Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010.04.26 0 0 841
Eleinte biztos nagyon meg akar felelni, csak meg kell értenie, hogy mit akartok tőle.
Aztán, ha már jobban otthon érzi magát, akkor azért néha helyre kell rakni.
Csak ismételni tudom, hogy szeretet, türelem és következetesség.

Azoknak a kutyáknak, akik csalódtak már családjukban, kell idő, míg megérti hogy mit várnak tőle.
Van, hogy azt hiszi neki kell védeni a családot és van olyan is, hogy kipróbálja a határait.

Sok dícséret, jutifalat és törődés -- és minden bizonnyal maradéktalanul be fog illeszkedni.
Sok örömöt hozzá! :-)))
Előzmény: epresjoghurt (840)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.26 0 0 840
Nagyon helyes, tappancsos, attól féltem, hogy a virágágyaimat fogja túrni. Eddig a betonjárdáról le sem ment, pedig nem mondtam neki. :o) Azért van a nagy kert, hogy futkározzon. Egyelőre a bejáratot őrzi, de azt nagyon. :o)

Úgy néz ki, hogy pamacs lesz a neve, becézve pami, az hangzásra is hasonlít a hanira. :o)) Még nem tiltakozott ellene. :o)
Előzmény: oncogito (839)
oncogito Creative Commons License 2010.04.26 0 0 839
Szia!

Jaj, nagyon örülök, hogy hozzátok került! :-)
Hidd el, nagyon hálás lesz minden jóért, ami nálatok fogja érni. A szabadság, a foglalkozás, a törődés mind-mind mélyíteni fogja a kapcsolatotokat.
Ha lesz is gond az elején, amíg beleszokik a házi szabályokba, biztos, hogy igyekezni fog.
Sok türelem és szeretet, no meg a következetesség - ez a titka mindennek.
Várom a képeket! :-)))

Ja, a neve mi lesz?
Előzmény: epresjoghurt (838)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.26 0 0 838
Sziasztok!

Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok Pajtinak, biztosan jó lesz a szövettan is. :o)

Nagyon édesek a gidák, máskor is ennyien szoktak születni?

Ígértem, hogy beszámolok, tegnap este megérkeztünk a kutyalányzóval. Nagyon izgultunk, hogy mit fog hozzánk hozzánk szólni és hogy fogja bírni a 200km-es utat. Autóban vadidegenekkel...

Amikor megérkeztünk anyósomhoz, ott tappancsolt a kerítésen. Odamentem hozzá, megszimatolt, megnyalta a kezemet és az egyik mancsát a kezembe adta. Ekkor már sejtettem, hogy jóban leszünk. Aztán sor került a búcsúzkodásra...a tulajék lányát szereti, de az anyjától félt. Vittünk egy pórázt, gondoltuk azzal könnyebben boldogulunk majd az autóban. Amikor a lányzó megpróbálta rátenni, Hani elmenekült a kert leghátsó végébe és elő sem volt hajlandó jönni. Na, ettől megijedtünk, hogy lesz ebből utazás. Aztán a lány utánament, ölbevette, így tettük be az autóba. Én már bent ültem, hogy meg tudjam fogni. Vígasztaltam, simogattam, elindultunk. Folyamatosan nézett, aztán az orrát odadugta a lábamhoz, erre kapott egy nagy dícséretet és simogatást....nézett aztán az állát rátette a combomra...nézett aztán az egyik mancsa is a lábamra került. 10 perc múlva a vadidegen kutyus az ölemben feküdt és ott is maradt. Még be is aludt. :o))

Hihetetlen ami történt, alighanem visszavonhatatlanul lett egy kutyusom. :o)

Sötétedésre értünk haza, még megmutattuk neki a kertet, kapott vacsorát, innivalót. Reggelre előhalászta az előző kutyánk labdáját, némi kertész kesztyűt...se sírás, se rívás. Most a bejárati ajtónál fekszik és vár. Mindjárt megyek is hozzá... :o)))

Párom este csinál róla képeket, majd felteszem.
oncogito Creative Commons License 2010.04.25 0 0 837
Igen, ha lassan is, de a gyógyulás fele haladunk. Holnap megyünk Pajtival varratszedésre. Remélem, a szövettan is hamarosan meglesz.

Jaj, nagyon aranyosak a picik! Gratula a kecskemaminak! :-)))
Remélem, ti mind jól vagytok. És végre, végre, itt a jóidő! :-)))
Előzmény: nagymóni (836)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.25 0 0 836

Gyógyulnak a betegek? Remélem, Pajti hamar rendbejön, mert itt a szép idő. Sokat sétálhatnátok, meg jöhetnek a ligeti hancúrok, de előbb meg kell gyógyulni. Sok gyógysimit küldök neki.

