Keresés

Részletes keresés

deke v2.0 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1766
nem biztos, hogy állóképesebbek a mai játékosok (ezt nem is mondtam)
de hogy gyorsabbak, az tuti. sokkal többen kosaraznak, nagyobb a verseny a bejutásra, jobb testalkatú emberek kerülnek be a ligába.
abban sem vagyok biztos, hogy az átlagos játékos kevésbé képzett ma, mint 84-ben. csak mi nem az átlagra emlékezünk, meg az emlékműsorban sem ezeket mutatják, hanem a sztárokat.
régebben talán magasabb volt az átlagos dobószázalék, de a játék stílusa is más volt..

annyi előnye viszont biztosan van a klasszikus bostonnak, lakersnek, hogy rutinrókábbak voltak.



Előzmény: Peppers (1760)
Bosco Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1765
Én a legjobb szezonjukból indulok ki. Wade szenzációs volt a bajnoki évükben, a döntőben pedig egyszerűen nem volt rá megfelelő pozitív jelző.

Ha rendbejönnek a sérülései, ismét ő lesz a generációjának a királya.
Előzmény: Törölt nick (1762)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1764
Ja igen, emléxek.
Előzmény: Törölt nick (1763)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1763
vmi reklám volt 1747
Előzmény: Peppers (1761)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1762
csak a neve miatt(king james) irtam hogy "királya" ,
de mondjuk amugy is őt tartom legjobbnak az uj generáciobol,
wade is nagyon állat,csak szegénynek sok a sérülése és olyan sérülések amelyekből nehéz felépülni,james pedig elég massziv ilyen téren,1-2 bokaficam,aztán semmi komolyabb sérülés.
Wade balszerencsés, talán az idei hosszabb pihenő jót tesz neki.
Előzmény: Bosco (1759)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1761
Tényleg, a 1747, az mi volt és hová lett?
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1760

A különböző korszakok csapatainak összehasonlítása örök, megválaszolhatatlan kérdés -- de hogy konkrétan állóképességben és gyorsaságban fejlődött volna 20 év alatt az NBA? Ezt nem hiszem, főként nem pl. az akkori Lakershez képest.

 

Az 1984-es döntő, amit te is beidéztél, viszont most félelmetesen kísért, úgy vélem. Az, amikor McHale földhöz vágta Rambist, szimbolikus pillanat volt: akkor csapott oda egy k**** nagyot a Celtics: rajtunk nem fogtok átgyalogolni!

 

Ezt a mostani harmadik meccset nézve, KG és Pierce méltatlan teljesítményét látva (lásd: 1745), rögtön ez a régi döntő jutott az eszembe. Vajon össze tudják-e úgy szedni magukat és a csapatukat, mint ahogy annak idején Bird magából kikelve összeszedte a Bostont a döntőben? (Persze, azt is rögtön hozzátenném, ennyire tartás nélküli meccset eleve nem láttam a Bird-korszak nagy bostoni neveitől.)

 

Ha valakit érdekel ez a régi döntő:

http://youtube.com/watch?v=of1ifvnIDVU és

http://youtube.com/watch?v=lc-0zNhPhz0

Előzmény: deke v2.0 (1757)
Bosco Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1759
Szerintem Wade az újkor királya amúgy.
Előzmény: Törölt nick (1758)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1758
szerintem mai kosárlabdázok(főleg amcsik) atletikusabbak mint 10-20éve,viszont technikailag kevésbé képzettek,igy nehéz összehasonlitani.hozzáteszem csak 21vagyok még,ugyhogy a régi időkből nem sok meccset láttam.
Viszont megnéznék 1 jo kis Lebron-Jordan párharcot keleti főcsoport döntőben, vagy egy Dwight Howard-Pat Ewing center párharcot(tanitvány a mester ellen).

