Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2011.08.31 0 0 904

 

:)) Kedves Aurélia !

 

 Örülök, hogy találkoztunk...hejj de jókat beszélgettünk a régi szép időkben ! Csak most értesültem, hogy lábadozol, minél elöbbi teljes gyógyulást kivánok....és van ám Neked egy félretett történetem, szívesen felviditanálak vele, de még "szótagolva" sem viszi a gépezet a mondandómat. ( Kozkoda 1 Marika a megmondhatója !:)

Előzmény: arthur1 (900)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.31 0 0 903

 

:) HAhóóóó Kotkoda 1M !!

 

 ...ezt a meglepetést, hát a mi szeretett Arthurunk volt a "Tihanyi visszhang" ! Csak tartsd szóval aztán, amikor a fecskék indulnak... én is jövök ! ( A tervek szerint !:)

Előzmény: kotkoda 1 (901)
arthur1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 902

Hali!:)

Örülök,hogy örülsz!:)

Lassan alakulgatok!:)

Igen a gyerekek is nagyon szeretik őket!Épp a   gyerekek miatt nem igazán akarnék bakot tartani,az apjuk is hatalmas!Nem tudok vele mit kezdeni,mert most még nagyon édes,a legszelídebb,de mi lesz ha felnő?:))Bogrács  a neve,oda szántuk,de nagyon a szívembe fúrta magát, így a fazékba nem kerülhet!

Az  a drága vuk,míg a kórházban voltam megdézsmálta  a gunaramat,a tojó így egyedül maradt,szegénykém bánatában nem evett-ivott,levágtam hát ne szenvedjen!:((Nagyon sajnáltam!!!Nagyon jó páros voltak!

A Te állományod,hogy alakult ebben az évben?Jó évet zárhatsz?

 

Előzmény: kotkoda 1 (901)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 901

Szia  Arthur !

 

Örülök, hogy újra itt vagy köztünk, remélem az egészséged

rendbe jön (jött) kivánom hogy igy legyen.

 

Jó fejek ezek a  mekik, biztos szeretik a gyerekek is.

A Vuk szokott még felétek járni, abajgatni a kapirgálókat ?

Gyere gyakrabban ha van  időd.

 

Pusssz !

 

 

Előzmény: arthur1 (900)
arthur1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 900

Üdv Mindenkinek!:)

Egy  kép a kedvenceimről!Bársony és Magda!Sajnos Bográcsról készült képet a rendszer nem engedi feltenni!Túl nagy!:)

Vannak kacsáink,csirkéink csak képek nincsenek még róluk!

De ami késik az nem múlik!:)

ez-Ben Creative Commons License 2011.08.26 0 0 899

 

:) Mindjárt éjfélt üt az óra és jönnek a boszorkányok, lehet ezért is de a következő részt már fújjhattam...elszállt. Mindenesetre : Jó éjszakát és szép álmokat- a Tihanyi visszhang

megerősítésében is...

 

Előzmény: ez-Ben (898)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.26 0 0 898

 

:) Jó...megpróbálom majd "szótagolva"...

 

 Előljáróban el kell mondanom, hogy viszonylag sok fáradt versenygalamb ült be megpihenni az egyesületünk tagjaihoz. Abban az időben, íratlan szabály volt, hogy az ilyen galambot- sportszerűen- meg kell etetni, itatni majd kellő pihenés után útjára bocsájtani. Gyűrűjére erősítve egy kis cédulán értesítve tulajdonosát, hogy galambja erre és erre járt. A galamb megérkezése után aztán jött a köszönő levél és így tovább... sok sportbarátság született ezáltal.

 Az egyesületben én voltam a legfiatalabb és az idősebb Sporttársak engem kértek fel, mondván, hogy könnyebben írok, hogy nevükben is levelezzem le az éppen aktuális ügyeket. Amit nagyon szívesen megtettem és több levelet írtam, mint anno Mikes Kelemen. A leveleket mindig úgy fejeztem be : Kérem ha erre jár feltétlen látogasson meg, bármikor szívesen látom, Sporttársi üdvözlettel X.Y éppen akinek a nevében írtam.

 A pulykás ügyben is felvettem a diplomáciai kapcsolatot ( válaszboríték stb..) azonban az üzlet valamilyen okból nem jött össze. Azonban, ahogy illik sajnálkozásomat kifejezve megköszöntem válaszát a tenyésztőnek. ( folyt. köv. - :)

Előzmény: kotkoda 1 (897)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 897

 

Kedves  ez-Ben, várom  ám a folytatást ...

