Keresés

Részletes keresés

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 704

Hali! Hétvégén átugrok Lacihoz, megkérdezem, de börzére nem jön ki azt mondta, mivel szombaton lesz és nem tud kit beállítani a boltjába. Most épp egy pár Cranidium gibbosum-ra alkudozok a neten. Ha van ilyened ajánlatot várok. :) Lárva vagy imágó érdekelne, de jöhet akár pete is. üdv.R

Előzmény: BenyóAndris (703)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.21 0 0 703

Sziasztok!

 

Sajnos konkrét helyet nem tudok, azt nem szoktam nézni.... Nyitott szemmel kell járni a várost!

 

A. fallax-om virtuálisan van. :) Tomi hozott pöltenből lárvákat, és egy része az enyém, de majd csak a petékből kapok.

A Kazinczy Lacinak tudom, hogy vannak petéi, meg kell kérdezni, a börzén tuti kint lesz.

 

Üdv: Andris

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 702

Az a helyzet, hogy hiába szereztem be lassan két tucat 30x30x40cm-es terráriumot, kezdek megint nem elférni a szobámban. :) Viszont a Naplás-tónál találtam egy szeder kánaánt. Egy árokban van, kb 30m2 terület és szép levele van. :) Hiába, a kikapcsolós sétáknak is megvan az eredménye... :)

 

A sors furcsa fintora, hogy tavaly időhiány miatt messze nem tudtam menni fagyalért a Peruphasmaimnak, így nem tudtam nekik szerezni és sajnos mind elpusztult, mert a szeder nem kellett nekik. :( Erre most kiderült, hogy a társasházunk mögött van egy egész fagyal "fa". Nem nyírták és kb 4m magas terebélyes lombos zöld... na vertem a fejem a falba rendesen...

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 701

Köszi. Esetleg tudsz ilyen konkrét helyet is ahol van Hypericum(köztéren)? :) Sikerült Lonchodes brevipes-t szereznem. :) Még növendékek.

 

Achrioptera fallax van valakinek bármilyen formában?

 

Előzmény: BenyóAndris (699)
Cepha Creative Commons License 2011.03.19 0 0 700
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.18 0 0 699

Szia!

 

A Hypericum-ot gyakran ültetik ki parkokba, utak mellé. Bármelyik kertészetben kapható.

Én nem nagyon foglalkozok vele, mert ami Hypericum-ot eszik, probléma nélkül átszoktatható a szederre és a tölgyre. Sok esetben a Hipericumon kezdik tenyészteni, aztán 1-2 generáció után átállnak a szederre. Pl. Parectatosoma mocquesrysi, Asceles sp.

 

Üdv: Andris

Előzmény: martonrobert82 (698)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 698

Aham. :) Nem ma volt... De szerintem az a csapat is kijár még, csak kibővültek a sorok szerencsére... Én meg megöregedtem... ;( De jó érzés, hogy egyre többen foglalkoznak ízeltlábúakkal. :) Gondolkodtam, hogy tartok a boltomban kisérleti jeleggel sáskákat, végülis "nemcsípnemrugnemharap" kategória, és látványban pl. egy Heteropteryx vagy Extatosoma übereli a pókok többségét... :) szerintem... majd április elejétől megpróbálom mi lesz... :)

 

Hipericumot (orbáncfű) honnan a manóból lehetne szerezni?

Előzmény: Cepha (688)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.18 0 0 697

Sziasztok!

 

Akkor egy kis önéletrajz:    :)

 

A szüleim kertészek, ezért a természettudományt az anyatejjel szívtam magamba. :)

Otthon mindent tenyésztettünk ami mozgott (pl. csak egerekből 10 fajt!).

10 éves koromban kezdtem összefogdosni a bogarakat, az első szendereket 11-2 évesen neveltem fel. Aztán 13 évesen megkaptam az első botsáskákat, és onnantól jött a botsáska mánia. Mezőgazdasági szakközépbe jártam, ahol rákaptam a növényvédelemre (rovar van benne...). Aztán agrármérnöknek tanultam, környezetbiológia szakirányon, szintén a rovarok miatt. Most a volt szakközepemben tanítok állattenyésztést.

Folyamatosan gyűjtöm a rovaros, de főleg a külföldi és hazai botsáskás könyveket, cikkeket (Bár ez utóbbi sajnos csak max. 20-30 oldal összesen.)

Ha autodidakta szeretné valaki képezni magát, először az általános rovartant javaslom, azután jöhet az angol, német, francia tudás csiszolása. Én csak angolul tudok, de mire való a webfordító?! Ugyan cifra dolgokat tud kiadni, de ha nagyjából tudod miről van szó, sok mindent ki lehet bogarászni még egy belga folyóiratból is. (pl. határozó kulcsok, tartási hőmérséklet, tápnövények..)

(Itt jegyzem meg, hogy Franciaországban 2 is, Belgiumban és Angliában 1-1, külön, a botsáskákról szóló folyóirat él!)

 

A tápnövényes összesítőm folyamatosan készül, de nincs rá sok időm.....

