Keresés

Részletes keresés

Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.12.29 0 0 372
Hogyne volna köze Moszkvához a "Kossuth" névnek! A Kossuth Rádiót a szovjet Vörös Hadsereg és az NKVD alapította, és Moszkvából kezdett el sugározni 1944-ben.
Előzmény: Törölt nick (366)
ferapont Creative Commons License 2007.12.29 0 0 371

Tipla: "Such úr, szerintem ahogy letelik neki a kiszabott ideje, ő maga is örömmel fog lelépni"

 

Tőlem előbb is mehet, nem kell várnia még 3 és fél évet! Jót tenne az országgal.

 

Tudod Tipla, nézem ezt az embert, akiben se tűz, se lélek, se szenvedély, egy citromba harapott fájdalmas felkiáltójel és közben eszembe jut kedvenced K.K aki ennek az embernek mindenben szöges ellentéte volt.

 

K.K olyan volt amilyen, de legalább volt VALAMILYEN. De ez a Such, ez SEMMILYEN.

Egy ilyen SEMMILYEN ember milyen Rádiót tud csinálni? Úgy van, SEMMILYENT.

Előzmény: tipla (362)
ferapont Creative Commons License 2007.12.29 0 0 370

Ezek  az előre felvett ünnepi Napkelték most nem arról szólnak, hogyan lehetne kicsinálni a riportalanyt, ezek most édes-bús, lelkes egymásra borulások.

 

Azért Bárdos ügyesen bekérdezett: mire jó 2008-ban a rádió?

A választ még ma is várom.....

 

Pallagi meg finoman elmondta, hogy ő Such-hal ellentétben egyáltalán nem érzi, hogy a Rádió az "itt és most" érzését adná, hiába történik bármi váratlan, a rádió ugyanúgy nincs ott, mint ahogy a múltban sem, Such-rádiójában is vígan tobzódnak a a merev műsordoboz struktúrák.

Előzmény: tipla (362)
ferapont Creative Commons License 2007.12.29 0 0 369

Amikor Such megjelent a Rádióban lelkesen elkezdte a nyugatról átmajmolt menedzser szóhasználatot szajkózni tájmsitelt, meg mitingelt, szegény rádiósok csak kapkodták a fejüket.

 

Such ezzel kompenzálta saját hozzá nem értését. Olvasgatta a BBC honlapját, nézegette mit hogyan lehetne lekoppintani, átültetni "magyarba", teljesen azt és úgy csinálta, ahogy és amikor egy nyugati befektető megveszi a magyar céget és elkezdi a maga képére formálni. Such nemcsak a mikrofonos rádiósokat ritkította meg, hanem elküldött minden olyan régi rádióst, aki a háttéregységeknél szolgált több évtizede, és egy kicsivel többet tudott a rádióról mint ő. És ezek között olyanok is voltak, akik fiatalabbak voltak mint ő, tehát nem vén kriplik. Csak az volt a bajuk, hogy 10-20 éve már ott dolgoztak.

Előzmény: tipla (362)
Északfok Creative Commons License 2007.12.29 0 0 368

Amúgy a két riporter, most egyiknek sem jut eszembe a neve...,

 

Pallagi Ferenc és Bárdos András volt a két műsorvezető.

Előzmény: tipla (362)
Pávek úr Creative Commons License 2007.12.29 0 0 367
Nem vidítottál fel.
Előzmény: tipla (362)
tipla Creative Commons License 2007.12.29 0 0 365
Inkább a Such úrtól szabadulnánk .... és az emeredjesakármilyeivel kéne neki szépen elindulni a másik irányba... amerre akar, csak EL.
Csak menne má', és jönne valami igazán hozzáértőke!
Mert ugye még azért van olyan?
Előzmény: tipla (364)
tipla Creative Commons License 2007.12.29 0 0 364
hahahaha
:-
Előzmény: Libera nos, Domine! (363)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.12.29 0 0 363
Rohamosan (50-60%-kal) nőtt az mr1 hallgatottsága, Kerényi Gyuri szerint jövőre megduplázódik. És morálisan is megújulás, hogy kezdenek megszabadulni a Moszkvában kitalált "Kossuth" névtől. (Nem Kossuth miatt.)
tipla Creative Commons License 2007.12.29 0 0 362

