Keresés

Részletes keresés

Helem Creative Commons License 2007.10.07 0 0 30

Azt lehetne tenni még szerintem a szkeptikusoknak, már akit érdekel az hogy ilyen mozgalmakban részt vegyenek, hogy a politikusoknál elérni egy törvény létrehozását. Olyat ami nagyban védené az embereket a sarlatánoktól, áltudománytól élősködőktől stb. Rengeteg anyagi és erkölcsi kárt okoznak, de kétségtelen kicsit szinesebb tőle az élet. Mármint sokak számára. A tv-ben pl. a gyerekeket is védik egy kicsit, hogy korhatáros műsor következik. Legalább a szülő eldöntheti, hogy nézheti a gyerek vagy sem. A gyógyszer reklámoknál is van valami ilyesmi, de szerintem az ott kevés.

 

Az emberek a szakmájukon kívül kevéssé értenek az eléjük tárt áltudományos, sarlatán dolgokhoz. Mivel ezek a tudomány köntösébe vannak csomagolva, pl. tudományosan hangzanak elhiszik ezeket. Nem várható el, hogy mindenkinek legyen képessége arra hogy eldöntse ez átverés vagy sem. Még a tudósok is eltévedhetnek ha nem a saját területükről szóló  pl. áltudományos dolog megy a tv-ben.

 

Az általam javasolt segítő megoldás, hogy védjük meg a gyerekek mellett a felnőtteket is a káros behatástól, mivel maguktól a nagy többsége nem képes rá. Egy törvénycsomag kellene ami pl. a tv műsor esetén figyelmeztetne, hogy az elfogadott tudományos elméletek szerint most olyan műsor következik ami nem állja meg a helyét. Csak figyelmeztető felirat minden ilyen ujság, cikk, tv adás esetén. Ezzel nem zárjuk ki az ilyen műsorok leadásának lehetőségét. Sose tudni hátha mégis van köztük valami értékes, továbbá sokan ragaszkodnak az efféle "művekhez". De egy tájékozódási pont lenne a szakmában járatlan lakosságnak, hogy figyelem most esetleg átverés következhet, vagy ne vedd készpénznek ami következik.  

Iván Gábor Creative Commons License 2007.10.07 0 0 29
Magam is kérdeztem, de eddig választ nem nagyon kaptunk.

Előzmény: Törölt nick (28)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.26 0 0 27
Kis szórakozásként;

Éppen ma lettem kikiáltva egy nyitott topikban antiszkeptikusnak:-)

"Fórum » FILOSZ » Vallás, Filozófia »
Iván Gábor és az antiszkepticizmus
Nyitotta: kris12, 2007.09.26 13:51

Miután Iván Gábor – nem kell bemutatni – kiválta a tradicionális szkeptikusok társaságából, most támadást indított azok képviselői ellen. (Hiába, az ügyes ember két lovat ül meg egyszerre, esetleg megfordítja a köpönyegét.) Nevezzük ezt antiszkepticizmusnak . De mi is tulajdonképpen az antiszkepticizmus?"

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9169117&la=71666155

teringette Creative Commons License 2007.09.25 0 0 26
Légyszíves ne keverj bele engem semmibe.
Előzmény: kris12 (21)
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 25
Hmmm. azért édekes kiindulópont és végkövetkeztetés: http://mn.mno.hu/index.mno?cikk=429988&rvt=7&redirect=false&norel=1&pass=6
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 24
Nem. Most jó úton jár. De Gábor! Elérkeztél életed egyik fontos fordulópontjához - miután kiléptél a konzervatív szkeptikusok közül. Gondolj bele! Hátha azaz 1% nem kamu, hanem tudományosan bizonyítható parajelenség!
Előzmény: pint (23)
pint Creative Commons License 2007.09.25 0 0 23
1. nem változik
2. nem sértegettem, komolyan ez a véleményem
Előzmény: kris12 (22)
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 22
Szerintem lélektanilag nem lenne helyes, ha most Gábort sértegetjük, mikor éppen jó irányba változik. (?)
Előzmény: pint (16)
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 21
Óriási különbség, hogy más sorol be egy kategóriába, vagy magadat sorolod be!
Ha magadat vallod valaminek, az egy hozzáállást, attitűdöt biztosít. (Régen az átkosban is úgy tanították, hogy pártosság nélkül nem lehet osztályharc.)
Amit teringette/buta1/kishenceg/linnder/stb mond (14), az akkor hibás, ha „téves” a saját besorolás. (De hát hülyeség ellen nincs orvosság.)
Előzmény: Iván Gábor (15)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.25 0 1 17
Több önellentmondást, azt mindenképpen hozott.