 

Előzmény: ez-Ben (895)
imihb Creative Commons License 2011.08.21 0 0 896

Sziasztok!

 

Tettem fel pár képet a Debreceni Farmer expóról és az Újfehértói vásárról a honlapomra.

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2011.08.20 0 0 895

 

:) Kedves Kotkoda 1M !

 

Köszönöm a képet de "adósod" maradok. A gépezet úgy döntött, hogy nem továbbit semmiféle folytatásos regényt és elküldés után sorra törölte.

 

 Bele kell nyugodnom az akaratába és így áttérek az általad emlitett hűsítő sörre !

 1 kép = 1 üveg ! ( mire "átnézem" őket, jöhet a tűzijáték...Neked is jó szórakozást !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (893)
zoli-76 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 894

Köszi szépen az infót.

Előzmény: kotkoda 1 (892)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 893

A  TŰZIJÁTÉK, a cicust  egyáltalán nem zavarja, a pulit meg nem lehet megkötni

(Hétfőn vihetném a pszihiáterhez) inkább becsukom a garázsba.

 

Borocska helyett a hűsítő sör is megteszi.

 

... és a kép ..

 

Előzmény: ez-Ben (890)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 892

Szia !

 

Van aki azt mondja, hogy az első három napban nem kell forgatni a tojásokat,

(én szoktam)  és ameddig forgatom addig hülnek a tojások.

(kb. 10-12 perc) de ez nem  "szentírás"

 

Előzmény: zoli-76 (891)
zoli-76 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 891

Sziasztok! Meg tudná valaki mondani hogy a keltetőt kell e hűteni az első 3 napban és hány perc az optimális? Kerek hungarocel gépem van azt halottam forgatni az első naptól kel . Előre is köszi.

ez-Ben Creative Commons License 2011.08.20 0 0 890

 

:))...még elnem felejtem ! Estére kutyát megkötni, macskát felzárni a padlásra vagy bezárni a kamrába a TŰZIJÁTÉK miatt !! 

 Közben előkészíteni két pohár borocskát és a tűzijáték varázslatos fényeinek kiséretében, koccintani János bácsival a régi szép és az elkövetkezendő szép időkre ! ( Úgy ám !:) 

 

Előzmény: ez-Ben (889)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.20 0 0 889

 

:) 1 ráadás történet !

 

 A szomszédunkban lakott Klári néni, akinek rendkivül színes baromfiudvara "messze földön" híres volt. Nála voltak láthatók az akkor még ritkaságszámba menő pulykák is. Az utca összes kisgyereke ott tanulta meg a R-betűt kimondani, miközben csúfolódva mondták : Szebb a páva, mint a pulyka, mert a pulyka mérges pulyka rú-rúd-rúd !

 Klári néni egyszer megkért, hogy levelezzek le egy- jól emlékszem- Szekszárdi címet, hogy kapható-e pulykatojás vérfrissitésnek. És, hogy ne bonyolitsuk túl az ügyet, az én nevemben, a postásnak úgyis mindegy, hogy hova hozza a levelet vagy a csomagot és majd átadom a kerítésen.

 Akkoriban nem volt ám internet, hogy -HAHÓÓÓ KACOLA ! van eladó pulykatojása, kedveském ? ( csak a példa kedvéért :), hanem telefon se igen lévén maradt a levelezés...

.. folyt. a következő képek után !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (888)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 888

Még 1 rá adás képet is hoztam, ez a bráhma tyúkocska kitüntetést is érdemelne,

mivel kiváló kotlós, és minden féle csibét sajátjaként szeret és nevel,

amit alá rakok.

 

 

Ő meg a baromfi udvar ifjú reménysége, csak a tyúkok még

nem veszik komolyan.

 

Előzmény: ez-Ben (887)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.18 0 0 887

 

:) Csillagfényest ! ( kellemest !:)

 

 A topic látogatottságát elnézve elmondhatnánk :

 

 HAhóóóóóó Kotkoda 1M !

 Hahóóóóóó ez-Ben !