Lebron az újkor "Királya" a LEGENDA ellen, jo kis csemege,bár most még Jordanre tenném le a voksom 1értelműen,technikailag képzettebb volt, de Lebron szépen fejlődik .
Előzmény: deke v2.0 (1757)
deke v2.0 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1757
hát azért egy húsz évvel ezelőtti csapatot szétfutnának a maiak..
meg ami akkor sima falt volt (ld. mchale vs rambis), az ma jó pár meccs eltiltás..
szóval szép volt az a játék akkor, de a régi csapatokat valószínűleg megvernék a maiak.
Előzmény: Peppers (1756)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1756

az önértékelési zavarok olyan csúcsa, ami még a polidiliben is szokatlan

 

Nem tudom, a polidiliben mi a megszokott és a szokatlan, mert, bár kb. tíz éve használom az index fórumokat, a polidilit többé-kevésbé elkerültem. A sporttopikokat is, nagyjából, például amiatt a hanyatlás miatt, ami az NBA-ben már tíz évvel ezelőtt tapasztalható volt, és hát, ami sajnos máig tart.

 

Egy Boston-Lakers döntő azonban továbbra is valami érdekességgel bír, bár például a legutóbbi meccset látva nem bírt nem felötleni bennem, hogy vajon hány kört vernének erre a Lakersre és Celticsre azok a gárdák, amelyek legutóbb ilyen színekben játszottak döntőt... De ez megint egy új téma, gondolom, jön majd az illő anyázás ezen hirtelen kijelentés kapcsán is.

 

Hogy milyen "kurva szofisztikált és alapos csávó" vagyok, azon még nem gondolkodtam, de nem újdonság számomra a vihar a biliben, előfordult már egy-egy topikokban, ahová betoppantam. A tapasztalatom szerint akármelyik topikba beírók és a topikot olvasók aránya kb. 1:10 vagy akár 1:20; és érdekes tapasztalataim vannak arról is, mit gondolnak egy ilyen vitáról azok, akik sosem szólnak hozzá... Ilyen értelemben a hozzászólók (te vagy én) a legritkább esetben reprezentatívak.

Előzmény: rosencrantzhu (1754)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1755

én ezzel befejeztem,mostantol csak nagydöntő:)

 

Azt hiszem, például ehhez a 3. meccshez már fűztem néhány megjegyzést, a válaszokat még várom. :)

Előzmény: Törölt nick (1753)
rosencrantzhu Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1754
azt még értem, hogy mindenki hülye, közhelyes és dilettáns szerinted. mondjuk azok is, akik több évtizede ezzel foglalkoznak. ezt szimplán betudom az alternatív véleményekkel szembeni intoleranciádnak, ami a vitakultúrádon is tisztán látszik. (amúgy biztos vannak hülyék, de az is biztos, hogy a választóvonal nem a te generális kijelentéseid alapján húzható meg - "hülye média" - és nem is a hozzászólásaidból kitűnő tény alapján - "mindenki hülye csak én nem". ezek amúgy már önmagukban is igazolják, hogy nagyon messze vagy attól a kurva szofisztikált és alapos csávótól, amilyen kép szemlátomást él benned saját magadról.)

de az, hogy szerinted te ide valami kurva nagy értéket hoztál össze a hozzászólásaiddal, az az önértékelési zavarok olyan csúcsa, ami még a polidiliben is szokatlan.
Előzmény: Peppers (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1753
"össze lehet számolni, vajon hányszor gorombítottam le én valakit/valamit, és ehhez képest hányszor lettem én legorombítva."

talán pont ezért lettél legorombitva,mert legorombitottál valakit...legalábbis nekem igy tűnt ki a forumból(mivel én nem tudok minden nap naphosszat itt ülni és irni,lehet hogy lemaradtam valamiről,de azért visszaolvasgattam szal nem hiszem)

"Sorry, engem meg például az egy soros bájos okosságok zavarnak"

engem sok minden zavar vagy nem értek egyet valamivel,de azt gondolom most először szoltam ilyen miatt, elvégre ahogy te is mondtad mindenki ahoz szol hozzá amihez akar...

ird le nyugodtan a véleményed ez teljesen rendben van,de nem oktass ki senkit, csak azért mert más a véleménye.

én ezzel befejeztem,mostantol csak nagydöntő:)
aminek 3.meccséről sajna lemaradtam,de legalább nem 3szori hosszabitásrol:)
Előzmény: Peppers (1751)
deke v2.0 Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1752
jó hajnalt jó szurkolást kedves nézőink
meghalt a régi nickem, ígyhát.
látom, Bazskából médiasztár lett, éjjen!