Sokan boszorkányüldözésnek tartják, amit a szkeptikusok meghírdettek, de valahogyan eléggé furán teszik. Ezt melegítette fel ismét Vágó István és Hraskó Gábor többek közt a képes újság hasábain. Persze ez Vágó esetén még egy politikai és nem csak logikai önellentmondó szálat is megmozgat.

lásd egy indexes más rovatban futó topik címét

pint Creative Commons License 2007.09.25 -1 0 16
ezekbe a kategóriákba akartak téged besorolni? hát ez valóban nem volt bölcs tőlük. a te helyes besorolásod: pszichotikus
Előzmény: Iván Gábor (15)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.25 0 1 15
Igazad van. Engem is nagyon sok helyre próbáltak már hibásan besorolni, aztán nem hagytam magamat, meg bele sem fértem volna.

Így sem nihilista, sem ateista, sem szkeptikus, sem szofista, sem stb nem vagyok és nem is lehetek.

Előzmény: teringette (14)
teringette Creative Commons License 2007.09.25 0 0 14
Végül is az, hogy „szkeptikus” vagy „nem szkeptikus” csak egy címke, beskatulyázása az embereknek.

Magukat sorolják be sokan. Hibásan. Hazug módon. Baj ha ezt látom?
Előzmény: kris12 (12)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.25 0 0 13
Miért venné bárki támadásnak azt, amit fennen hírdet, hogy így kell helyesen eljárni?

Egyébként természetesen tud róla.
Előzmény: kris12 (12)
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 12
Bizonyára Vágó támadásnak veszi, ha egyáltalán tud róla, vagy tudomást vesz róla.
Végül is az, hogy „szkeptikus” vagy „nem szkeptikus” csak egy címke, beskatulyázása az embereknek. Lehetnél akár Te is az élharcosa a „nem szkeptikusoknak”. Tudod, az a bizonyos 1%!
Előzmény: Iván Gábor (11)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.25 0 0 11
Ez csak nézőpont kérdése. Valaki ezt éppen támadásnak veszi.
Előzmény: kris12 (10)
kris12 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 10
Jogos a kérdés, végre van egy konstruktív gondolatod.
Előzmény: Iván Gábor (-)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.25 0 1 9
Igen van. Szkeptikus gondolkodású emberek előtte is voltak, de 1992-ben alakult az első hivatalos szervezet. A rendszerváltás után.
Előzmény: Törölt nick (7)
iszugyi Creative Commons License 2007.09.25 0 0 8

"Van ilyen, hogy szkeptikus mozgalom?" - Nincs!

 

"Gondolom a hulyeseg terjedesenek ellensulyozasara jott letre." . Nem, az 'elfogadott' elméletek megvédése a legföbb feladat. A legnagyobb hülyeségeket az akadémia terjeszti.

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.25 0 0 7
Van ilyen, hogy szkeptikus mozgalom? Gondolom a hulyeseg terjedesenek ellensulyozasara jott letre. A jellegetol fogva szelmalomharc. Milyen attoreseket lehet elvarni egy szelmalomharctol?
Előzmény: Iván Gábor (6)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 1 6
Vágó István szerint ennyi történt;

"a Tényeket Tisztelők Társaságának a tevékenysége újra abból áll, hogy egy évben egyszer Székesfehérváron összejönnek, és egymás vállára borulva zokognak."

http://index.hu/kultur/media/mancs1217/

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 1 5

Nem sértődtem meg. Csak teszteltem őket. Ezt ők is jól tudták.

Ettől függetlenül is 15 év, az 15 év.

Mit is csináltak?

Előzmény: nomad von Fblodilovich (4)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2007.09.24 0 0 4
Hmm, lehet vajon összefüggés aközött, hogy pár napja megsértődtél, és kijelentetted többet nem írsz a szkeptikus blogra, és most itt akarod elszámoltatni őket? ;)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 1 3
Ezek szerint eddig ennyit hozott?

Néhány fikázást?

pint Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2
a többi hülye topikoddal mi volt a baj, hogy kellett nyitni egy másikat helyettük?
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 1 1
Az nem egy nagy eredmény, hogy nekem legalább annyi cikizési lehetőséget adnak, mint az ugynevezett másik oldal. Pölö Egely.
Előzmény: astronom (0)
astronom Creative Commons License 2007.09.24 -1 0 0
Rengeteg topikot, ahol Iván Gábor kiélheti feltűnési viszketegségét.
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.24 0 1 topiknyitó
Milyen áttörések történtek a 15 év alatt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!