 

Mi szép napra keltünk. Fannika ma három aranyos bébit hozott erre a szép világra.

 

Előzmény: oncogito (835)
oncogito Creative Commons License 2010.04.22 0 0 835
Pajtikának elég csúnya a lábujján a sebe. Nagyot kellett kikanyarintani és a lábujj mozgása miatt még nehezebben fog gyógyulni. Eddig kétnaponta jártunk kötözésre, mától nekünk kell átkötni, fertőtleníteni naponta háromszor. Próbálta plasztikázni, de nem sikerült, nagyon nagy lesz a másodlagos, sarjadzó gyógyulás.
Hétfőn szedik ki a varratokat.
De nem bánom, bármilyen lassan is gyógyul a sebe, csak a szövettan legyen jó. Még ezidáig nem jött meg.
Most kötözgetjük, itthon zokni van rajta, ha kimegyünk vele a cipőjét húzzuk rá.
Áldott jó kutya, hagy mindent, szépen lehet kezelni.
Picur is nagyon tiszteletben tartja. Néhányszor keményen rászóltunk ,hogy most nincs bunyó, ne szaglássza, szépen szót fogad.

Remélem csak rendbe jönnek a dolgok, ha lassan is.
oncogito Creative Commons License 2010.04.19 0 0 834
A sós vizes gargalizálással kezdtük, de hamar abbahagytuk.
Az nagyon jó a torokra, mandulára, de a gégefedő sokkal hátrébb van, a torok/nyak alsó részén, odáig gargalizálás nem hat.
Azon kívül a gégefedő gyulladásakor mindenféle fűszer, így a só is kerülendő.
Ritkán fordul elő, de akkor hosszadalmas.

Reméljük, lassacskán teljesen kijön belőle.

Remélem, ti mindannyian jól vagytok!
Előzmény: nagymóni (833)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 833
Esetleg megpróbálhatná a fiad a langyos sós vizes gargalizálást. Lehet, hogy segítene a krákogásán. Drukk azért megy tovább, legalábbis a teljes gyógyulásig. Pajtinak is!
Előzmény: oncogito (832)
oncogito Creative Commons License 2010.04.19 0 0 832
Egyébként, hogy jót is mondjak, a fiam ha lassan is, de túl van a betegségen.
Még kicsit krákog, de már nincs gyulladás, szerdán már megy dolgozni.
Köszönet a drukkért, biztosan segített az is! :-)

Pajti is sokkal jobban van, nem fáj semmije, de nagyon éhes, mert a párizsi és a virsli nem igazán kalóriadús, nem ehhez volt szokva.
De holnaptól talán már ehet rendesen.
Csak a szövettanon legyünk már túl.

Picur meg nem érti, miért nem bohóckodhat/birkózhat most Pajtival, kissé meg van sértve. Az ő lelkivilágát is pátyolgatni kell, a külön sétáknál igyekszünk több kutyapajtással összehozni.
oncogito Creative Commons License 2010.04.19 0 0 831
Lényeg, hogy sikerült. :-)
A cikket elolvastam - és borzadály.
Előzmény: nagymóni (830)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 830
Ha nem is vagyok ügyes, úgy látszik, gyorsabb vagyok mint a fórum....:)
Előzmény: nagymóni (829)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 829

Talán rájöttem, mit csesztem el.

 

talán most
Előzmény: nagymóni (827)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 828

Azt hiszem rájöttem, mit csesztem el.

 

talán most
Előzmény: nagymóni (827)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 827
Hát, sajna ez nem sikerült. Talán majd legközelebb.
Előzmény: nagymóni (826)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 826

Hálásan köszönöm a segítséget. Tehát, ha minden igaz, sikerül megosztani a párizsis cikket. Ha már elolvastad ne törődj vele, ha még nem, megér pár percet.

itt a cikk

Előzmény: oncogito (825)
oncogito Creative Commons License 2010.04.19 0 0 825
Teljesen hasonlóan működik, mint a kép feltevése, csak a linknél.
Előzmény: nagymóni (823)
oncogito Creative Commons License 2010.04.19 0 0 824
Szívesen elmondom.
Szóval a cikk netes címét lemásolod.
Próbaképpen mondjuk ennek a topiknak a címe:
http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=99602895&t=9166108

Nomost a hozzászólás helyén alul az "Új link" helyére bemásolod.
A szövegrésznél beírhatsz bármit, mondjuk a cikk címét vagy, hogy "klikk ide".
Ráklikkelsz a "Felvesz"-re és vársz.
Utána megjelenik az Új link alatt van egy link1, alatta pirossal aláhúzva "beszúrás".
Arra ráklikkelsz és a hozzászólás alatt megjelenik.
Akkor küldheted.