 

A börzére előre láthatóan ezeket viszem ki:


Eurycantha calcarata
Epidares nolimetangere
Ramulus artemis
Baculum sp. Sulawesi
Peruphasma schultei
Trachyaretaon bruekneri
Aretaon asperrimus
Sungaya inexpectata
Brasidas samarensis
Heteropteryx dilatata
Haaniella dehaanii
Phaenopharos khaoyaiensis
Myronides sp.

 

Üdv: Andris

Cepha Creative Commons License 2011.03.18 0 0 696

Szia. köszi. Ezekkel a kis ördögökkel kezdem.

Te jösz a börzére 16.-án?

Előzmény: Keleti gyors (695)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.18 0 0 695

Cepha! Most indultál el a lejtőn! :D:D:D

Látom előre, hogy fog egyre több botsáskád lenni! ;)

Gratulálok az Elsőkhöz! Szépek és látni, hogy van étvágyuk is.

Előzmény: Cepha (693)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.18 0 0 694

Andris Mester! :)

Te ilyen sulit végeztél? Vagy képezted magad és vannak jó könyveid, folyóirataid? Mit tudsz ajánlani az autodidaktáknak?

Előzmény: BenyóAndris (687)
Cepha Creative Commons License 2011.03.18 0 0 693

Sziasztok.

 

Megvannak az elsö botjaim :D

Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.18 0 0 692

Mester!!! Mester!!! Mester!!!  :)  (Nem tudom berakni sajnos a földreborulós szmájlit.)

Sajnos hézagos a tudásom. Ezúton kérnék bocsánatot, hogy zargattalak benneteket ide nem való állatokkal. ... Bár tök jó állatka. :)

Kösz az infókat!

Ööö, említettél korábban tápnövényeket. Teszel majd fel anyagot?

Előzmény: BenyóAndris (687)
G.Zoli Creative Commons License 2011.03.18 0 0 691

Köszi

Előzmény: Cepha (690)
Cepha Creative Commons License 2011.03.18 0 0 690

Szia.

 

Terrarisztika börze lesz április 16 án.

 

Óbudai Kulturális Központ Bp 1032 San Marco utca 81

Előzmény: G.Zoli (689)
G.Zoli Creative Commons License 2011.03.18 0 0 689

Sziasztok

Mikor és hol lesz mostanában börze?

Cepha Creative Commons License 2011.03.18 0 0 688

Sziasztok.

 

Andris milyen állatokat viszel a börzére? Csak azért kérdem hogy anyagilag hogy készüljek :P

Régebben az Almássy téren járt köztetek valaki börzén? Nekem az volt az elsö börze látogatásom régi szép idök.........

BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.18 0 0 687

Sziasztok!

 

Akkor sorban: :)

 

Ezekből a fajokból:

Lonchodes brevipes Bacillus rossius  Brasidas foveolatus: Most petéim vannak, ha kelnek, szólok!
Neophasma subapterum Anisomorpha paromalus: most leknek, ha már lesz elég, szintén szólok!

Anchiale stolli Necroscia annulipes Ezeket pedig én is most szereztek, úgyhogy az odébb lesz. :)

 

És akkor egy kis rendszertan:

 

A rovarok osztályán belül a botsáskák (Phasmatodea) önálló rendet alkotnak, ahogyan a fogólábúak (Imádkozó sáskák - Mantodea) és az egyenesszárnyúak (Orthoptera).

 

Az egyenesszárnyúak rendjén belül megkülöndöztetünk két alrendet:

 

1Tojócsövesek (Ensifera) Ide tartoznak a Tücskök (Grylloidea) és a szöcskék (Tettigonioidea)

2Tojókampósok (Caelifera) ezek a sáskák. Ide tartozik a Proscopia is.

 

Tehát semmi köze a botsáskához. Hasonló körülményekhez alkalmazkodtak, ezért hasonlóvá fejlődtek.

Én ugyan nem tartottam őket, de Tomi most szerzett egy csapatot. Az ő tanácsát tudom tolmácsolni:

 

Legalább 30cm nyirkos tőzegre van szükség a terráriumba, mivel a talajba rakja a kokonját, jó mélyre (kb a potroh háromszorosára tudják lenyomni, a többi sáskához hasonlóan.

 

 

Üdv: Andris

 

Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.17 0 0 686

Nyomoztam! :)

Neten is keresgéltem, de inkább könyvpárti lennék, mert úgy érzem, megbízhatóbb.

Szerintem sáskának sáska (Caelifera), mert az általános (zanzásított) sáskaleírás jellemző rájuk (Proscopiákra): csápjuk rövid, legfeljebb a testhossz feléig ér, erőteljes ugrólábak, ill. kizárólag növényevők.

(Viszont szöget ütött a fejembe, hogy a botsáskáknak nincs is ugrólábuk, így akkor ők nem is sáskák? Meg írnak valami valódi, meg nem valódi (bot)sáskákról is...)

Orthoptera = Egyenesszárnyúak rendje.

Ezek nem saját kútfőből jöttek, mer' annyira azért nem vágom. :) Keresgélnem kellett. Találtam könyveket, abban voltak.