és hajrá Boston.

Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1751

No jó, mégiscsak te vagy a topikgazda, úgyhogy rendes leszek veled. :)

 

És komolyan elmondom, hogy a Barkley=SF vagy Barkley=PF csörte valóban értéket adott olyan szempontból, hogy több oldalról érveltünk, ki-ki rendre utánanézett az őt alátámasztó adatoknak, statisztikák és videók kerültek a topikba, stb. Nem gondolom, hogy akár a Barkley=PF, akár a Barkley=SF gondolat helyből lesöpörhető vagy megcáfolható lenne, mert a helyzet sokkal összetettebb annál, hogy két betűvel el lehessen intézni.

 

Persze, nem tipikusan NBA 07-08 téma, de persze van áthallása, például azért, mert a kapcsán a mostani döntőben játszó PF-ek is előkerültek, előkerült egy régi Phoenix-Chicago döntő, egy régi nagy 3. mérkőzés stb.

 

Az, hogy némileg élesebb volt a hangnem, mint megszokott, el tudom képzelni, hogy van, akit zavar. Sorry, engem meg például az egy soros bájos okosságok zavarnak. Mindenki eldöntheti, mihez szól hozzá. Illetve, össze lehet számolni, vajon hányszor gorombítottam le én valakit/valamit, és ehhez képest hányszor lettem én legorombítva.

 

Én úgy gondolom, van a drukkerkocsmai szintű beszélgetés, és az ismert stúdióbéli diszkusszió. Nekem egyik sem lieblingem, ezt szóvá teszem, és kommunikálok egy alternatívát. Ha másnak meg éppen ez az alternatíva nem a lieblingje, azt pedig kibírom, írja meg nyugodtan.

 

Kábé ennyi (, és persze úgy gondolom, mindennek eme ékes magyarázat nélkül is illik átjönnie, a hsz-eim alapján.)

Előzmény: Bosco (1749)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1750

Peppers eddig nem szoltam rád 1szót se,de azért mostmár visszavehetnél szerintem...

Azt természetesen elfogadom, hogy szerinted visszavehetnék. De egyelőre nincs szándékomban a nívótlansággal szembeni tétet csökkenteni.

 

akárki-akármit mond te tuti hogy az ellenkezőjét fogod irni,és leszolod...

Melyik is volt az az akárki és akármi?

Előzmény: Törölt nick (1748)
Bosco Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1749
"valami összehasonlíthatatlanul értékesebbet hozunk létre ebben a topikban, mint amit a stúdióban sikerül kipréselni."

Barkley=SF

hát, valóban.

:)
Előzmény: Peppers (1746)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1748
Peppers eddig nem szoltam rád 1szót se,de azért mostmár visszavehetnél szerintem...
akárki-akármit mond te tuti hogy az ellenkezőjét fogod irni,és leszolod...
értelmét nem látom mondjuk...
ennyire unatkozol?
ha igen szerezz barátnőt,vagy ha az nem jön össze akkor 1kutyát...
Előzmény: Peppers (1746)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1746

Grat.

 

Valóban nem fogom meghallgatni stábotokat. Elsődleges oka, hogy se közel, se távol nincs nálam Sport1/2; másodlagos oka, hogy 1-2 évvel ezelőtt sajnos még volt.

 

De fogadd el ezt a tartózkodást inkább nemes gesztusként: így megadom, hogy mindörökre komolyan vehetetlen vitapartner maradok; olyasvalaki, aki azt kritizálja, amiről fogalma sincs.

 

Mindazonáltal hagyd meg nekem azt a gyermeteg illúziót, hogy p2p alapon kommunikálva valami összehasonlíthatatlanul értékesebbet hozunk létre ebben a topikban, mint amit a stúdióban sikerül kipréselni. És ebben még az én verbális maszturbálásomnak is megvan a maga kéretlen szerepe.

Előzmény: Bazska (1744)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1745

Neked szabad! :))

 

De ennél szerintem kicsit többről van szó.