Ha valamit nem világosan írtam, jelezd.
Próbáld ki...
Előzmény: nagymóni (823)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.19 0 0 823

Elolvastam a cikket. Nem semmi. Én is találtam egy nagyon érdekeset, csak nem tudom, hogyan kell belinkelni. Ehhez egy kicsit hülye vagyok. Baktériummal fertőzött párizsiról és sonkáról szól a dolog.

 

Hálás lennék, ha megtanítanál erre a trükkre. (Mármint a talált cikk megosztására.) Köszi.

Előzmény: oncogito (822)
oncogito Creative Commons License 2010.04.18 0 0 822
Jólesik az együttérzés. :-)))
Azt hiszem én most a szövettan miatt izgulok annyira, a fogai és az étrend megoldhatók.

Egyébként az én fogaimmal amióta eszemet tudom, mindig volt gond.

Egyébként ti hogy vagytok?

Ez az izlandi tűzhányó nem is olyan semmi dolog. Most olvasom az indexen, hogy az idei nyár el is maradhat tőle:
Bővebben a cikk
Előzmény: nagymóni (821)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.18 0 0 821
Lehet, hogy túlzásba viszem az együttérzést, de nekem is van gond a fogsorommal.:) Én legalább nagyon szeretem a levest.:D
Előzmény: oncogito (820)
oncogito Creative Commons License 2010.04.18 0 0 820
A kutyának 42 foga van - és Pajtinak öt hiányzik.
Azért marad, amivel egyen, a hátsó fogai megvannak és rendben.
A doki szerint megtanul így is enni.
Csontot eddig sem kapott, mert tudtuk, hogy a fogai nincsenek rendben. Aztán meg a hiedelemmel ellentétben nem is igen jó a kutyának. Főleg idősebb korban, mert a rendszeres csontevéstől is meszesedhet. Egyik ebem sem kapott csontot, csak nagyon ritkán.

Azért van mit rágnia, hiszen a száraz tápot és fogtisztítót igencsak rágni kell azt minden nap kap mindkettő.
Én bízom benne, hogy nagy baj ebből nem lesz, főként ha az alsó megmaradt fogak nem fognak belemélyedni a fölső foghiányos ínybe.
De a hátsó fogak azért tartanak rendesen.
Majd ha kicsit jobban lesz, lefényképezem a fogait.

Most csak párizsit, virslit és főtt puha csirkemell husit ehet apró darabokban. Ugyanis keményet nem rághat, pépeset sem ehet, mert a friss foghelybe beletapad és ott komoly problémát okozhat.
Szegény nagyon éhes, mert nincs ilyen diétás kajához szokva.
De ez nem olyan nagy gond, enni szerintem fog tudni -- csak a szövettan legyen rendben.
Előzmény: nagymóni (819)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.18 0 0 819
Szegénykém.:( Hogy fog így kajálni? Húslevesen nem élhet egy kutya. Néha jó az is. De mindig? Még marad a puha főtt hús, de ha a maradék fogak gondot okoznak akkor nem fog tudni enni. Bele se akarok gondolni, hogy mi jöhet még ezek után. Amikor Linduskánknak gennyes méhgyulladása volt, ő sem tudott enni. Rövid idő alatt sokat fogyott. Rossz volt ránézni. Csak ivott és ivott. Nagyon nehezen jött rá az orvos, hogy mi lehet a baja. Pedig nagyon-nagyon jó orvoshoz vittük. Viszont amikor rájött, akkor gyorsan kikezelte. Így kapott a drágám még egy esélyt az éltre. Sajnos nem túl sokáig élt az új esélyével.
Előzmény: oncogito (818)
oncogito Creative Commons License 2010.04.17 0 0 818
Pajti kb. hat éves.
Ismeretlen az előélete.
Azonban amikor kihoztuk a sintértelepről, már volt rossz foga. Az egyik metszőfoga ketté volt törve, azt ki kellett vésni. Kettő másik meg mozgott. Mikor azokat is kihúzták, azt mondta a doki, hogy nem lesz több gond.
Azóta kap minőségi tápot, Pedigréé fogtisztítót minden nap, mégis romlanak a fogai.
Kedden megyünk kötözésre, akkor megbeszélem a dokival (mindegyik fogát ő kezelte) hogy lehet-e valamit kapnia a fogainak a javítására, vagy legalábbis hogy ne romoljanak tovább. Meg hogy milyen étrendet javasol neki.
Nem tudom, hogy verés következménye, vagy követ-fémet rághatott-e, vagy mindkettő, de bizony kopik a zománc a fogairól.
A kihúzott fog mind felső, kettő jobbról, kettő balról. Most szegénynek egy van középen az első fogaiból. A metsző foga is felső volt, amit kivéstek.
Még azt is meg kell beszélnem, hogy az alsók nem fogják-e a felső ínyeket felsérteni...