Meghallgattam.
Such urat.
Egyszer is elég volt..., bár azért kicsit néha visszatolattam.
Igen, volt egy olyan érzésem vele, hogy érzi, hogy valamit jól el*urt.
És most Gy-ra gondoltam, mert ugye GY.F. legalább bevallotta.
Igaz, már nem tehetett mást akkor, amikor nyilvánosságra került az a "beszéd".
Szóval én semmiképpen nem éreztem róla magabiztosságot, ezerszer inkább a megfáradt, szinte öreges bizonytalanságot, amit azzal álcáz, hogy időnként mosolyog, hogy igyekszik nagyon úgy viselkedni, hogy az érződjön róla, hogy hisz is abban amit csinál.
Mármint a Such.
Az lehet, hogy az elején még a pályázatának megírásakor hitt benne, de hogy most nem hisz....., én ezt hiszem, gondolom.
Szóval számomra a Such hiteltelen!

Ahogy már írsogáltunk is róla, az tény, hogy kellett változtatni, az is tény, hogy a fiatalok manapság abszolute nem hallgatják a közszolgálati rádiókat, és nem most nem hallgatják, nem hallgatták már 15 éve sem, de lehet 25 éve sem.
Tisztelet a kivételnek természetesen!!!
Én emlékszem rá, hogy hajdanán amikor én már meséltem másoknak, csupa csudabogárnak számítottam, hogy még 20 évesen is hallgattam a KR-ból az Esti mesét, a Miska bácsit, hallgattam a sportközvetítéseket, a hétfői kívánságműsorokat, a Táskarádiót.... stb.
A többség akkor már a TV-t bámulászta folyton, na meg a saját zenedéjüket leginkább. Természetesen olvasni se nagyon olvastak már akkor sem, de azért még többen mint manapság hallom, ahogy faggatom a körülöttem lévőket.
Tisztelet a kivételnek persze! / mert azért az mindig van:-)/

Amúgy tuti, hogy kellettek személyi változások is a MR-nél is, na meg lehet, hogy kellenének is még, sőt valamilyen szinten az se ártana "tudatosítani" - úgy általában a világban sem! - szóval azt, hogy egyeseknek úgy elszáll az agya szinte a semmitől is, hogy nagyon és kapják a nagy fizut, a nagy előnyöket, a nagy akármiket, dőzsölnek égre-földre, és még azt is gondolják, hogy az jár is nekik...., szóval az ÉRTÉKRENDEKET is ideje volna már helyretenni a Magyar Rádióban is, de ebben az elfajzott világban is.
Szerintem!

Szóval a Such úr, szerintem ahogy letelik neki a kiszabott ideje, ő maga is örömmel fog lelépni! Szerintem.
S azt gondolom, csak azért csinálja végig a "dolgot", hogy azt a látszatot keltse, hogy igenis számít neki az MR.
Én nem hiszem el még akkor sem ha egyedül maradok sem, hogy, hogy igazán számít neki! A kihívás! Az lehet, hogy számított...

DE A MAGYAR RÁDIÓ JÖVŐJE? ÍGY??? EZEN AZ ÚTON?

Ha számítana, akkor nem abnorm módon ver szét mindent, majmolva a nyugatot, kicsit sem betartva a hagyományokat, tisztelve azokat akik azért tettek is már valamit le az asztalra.
Kossuth Rádió, Petőfi Rádió, Bartók Rádió, MR Honlap....?!...
S ha számítana neki, akkor ** N E M EMEREDJKEDNE,EMERKETTŐKEDNE*, hanem becsülné büszkén a múlt értéketi, sőt nem azt bűntetné, aki "elfelejti" MR1, MR2..., mert ezt a hü*e szlogenjét vele együtt kéne elfelejteni, de nagyon!