 Hahóóóóóó....hallatszik ismét. Ki lehet az ? - néztek kérdően egymásra, mert olyan ismerősnek tűnik a hangja. ( Megfejtés : a Tihanyi visszhang !:)

 

 A puli hátha "összeterel" minket. Nagyon jó kép. A kedvenc tyúkocska után ki ne felejtődjön ám a kedves kakaska se. Továbbra is várakozó álláspontra helyezkedtem de ha véletlenül nem jelentkeznék időben, nehogy udvariatlanságnak vedd, csak akadályoztatva leszek. ( De nehéz az iskola táska !:)

Előzmény: kotkoda 1 (886)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 886

Szép estét !

A kedves képek kategóriába belefér  szerintem ez a kép is,

mivel a baromfiudvar egyik (puli) őrzője látható rajta,

erre a képre lehet mondani, hogy nem tudni melyik az eleje,

vagy a hátulja.

 

 

Egyik kedvenc  tyúkocskám

 

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (885)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.16 0 0 885

 

:) " Akit a kigyó megmar fél az a gyiktól is". Hála a Nagyboldogasszonynak is, hogy a vihar most elkerülte a térséget... (A képek láttán lesek, mint a moziban-ben :)

Előzmény: kotkoda 1 (884)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 884

Az este a vihar  elkerült bennünket (ami nem baj)

Képeket majd beosztom, mint gyerek a sírást, a határidő még messze van.

 

 

Idei kis "vegyes " csapat, a pulyka pipék sikeresen felnőttek (a többiek is)

 

 

Kendermagos bóbitásaim, már az utódok is növögetnek.

Előzmény: ez-Ben (883)
ez-Ben Creative Commons License 2011.08.15 0 0 883

 

:))...hó-hó, akkor nemhiába ültem itt, mint a....( azt nem írhatom, hogy kotlóstyúk és azt sem szívesen írnám, hogy a kappan :)...megvan, mint a jó gyerek !:)

 ...és a jó gyereket megszokták dícsérni vagy jutalmazni !:) Nosztalgiából és a régi géped iránti elismerés jeléül feltehetnél 5 régi általad is kedvesnek tartott képet, és az már magában foglalná a dícséretet is.  Ha időd engedné, még a két Asszony között.

 ( Vihar közeleg, ablakokat becsukni, redőnyt leereszteni, szép álmokat - mondani én !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (882)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 882

Ha-hóóó  ez-Ben !

Valóban ma van Nagyboldogasszony napja, a régi népi bölcsesség azt tartotta, hogy

a két Asszony között érdemes még tyúkot ültetni, csibét keltetni, mert még a hideg idő

megérkezéséig megnőnek.

 

A fényképeim meg azért hiányoznak, mert a régi gépem javíthatatlan, az új meg "trükközik"

feltöltés után is azt jelzi, hogy lemerült és nem hajlandó képet készíteni.

De remélem ez csak átmeneti állapot.

 

Előzmény: ez-Ben (880)
Equerry Creative Commons License 2011.08.15 0 0 881

ez-Ben Creative Commons License 2011.08.15 0 0 880

 

:) HA-hóóóóóó...Kotkoda 1M !

 

 Ma van Nagyboldogasszony napja, melyből következik, hogy közeledik Kisasszony napja !

Mint Julianus barát keresem a topikokon a megszokott börzés fényképeid, de sehol sem találom. Pedig az, úgy szokott következni, mint eső után a napfény és a sziv-árvány !:)

Előzmény: kotkoda 1 (879)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 879

Kedves  ez-Ben,  ugyan már, hogy jönnék én ahhoz hogy hátra kössem a sarkad.

Egyébként reménytelen az a topik.

Előzmény: ez-Ben (878)
ez-Ben Creative Commons License 2011.07.28 0 0 878

 

:) Hahóóó Kotkda 1M ! (

 

 ... reménykedhetem, hogy Te meg a múltkori "törpös" felsorolásért, nem kötöd hátra a sarkam ?

Előzmény: kotkoda 1 (877)
kotkoda 1 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 877

Szia !

Kösd össze bátran  Te is,  1-2 nap és rendbe jön.

 

Előzmény: kovibea2000 (876)
kovibea2000 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 876

Kérlek segítsetek!!!!!

 

 

Tegnap 2 selyemcsibe kelt ki.

este láttuk hogy a lábai szétálnak. mit tegyek???

(eggyik ismerősöm összekötötte a lábát 1-2 napra)

 

SEGÍTSÉG!!!

 

 

Bea

kotkoda 1 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 875

Előzmény: kotkoda 1 (874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!