Előzmény: nagymóni (817)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.17 0 0 817
Pajti mennyi idős? Mióta vannak problémák a fogaival? Borzasztóan sajnálom, hogy ennyi baj eléri őt. Sajnos az emberek és az állatok közt is van ilyen, akit mindenféle baj elér. Nagyon sajnálom szegényt és szorítok a felépüléséért.
Előzmény: oncogito (816)
oncogito Creative Commons License 2010.04.17 0 0 816
Tegnap este borzasztóan elesett volt. Volt már többször műtve, de ilyen sokáig még nem volt kába. Én úgy vélem, a foghúzás gyötörte meg nagyon, mert a doki szerint gyulladt volt. Ketté volt törve, egész az ínyig...
Csórikám, sosem jelez semmiféle fájdalmat, hihetetlenül visel mindent.
Azonban mikor vittük ki egészségügyi sétára jött rendesen, sőt acsargott más ebekre, ilyenkor minden kutya agresszívabb.
Mára már sokkal jobban van. A lába csak kicsit érzékeny, a műtét azon nem volt nagy.
Csak a szövettan eredményéért kell nagyon drukkolni.
Előzmény: nagymóni (815)
nagymóni Creative Commons License 2010.04.16 0 0 815
Most már Pajtinak is drukkolok a gyógyuláshoz. Kijutott nektek most rendesen. Pajtinak sok sok gyógysimit küldök, meg sok erőt a gyógyuláshoz.
Előzmény: oncogito (812)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.16 0 0 814
Nagyon sajnálom, remélem a legjobbakat :o((
Előzmény: oncogito (812)
epresjoghurt Creative Commons License 2010.04.16 0 0 813
Mindenképp az lesz az egyik első dolog, hogy bemutatjuk a dokinak. Korábban anyósom (neki évtizedek óta csak skót juhásza van) is itt élt, kutyanemzedékek óta ugyanaz a dokink. Korábban két utcányira tőlünk volt a rendelője, háni mindig boldogan, bennünket megelőzve érkezett az oltásra (a már ott várakozó macsekok teljes rémületére), persze ő választhatott magának nasit, de még így sem láttam olyan ebet, aki boldogan oltatja magát. :o) Most messzebb van a rendelője, de így meg házhoz jön.

Egyébként azt hiszem már nem is érdekelnek annyira az ősei, teljesen beleszerettem így látatlanba is. Majd összeszokunk. Olyan helyes pofája van. :o) Az előző kutyánkról is akkor derült ki, hogy milyen fantasztikus házőrző, mikor az egyik bútorszállítót elfelejtettem neki bemutatni. Hát kint maradt...nem bántotta, de nagyon vicsorgott...sőt amikor a szomszédaink a kerítésüket csináltatták, az ő területüket is védte. :o)
Előzmény: oncogito (810)
oncogito Creative Commons License 2010.04.16 0 0 812
Jaj, móni, ránk most nagyon ránkjár a rúd! :-(
A fiam egy cseppet jobban van - erre mi történik...
Ma déluntán simizi Pajtit és közben látta, hogy Picur nagyon szaglássza Pajti hátsó lábán az ujjakat. Megnézte a fiam, hát mit lát, két lábujj között egy diónyi nagyságú daganatot.
Azt hittük, valami sérülés, vagy megcsípte valami. Vittük azonnal a sebészetre. Nem sérülés, daganat. Azt ajánlotta, azonnal vegyük ki. Nem voltak sokan, rögtön meg is csinálta. Mivel altatva lett, kértük, nézze meg a fogait is, mert azok eléggé rosszak. Hát, két fogát mindjárt ki is rántották. Korábban az egyik félbetört metszőfoga volt kivésve, utána meg szintén két fogat kellett kihúzni, úgyhogy már összesen öt foga hiányzik.
A műtét a lábujjon gyors volt és jól sikerült, csak a szövettan miatt kell izgulni, mert a doki szerint akár szarkóma is lehet...

Hát, most ez van...
Előzmény: nagymóni (809)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!