S felőlem lehet az összes okostojásnak 21 aranydiplomája is, akkor se fogom tisztelni őket!!!
Mert ha számítana a MAGYAR RÁDIÓ, akkor nem tenne olyan emberkéket hírolvasónak, aki egy mondatot nem tud értelmesen felolvasni.
És tényleg érdemes meghallgatni a tegnapi 11 óra utáni híreket!!! Amire Ferapont hivatkozott.
Rémes volt! Döbbenet.
És ami tényleg abszurd, ezért még fizetnek is. Vagyis fizetünk mi az adózók!
Az a hölgyike, lehet tökéletesen tud fogalmazni, lehet nagyon művelt, az is lehet, hogy gyönyörű nő, de az, hogy olvasni nem tud, azt halljuk!
Tuti, hogy egy szakember simán kimondaná rá, hogy olvasás-értés problémás....
Nem érti amit olvas, még akkor sem, ha ő írta!
Akkora benne az izgalom, a megfelelni akarás, a nemtudommi, hogy ... nagyon nagy.
Nem volna szabad ezzel kínozni!
Amihez nem értünk, azt arra kell hagyni, aki ért hozzá!
Szerintem.
Én is lettem volna óvónénike, nagy álmom volt 10 éves koromtól, de mivel az énekhangom tényleg iszonyat, hiába van hallásom amúgy, és ritmusérzékem is, én 14 évesen beláttam, hogy nem lehetek óvónő, mert nem.
Ennyi!
Such úrnak is csak be kellene látni, meg a mostani nagyon okostjásrádióvezetőségnek, hogy KI MIRE VALÓ, na meg azt, hogy HOVA....


Amúgy a két riporter, most egyiknek sem jut eszembe a neve..., szóval nem voltak elég "kemények". Még az öregebb úr, az szívódott is egy kicsit.
De az András /?/ nem.
Ő valahogy nem igazán, pedig amúgy egy nagyon értelmes pasi.
A TV2-n híradós, én csípem a stílusát amúgy..., de most nekem Ő sem tetszett.
Biztos volt valami megállapodásféle, hogy azért nem "csinálják ki a Such urat, inkább úgy terelik a beszélgetést, hogy az a javára szóljon.
Hát nekem nem jött be!
Engem nem tud meggyőzni, hogy a jóúton vannak, még akkor sem, ha amúgy tényleg lettek jó kis műsorok is a Kossuth Rádióban.
Bár én tényleg már legalább 25 éve alig hallgattam a Petőfit, azt gondolom nagy marhaság azt gondolni, hogy majd a fiatalság a zene miatt lesz nagy közszolgálati rádióhallgató.
Egy frászt! /bocsánat!/
Legfeljebb majd a korosodása miatt lesznek azok!
De akkorra tuti, hogy ők is "befrászolnak" a nagyonzenétől.
Sőt, én azt tapasztalom, aki most igényes fiatal, az máris hiányolja a beszélgetős műsorokat, a sportközvetítéseket, és persze a kabarét is.
Mert igenis, pont ezekkel lehet meghódítani a fiatalokat!
És jó tudni, hogy eszméletlen jó a mostani humorcsapat!
Szerintem.
És igenis lehetne őket akár mindennap is "adni"!
Nem ám aztán milliós gázsikért, mert igenis dolgozzon meg mindenki a jussáért.
Szerintem.
Az a baj, hogy ma a többség egyből feneflancot akar, azért nem becsülnek meg semmit.
Se embert, se Istenst, sőt még magukat sem.
Szerintem.
Kapásból milliós kocsikból pitylognak, még nem csináltak semmit, de máris le a pályáról mindenkinek....

Na ez a baj ma szerintem a világgal!
Hogy nincs meg az a bizonyos létra!
Amin leginkább azért kell felmászni, mert akit kapásból tesznek a tetejére, az bizony nagyot koppan, nagyobbat mint az, aki már a kérges tenyérével kapaszkodni is megtanult, meg vályogot vetni is... :-)

/ újra bocsánat! főleg a hosssz miatt..., de akit nem érdekelt azt persze úgyse olvassa el... /szerencsémre/.../

Szép napot Mindenkinek!
És jókedvet:-)

Előzmény: Pávek úr (357)
ferapont Creative Commons License 2007.12.29 0 0 361

Világos amit írsz, így már értem, sőt egyet is értek veled.

 

Such sunyi sameszai suttyomban sasolják ezt a topicot, csak nem tanulnak belőle.

