713H . A panel típusára azt írják, hogy AH-IPS (ezt tudtam), de a megjelenítésnél azt írják, hogy 8bit+AFRC-s panel, 14bit LUT. Nem igazán tudom, hogy ezt hogyan értelmezzem. A Ultrasharp U2410-nél itt azt írják, hogy "12 bit belső színszámítás, 10 bites jel fogadás színcsatornánként DisplayPorton keresztül". Ezek szerint az új típusok rosszabbak lennének ebből a szempontból?

holloo Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3157

Bizonyos műveleteket a videókártya processzora (GPU) fog elvégezni a számítógép központi processzora (CPU) helyett, sokkal de sokkal gyorsabban (ugyanis egy modern videókártya processzora legalább egy nagyságrenddel gyorsabb az alaplapod processzoránál bizonyos műveletek elvégzésekor). Persze, hogy mik ezek a műveletek, az attól függ, hogyan írták meg a Photoshop-ot. Minél frissebb Photoshop-ot használsz, annál több művelet elvégzését lehet felgyorsítani a GPU ilyen célú használatának engedélyezésével. Ha nem használsz olyan funkciókat, amelynél a PS-t felkészítették erre, akkor nem fogsz érezni gyorsulást. Hogy pontosan mik ezek a műveletek, azt nem tudom, talán amiket az általam beszúrt kép alsó részén olvashatsz (bár ezek lehet hogy csak példák). De CS6 esetén az ff67 által megadott linken pontosan leírják, hogy milyen műveletek fognak felgyorsulni. Azzal szerintem nem ártasz senkinek, ha ezt az opciót engedélyezed, szerencsés esetben gyorsabb is lesz valami :)

Előzmény: unalmas lany (3156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!