 

Amikor a két all-star (mvp?) kaliberű sztárbedobód, akik közül az egyik 210 centis, a másik 105 kilós, nem hajlandó bátran megküzdeni a csapatért a palánk alatt, hanem helyettük a 75 kilós irányítód töri össze magát ugyanott, arra nincs felmentés.

Előzmény: rosencrantzhu (1742)
Bazska Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1744
Kedves Peppers!

Hajlott korod ellenére sikerült elsajátítanod a 12 éves, első éjszakai magömlésre vágyó betonkemény cybergyerekek összes megmosolyogtató trükkjét.

Kezdve a nevetséges, semmit sem mondó műokoskodástól a felsőbbrendűségedet kifejező kéretlen fikázáson és a minden körülmények között széllel szemben hugyozáson át a magyar kommentátori csapat lefikázásáig.

Utóbbi persze szíved joga, de nem ártott volna legalább egy meccset megnézni magyarul és aztán véleményt mondani.

Felmerül a kérdés, hogy mit kompenzálsz ezzel a hozzáállással, de inkább nem gondolok bele.

További jó verbális maszturbálást, igyekezz továbbra is minél kevesebb önálló véleményt megfogalmazni, kivéve ha tudod, hogy mindenki elkezd vele vitatkozni és minél többet szólj be mindenkinek kéretlenül.
Előzmény: Peppers (1740)
air Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1743

L.A-ben nagyon nehéz nyerni szerintem, annak akinek nem oda szól a lakcímkártyája. Garnett, és Pierce nem felejtett el két nap alatt kosarazni....

Egyenlőre azt mondom még mindíg jó esélye van a Lakersnek, hogy bajnok legyen /mert nekik drukkolok :)/ simán el tudnak csípni idegenben egy meccset, de sajna reálisan be kell vallanom a több hazai pályának valamivel több az esélye.

Bocs azért vagyok ilyen általános, mert a mai meccset még nem láttam, így arról majd később...

rosencrantzhu Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1742
"Pierce és Garnett döbbenetesen indiszponált volt a másik oldalon. "

öööö.... ez az amit nem szabad off nightnak hívni? :)
Előzmény: Peppers (1738)
air Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1741
Basszki, és hogy lezúzta Barkley-t az a lány a Space Jam-ben...
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1740

Én kínai hablatyot hallgattam a meccs alatt, és teljesen ki voltam békülve vele. :))

 

El lehet fogadni, hogy a magyar team ennyire képes, és akkor szépen le is lehet szállni róluk... Hungarikum, ez van.

Előzmény: _Danna_ (1737)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1739

Ne becsüld alá a Lakers teljesítményét! Akármilyen volt a bostoni produkció, ezt a meccset mégiscsak meg kellett nyerni Kobe & teamnek!

 

És ennek semmi köze annak, hogy kinek szurkolsz.

 

 

Előzmény: Ciani (1736)
Peppers Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1738

Nagy meccs volt, foggal-körömmel vívták!

 

Vujacic és Kobe úgy játszott, ahogy kell. Mint a dinamit! Ezt ketten nyerték meg a Lakersnek, egy kis palánk alatti labdapofozós segítséggel Gasoltól. Szép volt.

 

Pierce és Garnett döbbenetesen indiszponált volt a másik oldalon. Ha a legjobb játékosaid nem képesek a palánk alatti küzdelemben példát mutatni, úgy nincs győzelem. Nem fognak jól aludni.

_Danna_ Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1737

sztem nézd vissza és ráfogsz jönni.

Várkonyi meccs előtt borítékolja a Lakers 3 hazai meccsét?

Nálad: miért is szereted a Lakers-t? Sok passzos játékért? Itt a végén House kimaradt egyenlítést érő duplájánál azt a huh-t még LA-ben is hallották sztem... De végig érezhető volt a Lakers drukkolás. Mikor vezetett a Boston kriptahangulat volt.

Előzmény: Bazska (1734)
Ciani Creative Commons License 2008.06.11 0 0 1736
Ez volt az első meccs, amit megnéztem a döntőben, erre egy ilyen unalmas bénázást sikerült kifogni, ráadásul Fakers winnel. Nagyon nagy lúzer a Boston, ha elbukják a döntőt, bennük sokkal több maradt, mint Kobeban öö vagyis a Lakersben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!