Leírhatom százszor is, hogy hiába  szajkózzák minden nap, hogy MR1 a szavak ereje, ha a híreket, vagy a krónikákat hallgatva azért drukkolok, hogy a stresszes hírSZERKESZTŐ legalább hiba nélkül fel tudja olvasni a szöveget, arról, hogy azt megfelelően kellene hangsúlyozni, a központozásokat figyelembe venni stb. már nem is szólva. Elveszik a lényeg, szövegeket hallunk, de nem értjük.

 

Szerintem elhibázott koncepció, hogy a Kossuthról száműzik szép lassan a bemondókat. Szerencsés vagyok, hogy némelyiküket személyesen ismerhettem, túl azon, hogy élvezet  őket hallgatni, rendkívül intelligens, tájékozott és felkészült emberek  is egyben. (Persze kivételek mindenhol akadnak..)

Sokszor előfordult, hogy a hírek felolvasása előtt szóltak a szekesztőknek, ha valami hibára, vagy névelírásra bukkantak.

Előzmény: Fine Tune (360)
Fine Tune Creative Commons License 2007.12.28 0 0 360
Nem kell lefordítani sehogy. Lényege az, hogy a régebbi gárdának (mert fiatalítani nyilván kell) az lenne a szerepe, hogy a háttérben biztosítsa azt a nyelvi igényességet, amit a hallgató évtizedek alatt megszokott.

A régieket nyilván kirúgták, erre írtam azt, hogy vagy azért mert komcsik voltak, vagy azért mert nácik, de ez irónikus volt, nyilván azért rugták ki őket, mert kellett a havernak a hely, az újak olcsóbbak ,stb, stb.

Egyébként a silányul beszélő bemondó az egész rádiót hiteltelenné teszi.
Előzmény: ferapont (359)
ferapont Creative Commons License 2007.12.28 0 0 359

Fordítsam le úgy amit írtál, hogy ezek szerint Such se nem kommunista, se nem antiszemita, csak mert fiatalítani mert?

vagy értsem másként?

 

A fiatalítás és az újítás közé azért ne tegyünk egyenlőségjelet.

Én ugyanis azt fájlaltam, hogy a bemondók helyett ma a magyar nyelvvel hatalmas küzdelmet folytató hírszerkesztők nyögdécselik el a híreket. Ez nem fiatalítás, hanem hatalmas hozzá nem értés.

 

Aki nem hiszi amit leírtam, hallgassa vissza a mai (dec. 28) 11:00 hírolvasást.

Nem volt olyan mondat amiben nem bakizott volna minimum egyszer a szerencsétlen.

 

Javítsuk ki a such-i szlogent: "A szavak nyögdécselős ereje, ez az emer egy."

Előzmény: Fine Tune (358)
Fine Tune Creative Commons License 2007.12.28 0 0 358
Jobb helyeken a régieknek kellett volna fiatalítani, de nyilván sok régi nem csak kommunistának, de antiszemitának is bizonyult.
Előzmény: ferapont (349)
Pávek úr Creative Commons License 2007.12.28 0 0 357
Látta valaki ezt a kis pöcsöt?
ferapont Creative Commons License 2007.12.19 0 0 356
Hát a pakliban ez is benne van.....Persze azért nem lenne baj, ha ezt a normális frekvenciát valami hasznosabb műsorra áldoznák.
Előzmény: qukorka (355)
qukorka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 355
Nyugodtan el lehetne adni a Petőfit. Ugyanolyan mint a többi könnyüzenei adó.
Előzmény: Magdi60 (354)
Magdi60 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 354

Persze, jobb volt a Petőfin, de hogy egyáltalán adták, én ezt köszöntem!

 

Azért kíváncsi lennék valami felmérésre, hogy hányan hallgatják a Petőfit most?

Előzmény: Pávek úr (351)
ferapont Creative Commons License 2007.12.19 0 0 353

"megfejtettem" a titkot, nem bemondó a szentem-lelkem, hanem egy szimpla mezei hírszerkesztő (!)Bártfai Kingának hívják. . Így kell két legyet ütni egy csapásra: délelőtt megszerkeszti, délben meg beolvassa az általa megírt híreket.

 

Csak azt nem értem, hogy ha  nem először találkozik az általa megírt szöveggel miért nem tudja hiba nélkül felolvasni?