Gyerekkoromban én is kevertem a szöcskéket és a sáskákat (...pedig mennyit befogtam négercsókos dobozba!...). Felnőtt fejjel kellett rádöbbennem, hogy tévhitben élek, pedig biztos vettük bioszon. Csak hát az örök klasszikus: "Biztos beteg voltam..." :D

Előzmény: _Reku_ (683)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.17 0 0 685

Igazad van, valóban sokkal jobb nekik a nagy szellőzőrács, amiről lóghatnak lefelé. Ha adhatok tanácsot, legalább 40 centi  magas terráriumokat csináltass, ha magasabb, az még jobb.

Előzmény: Cepha (684)
Cepha Creative Commons License 2011.03.16 0 0 684

Nagyon-nagyok 140x60x50 esek kis szellözö nyilással. Állataim sincsenek már leépitettem az állományt az utóbbi idöben. Inkább eladtam öket és csinálok-csináltatok kissebeket normális szelözéssel stb stb amik jobban megfelelnek a bogarászáshoz.

Majd a börzén keresem Rékáékat meg Andrist, meg gondolom lesz még pár régi ismerős mondjuk utóbbi pár évben nem voltam börzéken.

 

Előzmény: Keleti gyors (681)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.16 0 0 683

Meg ezt találtam:

 

Name latin Proscopia scabra
english Horse Head Grasshopper

Systematics Super-Order Dictyoptera
Order Orthoptera
Family Caelifera
Subfamily Proscopiidae
Tribe Proscopiinae

 

Ebből max. az Andris ért valamit :)

Előzmény: _Reku_ (682)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.16 0 0 682

Én azt olvastam, hogy az angol neve horse head grasshopper, szóval ők valami szöcskének sorolják be. Szerintem nem botsáska, csak nagyon hasonló.

Előzmény: Keleti gyors (679)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.16 0 0 681

Miért viteted el? Hát abba tudod milyen jól elférnének a rovarok!? :)

Előzmény: Cepha (680)
Cepha Creative Commons License 2011.03.16 0 0 680

Köszönöm a szives fogadtatást. Vannak még dolgaim 1100 liternyi terráriumot kell elvitetnem hogy legyen helyem a rovarászásra.

De igy pont jól jön ki az ápr 16. börzére, addig végzek a pakolászással.

Úgy nézz ki a héten kapok egyik ismerösömtől pár db perui ördögöt azok jók lesznek kezdésnek.

 

további jó rovarászást és szép napot mindenkinek.

 

Üdv: Tamás

Előzmény: Keleti gyors (678)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.15 0 0 679

Sáskának sáska (felépítésügyileg az), botformával... hogy pontosan hova tartozik, nem tudom neked megmondani (itt én is segítséget kérnék). Lófejű sáskának is mondják. Még az is lehet, hogy én nézem botsáskának, közbe meg nem az. Én ilyen félamatőr rovarász-bogarász, vagy mi vagyok. Számomra nagyon szimpatikusan nézett ki, így kinéztem magamnak és megszereztem.

Nálam még nem ugráltak, bár mondják, hogy meneküléskor szoktak kiscsikó korukban.

Előzmény: martonrobert82 (677)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.15 0 0 678

De neveletlen vagyok...

Isten hozott köztünk! :)

Ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan! Segítünk és biztos megválaszolásra kerül, bármily buta kérdésnek is tűnik először. Ha pedig valami bonyolult jön, akkor vannak itt nagy tapasztalattal bíró tenyésztők is! ;)

A botok nagyon jó kezdésnek, sok pozitív tapasztalatot, megerősítést szerzel majd.

 

Előzmény: Cepha (671)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 677

Biztos magas volt a szomszéd kerítése, ő meg kiváncsi volt. :) Ez is botsáska? Vagy mikhez tartozik? MI EZ??? :) Még nem láttam ilyent. Látom fejlett a hátsó lába, ugrik is?

Előzmény: Keleti gyors (672)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 676

A következő fajtákra vevő lennék a börzén:


1pár Lonchodes brevipes
1pár Neophasma subapterum
3db Bacillus rossius

1pár Brasidas foveolatus
1pár Anisomorpha paromalus
1pár Anchiale stolli

1pár Necroscia annulipes

+ :)

1hím Brasidas samarensis

1nőstény subadult Myronides sp.

 

Vagy ami ezek közül van. Nem baj ha kicsik. :)

 

 

Előzmény: BenyóAndris (668)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.15 0 0 675

Sziasztok!

 

Egészen pontosan ezt a fajt kaptam:

http://www.phasmatodea.com/web/guest/241

http://phasmid-study-group.org/content/PSG-292-Anchiale-stolli-Sharp-1898-Male-head-thorax

 

A Ctenomorphodes mint nemzettség elvileg Anchiale lett.

 

Az állataimat terráriumban, műanyag dobozban és hengerben, sőt tülketrecben is tartom. Ahol hely van... :)

 

A listáról meg kimaradt az Oreophoetes peruana.

 

 

Üdv: Andris

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!