 

Ja, hát persze, "Beszélni nehéz" tudjuk ezt Péchy Blanka óta.

Előzmény: ferapont (349)
qukorka Creative Commons License 2007.12.19 0 0 352
Vasárnaponként a jó reggelt Európa is jó volt, főleg amikor még Benedikti Béla vezette. Most nincs semmi csupán az a hülye vasárnapi újság a Kossuthon, az összes többi adón meg zene. Úgyhogy kikapcs.
Előzmény: Pávek úr (351)
Pávek úr Creative Commons License 2007.12.19 0 0 351
Szabadjon publikálnom egy ellenvéleményt is: szvsz a sportműsoroknak baromi jó helyük volt a Petőfin, emiatt a "zenei" moslék miatt aztán teljességgel fölösleges volt áthelyezni őket a Kossuthra. pláne műsort változtatni miattuk.
Előzmény: Magdi60 (350)
Magdi60 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 350

Dicsérendő, hogy adták a kézilabda vb-t, műsoridőt változtatva, köszönjük!

(Bárcsak több sport lenne benne, nekem hiányzik a Petőfiről a Sportkoktél, és Siklós Erik is nagyon jó volt!)

ferapont Creative Commons License 2007.11.23 0 0 349

A déli krónikában (is) rendszeresen felbukkan egy bemondónő, akinek sosem mondják be a nevét se az elején se a végén, így ő most egy fantom számomra.

A lényeg az, hogy olyan botrányosan rossz, hogy az ő foglalkoztatása megcsúfolása a rádió bemondó-hagyományainak.

Eleve rossz az orgánuma, nincs a hangjána teltsége, rosszul hangsúlyoz, állítom bármelyikünk képes lenne ezt a "színvonalat" produkálni.

 

Értem én, hogy a régi hangok Bőzsöny, P.Debrenti, Erőss Anna, Körmendy, Horváth Lajos egy régebbi beszédtechnikán,  hangképzésen nevelkedett, olyan generáció, akiknek a hangja - s ez az egyéni tragédiájuk - összenőtt a Kádár-rendszerrel, bármit is gondoltak róla. Rájuk már a koruk miatt sem építheti a jövőt a rádió.

 

Értem azt is, hogy ezen a területen is újítani kell, fiatalítás, a hangi megjelenítés új koncepciója bla-bla de pont így?

 

Nincs az a leglepukkadtabb kereskedelmi rádió, amelyik ezt a női Anonymust hírolvasónak alkalmazná.

 

 Nov. 22. 12 óra, Krónika az utolsó fellelhetősége.Ki ez a titokzatos új csillaga a rádiónak?

 

 

Pávek úr Creative Commons License 2007.11.21 0 0 348
off

Örvendtem volna, ha a Budapest VI. Népköztársaság útját nem Andrássy Magyar Ifjúság Sztálin hanem Sugár útra változtatja az utcaátnevező dühönc.
Előzmény: Geyza (347)
Geyza Creative Commons License 2007.11.21 0 0 347

:-(

 

Ámde ott legalább régi nevek kerültek vissza.

Előzmény: Pávek úr (346)
Pávek úr Creative Commons License 2007.11.21 0 0 346
off

Megtörtént:

Budapest IV. Bajcsy-Zsilinszky út -> István út
Budapest V. Eötvös Loránd u. -> Papnövelde u.
Előzmény: Geyza (345)
Geyza Creative Commons License 2007.11.21 0 0 345
Törlendők még: Bajcsy-Zsilinszky út, Kiss János altábornagy utca, Raul Wallenberg utca, és még ezer "komcsi" névadás:-(
Előzmény: ferapont (341)
ferapont Creative Commons License 2007.11.21 0 0 344
(bocs ezt nem ide szántam)
Előzmény: ferapont (343)
ferapont Creative Commons License 2007.11.21 0 0 343
Rádiósok: meséljetek, hogy sikerült a tagnapi Fészek-klubbeli találkozó?
wizes Creative Commons License 2007.11.16 0 0 342

Mikortól?

Mert tuti nem a kezdetektől, márpeg ez úgy hangzik!

 

Igazi újságírói monydat!

Igaz, de ....!

Előzmény: Libera nos, Domine! (336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!